Autor Wątek: Świnka morska i królik  (Przeczytany 4095 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

karolina98542

  • Gość
Świnka morska i królik
« dnia: Lipiec 07, 2009, 07:46:10 am »
Więc tak. Mam królika samiczkę która ma rok.
Chciałabym mieć także świnkę morską i żeby mieszkały w jednej klatce...
Będą miały wybieg taki na dworze, klatkę itp...
No więc... Mój królik przyjaźnił się bardzoo z moim chomikiem dżungarskim. Byli najlepszymi przyjaciółmi... Ale on zdechł, no i królik jest taki "przymulony" ...
No przecież chomiki krócej żyją od królików, a z resztą on i tak miał 4 lata to dużo..
No i teraz chciałabym kupić świnkę do towarzystwa dla mnie i dla niej...xd
Tylko nie wiem czy by się pogodziły .... Czy żyliby w zgodzie. Zależy mi na tym bo strasznie chcę taką jedną puchatą świnkę. Hodowca mówił że są trzymane wraz z królikami i żyją w zgodzie.
Więc tylko teraz chodzi czy królik by jej nie zaatakował.. Królik--->samica, świnka morska -->samica...
Jak myślicie ?
I czy klatka byłaby wystarczająca czy muszę dokupić drugą ?
Ma wymiary
600x360x310mm
??

Tolinka

  • Gość
Świnka morska i królik
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 07, 2009, 08:52:32 am »
karolina98542, to zalezy od charakteru świnki i krolika,Ja mam dwa króliki i dwie świnki morskie,moje kroliki nie maja stycznosci ze świnkami chyba ze sporadycznie z jedna z nich bo nie jest agresywna,moje kroliki nie atakuja Pixiego a on ich nie atakuje,obwąchuja sie jedynie albo wogule na siebie nie zwracaja uwagi.Natomiast moja druga swinka Fifi nie moze przebywac z krolikami bo robi się agresywna i rzucila sie na Pole.Tak ze zależy to wszystko od charakteru.

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Świnka morska i królik
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 07, 2009, 09:28:38 am »
na temat świnek się nie wypowiem... ale klatka... hmm... "przełożyłam" to sobie na cm i wyszło mi 60x36x31... taka klatka jest za mała nawet dla królika a o śwince i króliczku nie wspomnę... 80 cm to minimum dla królika więc dla dwójki musiała by być jeszcze większa... w takiej maleńkiej klatce królik nie ma się nawet jak wyciągnąć....

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Świnka morska i królik
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 07, 2009, 09:39:10 am »
Już był temat o śwince i króliku.
Wszystko zależy od zwierzaków - mój wieprzuś nie może przebywać z królikami, bo Diego mocno go atakuje. Z Kluską świniak mieszkał i do czasu było okej, a potem się popsuło. Z Kasią świń mieszkał i było super. Nie ma reguły. Ryzyk-fizyk. Jeśli się zdecydujesz i się nie polubią, to musisz mieć możliwość trzymania osobno.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

anix1234

  • Gość
Świnka morska i królik
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 09, 2009, 15:20:04 pm »
Myśle że nie ponieważ sama mam królika i świnkę morską w jednej klatce i są ze sobą bardzo zżyte .. świnka śpi na niej także myśle że nie będzie problemu , z jedzeniem to raczej kroliczek ma "problemy" (heh) bo świnka jej zabiera  :bejzbol xDe  
:DD

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Świnka morska i królik
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 09, 2009, 15:28:54 pm »
Cytat: "anix1234"
Myśle że nie

Przeczytaj, proszę, co napisałam, a nie pisz, że nie. Co myślisz, że nie? :> Że to nie zależy od zwierzaków; że istnieje reguła, czy że jak się nie polubią, to nie trzeba rozdzielić?
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

anix1234

  • Gość
Re: Świnka morska i królik
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 11, 2009, 22:06:20 pm »
Cytat: "karolina98542"
Więc tylko teraz chodzi czy królik by jej nie zaatakował.. Królik--->samica, świnka morska -->samica...
??

Chodzi mi oto ;)