Autor Wątek: dieta 4-tygodniowego królika  (Przeczytany 9947 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sheala

  • Gość
dieta 4-tygodniowego królika
« dnia: Lipiec 02, 2009, 20:52:39 pm »
Witam!
Przeszukałam już bardzo wiele stron internetowych, aby znaleźć informacje o żywieniu bardzo małych królików, lecz wszędzie jest podany sposób żywienia dopiero od 8 tygodnia albo i później. Ja mam królika od urodzenia, od pierwszego dnia. Miałam ich 9 lecz wszystkie niestety zdychały z różnych powodów. Jeździliśmy do weta bardzo często lecz jak widać mało to pomogło... Króliki dostawały leki przeciw infekcjom ale niestety udało się tylko jednego jak na razie uratować. Bardzo wiele się dowiedziałam przez ten czas o małych królikach i wiem jak bardzo są wrażliwe na jakiekolwiek zmiany. Do tej pory karmiłam go mlekiem zastępczym Kit-I-Mel 5 razy dziennie ( wstaje nawet o 3 w nocy do niego) regularnie. Ostatnio dałam mu do spróbowania suchego chlebka i bardzo zasmakował mu. Dałam też troszkę lucerny i także bardzo polubił. Od kilku dni daję mu stopniowo zielone i nie widzę alby mu szkodziło. Nie ma rozwolnienia, jest bardzo żwawy i przede wszystkim bardzo łakomy. Tylko że teraz jak już zasmakował nowych rzeczy w ogóle nie chce pić mleka.. ma dopiero 4 tygodnie i wiem że powinien jeszcze długo je pić. Ono chroni królika przed infekcjami, poza tym ma dużo witamin i pożywnych składników. A on od wczoraj w ogóle nie chce nawet spróbować tego mleka.. Nie wiem czy można podać mu wodę? Nie może chyba bez picia być tyle czasu.. tym bardziej że są takie upały..

Może wie ktoś jak karmić 4-tygodniowego królika?
Kiedy wprowadzać wodę i inne pokarmy?
Bardzo proszę o pomoc

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
dieta 4-tygodniowego królika
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 02, 2009, 21:17:30 pm »
Cytat: "sheala"
Ostatnio dałam mu do spróbowania suchego chlebka

 :oh:
nie dawaj mu żadnych takich wynalazków, tylko mu zaszkodzą!

miska z wodą może stać, jak będzie chciał to się napije. powinien już podjadać sianko, z zieleniną byłabym ostrożna.
to mleko, które mu dawałaś, to takie specjalne dla kociąt? z tego co pamiętam, to takie należy dawać, albo próbować znaleźć króliczkowi karmiącą kotkę która go zaakceptuje.

W Twojej sytuacji dobrze byłoby, gdybyś podawała małemu Lakcid - 1 ampułkę dziennie rozpuszczoną w 2 ml wody strzykawką bez igły do pysia. Albo jeszcze lepiej skontaktuj się z którąś z forumowiczek z Wawy, może uda się małemu załatwić cekotrofy innego królika. Mały musi sobie wykształcić florę bakteryjną w jelitach, inaczej będzie miał problemy z biegunką.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
dieta 4-tygodniowego królika
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 03, 2009, 18:49:20 pm »
4 tyg. króliczek powinien pić mleko dla kociąt albo kozie mleko, ale tylko pod warunkiem, że nie ma żadnych problemów z jelitami, inaczej mleko rozsadziłoby takiego malucha

u naszych 4 tyg. maluchów dieta wygląda zawsze tak:
suszone zioła- maluchy uwielbiają zioła z zuzali + sianko+ oczywiście lakcid- tak jak napisała Jadwinia

nic innego. absolutnie żadnych warzyw, zieleniny etc. u takiego malucha najmniejsze problemy z jelitami mogą skończyć się tragicznie



Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
dieta 4-tygodniowego królika
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 03, 2009, 19:33:03 pm »
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Nuna

  • Gość
dieta 4-tygodniowego królika
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 03, 2009, 22:39:50 pm »
Mleka juz nie potrzebuje daj mu wody . Wprowadzaj powoli zielenine, siano powinien miec caly czas, jesli masz suszone ziola to tez mozesz dac. Po wprowadzeniu zieleniny mozesz sprobowac z warzywami. Glaski dla maluszka.

sheala

  • Gość
dieta 4-tygodniowego królika
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 09, 2009, 19:18:43 pm »
Bardzo dziękuję za rady, bardzo mi pomogły!
Mój królik ma już 5 tygodni i trzyma się całkiem dobrze. Je sianko, pije wodę i czasem jeszcze mleczko.
Jeszcze raz bardzo wszystkim dziękuję!! :)
Pozdrawiam