Autor Wątek: Przygarnę króliczka (samca)  (Przeczytany 29427 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Przygarnę króliczka (samca)
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 05, 2009, 12:31:36 pm »
Jeśli chodzi o sikanie na łózko to Ukryj sikał tam tylko w okresie dojrzewania... po kastracji mu przeszło... tylko kuweta w klatce i zewnętrzna... więc byłam dumna z mojego słoneczka... niestety to czas przeszły :oh:  odkąd wyjechałam na wakacje w Ukryja wstąpił diabeł sikaniowy!!  Dostał nowy dywanik i to właśnie on stał się nową kuwetą... tylko że jak wszyscy wiemy dywaniki nie są nieprzemakalne wiec wykładzina pod dywanikiem jest zruinowana... nie było mnie miesiąc więc sobie wyobraźcie... moja mama dzielnie czyściła wszystko ale to i tak nic nie pomogło... wróciłam, padłam na kolana, wyczyściłam, zabrałam dywanik, zmotywowałam młodego do siurania do kuwety... niby wszystko ładnie pięknie a ten siuracz wymyślił sobie że będzie wskakiwać na wiklinowy domek i sikać na niego... wiec powtórka bo pod domkiem też tylko wykładzina...  mocz pięknie przez wiklinę przecieka  :oh: I takie to zabawy w sikanie z Ukryjem mam od tygodnia... to znaczy on on miesiąca ale ja walczę od tygodnia...

ale się rozpisałam:) przepraszam... ale chyba musiałąm wylać swoją frustrację :/

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Przygarnę króliczka (samca)
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 05, 2009, 13:19:35 pm »
Cytat: "Shaiya"
Jadwinia ile twoje królice miały jak je sterylizowałaś?


Zając 3 lata, Mysz 4 lata. Z tym, że nie mieszkały ze mną od początku, np. Mysz to Filipka z adopcji SPK, w jej książeczce zdrowia figuruję jako jej 3 właścicielka :oh:
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Shaiya

  • Gość
Przygarnę króliczka (samca)
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 05, 2009, 13:20:47 pm »
Nie ma to jak edukacyjne, królicze zabawy moczem  :diabelek  :co_jest

Kinga0156

  • Gość
Przygarnę króliczka (samca)
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 05, 2009, 20:58:54 pm »
pysiunia133 Hej ja mam do oddania Krolika miniatorke ale To <samiczka>.
tu sa jej zdjecia http://nasza-klasa.pl/profile/27727965/gallery/album/2/1.
Jak Bys byla zainteresowana Napisz :)

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Przygarnę króliczka (samca)
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 05, 2009, 21:56:44 pm »
Kinga, czy ty wiesz co robisz???  :oh:

Minka

  • Gość
Przygarnę króliczka (samca)
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 05, 2009, 22:26:09 pm »
Kinga naprawdę chcesz skazać królika na taki los? :oh:  Nie kochasz śnieżynki?

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Przygarnę króliczka (samca)
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 05, 2009, 22:36:25 pm »
ja odnoszę wrażenie, ze to nie alergia siostry jest przyczyną oddania króliczka. Ona los śniezynki ma głęboko w d...

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Przygarnę króliczka (samca)
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 05, 2009, 23:49:42 pm »
Kinga0156, a nie mozesz zglosic krolika do adopcji? Az tak bardzo zalezy Ci na tym, zeby sie go pozbyc, ze chcesz go wydac byle komu?
Skoro nie m ozesz sie dluzej zajmowac zwierzakiem z przyczyn niezaleznych to zachowaj sie chociaz jak odpowiedzialny opiekun i znajdz krolikowi odpowiedniego nowego opiekuna.

pysiunia133

  • Gość
Przygarnę króliczka (samca)
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 06, 2009, 10:43:25 am »
ja samiczki nie chcę a tak po pierwsze to za daleko w Katowicach ???

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Przygarnę króliczka (samca)
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 06, 2009, 11:05:25 am »
pysiunia, najpierw moze odpowiedziałabyś na pytania dziewczyn i również moje we wczesniejszych postach? Omijasz je szerokim lukiem a one są bardzo ważne. Nikt nie powierzy Ci królika ot tak tylko dlatego ze chcesz. SPK zamin powierzy komus królika musi najpierw poznac dana osobe, potem w miare mozliwosci odwiedza tą osobę. Króliki to nie zabawki, a wydaje mi sie ze tak je wlasnie traktujesz ... rozmnozyłaś króliki tylko dlatego, ze ktos chcial brązowego - to jest zwłykła paranoja..... Brak mi słów.. Piszesz tez ze nie chcesz wieciej krolikow bo co z nimi zrobisz.. ale samca chcesz.. moze lepiej wykastorować samiczke i samca i po prostu starac sie aby sie zaprzyjaznily? nigdy nie mozesz miec pewnosci, ze nowy krolik zaprzyjazni sie z twoim samcem - a potem co zrobisz?

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Przygarnę króliczka (samca)
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 06, 2009, 11:09:15 am »
a dlaczego tak koniecznie szukasz akurat "kolegi' dla tego królika?
dużo lepiej by było, gdybyś spróbowała zaprzyjaźnić te, które już masz. wyszłoby całkiem konkretne stadko. w Twojej sytuacji powinnaś wybrać "mniejsze zło" tj. skoro Cię nie stać na wykastrowanie wszystkich królików, to na pewno nie powinnaś sprowadzać kolejnego :oh:
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

pysiunia133

  • Gość
Przygarnę króliczka (samca)
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 06, 2009, 11:19:36 am »
ja już nie wiem co mówić mamie ona nie chce Tofika wykastrować bo Tofik miał do tej pory towarzystwo mojej świnki morskiej byli kupieni w zoologiku i się znali bo siedzieli w tym samym akwa ale Tofikowi coś odbiło i zaczął gryźć mojego Pysia no i są rozdzieleni :(

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Przygarnę króliczka (samca)
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 06, 2009, 11:32:13 am »
Cytat: "pysiunia133"
ja już nie wiem co mówić mamie ona nie chce Tofika wykastrować bo Tofik miał do tej pory towarzystwo mojej świnki morskiej byli kupieni w zoologiku i się znali bo siedzieli w tym samym akwa ale Tofikowi coś odbiło i zaczął gryźć mojego Pysia no i są rozdzieleni :(


"coś odbiło"?
trzymałaś w akwarium świnkę z królikiem, oto co "mu odbiło".
proponuję, aby Dział Interwencji zainteresował się tą sprawą, bo widać tu wybitnie niepoważne podejście do zwierząt :(
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

pysiunia133

  • Gość
Przygarnę króliczka (samca)
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 06, 2009, 11:36:40 am »
nie w zoologicznym były w akwarium

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Przygarnę króliczka (samca)
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 06, 2009, 11:40:34 am »
przepraszam, a Twoja mama zna się na rozmnażaniu i hodowli? chce króliki rozmnażać wsobnie? i zrobić "mini zoo"?
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Przygarnę króliczka (samca)
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 06, 2009, 11:43:49 am »
kurcze skąd tacy ludzie się biorą  :zdenerwowany
jacy rodzice tacy dzieci  :bejzbol

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Przygarnę króliczka (samca)
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 06, 2009, 11:47:36 am »
Cytat: "Jadwinia"
proponuję, aby Dział Interwencji zainteresował się tą sprawą, bo widać tu wybitnie niepoważne podejście do zwierząt :(


Jestem również za tym, aby ktoś się zainteresował tą sprawą. Wszystko to wygląda jakoś dziwnie.

A kastracja samca to koszt rzędu 100zł.

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

pysiunia133

  • Gość
Przygarnę króliczka (samca)
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 06, 2009, 11:47:37 am »
tak za 1,5 roku skończy technikum weterynaryjne  i będzie technikiem weterynaryjnym

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Przygarnę króliczka (samca)
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 06, 2009, 11:48:55 am »
To tym bardziej powinna miec inne podejscie do zwierząt!! Matko.. brak mi słów..

Skoro mu coś odbiło to może hormony? Skoro mama kształci się w tym kierunku to powinna takie rzeczy wiedzieć. Poza tym powinna poddać królika kastracji!

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Przygarnę króliczka (samca)
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 06, 2009, 11:51:01 am »
Cytat: "pysiunia133"
tak za 1,5 roku skończy technikum weterynaryjne  i będzie technikiem weterynaryjnym


co?
teraz już sama nie wiem, czy mam płakać czy śmiać...

Tym bardziej nie powinna rozmnażać zwierzęta i być zwolenniczką kastracji zwierząt

wierzyć mi się nie chce