Duphalyte- preparat zawierający elektrolity, witaminy, aminokwasy i dekstrozę (glukoza)
Zastosowanie: preparat polecany jest do stosowania w schorzeniach przebiegających z utratą
Elektrolitów
Dawkowanie: lek podawany jest podskórnie lub w formie kroplówki do jam ciała. Podaje się go zazwyczaj przez 3-5 dni
przeczytalam to na stronie dla zolwi
"Buscopan 10 tabl.
Działanie: Preparat BUSCOPAN zawiera bromek N-butyloskopolaminy (butylobromek hioscyny), który działa rozkurczowo (spazmolitycznie) na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i układu moczowo-płciowego.
Wskazania: Dolegliwości bólowe związane ze skurczami w obrębie przewodu pokarmowego (np. kolka jelitowa), dróg żółciowych (kolka wątrobowa), układu moczowego (kolka nerkowa) oraz narządu rodnego u kobiet (np. bolesne miesiączkowanie).
Skład:
1 tabletka zawiera: substancja czynna: bromek N-butyloskopolaminy 10 mg Substancje pomocnicze: fosforan wapnia, skrobia kukurydziana, skrobia rozpuszczalna, kwas krzemowy koloidalny (Aerosil), kwas winowy, kwas stearynowy, poliwinylapirolidon, sacharoza, talk, guma arabska, dwutlenek tytanu, polietylenog/ikol6000, wosk Karnauba, wosk biały.
Przeciwwskazania: Preparatu nie należy stosować u pacjentów z: - nużliwością mięśni (myasthenia gravis), - niedrożnością w obrębie przewodu pokarmowego lub dróg moczowych, - patologicznym poszerzeniem jelita grubego (megacolon), - jaskrą z wąskim kątem przesączania, - ze stwierdzoną nadwrażliwością na bromek N-butyloskopolaminy lub jakikolwiek inny składnik preparatu.
Ostrzeżenia i zalecane środki ostrożności:Należy zachować ostrożność u pacjentów: - ze skłonnością do tachykardii, - ze zwężeniem w obrębie jelit lub dróg moczowych.
Wskazania leku podczas ciąży i karmienia piersią: W okresie ciąży, szczególnie w jej pierwszym trymestrze, lek należy stosować wyłącznie na zlecenie lekarza. lek może być stosowany w przypadku, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu. Nie stosować preparatu BUSCOPAN w okresie karmienia piersią. Wpływ leku na zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi: W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić u pacjentów zaburzenia akomodacji (niewyraźne widzenie), osoby te nie powinny prowadzić pojazdów mechanicznych.
Interakcje: Lek może nasilać działanie antycholinergiczne leków przeciwhistaminowych, chinidyny, amantadyny, dizopiramidu i trójcyklicznych leków przeciwdepresyjnych. Równoczesne leczenie antagonistami dopaminy (np. metoklopramidem) i preparatem BUSCOPAN może zmniejszać skuteczność działania obu tych leków na przewód pokarmowy. BUSCOPAN może nasilać tachykardię (przyspieszenie czynności serca) wywołaną przez środki beta-adrenomimetyczne.
Działania niepożądane:Mogą wystąpić: suchość w jamie ustnej, przyspieszenie czynności serca, zaburzenia akomodacji, zaburzenia wydzielania potu i zatrzymanie moczu w pęcherzu. Objawy te są łagodne i ustępują samoistnie. Reakcje alergiczne, głównie wysypki skórne i wyjątkowo zaburzenia oddychania, pojawiają się sporadycznie. Ponieważ lek tylko w niewielkim stopniu przenika do ośrodkowego układu nerwowego, nie występują objawy niepożądane ze strony tego układu. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu. Nie należy stosować leku po upływie terminu ważności.
Sposób użycia: Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej: Dzieci od 6 do 12 lat: 1 tabletka 3 razy na dobę Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1-2 tabletki 3-4 razy na dobę Tabletki należy połykać w całości popijając dużą ilością płynu."
to jest lek dla ludzi, nie spotkalam sie z tym, ze podaje sie go krolikom... moze sie myle, jak tak to mnie poprawcie...
"Nazwa: Enroxil 5%
Skład: 1 ml roztworu zawiera 50 mg enrofloksacyny.
Właściwości farmakologiczne: Enrofloksacyna jest chemioterapeutykiem z grupy fluorochinolonów. Jest skuteczna przeciwko większości drobnoustrojów chorobotwórczych Gram (+) i Gram (-) oraz mykoplazmom. Mechanizm działania enrofloksacyny polega na zaburzaniu syntezy DNA w jądrze komórkowym drobnoustrojów. Wynikiem tego jest działanie bakteriobójcze m. in. na szczepy oporne na działanie antybiotyków B-laktamowych, tetracyklin, aminoglikozydów i makrolidów. Szybko wchłania się z miejsca podania, po 0,5 do 1 godziny od podania stężenie w tkankach i płynach ustrojowych jest wielokrotnie większe od stężenia leku w surowicy. Enrofloksacyna nie ma działania immunosupresyjnego.
Okres karencji: Tkanki jadalne - 10 dni
Mleko krowie - 7 dni
Wskazania: Bydło - choroby układu oddechowego i pokarmowego, wywołane przez bakterie i mykoplazmy (biegunki, posocznica wywołana przez E.coli, zakażenia Pasteurella spp., salmoneloza).
Świnie - zakażenia dróg oddechowych i układu pokarmowego (zakażenia Pasteurella spp., enzootyczne zapalenie płuc, biegunki, posocznica wywołana przez E.coli, salmoneloza, zespół MMA, zakażne zanikowe zapalenie nosa).
Psy - zakażenia bakteryjne łącznie z mieszanymi zakażeniami układu pokarmowego, oddechowego oraz moczo-płciowego, zakażone rany, zakażenia zewnętrznych przewodów słuchowych.
Przeciwwskazania: Nie stosować u młodych psów w okresie wzrostu, ze względu na możliwość wywołanie zabużeń w rozwoju chrząstek.
Gatunek: CIELE
KROWA
PIES
ŚWINIA DOM"
nie nadaje sie dla krolikow
zosia, moze zmien weta? bo te leki wygladaja podejrzanie...