Autor Wątek: Dzienny jadlospis dla krolika  (Przeczytany 22135 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

TUSIA555555

  • Gość
Dzienny jadlospis dla krolika
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 04, 2009, 11:57:31 am »
ja dzisiaj zastałam po nocy w nowej miseczce Tusi masę bobków.. :/  Potem ją wyczyściłam i wsypałam jedzonko...i jak narazie biega sobie radośnie po domu, wskakując sobie nieraz do klatki zeby po coś sięgnąć do tej swojej miseczki... :DD
A jesli o zdjęcia chodzi....to mam jak narazie jedno...zrobiłam Tusi w pierwszy dzień jak ją kupiłam i oczywiscie bedę robiła jej wiecej tez fotek...więc Eska, zgdonie z moją prośbą, mogłabyś mnie poinstruować jak je tu wstawić?  Zeby było widoczne w moim profilu najlepiej...? Bo te w profilu , a te ponizej, tzn w miejscu gdzie piszemy swoje wypowiedzi to wstawia się jakoś inaczej?  Zielona jestem jak narazie w tych spr. :icon_redface  :icon_redface

Eska

  • Gość
Dzienny jadlospis dla krolika
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 04, 2009, 14:21:30 pm »
ok, już tłumaczę. To może wydać się trochę skomplikowane, ale wbrew pozorom wcale takie nie jest. Na początku też nie mogłam się połapać, ale krok po kroku- i wyszło. Ja osobiście używam strony www.fotosik.pl . Za jej pomocą wstawiam zdjęcia na forum. Można się tam zarejestrować i wtedy wgrane przez Ciebie zdjęcia zapiszą się, ale nie trzeba się logować, żeby móc coś wgrać. Gdy wejdziesz na stronę to będzie tam taki duży napis: DODAJ ZDJĘCIE (nie da się go przeoczyć), naciśniesz na ten napis i wyświetli się następny "Przeglądaj", klikasz i wybierasz zdjęcie, które chcesz wstawić. Gdy już wybierzesz naciśnij 'wyślij' i zdjęcie zacznie się wgrywać. Gdy już się wgra to najlepiej skopiować link pod napisem: "Zdjęcie 500px na forum" i skopiowany link wkleić bezpośrednio do postu. To cała filozofia. ;)

Co do zdjęcia w avatarze to łatwiej wstawiać je za pomocą www.imageshack.us . Wchodzisz na tę stronę, klikasz 'browse', wybierasz zdjęcie, które chcesz mieć w avatarze, niżej klikasz na 'resize image?' i z listy wybierasz "100x75 (avatar) i naciskasz 'start upload'. Gdy zdjęcie się już wgra to skopiuj link, który będzie widniał obok napisu "Direct link to image". Następnie wchodzisz na swój profil i w panelu kontrolnym avatarów, przy napisie: 'odnośnik do zewnętrznego obrazka' wstawiasz skopiowany link i naciskasz wyślij. ;)

jej, aż się zmęczyłam tym pisaniem..

TUSIA555555

  • Gość
Dzienny jadlospis dla krolika
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 04, 2009, 15:16:04 pm »
Eska!   Bardzo ci dziękuję za tak dokładną instrukcję... :*  :*    Jeszcze tylko pokombinuję jak zmniejszyć te moje foto, bo troszkę jest za duże i nie mogę wkleić przez to :/   Ale tym to pobawię się juz później..bo teraz niestety muszę uciekać...jeszcze raz dzięki, mam nadzieję ze później mi sie uda pokazać moją TUSIĘ  :DD

Eska

  • Gość
Dzienny jadlospis dla krolika
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 04, 2009, 15:20:54 pm »
TUSIA555555, do usług. ;)
w takim razie mam nadzieję, że kiedyś się doczekam zdjęć Twojego króliczka. :)

TUSIA555555

  • Gość
Dzienny jadlospis dla krolika
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 05, 2009, 09:45:11 am »
Eska!! Udało mi się wstawić moją TUSIĘ w avatar :jupi  :jupi  i mam nadzieję ze ją widać...ale to wszystko dzięki Tobie  :przytul  :przytul  :przytul
Poźniej popróbuję jeszcze powstawiać normalnie inne zdjęcia już na forum..najważniejsze ze już wiem jak :DD  :DD

Eska

  • Gość
Dzienny jadlospis dla krolika
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 05, 2009, 10:23:37 am »
TUSIA555555, avatarek przecudny, od razu widać, jaki słodki króliś, cieszę się, że mogłam pomóc i, że wreszcie udało się wstawić zdjęcie. ;)
Czekam w takim razie na całą Tusiową galerię .;)

TUSIA555555

  • Gość
Dzienny jadlospis dla krolika
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 07, 2009, 14:20:05 pm »
ostatnio Tusia w swojej nowej miseczce porcelanowej zostawiła po nocy masę bobków...i jeszcze się tam zsiusiała.... :/  :/
No ale to 1 raz było..jak narazie tego więcej nie robi...
a jeszcze tak a propo żywienia..to róbowałam jej podawać marchewkę-malutki kawałeczek, jabłuszko, kalarepkę i nic! Wszystko to tylko powąchała i na tym sie skończyło...Od czasu so czasu skubnie kawałeczek natki pietruszki, ale tez w malutkiej ilości...Czy możliwe ze mja króliczka tego nie lubi? Czy poprostu jest jeszcze na to za mała i polubi z czasem, jak myślicie?  Tusia ma lekko ponad 2 miesiące..

nuka

  • Gość
Dzienny jadlospis dla krolika
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 07, 2009, 14:30:48 pm »
Mądra uszolinka, że nie chce jeść warzywek i owoców. Poczekaj z tymi pysznościami aż Tusia skończy 3 miesiące i wtedy opiero stopniowo je wprowadzaj

Musta

  • Gość
Dzienny jadlospis dla krolika
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 07, 2009, 15:20:41 pm »
Pani weterynarz powiedziała że mam na razie odstawić granulat  :wow
I podawać samo sianko, wodę i zieleninę...

TUSIA555555

  • Gość
Dzienny jadlospis dla krolika
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 07, 2009, 15:46:05 pm »
no moja Tusia też zjada karmę dla niej przeznaczoną...a sianko zamieniliśmy na zieleninkę świeżą...bo sianka i tak w zimę będzie miała, bo swieżej zieleninki juz wtedy nie dostaniemy...no i woda oczywiscie  :DD

[ Dodano: Wto Wrz 08, 2009 4:53 pm ]
słuchajcie...ja wiem ze to juz było...ale wlasnie przed chwilką zauważyłam ze Tusia zrobiła kilka dosłownie takich rozlanych bobków, które poprostu nie są takie jaki powinny być...nnie podaję jej zadnych warzyw...je to co jadła dotychaczas w sumie i było ok...nawet juz teraz świeżą trawkę schowałam i wsadziłam tylko sianko, no i oczywiscie swoj pokarm co zawsze jadła (no i po nim zawsze tez było ok)...czym w ogole mogła się przytruć, skoro nic nowego nie wprowadzałam? Czy mozliwe ze świeza trawka jej zaszkodziła..bo moze nie była taka świeża?? (zanieczyszczenie z ulicy itd...nie wiem?!?!)  A moze ten dzisiejszy stres tak na nią podziałał , ta przygoda z nową kuwetką? Czy to mozliwe? Bo ona zachowuje sie normalnie....skacze, bryka jak zawsze...i następne bobki już wyglądały normalnie, twarde jak powinny być...więc skąd ta chwilowa :niedyspozycyjność bobkowa" ?? :hmmm  :hmmm

[ Dodano: Wto Wrz 08, 2009 5:09 pm ]
a może jak była przez chwilkę w klatce z ręcznikiem..to może go troszkę poskubała i moze to wszystko łącznie ze stresem jej zaszkodziło chwilowo??  :hmmm  :hmmm

Mania1433

  • Gość
Dzienny jadlospis dla krolika
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 11, 2009, 14:03:06 pm »
Moja Radarka jak była mała dostawała mieszankę jak w zoologu.I wchodziła do miski siusiała tam a potem to piła :wow
Ja jej to wylewałam.I od tego czasu miseczka robiła z za kuwetę.Opowiem wasm jak Poszłam do szkoły i jej  nie sprzątnełam.No to ona wywaliła jedzenie z innej miski i ta  miską po jedzeniu nakryła tą zapełnioną. :>

OLO

  • Gość
Praekarmienie
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 02, 2009, 02:55:48 am »
Mam pytanie natury czystoteoretycznej. Czy mozna przekarmic krolika??

Nuna

  • Gość
Dzienny jadlospis dla krolika
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 02, 2009, 08:34:11 am »
Tak, jesli bedzie karmiony kalorycznymi posilkami np. chleb, mieszanki, suszone owoce.
Siano, ziola, trawe( po uprzednim przyzwyczajeniu) moze jesc w duzych ilosciach, niemalze bez przerwy.

Onka24

  • Gość
Dzienny jadlospis dla krolika
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 02, 2009, 11:58:27 am »
Witam wszystkich.Ja chciałam sie dowiedzieć co mogę dawać do jedzenia 2-miesięcznemu królikowi????

olenka8

  • Gość
Dzienny jadlospis dla krolika
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 02, 2009, 13:34:22 pm »
Moje króliczki biegają po dworzu więc mają zieleninki dużo. Z ogródka czasem pochrupią jakąś marchewkę. Znajdują jabłka pod jabłoniami. Daję im raz na dwa dni garść ziarenek owsa lub pszenicy. Mają oczywiście stały dostęp do wody.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Dzienny jadlospis dla krolika
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 02, 2009, 14:42:25 pm »
olenka8, widzę , że jesteś przekonana o dobrym żywieniu Królikó, muszę Ci napisać, że ejsteś w błędzie. Owsa, ziarenek nie podajemy - Jabłka pod jabłonią są nieumyte, nagnite . Ty masz te króliki 'na obiad' ??  Bo chyba to nie są Twoje 'domowe' zwierzątka.

[ Dodano: Pią Paź 02, 2009 2:48 pm ]
A ja proszę o radę, bo na prawdę  nie wiem już co dać tym paskudom do jedzenia.
Sałaty nie mogą, jakichśtam liści bodajże kalafiora też nie - kalarepa brokuł marchew cykoria  liście malin to dostają ciągle i już wybrzydzają, powąchają i szukają czegoś lepszego, widać ze się im zbrzydło .. Brukselki, liści rzodkwi nie za bardzo lubią, i pyt :  CO mam im dawać tym wybrzydzaczom ?  :nie_wiem
SylwiaG

Nuna

  • Gość
Dzienny jadlospis dla krolika
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 02, 2009, 15:16:17 pm »
Seler korzen i liscie, seler lodygowy, koper wloski (fenkul), buraki, pasternak, bazylie, kapuste pekinska ...

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Dzienny jadlospis dla krolika
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 02, 2009, 15:47:01 pm »
koper daję , seler naciowy nie uwielbiają , buraki to chyba tylko Tolek zje , samą bazylią się nie najedzą, pekińską tez w ostateczności. Więc będą jadły wtedy kiedy zgłodnieją.
SylwiaG