Autor Wątek: Jak przekonać uszatka - tradycjonalistę do zmiany mieszanki?  (Przeczytany 9103 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JolaA

  • Gość
Jak przekonać uszatka - tradycjonalistę do zmiany mieszanki?
« dnia: Sierpień 04, 2009, 18:13:27 pm »
Mam problem z moim uszatkiem. Chciałabym zmienić mu karmę na zdrowszą, jest tylko jeden problem: on nie ma ochoty współpracować, a przecież nie mogę go głodzić.
Gacek jest karmiony karmą Vitakraft Regular, jako dodatki rolls Vitakraftu lub frykas Animals, do tego sianka, zioła, warzywa oraz owoce suszone Zuzali + świeże warzywka lub czasem świeży owoc.
Przeczytałam, że dobra jest ponoć Duo Cuni, kupiłam mu ją, ale on nie ma zamiaru jej tknąć :)
Może macie jakieś sprawdzone sposoby na zmianę przyzwyczajeń swoich uszatych uparciuchów? :)

Marciiikkk

  • Gość
Jak przekonać uszatka - tradycjonalistę do zmiany mieszanki?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 04, 2009, 18:29:35 pm »
JolaA, mój sierściuszek tez sie buntował kiedy zmienialam mu karmę właśnie vitakraftu z 'for kids' na regular.Zdecydowanie nie podobala mu sie zmiana rozmiaru kuleczek i w ogóle zmiana. Bałam się,że nie je.Wyglądało to tak,że dostał rano [ok.12:D] do miseczki pare kulek,które przed wsypaniem policzyłam i zupełnie nic innego do wieczora nie dostawał.Podchodził do miski,niuchał i odchodził,widocznie nie byl jeszcze całkiem głodny.Około godziny 21-22 złapał go solidniejszy głód i zaczał chrupać kuleczki:) Teraz wcina je ze smakiem,niebawem prawdopodobnie zmiana na cuni pro,obawiam się kolejnego buntu i podchodów... :bejzbol

Offline **Wiewcia*

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
Jak przekonać uszatka - tradycjonalistę do zmiany mieszanki?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 04, 2009, 19:36:01 pm »
ja tez próbowałam wszelakich sposobów by zmienić mojej małej karmę z Vitakraftu na CD i niestety nic z tego nie wyszło mała potrafiła nic nie jeść przez 1,5 dnia a jak już zgłodniała to mała spryciula wysypała wszystko z miski(oczywiście CD) i dosłownie schowała to pod dywanem  co okazało się 2dni później jak jej sprzątałam.Miałam dużo podobnych akcji z królewna ale w końcu skończyło się na tym że zostaje przy tym co jadła wcześniej czyli Vitakraft- rewelacyjny on nie jest ale aż taki zły też nie a przynajmniej małej smakuje.
Nic nie poradze na tego uparciucha :]

Shaiya

  • Gość
Jak przekonać uszatka - tradycjonalistę do zmiany mieszanki?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 04, 2009, 19:38:33 pm »
Może pomieszaj granulaty?
Cheryl tez nie chciała jeść. Zaczęła jeść CC dosłownie z nudów.

Offline **Wiewcia*

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
Jak przekonać uszatka - tradycjonalistę do zmiany mieszanki?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 04, 2009, 19:48:15 pm »
Jeśli chodzi o mnie to też tak robiłam i dalej robię łudząc się że anuż się jej odwidzi i zacznie jeść CD.Zobaczymy :P  :P

Shaiya

  • Gość
Jak przekonać uszatka - tradycjonalistę do zmiany mieszanki?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 04, 2009, 19:57:09 pm »
A spróbowała chociaż? ;>
?I tu mam podejrzenia że jak w przypadku psich karm, do tych króliczych dodawane są uzależniacze  :oh:

Offline **Wiewcia*

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
Jak przekonać uszatka - tradycjonalistę do zmiany mieszanki?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 04, 2009, 20:01:50 pm »
hehe możliwe :P
W CD są takie małe i duże pałeczki i jedyne co ona z nich je to te małe te większe prawie zawsze wylatują z jej miski jak je :P  :P

Shaiya

  • Gość
Jak przekonać uszatka - tradycjonalistę do zmiany mieszanki?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 04, 2009, 20:05:53 pm »
To jej łam  :co_jest
Moja bestia taka mała a juz sie nauczyła, że jak pańcia przychodzi to dostanie a to listek koperku, a to granulkę lub kawalątek marchewki (nie przedobrzam?  :DD ) i tylko patrzy co dostanie tym razem.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Jak przekonać uszatka - tradycjonalistę do zmiany mieszanki?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 04, 2009, 20:58:42 pm »
Shaiya lepiej jak króliczek ma stałe pory karmienia :) Bo tak to łatwo można przesadzić i potem z odchudzaniem sa problemy :]

A ja mam ten sam problem co Wy wszystkie :] Jest u mnie Tadzio na DT i z tego co wiem do tej pory jadł karmę Megan, mieszankę Vitapolu i kolby. Jak do nas trafił przez 3 dni nie zjadł nic poza sianem (dostawał najpierw Megan z kilkoma pałeczkami Cuni Pro a potem Vitapol z CP). Odstawiłam całkowicie mieszanki i CP i dostawał zieleninkę, którą mniej lub bardziej chętnie zjadał. Wczoraj wieczorem wróciłam do mieszanki z CP i znów nic. Ja już nie wiem co mam z nim robić :]



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Shaiya

  • Gość
Jak przekonać uszatka - tradycjonalistę do zmiany mieszanki?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 04, 2009, 21:09:20 pm »
A co Tadzik lubi najbardziej? Skoro był na Megan to spróbuj pomieszać mu Megan z CP i dołóż Vitapol. Ew. zaserwuj mu krótka głodówkę zostawiając sianko i CP w miseczce. Możesz także spróbować dawać mu z palców po granulce. Za każdym razem jak do niego podchodzisz spróbuj mu podłożyć granulkę pod pyszczek. U nas zadziałała właśnie ta metoda. Młoda wkońcu spróbowała podstawionego prze zemnie granulka i okazało się, że jej zasmakowało.

Muszę właśnie ustalić pory posiłków. Teraz na noc Cheryl ma garść CC w miseczce, rano tez dostanie garść, a w południe kawałeczek marchwi i koperku gałązkę. Oczywiście stały dostęp do wody i sianka.

[ Dodano: Wto Sie 04, 2009 9:12 pm ]
jpuasz, a nie planujesz Tadzia zostawić na stałe? Jak się z Puśkiem dogaduję? Pasowałby do niego ktos kto zna się na króliczku, a ty sie nadajesz ;)

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Jak przekonać uszatka - tradycjonalistę do zmiany mieszanki?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 04, 2009, 21:31:03 pm »
ja się boje że jak kupie jakiś super granulat co bedzie mial tez super cene to afruś go nie ruszy i co ja póżniej zrobie z ta otwarta paczka :-/
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Jak przekonać uszatka - tradycjonalistę do zmiany mieszanki?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 04, 2009, 21:39:52 pm »
Shaiya garść to chyba trochę za dużo (no i dość mało precyzyjne - garść garści nie równa :P ) Syp po 2 łyzki rano i wieczorem i to będzie w sam raz.

Co do Tadzia on nie chce jeść ani Vitapolu, ani Megan ani CP. Pierwszego dnia zjadł jedną pałęczkę CP a potem nic. Głodówki mu robic za bardzo nie mogę, bo on nie je zbyt duzo sianka, a cos jeśc musi. Z ręki to on w ogóle nic nie je - już wiele razy coś (zieleninkę) mu podawałam i tylko powąchał a jak przed nosem połozyłam, to zjadł. Także ta metoda też odpada. Apropo ostatnich pytań, to raczej nie planuję póki co zostawić Tadzia. Kontaktów z Pusiem nie ma żadnych, bo obydwaj sa niekastrowani i nie chcę ryzykować. No i od września będzie z nami Liska i to trochę za szybko jak na tak szybkie "rozmnożenie". Tzn pod koniec maja 1 króliczek, pod koniec lipca juz 2 i na początku wrzesnia 3 :] Także póki co nie bierzemy tego pod uwagę, ale wszystko sie okaże.

[ Dodano: Wto Sie 04, 2009 9:42 pm ]
Rokiowca, ale jest ileś osób z Katowic i okolic. Nie możesz poprosić, żeby dali Ci na spróbowanie np 10-20 granulek? To będzie na pewno zdrowsze dla twojego króliczka i mysle, ze znalazłyby sie osoby, które by sie zgodziły. Posuzkaj aktywnych osób z Katowic i zapytaj.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Jak przekonać uszatka - tradycjonalistę do zmiany mieszanki?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 04, 2009, 21:43:35 pm »
moja Afra też ostatnio sianka jeść nie chce mój chłopak dzisiaj ją karmił siankiem to jadła :DD leniuszek jeden  :lol
mam pytanie czy z kulki takiej jak w szpitalach są pakowane  do automatów papućki z worka zrobić kule smakule?
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Jak przekonać uszatka - tradycjonalistę do zmiany mieszanki?
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 04, 2009, 21:56:19 pm »
Rokiowca pewnie by się dało, ale mogłaby pęknąć - wszystko zalezy od pomysłu i zdolności :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Jak przekonać uszatka - tradycjonalistę do zmiany mieszanki?
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 04, 2009, 22:09:49 pm »
jpuasz,
ja to zrobie  jeszcze nei wiem jak ale zrobie tam dziure :DD można wytopic a potem pilnikiem w miare wyprostować i bedzie ok tylko musze znalesc taka kule :-/ myśle z czego zrobić domek dla Afruś coś typu buda dla psa oczywiście na dachu musi być kominek :DD i może antena satelitarna  :lol
ten domek jest extra
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Shaiya

  • Gość
Jak przekonać uszatka - tradycjonalistę do zmiany mieszanki?
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 04, 2009, 22:12:26 pm »
jpuasz jednak sie udało z Liską?  :jupi  Gratuluję  :przytul  :przytul

A co do Tadzia - czemu by nie trzeci królik? :DD Co do jedzenia, nie mam pomysłu. A coś z warzyw je? Suszki? Strasznie wybredny :oh:

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Jak przekonać uszatka - tradycjonalistę do zmiany mieszanki?
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 04, 2009, 22:32:45 pm »
No udało sie, udało :) A co do trzeciego królika, to zobaczymy jak nam pójdzie zaprzyjaźnianie Pusia i Liski. Jesli się zaprzyjaźnią i zamieszkają w kojcu, to jest opcja 3 ucholka (przyanjmniej wg mnie, bo mąż uważa inaczej :] ). Pozyjemy zobaczymy.

A Tadzio chyba cos tam zaczął jeść z miski z mieszanką (CP oczywiścvie nie ruszył) także chyba mamy mały postęp. Może jednak ta głodówka pomogła? Skończyła mu się zieleninka z rana, to popodgryzał mieszankę. Wieczornej porcji chyba nie dostanie i zobaczymy jak będzie rano z mieszanką. Warzywa i zieleninkę ogólnie je. Nie wszystko, bo pewnych rzceyz nawet nie spróbuje. Są tez takie dni, ze w ogóle nie zje melisy np a innego dnia zostanie cały koperek. Dzis akurat padło na koperek i pół plasterka marchewki póki co. Ale do rana pewni zniknie :) Suszków żadnych do tej pory nie chciał jeść :]



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Jak przekonać uszatka - tradycjonalistę do zmiany mieszanki?
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 04, 2009, 23:08:51 pm »
jpuasz, zacznijmy od tego ze ja mieszkam na za... na wsi u mnei jezdza 2 busy w centrum Katowic się w ogóle nie orietuję jedynie w Mikołowie ale z Mikołowa nikogo nie widziałam na tym forum
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Jak przekonać uszatka - tradycjonalistę do zmiany mieszanki?
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 04, 2009, 23:14:25 pm »
Acha no w profilu masz Katowice i stąd mój pomysł :) Ale popytaj, może ktoś bywa w Mikołowie?



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Jak przekonać uszatka - tradycjonalistę do zmiany mieszanki?
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 04, 2009, 23:17:09 pm »
jpuasz,  no bo jestem z Katowic ale moja dzielnica lezy blisko miast Tychy i Mikołów ktoś z Łazisk by mogł być bo to bylisko Mikołowa ale tez nie widziałam nikogo :(
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij