Autor Wątek: Przygarnę króliczka (samca)  (Przeczytany 31599 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Shaiya

  • Gość
Przygarnę króliczka (samca)
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 06, 2009, 12:12:39 pm »
Ta sprawa wydaje mi się dziwnie podejrzana, no ale dobra.  :/


(a ile kosztuje sterylizacja samiczki?)

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Przygarnę króliczka (samca)
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 06, 2009, 12:24:39 pm »
Na pewno więcej, ale nie wiem o ile.

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Tolinka

  • Gość
Przygarnę króliczka (samca)
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 06, 2009, 12:39:52 pm »
Shaiya, kastracja samiczki kosztuje 200zl

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Przygarnę króliczka (samca)
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 06, 2009, 12:43:05 pm »
Tolinka zależy gdzie. U nas coś koło 160 ponoć.

A co do Pysiuni, to ja mam dziwne wrażenie, że "niestety" (dla nich) urodziły się same samiczki a jeden samiec, to za mało do rozrodu i dlatego chcą kolejnego niekastrowanego i to z adopcji, czyli za darmo. A potem będą sprzedawać małe, bo to przecież "niezły biznes" :/



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Tolinka

  • Gość
Przygarnę króliczka (samca)
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 06, 2009, 12:50:28 pm »
jpuasz, u nas kosztuje 200zl,

Co do Pysiuni to brak mi slow i w glowie mi sie nie miesci.Dziewczyna moze chciala zrobic furore na forum.Moim zdaniem ktos powinien sie zainteesowac ta sprawa czy faktycznie jest tyle kroliczkow ile ona pisze,w jakich warunkach zyja.

Shaiya

  • Gość
Przygarnę króliczka (samca)
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 06, 2009, 13:01:10 pm »
Ja mam natomiast wrażenie, że dziewczyna wciska kit z tymi "niby studiami weterynaryjnymi" abyśmy zaczęli przyznawać jej racje :oh: Moim zdaniem ktoś powinien zainteresować sie sprawą, gdyż nie ma wątpliwości, że mamy do czynienia z pseudohodowlą. Pasowałoby sie skontaktować z rodzicami.

Tolinka

  • Gość
Przygarnę króliczka (samca)
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 06, 2009, 13:06:22 pm »
Shaiya, nie ma sesu kontaktowac sie z jej rodzicami bo to jej mama jest taka mądra i to ona chce rozmnazac kroliki bo mazy jej sie mini zoo

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Przygarnę króliczka (samca)
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 06, 2009, 13:18:25 pm »
Niech sie sama w klatke wsadzi i niech sie wystawi na widok publiczny.. Gdzie takie rzeczy trzeba zgłosić?

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Przygarnę króliczka (samca)
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 06, 2009, 13:22:22 pm »
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

pysiunia133

  • Gość
Przygarnę króliczka (samca)
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 06, 2009, 13:27:59 pm »
czy to dużo 2 razy krolika rozmnożyłam
nie wiem po co się tu zarejestrowałam myślicie że to fajne jest tak mówić ?? :( ja chciałam znaleźć kolegę dla Tofika a tu a wy już będziecie kogoś wzywali :( moja mama chcę założyć to mnini zoo myślicie że to tak łatwo my pieniędzy nie mamy trzeba z czegoś żyć :( a my nie rozmnażamy zwierząt cały czas tylko te dwa razy :(

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Przygarnę króliczka (samca)
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 06, 2009, 13:31:33 pm »
pysiunia, ty chyba naprawdę nie masz bladego pojęcia co się dzieje w tym świecie.
Mało tych zwierząt jest? Rozmnazajac zwierzęta skazujesz inne zwierzeta na bezdomnosc, cierpienie i śmierć!
A to, że nie macie pieniędzy, to od tego jest urząd pracy i oferty pracy na ogłoszeniach. Nigdy nie rob kosztem życia zwierzat!

pysiunia133

  • Gość
Przygarnę króliczka (samca)
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 06, 2009, 13:33:06 pm »
to nie ja torturuje zwierzęta tylko moja niby oleżanka zabiła ostatnio świnki morskie 3 a wcześniej 2 króliki

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Przygarnę króliczka (samca)
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 06, 2009, 13:34:41 pm »
Cytat: "pysiunia133"
to nie ja torturuje zwierzęta tylko moja niby oleżanka zabiła ostatnio świnki morskie 3 a wcześniej 2 króliki


rozmnażanie = tortura. niewazne czy to raz, czy tyklko dwa razy.

poogladaj sobie
http://www.brightlion.com/InHope/InHope_pl.aspx

dotyczy to rowniez krolikow

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Przygarnę króliczka (samca)
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 06, 2009, 13:40:28 pm »
o dwa razy za dużo jak dla mnie :/
Pysiunia, skoro nie macie pieniędzy, to tym bardziej nie powinnyście obarczać domowego budżetu kosztami utrzymania stada królików. zwierzęta to nie są maszynki do zarabiania pieniędzy! Twoja mama może przecież pracować jako weterynarz.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

pysiunia133

  • Gość
Przygarnę króliczka (samca)
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 06, 2009, 13:42:06 pm »
no będzie ale dopiero za 1,5 roku bo wtedy kończy technikum

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Przygarnę króliczka (samca)
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 06, 2009, 13:54:58 pm »
Pysiunia jak pieniędzy nie macie, to trzeba iśc do pracy a nie rozmnażać króliki. Bo jak kasy nie ma, to za przeproszeniem czym będziecie karmić to stado królików? Dziewczynko masz 13 lat i nie masz zielonego pojęcia o tym jakie są realia i co się stanie  ztymi królikami.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Shaiya

  • Gość
Przygarnę króliczka (samca)
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 06, 2009, 14:45:05 pm »
A co kiedy jeden królik złapie np. pomór (wychodzisz z nieszczepionym na dwór) i cała reszta się zarazi? Albo inna chorobę. Wtedy koszty leczenia 9 królików są O G R O M N E!!!  :oh:

Dorota1000PNS

  • Gość
Przygarnę króliczka (samca)
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 06, 2009, 14:48:59 pm »
Pfff....ja miałam cztery króliczki: Trusie, Brysia, Fione i Mią...w poniedziałek Brysiaczek umarł, ale miesięczny koszt utrzymania ich wynosił u mnie ok. 400 zł. Przy dziewięciu to bagatela 1000 zł. No ludzie....Pysiunia, nie macie kasy i ty chcesz królika?

pysiunia133

  • Gość
Przygarnę króliczka (samca)
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 06, 2009, 14:50:34 pm »
to nie wiem moja mama kupuje granulat w zoologiku i dodaje ziarna i jest dużo jedzenia na miesiąc wydajemy około 100 zł

Shaiya

  • Gość
Przygarnę króliczka (samca)
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 06, 2009, 14:58:07 pm »
TYLKO? To nie wiem jaki ty granulat dajesz swoim królikom bo przy takiej ilości przynajmniej 1,5 paczki na tydzień schodzi.
Jak widać pojęcia o królikach tez nie macie bo KRÓLIKA SIE NIE DAJE ZIAREN! Przynajmniej nie takich ze zbóż bo nie wiem o które Ci chodzi. A gdzie w takim razie szczepienia?