Autor Wątek: królik a środek przeciw owadom xD  (Przeczytany 5175 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

letitbleed

  • Gość
królik a środek przeciw owadom xD
« dnia: Lipiec 18, 2009, 00:24:48 am »
W zasadzie nie wiedziałam, gdzie ten temat wcisnąć, i nie wiem czy już kiedyś był...
Ale mam pytanie...
kupiłam do pokoju takie coś przeciwko owadom (strasznie lubią mi do pokoju wlatywać://), na opakowaniu jest napisane, że nie wolno małym dzieciom przebywać dłuższy czas w pokoju w którym to się znajduje...
Królik to takie małe dziecko, chyba nawet wrażliwsze... i cały dzień przebywa w pokoju.... i nie wiem czy to zastosować, czy nie :P

Nuna

  • Gość
królik a środek przeciw owadom xD
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 18, 2009, 01:03:25 am »
Lepiej nie, dla krolika sa trujace, kup siatki do okien i drzwi, latwo sie je montuje i mozna przyciac pod wymiar.

Offline vocativus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 101
królik a środek przeciw owadom xD
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 18, 2009, 13:27:08 pm »
"takie coś" czyli co? :D Jeśli to spray na muchy, owady biegające itp. to królik przebywać w takim pomieszczeniu nie może. Uważałbym też z otwartym ogniem bo opary są łatwopalne. Z płynami na komary i kleszcze, zaiwerającymi DEET też lepiej nie ryzykować.
Najlepszym wyjściem będzie tak jak Nuna napisała - moskitiera do okna. Ewentualnie lampa owadobójcza o dużej mocy.

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
królik a środek przeciw owadom xD
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 18, 2009, 14:49:57 pm »
A te siatki można zwijać, jak chce się przez okno wychylić?


Aurinko

  • Gość
królik a środek przeciw owadom xD
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 18, 2009, 17:59:26 pm »
No nie przesadzajmy .... Jak zuzyjemy caly dezodorant na raz,pozamykamy wszystko szczelnie to wiadomo ,ze i krolkowi zaszkodzi i nam.
Ja od zawsze wlaczam raid'a do kontaktu na noc, a jak komary bardzo dokuczaja to jeszcze offem pryskam.Pusiek przezyl 9 lat i ani razu nie mial z tego powodu dolegliwosci ,a teraz junior tez ich nie ma.
Pamietam,jak kupilam Puska to zapytalam sie dr Bieleckiego ( speca od krolikow) co zrobic,zeby w lato komary mu nie dokuczaly, to odpowiedzial,ze wystarczy wlaczyc cos p.komarom.

letitbleed

  • Gość
królik a środek przeciw owadom xD
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 18, 2009, 19:29:48 pm »
"takie coś" -> płytka na komary/muchy itd...  xD

Offline vocativus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 101
królik a środek przeciw owadom xD
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 18, 2009, 23:57:55 pm »
te wszystkie spraye i płytki zawierają środki owadobójcze - substancje trujące i najczęściej (bo zależy jakie subst.) tego nie wolno używać w miejscach gdzie jest żywność, akwaria itp. bo to się rozpuszcza w wodzie. Sposób działania to najczęściej drogą oddechową - robale sie duszą. Skoro dzieciom (conajmniej 4 - 5 kg) nie wolno przebywać dłuższy czas w takich oparach, to co dopiero królikowi który waży < 2kg? Czytajcie na opakowaniu, czy są jakieś środki ostrożności. Jeśli dzieciom nie wolno przebywać w pomieszczeniu gdzie to jest rozpylone to królikowi również.

Co do łatwopalności - w gazecie lokalnej kiedyś czytałem że ktoś sobie w ten sposób wysadził w powietrze mieszkanie :D pryskał sprayami i komputer sobie działał. Czary mary i się zapaliło.

Koszt takich chemikaliów to kilka zł. za spray, 8 - 12 zł płytka i ok. 20zł raid. Bardziej się opłaca zainwestować raz w moskitierę która nie wydziela żadnych szkodliwych oparów (i przynajmniej nic nie wpełza do domu), bo chyba nie macie złudzeń że raid czy spray są obojętne dla waszego zdrowia... Są moskitiery drogie - ramki metalowe które od zewnątrz zakłada się na zatrzaski - o takie coś najlepiej pytać producenta okien, bo bardzo często też produkują moskitiery dopasowane właśnie do ich okien. Jak już sezon robalowy minie, to moskitierę można zdemontować. Koszt różnie, ale na pewno pow. 50zł. Są też tanie - na rzepy. Wystarczy je przykleić do ramy okiennej i moskitierę można odklejać i przyklejać ile się chce. Koszt kilka - kilkanaście zł. - też zależnie od wymiarów okna.

Cytat: "ppx"
A te siatki można zwijać, jak chce się przez okno wychylić?


kiedyś takie coś widziałem - są takie zwijane, coś jak rolety antywłamaniowe, no ale to już jest drogie - pow. 150zł. Zawsze można na jednym oknie zamontować zwykłą, a przez drugie sie wychylać :D

Offline zosiaa1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Kobieta
królik a środek przeciw owadom xD
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 14, 2009, 19:49:25 pm »
Cytat: "Aurinko"
No nie przesadzajmy .... Jak zuzyjemy caly dezodorant na raz,pozamykamy wszystko szczelnie to wiadomo ,ze i krolkowi zaszkodzi i nam.
Ja od zawsze wlaczam raid'a do kontaktu na noc, a jak komary bardzo dokuczaja to jeszcze offem pryskam.Pusiek przezyl 9 lat i ani razu nie mial z tego powodu dolegliwosci ,a teraz junior tez ich nie ma.
Pamietam,jak kupilam Puska to zapytalam sie dr Bieleckiego ( speca od krolikow) co zrobic,zeby w lato komary mu nie dokuczaly, to odpowiedzial,ze wystarczy wlaczyc cos p.komarom.


czyli można raida .?
Józiek, moja miłości <3

Galeria z nowymi zdjęciami :)