Autor Wątek: Obsikiwanie  (Przeczytany 4576 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Calipso

  • Gość
Obsikiwanie
« dnia: Lipiec 08, 2009, 13:29:59 pm »
Nie mam pojęcia, czy był taki temat (wiem, wiem, wyszukiwarka), ale Jasper ma tendencje do...obsikiwania moich spodni  :/  Obojętnie jakie to spodnie, ale jak jest na kolanach to nie ma dnia, żeby nie obsikał...
Próbowałam już zamykania go w klatce za kare, krzyczenia, że nie wolno, a on nadal ma gdzieś  :nie_powiem No i co tu zrobić takiemu upartemu królikowi?

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Obsikiwanie
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 08, 2009, 13:32:24 pm »
Kupić sobie spodnie z gumy  :diabelek
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Nuna

  • Gość
Obsikiwanie
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 08, 2009, 13:41:16 pm »
Bez kastracji pozostaja Ci faktycznie spodnie z gumy. Przechodzilam przez to z Tobim, obsikiwal mnie, koty, meble, sciany.

Calipso

  • Gość
Obsikiwanie
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 08, 2009, 13:53:00 pm »
Cytat: "Nuna"
Bez kastracji pozostaja Ci faktycznie spodnie z gumy. Przechodzilam przez to z Tobim, obsikiwal mnie, koty, meble, sciany.


Ale on ma ponad 3,5 miesiąca oO' Jakoś do obsikiwania niczego innego (no, pomijam moją pościel) nie ma tendencji.

kalcia92

  • Gość
Obsikiwanie
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 08, 2009, 15:16:55 pm »
mój obsikiwal łóżko, pościel, podłogę~~ przeniosłam się do innego pokoju i królik zachowóje sie wzorowo. pewnie mu sie tamten kolor ścian nie podobał...

Aneczka

  • Gość
Obsikiwanie
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 08, 2009, 16:37:11 pm »
Cytat: "Calipso"
Ale on ma ponad 3,5 miesiąca

no, to prawidłowo, wszystko sie zgadza

Calipso

  • Gość
Obsikiwanie
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 09, 2009, 00:19:03 am »
No to pora na wizytę u weterynarza...a mam takie pytanie do Jadwini: Gdzie chodzisz do weta ze swoimi królasami?

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Obsikiwanie
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 09, 2009, 12:32:42 pm »
Calipso, no właśnie jest problem tego typu, że ja nie znam żadnego króliczego weta tutaj. Na szczepieniu byłam w "Bethovenie" bo to 5 min. piechotą ode mnie, a tak to na szczęście nie było potrzeby konsultacji z weterynarzem. Poważniejsze zabiegi chyba lepiej byłoby wykonać albo w Oazie w Warszawie, albo w Łomży (maro niedawno polecała tam świetnego weta).

edit:
znalazłam kilka polecanych adresów
http://forum.kroliki.net/topics44/3677.htm?highlight=olsztyn+olsztynie
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Karola_115

  • Gość
Obsikiwanie
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 09, 2009, 16:31:07 pm »
Też mam właśnie z tym problem, bo chcę sobie kupić Królika samca, a samce właśnie tak robią (a ty masz samca?) !! I też właś nie nie wiem co z tym zrobić, bo ja chcę samca, ponieważ są łagodniejsze!

nuka

  • Gość
Obsikiwanie
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 09, 2009, 16:37:49 pm »
Cytat: "Karola_115"
ja chcę samca, ponieważ są łagodniejsze!

nieprawda, zachowanie nie zależy od płci ale od charakteru królika. Zarówno wśród samiczek jak i samców są osobniki bardzob łagodne i bardzo rozbrykane

Aneczka

  • Gość
Obsikiwanie
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 09, 2009, 16:41:38 pm »
Karola_115, płeć nie determinuje łagodności. jeden królik jest łagodny, inny nie, to zależy od temperamentu, nie płci.
SAmice też znacza teren i strzelają moczem, to nie jedynie domena samców.
Jeżeli chcesz łagodnego królika, bez terytorialnych zachowań, to polecam wybrać się do sklepu z zabawkami. W okresie dojrzewania każdy królik będzie uciążliwy, a jeżeli Ciebie martwi mocz na nogawce, to wyobraź sobie, że będziesz miała zasikaną pościel, tapicerki, pozdzierane ze ścian tapety, poobgryzane meble, książki, firanki, będziesz musiała zrobić przemeblowanie. Siano będzie wszędzie. Królik, znając króliki, nie da Ci się przytulać i podnosić, będzie z Tobą spędzał czas, jak akurat nabierze ochoty, a może jej nie mieć w ogóle albo z rzadka....

Calipso

  • Gość
Obsikiwanie
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 09, 2009, 17:12:34 pm »
Cytat: "Aneczka"
Siano będzie wszędzie


Wyjęłaś to z mojego pokoju xX

Cytat: "Jadwinia"
edit:
znalazłam kilka polecanych adresów
http://forum.kroliki.net/...sztyn+olsztynie


Dzięki, wybiorę się do Dogmeda ^^ oczywiście matka zacznie mi gadać, że a po co mu to itp. Ostatnio usłyszałam od niej świetny kawał (w środku kłótni).
Ja: Nie musi wychodzić na dwór
Matka: Zdechnie ci, zobaczysz!
Ja: A ty to się tam znasz...
Matka: Znam się lepiej od ciebie!

 :lol

Justice

  • Gość
Obsikiwanie
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 10, 2009, 22:11:20 pm »
Dzisiaj Bakusiowi chcialam okazac trochę uczucia i go troche pomizialam po głowie i lekko przytuliłam... co w zamian otrzymałam? "fontanne" króliczych siuśków :P

Akte_Angel

  • Gość
Obsikiwanie
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 10, 2009, 22:12:16 pm »
Cytat: "Justice"
Dzisiaj Bakusiowi chcialam okazac trochę uczucia i go troche pomizialam po głowie i lekko przytuliłam... co w zamian otrzymałam? "fontanne" króliczych siuśków :P


Widać baaardzo mu to przypadło do gustu ;) ach ta młodzież  :DD

Justice

  • Gość
Obsikiwanie
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 10, 2009, 22:16:24 pm »
Akte_Angel, myślisz ze to jest jakas forma okazywania uczuc? :P ja sie bałam ze on to robi dlatego ze nie chce zebym go przytulała itd. ze kaze mi sie odsunąć... staram sie nie "naciskac" za bardzo na niego bo to dopiero jakies 3 tygodnie jak jest u mnie wiec jeszcze ma prawo tęsknic za tamta rodziną, on zbytnio wylewny nie jest (byc moze okaze sie ze jest) wiec daje mu czas.. :)