Autor Wątek: Czyszczenie poidła dla osób, które ich używają  (Przeczytany 4728 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nakhmailean

  • Gość
Czyszczenie poidła dla osób, które ich używają
« dnia: Lipiec 06, 2009, 19:17:52 pm »
Nie zauważyłam nigdzie podobnego tematu, więc rozpoczynam ten.
1) Poidło zazwyczaj myte jest po prostu ciepłą lub gorącą wodą + ewentualnie jakiś detergent. Jednak czy to wszystko? Przyznam, że do tej pory myłam je podobnie. Dzisiaj jednak moje sposoby są inne.
2) Żeby dokładnie wyczyścić poidło zakupić można szczotkę do butelek takich dla małych dzieci. Są one z reguły miękkie i nie zarysują go od środka.
Ze sposobu nr 3 skorzystałam dzisiaj, jest prosty i szybki:
Małe poidła dla chomików i innych gryzoni - czyszczę patyczkiem do uszu.
Co do poideł króliczych wystarczy zaopatrzyć się w długi cienki patyk, owinąć go dobrze watą i tym oto sposobem umyje się butelkę dokładnie w środku. Po dotychczasowym przemywaniu sposobem numer 1 od razu widać, jakiego koloru gdzieniegdzie nabiera wata. Wyczyściłam tak poidło przed chwilą. W górne partie gdzie nie mieści się patyk, można użyć zagiętego wacika do uszu albo wcisnąć mały palec od ręki, by przejechać watką.
Długość całego zabiegu zależy od tego, ile kto na niego poświęci. Mnie zajęło to jakieś 5 minut. Później poidło było już czyste. Dzióbek od poidła także warto wyczyścić wacikiem do uszu, pomiziać kulkę od góry i dołu, przejechać dzióbek wewnątrz okrężnie (mój nie był brudny, bo czyszczę go ogólnie). Po tych zabiegach nie ma śladu brązowawej lekko waty, a wszystko jest czyste.
 :przytul
Mam nadzieję, że komuś ułatwi to sprawę dotyczącą poidła :)
Ewentualnie chętnie poczytam dodatkowe sposoby, jakie wy stosujecie lub stosowaliście.

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Czyszczenie poidła dla osób, które ich używają
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 06, 2009, 19:21:46 pm »
Już gdzieś o tym było wspominane , a może nawet był do tego temat ;)
Wspominaliśmy tam jeszcze o tzw. " terapii ryżowej " czyli metody za pomocą której wyczyścisz z poidełka glony i inne zanieczyszczenia .

Nakhmailean

  • Gość
Czyszczenie poidła dla osób, które ich używają
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 06, 2009, 19:31:45 pm »
U mnie nie ma glonów, właśnie woda jest z filtra + przegotowana. Glonów nigdy się nie doczekałam w tej wodzie :) Osobnego tematu nie znalazłam, ale ten sposób czyści poidło świetnie, bo dociera się do wszystkich miejsc tą watą. Czyli normalnie się myje.

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Czyszczenie poidła dla osób, które ich używają
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 06, 2009, 19:57:04 pm »
Nakhmailean ja też niemam problemów z glonami ale ryż w sumie też dotrze ci do każdego zakątka :)

karola

  • Gość
Czyszczenie poidła dla osób, które ich używają
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 08, 2009, 11:09:57 am »
Świtne sposoby,będe je stosować.

Basia

  • Gość
Czyszczenie poidła dla osób, które ich używają
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 08, 2009, 11:22:14 am »
a moze sprobowac w miseczce ;-)

Nakhmailean

  • Gość
Czyszczenie poidła dla osób, które ich używają
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 10, 2009, 20:31:45 pm »
Basia - do klatki nie da rady, to jest typ królika, który wywróci wszystko dla samej zabawy, jeśli to znajduje się w jego klatce. Dlatego to dla tych, co nie mają choćby tak jak ja - innego wyjścia. Miskę zaczęłam stosować poza klatką, jednak w klatce nie ma mowy, żeby stała miska. Taki z niego typ, że miski to brzdękają, nawet te z jedzeniem. Klatka byłaby mokra, Mioduszek też. Dlatego wyszłam temu naprzeciw i po prostu czyszczę poidło tymi sposobami. Sposób jest dokładny, bo wata i patyk i wata + palec dotrą w każde miejsce :)

PS. Fajnie że pomysły się komuś przydadzą :)
PPS. Basiu wszystkiego najlepszego z okazji nadchodzących urodzin.

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Czyszczenie poidła dla osób, które ich używają
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 11, 2009, 18:05:29 pm »
Wybaczcie - nie mogłam się powstrzymać:

Czyszczenie poidła dla osób, które ich używają
 Ja nie piję z poidła :>

Aczkolwiek porady ciekawe i przydatne. Jedynie tytuł z lekka niefartowny. :co_jest

Ziutka też nie chce pić z miseczki. Cały czas ją przewraca, więc zrezygnowałam. Zresztą ma tyle futerka koło pyszczka, że jak tylko próbowała chlapnąć wody, to miała połowę ryjka mokrą i się potem biedulka myła...

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Nakhmailean

  • Gość
Czyszczenie poidła dla osób, które ich używają
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 11, 2009, 19:04:42 pm »
Hihihi o Lol :D no rzeczywiście, tytuł śmieszny, dopiero teraz widzę. Wcześniej skupiłam się bardziej na treści ;)

anix1234

  • Gość
Czyszczenie poidła dla osób, które ich używają
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 11, 2009, 21:15:33 pm »
nie złe .. chyba sprobuje bo poidło poprzedniej włascicielki wygląda fatalnie xDe całe porośnięte glonami i wgl brudne .. musze je w końcu umyś hehe , ale i tak mam inne  :DD

[ Dodano: Sob Lip 11, 2009 9:17 pm ]
Black_,  faktycznie .. nie zwróciłam uwagi , masz sokole oko  :diabelek  xDe :DD

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Czyszczenie poidła dla osób, które ich używają
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 11, 2009, 21:29:59 pm »
A tam od razu sokole oko. Wchodzę do działu, patrzę a tu taki śmiechowy tytuł xD

Ja miałam dwa poidła i żadne nie porosło glonami. Co mniej więcej tydzień robię pojnikowi "terapię ryżową" i jest dobrze. Pomijając fakt, że w dzień zakupu chciałam wyparzyć buteleczkę i plastik ciężko zniósł ten zabieg :diabelek  Ale ważne, że działa. Teraz jest takie... finezyjnie wywinięte :P

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

anix1234

  • Gość
Czyszczenie poidła dla osób, które ich używają
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 11, 2009, 21:44:50 pm »
hehe .. no to ładnie xDe   :co_jest

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Czyszczenie poidła dla osób, które ich używają
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 11, 2009, 21:59:58 pm »
Wiesz... Sądziłam, że jak kupię pojnik Ferplasta, to będzie porządny, a tu taka niespodzianka :/

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

anix1234

  • Gość
Czyszczenie poidła dla osób, które ich używają
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 11, 2009, 22:03:02 pm »
no bo niby takie super i wgl firma "ą" i "ę" a tu nagle takie "odchody" za przeproszeniem (pod tym względem)  :DD  ale lepsze takie niż nic , co nie  :bukiet

Offline vocativus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 101
Czyszczenie poidła dla osób, które ich używają
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 12, 2009, 17:28:19 pm »
Ja zanim przeszedłem na miski to bawiłem się w poidła. Miałem cztery. Jedno w użyciu, jedno w myciu, jedno w zamrażarce, jedno czekało na półce. Jak było chłodno to zmieniałem raz dziennie, a jak ciepło to dwa razy - rano i wieczorem. Dokładnie płukałem pod kranem, obciekło i do zamrażarki. Jak je wyciągnąłem to jeszcze raz przepłukałem, wytarłem i na półkę żeby się przewietrzyło. Tym sposobem poidła nie miały żadnego zapachu, o glonach nie wspominając.