Autor Wątek: Nawilżone chusteczki.  (Przeczytany 7014 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nataszkaa6

  • Gość
Nawilżone chusteczki.
« dnia: Sierpień 17, 2009, 11:17:29 am »
Ostatnio jak byłam w sklepie zoologicznym zobaczyłam na półce nawilżone chusteczki dla zwierzaków. Kupiłam je dla moich psów. Lecz to pisze, że dla każdego Twojego pupila. Jestem ciekawa czy nadają się dla królików?Na rysunku jest narysowany min. królik. Nie są bardzo nawilżone tylko lekko.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Nawilżone chusteczki.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 17, 2009, 11:56:22 am »
po co królikom nawilżane husteczki? :hmmm
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Pani Misiowa

  • Gość
Nawilżone chusteczki.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 17, 2009, 12:08:03 pm »
podejrzewam że chodzi o zastosowanie takich chusteczek w sytuacjach awaryjnych np. do umycia królisiowi brudnej pupy. Nic innego nie przychodzi mi do głowy  :hmmm

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Nawilżone chusteczki.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 17, 2009, 12:09:28 pm »
Czego to już ludzie nie wymyślą... :oh:
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Nawilżone chusteczki.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 17, 2009, 12:25:23 pm »
Ciekawe czym są nawilżone?   :/

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Nawilżone chusteczki.
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 17, 2009, 12:26:41 pm »
Ja sama uzywam takich chusteczek non stop (of course dla siebie ;-)) Jak jesteśmy w podróży z królasami to też je zabieramy w razie W. Mały zostawia teraz ceko od czasu do czasu, więc takie chusteczki się przydają, zeby umyć zapaskudzony tyłek, czy transporter.

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Nataszkaa6

  • Gość
Nawilżone chusteczki.
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 17, 2009, 13:05:26 pm »
Dokładnie. W sytuacjach awaryjnych. Zabrudzone futerko, tyłeczek w podróży itd. No mi też nic innego nie przychodzi do głowy.  :oh: Na opakowaniu pisze tak: Chusteczki czyszczące to najszybszy i najprostszy sposób aby przywrócić twojemu pupilowi czysty i świeży wygląd.Poprawiają włos/sierść pupila.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Nawilżone chusteczki.
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 17, 2009, 14:10:17 pm »
Myślę, że tylko i wylącznie w sytuacjach awaryjnych, jeśli chodzi o zadki naszych pupili. Jeśli jesteśmy w domu to wystarczy letnia woda + wacik + oliwka dla dzieci po myciu.
SylwiaG

nuka

  • Gość
Nawilżone chusteczki.
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 18, 2009, 08:46:58 am »
Ja nie zabrałam wilgotnych chusteczek w podróż do weta. Maluszek w drodze zobił w transporterze siusiu, potem się wyciągnął jak długi, zrelaksowany, boco z tego, że ja się zaczerwienię ze wstydu?
Przepraszałam weta,że on taki brudny i usłyszałam "proszę pani, taki bród to nie bród, ja już widziałem i poczułem prawdziwe smrodki".

I w tym momencie wspomnę o przewadze torby transportowej nad tradycyjnym plastikowym nosidłem. W torbie nawet jak maluch zrobi siusiu to to ma gdzie wsiąkać, na plastiku nie bardzo. Kicaj zamknięty na długi czas robi pod siebie w plastiku.
sorki za ot.

Nuna

  • Gość
Nawilżone chusteczki.
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 18, 2009, 08:58:12 am »
Ja daje na spod transporterka recznik, moje wprawdzie nie siusiaja i nie bobkuja w czasie jazdy, ale na wrazie czego...

nuka

  • Gość
Nawilżone chusteczki.
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 18, 2009, 09:00:16 am »
Maluch miał ręcznik, skopał go w nieobsikany róg a w moczu ułożył się na gołym plastiku

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Nawilżone chusteczki.
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 18, 2009, 11:40:03 am »
nuka,  żeby tego uniknąć(sikania na plastiku) trzeba chcieć  :P  jak skopał to są taśmy samoprzylepne, a jak mi zsika torbę to co, muszę ją prać. Ja mam zawsze 2 lub 3 ręczniki i kiedy zsika to nie zostawiam go w tym tylko daję kolejny , tym sposobem króliczek zawsze ma czysto świeżo i wygodnie :) Ps akurat moje w podrózy nie sikają, ale mam tu na myśli Czarusia (miałam ze sobą parę ręczników , żeby uniknąć nieprzyjemnych tytuacji a w jego przypadku transporter nie z plastiku to bardzo złe rozwiązanie)
SylwiaG

nuka

  • Gość
Nawilżone chusteczki.
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 18, 2009, 13:57:46 pm »
Cytat: "sylwiaG"
muszę ją prać
ręczniki też.
Maluch jak się zaweźmie to roluje dywan w pokoju, żadna taśma mu nie przeszkodzi :)
Tak w przypadku Czarka plastykowy transporter to najlepsze rozwiązanie

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Nawilżone chusteczki.
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 18, 2009, 16:08:37 pm »
nuka,  więc każdy musi dostosować do swoich potrzeb. Są takie wyslania z gąbki obszytej której króliczek juz nie będzie umial wyrolować. Widziałam takie juz z transporterem do zakupu. Ja osobiście wolę plastik , w samochodzie moje uszy muszą mieć stabilne podłoże żeby się nie turlać w transporterze.
SylwiaG

Śnieżynka

  • Gość
Nawilżone chusteczki.
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 23, 2010, 16:57:20 pm »
A czy można Królisiowi wytrzeć pupcię nawilżonymi chusteczkami dla dzieci????????????

nuka

  • Gość
Nawilżone chusteczki.
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 23, 2010, 19:20:47 pm »
Jeśli zachodzi taka potrzeba to jest to wskazane działanie. Ale to nie zmienia faktu, że przedze wszystkim trzeba znależć przyczynę brudnego ogonka.
Twójn uszak ma brudny kuperek?

Śnieżynka

  • Gość
Nawilżone chusteczki.
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 24, 2010, 10:36:50 am »
Nieraz gdy ma rozwolnienie, ale też gdy wiosną skacze po polu.

Griffe

  • Gość
Nawilżone chusteczki.
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 24, 2010, 16:16:47 pm »
Królik nie powinien mieć rozwolnień. Poczytaj o żywieniu królików.
Co dajesz do jedzenia króliczkowi?

Śnieżynka

  • Gość
Nawilżone chusteczki.
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 24, 2010, 16:28:28 pm »
wiosną i latem dostaje dużo warzyw i owoców :>

Griffe

  • Gość
Nawilżone chusteczki.
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 24, 2010, 16:32:21 pm »
A teraz?

Bo wiesz, jak teraz dajesz suchą karmę a potem nagle warzywa i trawe to stąd są biegunki.

Królik to najlepiej reaguje jak każde warzywo wprowadzasz mu pojedynczo i powoli. I jak czegos długi czas nie je, to też trzeba powoli i mało dać na początek. Bo u królika nagłe zmiany diety dają biegunki.

Śnieżynka

  • Gość
Nawilżone chusteczki.
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 24, 2010, 19:10:46 pm »
Dzięki Griffe :jupi