Autor Wątek: Przyjeciel Dla Mańka  (Przeczytany 2749 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Olka76

  • Gość
Przyjeciel Dla Mańka
« dnia: Czerwiec 29, 2009, 20:22:26 pm »
Mój Maniek ma teraz 3 miesiące .. i jeśli będzie wychowywał się teraz z 7 miesięcznym wykastrowanym samcem to się będą gryźli w przyszłości ? czy mańka też bede musiala kastrować ?

Nuna

  • Gość
Przyjeciel Dla Mańka
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 30, 2009, 08:48:55 am »
Manka tez musisz wykastrowac. W okresie dojrzewania moze dojsc do bojek, a i pozniej tez moga byc kwasy. Z samcami to nigdy nic nie wiadomo. Z dnia na dzien moze sie popsuc miedzy nimi, ale zdarzaja sie tez przyjaznie bez zadnych problemow.

Olka76

  • Gość
Przyjeciel Dla Mańka
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 30, 2009, 10:30:48 am »
On miał mieć w planach kastracje ale teraz jest za mały (bo 3 miesiące to chyba za mało) i chciałam zaadoptować jednego z króliczków .. wykastrowanego już .. a puki mój jest mały to by byli razem a jak by mój mógł mieć kastracje to bym go wykastrowała potem po operacji by był w innej klatce a jak już by szwy były zdjęte itp to bym ich znowu zaczęła spotykać ...czy lepiej najpierw mojego wykastrować a potem zaadoptować drugiego królika ?

Aneczka

  • Gość
Przyjeciel Dla Mańka
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 30, 2009, 17:02:47 pm »
Olka76, nie możesz zakładac, że miedzy adoptowanym samcem, a Twoim 3miesięcznym od razu nie dojdzie do bójek, bo raczje dojdzie. 4 miesięcznego już mozesz oddać pod nóż (oczywiście po konsultacji z wetem). Ja adoptowałam Buliona, jak Frotek jeszcze nie był kastrowany, ale z zaprzyjaźnianiem czekałam aż wet pozbawi go jajek, do tego czasu króliki mieszkały w osobnych pokojach i w ogóle się nie widywały

Olka76

  • Gość
Przyjeciel Dla Mańka
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 30, 2009, 18:56:53 pm »
Tylko ja nie wiem co robić .. Bo Maniek ma 3 miesiące  i pani vet powiedziała że to chłopiec  a dziś jak byłam na obcinaniu pazurków to powiedziała że to raczej chłopiec ale nie widać jeszcze jajek .. więc wątpię żeby to samiec był jak myślicie ? dlatego narazie nie będe adoptować narazie drugiego królika puki się nie wyjaśni jaka płeć ma mój Maniek (lub Mania) jak sie okaże że to Maniek to go wykastruje a jak samica .. to ?  samice też sterylizować ? bo jak samiec będzie wykastrowany to chyba nie trzeba ? czy lepiej wysterylizować?

Aneczka

  • Gość
Przyjeciel Dla Mańka
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 30, 2009, 19:00:20 pm »
Olka76, a czy to typowo królicza wetka?? Króliki chowaja wszystkie narzędzia do środka, kiedy się boją, albo są zestresowane. Poza tym im większy gatunek królika tym później widać płeć. Poczekaj jeszcze z miesiąc do nabrania pewności

Olka76

  • Gość
Przyjeciel Dla Mańka
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 30, 2009, 19:12:16 pm »
Tak właśnie powiedziała pani weterynarz .. a jest to baranek .. powiedziała że za miesiąc będzie wszystko widać  czyli pozostało nam czekać  ..

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Przyjeciel Dla Mańka
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 01, 2009, 07:36:00 am »
Cytat: "Olka76"
jak sie okaże że to Maniek to go wykastruje a jak samica .. to ?  samice też sterylizować ? bo jak samiec będzie wykastrowany to chyba nie trzeba ? czy lepiej wysterylizować?


Samice też wysterylizować ze względów zdrowotnych. Inaczej może mieć urojoną ciąże i w efekcie czego może doprowadzić do nowotworów narzadów płciowych.