Autor Wątek: Dieta bez granulatu.  (Przeczytany 3724 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Shaiya

  • Gość
Dieta bez granulatu.
« dnia: Sierpień 18, 2009, 11:02:13 am »
W piątek skończył mi się CC i od tego czasu Franka jest na jedzonku naturalnym. Marchewka, koperek, zielsko. Jakiegoś jabłuszka kawałek. Nie narzeka. Jest możliwość do zimy całkowitego wyeliminowania granulatu z diety mojego uszaka? Ona go tak dziubała, jadła jak zgłodniała. Skoro teraz jest lato może warto zamienić jej dietę na bardziej zróżnicowaną?

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Dieta bez granulatu.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 18, 2009, 11:16:22 am »
Byly juz takie tematy, wystarczy poszukać.
http://forum.kroliki.net/topics20/5871.htm
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Nuna

  • Gość
Dieta bez granulatu.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 18, 2009, 12:17:24 pm »
Moje nie dostaja granulatu ani innych sztuznych pokarmow. Jedza zielenine, siano, galazki i warzywa, od czasu do czasu daje im kilka pestek ze slonecznika i owoce. Nie choruja mi, nie znam czegos takiego jak zator czy bol brzuszka. Sa szczuple, maja ladna siersc i rozrabiaja jak zawsze :)
Podstawa to urozmaicona dieta.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Dieta bez granulatu.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 18, 2009, 17:04:12 pm »
Nuna,  mogła byś podać przykladowy dzienny jadłospis Twoich króliczków ?
Ja co zajrzę do nich , coraz cos wrzucę, patyczki czy suszki. Ale kiedy podam granulat to Tolek żarłok tak długo je aż poczuje gołe dno  :DD  A w misce jest porcja dla Suska także , jednak tez poskubie i ucieka. Tolek za  nie pogardzi niczym, mam wrażenie , że jak bym nie podała granulek to by zdechł  :DD  a ja bym zbankrutowała bo cykoria , salata rzymska tego, to, co u mnie idzie najwięcej jest dość drogie. Podaj proszę co Ty podajesz.
SylwiaG

Nuna

  • Gość
Dieta bez granulatu.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 18, 2009, 17:24:34 pm »
Teraz w lecie:
Na sniadanie duza ilosc trawy, mlecza, koniczyny, pieciornika, komosy, babki - to co znajde + marchewka/ kalarepa.
Na wieczor tez zielenina + galazki, glownie leszczyny bo mam dostep, ale inne tez jak mi sie chce gdzies dalej isc.
Obiadu nie dostaja jako takiego bo drzemia, ale podtykam im a to winogrono, a to ogorka, jabluszko.
Zima jest bardziej tresciwiej:
marchewka, brukselka, kapusta pekinska, salata rzymska, cykoria, liscie kalarepy itd. w zaleznosci co mam w lodowce- jest tego spora miska, na kolacje to samo. Oprocz tego do siana dodaje suszone ziola. Czasami odrobine platkow owsianych i kilka pestek slonecznika.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Dieta bez granulatu.
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 18, 2009, 20:41:08 pm »
Myślisz,że mój Tolek nie wykituje od takiego marnego(dla niego) śniadanka ??  :DD  Teraz dostały cykorię, po gałązce koperku  po kosteczce kalarepy i dużą michę suszków, cykorię dojadają powoli bo  wiadomo na koniec zostawiają, suszki zostały jeszcze a Tolek już miskę do której sypię granulat przewraca  :DD
SylwiaG

Nuna

  • Gość
Dieta bez granulatu.
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 19, 2009, 08:36:17 am »
Mysle, ze do takiego zywienia trzeba dojrzec :) ja tez nie od razu przestawilam swoje uszaki. Przekonal mnie ubogi jadlospis dzikich krolikow i wnikliwa analiza granulatow.
Mialam tez latwiej bo na stronach niemieckich granulaty i mieszanki sa ostro krytykowane, niektorzy forumowicze od lat karmia bez tego typu dodatkow i sa zadowoleni.
Na swoich stronach weterynarze namawiaja do naturalnego zywienia, odradzaja gotowy pokarm, na stole leza ulotki na temat szkodliwosci karmienia suchym pokarmem itd.
Ale do tego trzeba dojrzec , przemyslec, wyobrazic sobie co w zamian, przemoc sie :)

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Dieta bez granulatu.
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 19, 2009, 10:08:04 am »
Ja się przemogłam od razu  i rano polecialam pod las . Trawa oczywiście skoszona więc zerwałam parę gałązek brzozy , liście malin , liście winogron, parę listków poziomek . Tolkowi śniadanie się nie spodobało. Poskubał zieleniny , potem jak je wypuściłam,zaczął zjadać resztki suszków od wczoraj  :DD i Teraz leży .. Na drugie śniadanie dostanie paste odkłaczającą, bo robi koraliki i  leni się niemiłosiernie ..Ale chyba dam im parę listków cykorii koperek, bo się zagłodzą  :nie_powiem
SylwiaG

Nataszkaa6

  • Gość
Dieta bez granulatu.
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 19, 2009, 10:17:40 am »
A to bardzo ciekawe :) Myślałam, że granulat to podstawa. Ja chyba spróbuję pół na pół. Dużo zieleniny i od czasu do czasu granulacik :) Co o tym myślicie?

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Dieta bez granulatu.
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 19, 2009, 10:39:11 am »
Też można, ja na razie raz dziennie podam granulat, żeby nie doznaly szoku .
SylwiaG

Eska

  • Gość
Dieta bez granulatu.
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 19, 2009, 13:57:24 pm »
ja właśnie podaję raz dziennie garstkę granulatu, ale pomyślę nad kompletnym wyeliminowaniem go..

Jolka

  • Gość
Dieta bez granulatu.
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 22, 2009, 09:48:08 am »
u mnie granulat stoi w misce caly czas.. tzn miska powoli sie oproznia tak w ciągu 3 dni.. Filip duzo bardziej woli siano i świeżą zieleninę, marchewkę, koperek czy pietruszkę od granulatu, dodam, że granulat mamy Cuni Pro

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Dieta bez granulatu.
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 22, 2009, 09:55:04 am »
A nie lepiej podawać codziennie po trochu? Miska z granulatem nie powinna ponoć stać cały dzień, bo to wytwarza złe nawyki. Tyle że większość królikow by tą miskę granulatu zjadło pewnie w ciągu jednego dnia, więc w sumie nie wiem. Ale i tak miska granulatu (jaka? 300ml?) na 3 dni, to chyba trochę za dużo dla dorosłego królika.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Jolka

  • Gość
Dieta bez granulatu.
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 22, 2009, 10:04:45 am »
miska ma 200 ml a tez nie sypie jej calkiem pelnej...  ale moze to kwestia granulatu bo jak podawalam śmiecie z Animals'a czy Vitapolu to jadł chetniej

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Dieta bez granulatu.
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 22, 2009, 10:50:24 am »
Jolka,  to dobrze,że woli świerze, dlatego lepiej jak nasypiesz mu raz dziennnie granulat, lub 2 razy dziennie po trochu,niech zje a miska niech będzie pusta. Kiedy nasypiesz on wezmie się do tego chętniej niz kiedy miska stoi pełna.
SylwiaG