Autor Wątek: Jedzenie  (Przeczytany 7127 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Króliccka

  • Gość
Jedzenie
« dnia: Lipiec 10, 2009, 12:19:00 pm »
Otóż znowu się biorę za zmienianie nawyków żywieniowych mojego Brysia.
Nasza historia z jedzeniem wyglądała tak:
Vitapol Junior -> Vitakraft -> Alex -> Alex + Vitakraft -> Bourgess (przez zimę jadł, zszedł cały worek, potem kupiłam nowy i już nie chciał jeść *_*. Do dziś u mnie stoi. Całe 40 zł zmarnowane!) -> Vitapol.
Obecnie je Vitapol, innego nie chce.
Otóż chcę się w końcu za niego wziąść! Kupić mu większą klatkę [teraz ma 80], ale to jak zaoszczędzę z kieszonkowego. Najważniejsze są jego nawyki żywieniowe.
Myślałam o Duo Cuni i Cuni Complete. Wiem, że Complete jest droższe, ale to chyba nie zrobi różnicy.
Jak myślicie? Królik zaakceptuje? Jak go przyzwyczajać? Jak zachęcić do jedzenia?
Kupić najpierw paczkę 500 g czy 2,5 kg?

Proszę, pomóżcie.

Aneczka

  • Gość
Jedzenie
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 10, 2009, 17:58:17 pm »
Cup nowy granulat Cuni Pro, cenaj jak CD. Kup najpierw mniejsza paczkę. Początkowo nowy granulat mieszaj z Vitapolem, zmieniaj jego dietę stopniowo. Przeszukaj forum, sporo juz o tym było

Pszczolkowa

  • Gość
Jedzenie
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 10, 2009, 19:28:34 pm »
Też się ostatnio wzięłam za królika i też zbieram właśnie na większą klatkę ;).
Przepraszam za offtop.

karola

  • Gość
Jedzenie
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 14, 2009, 15:30:58 pm »
Ja tez tak robiłam i ci też radze.



Pozdrawiam

Króliccka

  • Gość
Jedzenie
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 18, 2009, 11:23:55 am »
Ok, dzięki. Na razie jedziemy na Burgessie.
A Cuni Complete zamierzam kupić przez neta ;)

TUSIA555555

  • Gość
Jedzenie
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 27, 2009, 15:19:07 pm »
Moja Tuśka odkąd zaczęłam jej podawać swieżą zieleninę z podwórka, czyli mlecze, koniczynkę czy trawkę..to w ogóle nie ma ochoty na siano...zawsze wkładam jej troszkę sianka i tej zieleninki i spryciara wygrzebuje tylko zieleninkę ...a sianko moze sobie tak lezeć i leżeć...nawet na 2 dzień..poprostu jak widzi ze niosę zieleninkę lub ją wyczuję to dosłownie robi sie "dzika", tak nie moze sie doczekać kiedy ją zje... :DD
A wasze króliczki co wolą? sianko czy coś bardziej zielonego i swieżego?   :>

[ Dodano: Czw Sie 27, 2009 3:23 pm ]
aha, no i jeszcze zapomniałam dodać, ze Tusia jakos nie chce zasmakować marchewki ani jabłuszka...wącha i tylko tyle....

nuka

  • Gość
Jedzenie
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 27, 2009, 15:29:50 pm »
Jak zjada świeżą zieleninkę to nic dziwnego, że na siano nie ma ochoty.
Moje też nie jedzą marchwi i jabłka, wolą brokułki i bananka, szlachta:)

TUSIA555555

  • Gość
Jedzenie
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 27, 2009, 15:34:58 pm »
no w sumie to sie jej nie dziwie ze woli świeżą trawkę..no ale sianko tez jest jej chyba potrzebne bo pomaga w trawieniu i  na ząbki dobre...wiec chciałabym żeby też je jadła,,
ja jeszcze nie próbowałam podawać jej ani brokółów ani bananów...ale jak kupię to spróbuję...sama jestem ciekawa czy jej podpasuje :>

nuka

  • Gość
Jedzenie
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 27, 2009, 15:37:18 pm »
TUSIA555555, a wiesz co to jest siano? To suszona trawa przecież. Czyli uszak zjadając zieleninkę zjada wszystko co najlepsze :) I niech zjada świeżynek jak najwięcej, zimą będzie tylko siano i sklepowe zielone typu sałaty

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
jedzenie
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 27, 2009, 16:13:31 pm »
Zima nie tylko sałaty. Teraz zbieram na wsi u kuzynów mleczyki etc i susze . Mam już tego sporo. Myje dokładnie i na sloneczko Schnie szybko. Polecam . Mam tez troszke pietruszki natki , marchewki natki i koperku  posuszone , popakowane w papierowe torebki.
Jeśli chodzi o Cuni Pro to mój królik nie chce tego jeść , kosztuje cos ponad 10 zł. Je Cuni Complette zamawiam razem z ziołami i siankami i czymś tam jeszcze Zazuli i mi przysylają. Koszt  15 zł servisco. Strona www.animalia.pl polecam

   Ale mam inna prośbe. Może mi ktoś szybciutko odpisać na jednej nodze. Czy królik może jeść siemię lniane  dosypywane do miseczki? Moja kicusia jest w trakcie leczenia  Baycoxem  i stracila apetyt i ochote na kicanie. Dr Wojtyś kazala na troche przerwać  leczenie , ale ona musi cos jeść . Chetnie je siemię lniane , zasysa jak odkurzacz. I Ile jej moge tego dosypac do miseczki? Odpiszcie szybko. Lakcid dostaje>

Pani Misiowa

  • Gość
Jedzenie
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 27, 2009, 16:28:26 pm »
Ja daję tylko szczyptę siemienia lnianego do granulatu teraz kiedy Frodek linieje.
Z tego co wyczytałam na forum to w duzych ilościach nie można siemienia królisiowi dawać.

nuka

  • Gość
Jedzenie
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 27, 2009, 16:59:25 pm »
Cytat: "dori"
Zima nie tylko sałaty
pisząc, że zimą będzie dostępne zielone tylko typu sałaty miałam rację. Ja też robię zapasik suszek na zimę, jednak to suszki a nie świeżynki :)
Siemię lniane jest substancją o wysokich właściwościach odżywczych i bardzo bogatym składzie.
Przy biegunkach podaje się wywar, który działa również osłonowo, a przy zaparciach ziarenka - króliki bardzo je lubią.
Ale jest to bardzo kaloryczne, więc nie ma co przesadzać

Króliccka

  • Gość
Jedzenie
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 11, 2010, 17:34:57 pm »
Hej, to znowu ja.
Kupiłam mu dwie karmy - Versele Laga jakieś Menu dla królików, bo wtedy nie mieli nic innego w sklepie (nawet głupiego Vitapolu) i Cuni Pro, bo odkryłam jedyny w Gdyni sklep który go sprowadza(!). Proszę, pomóżcie mi. Królik nie chce jeść tego Cuni Pro, siedzi już tak od soboty.  Nie dawałam mu innej karmy dotychczas, tylko ten granulat w misce od soboty leży i kwiczy, plus oczywiście siano i woda. Co z tym królikiem nie tak?! Dzisiaj już się zlękłam, że mi królik umrze więc mu wsypałam tej mieszanki Menu. No ale jednak wolałabym by jadł to Cuni Pro, skoro się tak dla niego wykosztowałam! Pooooomocy! :(

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Jedzenie
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 11, 2010, 18:50:03 pm »
Te "Menu" to chyba jednak Vitacrafta,bo VL ma tylko Cuni Nature.Vitacraft jest podobno sztucznie dosładzany(melasa),a króliki to łasuchy na słodkości,więc jak ma wybór to wybierze to słodsze.A'propos,gdzie w Gdyni jest taki "cudowny"sklep??

Króliccka

  • Gość
Jedzenie
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 11, 2010, 19:30:02 pm »
Cytat: "MAS"
A'propos,gdzie w Gdyni jest taki "cudowny"sklep??

A na Starowiejskiej koło Rossmanna:)
Jest tam też Cuni Complete :)
Ogólnie mają dużo fajnych produktów, i w przystępnych cenach. Są tam między innymi suszki Herbal Pets - wszystko do 4-5 złotych. Jest także sianko alpejskie Vita Verde Vitakraftu i sianka z ziołami Herbal Pets. Niestety nie mają chyba Zuzali, ale myślę że i tak chyba warto tam pójść :)

BTW, w misce od soboty miał tylko Cuni Pro. Dzisiaj dopiero mu wsypałam Vitakraftu (jednak masz rację, to ta firma) i się rzucił na to, bo w końcu nic nie jadł od soboty. Macie jakieś sposoby na poskromienie królika niejadka? Cuni Pro ma najlepszy skład, więc zależy mi na tym, by to jadł. A on nawet nie chce tego ruszyć...

Offline Aga803

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
Jedzenie
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 11, 2010, 19:51:49 pm »
co do jedzienia, moja królisia, ma coś 1,5 miesiąca, dawałam jej 1 czubata łyzke granulatu i jakies suszki i..ona wszystko zjada!! czy w wokresie szybkiego wzrostu moge dawac jej 2 razy dziennie taki granulat i suszki?sioano i wode ma w stałym dostepie. nie chche je utuczyc ale dzis jak wrociłąm z zpracy bło pusto w miseczce a ta od wody była wywrócona..pewnie z głodu niezle fikała. to co robic, ile pokarmu jej teraz dawac??poradzcie!!
początki...:)

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Jedzenie
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 11, 2010, 21:14:57 pm »
Aga803, do 6 miesiaca zycia granulat podaje sie bez ograniczen, dopiero po 6 miesiacu zmniejszamy dawke do 2 lyzek stolowych dziennie na jedna pare uszu :)

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Jedzenie
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 11, 2010, 21:33:32 pm »
Nie możesz dawać od razu nowej karmy i tylko nowej karmy. Musisz pomieszać-tą co jadł królik i tą którą ma jeść. Nasyp, naje się tej 'starej' i zostaw go na sianku nast. dnia i tak kolejno zmniejszaj ilość 'starej' karmy. Mam nadzieję,że wprowadzasz takze warzywa.
www.uszata tu znajdziesz proporcje odpowiednio do wieku-ile czego.
SylwiaG

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Jedzenie
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 11, 2010, 23:16:04 pm »
A czemu nie spróbujesz z Cuni Complete - uszaki jedzą go dużo chętniej



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Króliccka

  • Gość
Jedzenie
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 13, 2010, 19:54:07 pm »
Cytat: "jpuasz"
A czemu nie spróbujesz z Cuni Complete - uszaki jedzą go dużo chętniej

Kurczę.. kupiłam już Cuni Pro. Co mam teraz z tym zrobić?
A podaje ktoś Cuni Pro? Jest więcej osób które daje Cuni Complete czy Cuni Pro?
Właściwie to ja tak zrobiłam, stara karma + nowa. Wyjadł starą, nową zostawił. Codziennie zostawia! A nie będę mu dawać przez całe życie życie Vitapolu, bo potem ma obciążenie przewodu pokarmowego (czyt.: nieodpowiednie odchody)...