Autor Wątek: dlaczego sika wszędzie tylko nie do kuwety?  (Przeczytany 4616 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

megana88

  • Gość
dlaczego sika wszędzie tylko nie do kuwety?
« dnia: Lipiec 04, 2009, 11:19:11 am »
Witam :) mam problem ze swoją króliczką. Jest już prawie 4 tygodnie po sterylizacji, tydzień temu zdjęto jej szwy. Odkąd wróciłyśmy do domu sika gdzie popadnie. Po zabiegu to zrozumiałe, bo nie miała siły i była osowiała, ale mija miesiąc i nic :( do tej pory była czyścioszkiem, a teraz po prostu mnie przeraża. W klatce podkładałam ręczniki, ale już nie nadąrzałam z praniem, więc wsadziłam do klatki jej wcześniejszy dywanik i oczywiście kuwetę. No i niestety codziennie muszę wstawać wcześniej, prać cały dywanik i kąpać królika, który niestety jest cały obsikany (zalecenie pani doktor). Już nie wiem co robić :( wkładam ją do kuwety jak tylko widzę, że będzie sikać, ale nic ;/ i tak nawali jak nie patrzę... Dodam jeszcze, że Karolcia jest w pełni sił, bo tak jak wczesniej wykonuje istne akrobacje przeskakując z łózka na łózko także to nie wina tego, że coś ją boli... Pomocy bo zwariuję...

Nuna

  • Gość
dlaczego sika wszędzie tylko nie do kuwety?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 04, 2009, 11:30:55 am »
Moze zrob jej profilaktycznie badanie moczu.
Z porad praktycznych sprobuj z bardzo drobnym zwirkiem albo piaskiem, mozesz tez pasnik powiesic nad kuweta- to funkcjonuje, wyprobowane :)

megana88

  • Gość
dlaczego sika wszędzie tylko nie do kuwety?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 04, 2009, 11:40:22 am »
Badanie moczu muszę zrobić, ale chwilowo dostaje antybiotyk i to może błędnie wpłynąć na wynik. Jako podłoża w kuwecie używam sprasowanych wiórek (takie drewniane pałeczki). Przedtem miałam żwirek, ale wszystko dookoła po nocy było pokryte paro-milimetrową warstwą brązowego nalotu i zrezygnowałam. Ale może spróbuję dziś przenieść kulkę z sianem nad kuwetę. Bo to, że sika na łóżko to jakoś zniosę, bo nasika i się opołoży dalej, ale w klatce sika przez całą noc i nie ma nawet gdzie się na suchym położyć ;/ a jeszcze ma ranę i nie chcę żeby jakieś bakterie się tam dostały.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
dlaczego sika wszędzie tylko nie do kuwety?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 04, 2009, 14:19:30 pm »
możesz też spróbować zachęcić ją smakołykami - nakłoń ją do wejścia do kuwety, a gdy tam wskoczy od razu ją nagródź czymś co lubi. Powodzenia :bukiet
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Nakhmailean

  • Gość
dlaczego sika wszędzie tylko nie do kuwety?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 04, 2009, 14:49:47 pm »
Hejka hmm dziwna sytuacja. Może po prostu nie trzyma moczu? Co do problemu z kocykiem, czy ręcznikiem, to może spróbuj kupić w aptece takie specjalne są podkłady higieniczne. To ma wielkość mniej więcej kocyka. Stosowane jest dla dzieci, które moczą się w nocy. Jak na to nasika to wchłonie. Fakt nie będzie idealnie suche, ale o wiele bardziej niż koc niż cokolwiek innego. Miałam takie coś swego czasu jak mi królik zaczął załatwiać się w innych miejscach poza klatką (potem była kastracja i kupno drugiej kuwety pozaklatkowej). Tylko jest jeden minus takiego rozwiązania dla ciebie. Mianowicie, jak on to zacznie traktować jako wc to się problem nie skończy. PS. Jaką masz kuwetę? Narożną, czy kocią? Może spróbować kocią, bo jest większa i bardziej mu się rzuci w oczy. Jak wskoczy do środka, to się tam załatwi. Mój ma kocią, pakuje się tam cały i załatwia. Możesz też spróbować wycierać papierem toaletowym szarym, a potem wrzucać do kuwety. Im więcej zapachu w kuwecie tym lepiej.

Justice

  • Gość
dlaczego sika wszędzie tylko nie do kuwety?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 04, 2009, 15:08:07 pm »
Ja mam pytanie, co moze oznaczac to kiedy Bakuś wchodzi do pokoju gdzie znajduje sie Salutka w klatce, podchodzi i na nią siusia?

Aneczka

  • Gość
dlaczego sika wszędzie tylko nie do kuwety?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 04, 2009, 15:09:04 pm »
oznacza ją, tak samo jak terytorium, wskazuje tym na swoją dominację, ustala hierarchię

megana88

  • Gość
dlaczego sika wszędzie tylko nie do kuwety?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 04, 2009, 15:09:49 pm »
Mam kocią, mieszczą się tam dwie takie Karolcie :) celowo kupiłam większą, bo jak była królicza to tylko w niej spała, a sikała obok. Dzwoniłam do pani doktor jakiś czas temu i mówiła, że takie sikanie ma związak z zabiegiem (bo to szwy, może ją ciągnąć itd). W sumie też tak myślałam, ale teraz kica jak zawsze, a kuwetę omija szerokim łukiem. Normalnie jak nie ten królik ;/

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
dlaczego sika wszędzie tylko nie do kuwety?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 05, 2009, 17:17:07 pm »
A co poradzicie Tolusiowi ?? Porządny z niego chłopak  - ni sieje bobków za sobą siusia, a raczej siusiał zawsze do kuwety.Nie wiem co się stało, od niedługiego czasu zaczął mi sikać w przeciwny kąt do tego,gdzie stoi kuweta. Teraz dzieli zagrodę z suskiem, jego klatka i kuweta została wyniesiona. Jednak po paru dniach kuwetę jego wstawiłam tam do kąta , gdzie zaczął sikać. Nie pomaga, bo Tolek kuwetę odsuwa i sika w kąt albo na dywanik obok..Chusteczkę osikaną ma w kuwecie, a on ciągle na dywan ..No i przy siusiu robi też bobki.. I co teraz ... ?  :nie_wiem
SylwiaG