Autor Wątek: Między posiłkami  (Przeczytany 4438 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mania1433

  • Gość
Między posiłkami
« dnia: Wrzesień 06, 2009, 10:17:28 am »
Niektórzy piszą  ze miedzy posiłkami dają królikom np.musli?
Można tak?Albo dają kawałek biszkopta lub herbatnika.
Jeśli można to ile?Co wy dajecie?

kasiagio

  • Gość
Między posiłkami
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 06, 2009, 10:20:03 am »
Mania1433,  :wow  jakie biszkopty jakie musli , nie wolno podawać króliczkom nic  między posiłkami powinien sobie sianko wcinać i mieć świeżą wodę i tyle  !!  Możesz od czasu do czasu jako przysmak podać rodzynkę lub jakiś owoc ,i to właśnie między posiłkami ,a le nie codziennie .

Mania1433

  • Gość
Między posiłkami
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 06, 2009, 10:29:47 am »
Moja znajoma nie daje królikowi wody tylko herbate.I czekoladę naokrągło! :wow

Blondi

  • Gość
Między posiłkami
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 06, 2009, 10:53:55 am »
Cytat: "Mania1433"
Moja znajoma nie daje królikowi wody tylko herbate.I czekoladę naokrągło! :wow

I pewnie sadza go za stołem i robią sobie popołudniowe tea party?

Mania1433

  • Gość
Między posiłkami
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 06, 2009, 10:59:24 am »
Żywi go mieszanką.W ciasnej klatce.Króliczek nie ma w klatce nawet teicin ani żwirku tylko siano.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Między posiłkami
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 06, 2009, 11:12:54 am »
to jej wytłumacz, że herbata i czekolada są szkodliwe.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

TUSIA555555

  • Gość
Między posiłkami
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 06, 2009, 12:31:25 pm »
Cytuj
Moja znajoma nie daje królikowi wody tylko herbate.I czekoladę naokrągło! :wow

No poprostu nie mogę....czego to jeszcze niektórzy nie wymyślą...a takie jeszcze pytanie mam w związku z tym:  jak się ten króliczek czuje po takim żywieniu?? :hmmm   Bobki ma normalne ?

Mania1433

  • Gość
Między posiłkami
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 11, 2009, 13:59:22 pm »
Nie wiem co do bobków :( .Tłumaczę jej  ze króliki nie jedzą czekolady.A ona-Ale on lubi czekoladę.Jest taka że nawet Radarce chciała dać.Ale ja ne dałam.Pasie go kolbami wapnem itp.Jej królik zje nawet psią karmę :wow Bo ona ma psa w domu i królik biega (jeden plus) i podjada psią karmę :wow

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Między posiłkami
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 11, 2009, 14:06:35 pm »
Ludzie, niektórym nie da się przetłumaczyć i już. Trzeba się z tym pogodzić. Jeden ma otwartą głowę na nowe informacje, a inny będzie żył szczęśliwie w ciemnocie. I trudno.

Mania1433, ważne, że próbowałaś :przytul  Jeśli znajoma nie chce skorzystać z dobrych rad - nic nie zdziałasz i nie ma się co szarpać.

Pozdrawiam,
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

TUSIA555555

  • Gość
Między posiłkami
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 11, 2009, 14:52:18 pm »
zgadzam sie z bosniakiem :/  miejmy tylko nadzieję, ze temu króliczkowi nic nie będzie w przyszłości po takich "dietach" koleżanki... :bejzbol

Mania1433

  • Gość
Między posiłkami
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 11, 2009, 14:58:58 pm »
Staram się jej to przetłumaczyć.Warzywek codziennie nie dostaje. :buu

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Między posiłkami
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 11, 2009, 21:38:44 pm »
No co zrobisz niektórzy są zaszufladkowani  .. nie mają wiedzy żadnej, i myślą, że wiedzą najlepiej ..  Kuzynka mówilą mi ze jej poprzedni kotek taaaak lubial lody i słodycze, a ja  :wow  zwariowałaś !! - A co jak on tak lubiał ...  :crazy:  nie wytlumaczysz ..
SylwiaG

Mania1433

  • Gość
Między posiłkami
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 12, 2009, 10:44:20 am »
Niestety... :buu  :(

Phalaenopsis

  • Gość
Między posiłkami
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 12, 2009, 11:10:39 am »
No to ja mam tak, że jak moja mam do nas przyjedzie to wiecznie wysłuchuję, że niepoważna jestem, bo kojec zajmuje pół pokoju, a to tylko królik przecież jest. Hodowany na mięso a nie w domu i że mam im dawać suchy chleb i siana nie potrzebują, bo ona hodowała to wie !
A jaka wija była jak wzięliśmy drugiego!!! Chyba z dwa tygodnie do nas nie przyjeżdżali :( Teraz już przetłumaczyłam im co nieco. Jadnak teksty o chlebie nadal słyszę co spotkanie :/ Na szczęście na narzekaniu i udzielaniu "dobrych" rad się kończy :)

Mamy też kolegę. Miał królasa, a mam dokupiła dls jego siostry królisię. Oba niesterylizowane! Podobno się nie lubią i mieszkają osobno. Jednak bidule karmione są mieszankami z wiader :/No ale nie da się nic zrobić. Może kumpla byśmy namówili, ale nie poszłoby to dalej, bo żywieniem królasów zajmuje się jego mama :/

A jeszcze tak z ciekawości oglądałam wczoraj mieszanki dla króli w jednym z hipermarketów. Normalnie klękajcie narody. 80% - ziarna zbóż i to całe, w łupinkach jeszcze :/. A jakie głupoty wypisują na kolbach, czy innych "przysmakach": idealne źródło błonnika, a na składzie włókna - 5 % :nie_powiem

karola

  • Gość
Między posiłkami
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 12, 2009, 18:42:07 pm »
Ja podczac przerwy między posiłkami daje np.kawłek marchewki lun banana,ogryzek z jabka bez pestek i mu to bardzo smakuje.


Pozdrawiam

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Między posiłkami
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 12, 2009, 22:33:15 pm »
ani biszkopciki te dla gryzoni czy tam kroliczkow sa niezdrowe i te dla ludzi tez
zaniedlug ludzie bd chodzic se swoimi krolikami do baru na piwko
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Mania1433

  • Gość
Między posiłkami
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 17, 2009, 19:25:09 pm »
A co wasze dostają między posiłkami :lol

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Między posiłkami
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 17, 2009, 21:15:44 pm »
Poczytaj wyżej :) Suszki gałązki,listki,mleczyki sianko.
SylwiaG