Autor Wątek: ropa maciczna u królicy  (Przeczytany 12230 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 19, 2009, 19:07:04 pm »
Najlepiej, żeby teraz za bardzo się nie ruszała. Może niech siedzi w klatce na ręczniku.
Mocz podobno łapie się strzykawką, zaraz po tym jak królik nasika do zdezynfekowanej kuwety. Trzeba upolować taki moment, no i musi nasikać na goły plastik.
Cieszę się, że już się obudziła :)

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 20, 2009, 20:43:40 pm »
megana88, móiłam Ci, ze to wspaniała Pnaiwetreynarz, przypomnijmy Pani Iza Grudzińska - Koda z Łomży polecam z całego serca. Siki łap jak mówiła koleżanka wysterylizuj kuwete i pilnuj jak króliczek sika potem raz dwa do strzykawki. Małej nei puszczaj teraz. oczytaj o opiece pooperacyjnej na stronie spk.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

megana88

  • Gość
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 21, 2009, 11:25:57 am »
A mogłabyś mi podać jakis link? Jeszcze ciężko mi się poruszać po tych stronach, jak wpisuję do wyszukiwarki to wyskakują mi praktycznie wszystkie tematy z chorobami ;/

i mam pytanie. Dziś rano (około 5) Karolcia zaczęła prychać i kichać. Z noska wydziela się jej biała substancja, podejrzewam, że fąfle, bo zawsze tak ma jak kichnie z parę razy pod rząd. Dookoła noska jej sierść jest "twarda" (tak jakby ktoś ją nażelował). Czy możliwe, żę się przeziębiła, czy to groźne, jak tego się pozbyć? Dostaje codziennie 2 razy lakcid i enroxil, a wczoraj dostała tolfinę. Dopiero zaczyna jeść, nie chce karmy, je tylko zieleninę i dzis po raz pierwszy marchew. No i ciągle kicha, ma zatkany nos...

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 21, 2009, 14:05:24 pm »
miala kiedys takie objawy??biala wydzielina czy katar moga miec rozne przyczyny
co mozesz sama zrobic to inhalcje,zaparz rumianku czy tymianku i poloz kolo kltki,a kltke przykryk kocem czy recznikiem ale nie zupelnie cala,inhaluj z 15 min
poczytaj tez jest na forum o inhalacjach,m.in nika lecz. inhalacjami ucholke
nie wiem czy pod. Ci te strone,to skrbnica wiedzy o kroliku,poczytaj,duzo sie dowiesz

http://www.uszata.com/
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 21, 2009, 22:10:45 pm »
megana88, ja bym zadzwoniła do Pani weterynarz. Może cos Ci jeszcze poradzi.
Tu masz linka http://porady.kroliki.net/?p=opieka_przed_i_pooperacyjna
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

megana88

  • Gość
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 27, 2009, 18:41:37 pm »
Dawno mnie tu nie było... Jest wszystko w porządku, Karolcię przewiało (zwykle śpimy przy otwartym oknie, a Pani doktor powiedziała, że ona była słabsza po operacji i stąd katar). Teraz jest dobrze, dziś byliśmy na podwórku. Je normalnie. Martwi mnie tylko jej sikanie gdzie popadnie. Do tej pory robiła w kuwetę, a teraz sika tam gdzie stoi :( Pani doktor mówiła, że to normalne, ale za 3 dni ściagamy szwy, a ona dalej nie sika do kuwety ;/
I przy okazji jak tu jestem. Moja siostra ma królika u którego stwierdzono za dużo wapnia w organiźmie ( jak sika to na biało i jak wysycha zostaje białe wapno). Zalecono odstawienie lucerny i jej pochodnych. Czy możecie podać mi nazwę konkretnych karm, które można podać bezpiecznie królikowi z nadmiarem wapnia? Szukałam gdzie się da, ale w każdym jest lucerna i to praktycznie 25%

nuka

  • Gość
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 27, 2009, 18:47:13 pm »
http://www.oxbowanimalhealth.com/products/type/detail;jsessionid=C91562841D9EDA005703B6B8E80D3B8A.vipa-03?object=1543

zerknij na ten granulat. Niestety stronka nie po polsku czyli dla mnie nie do odszyfrowania

megana88

  • Gość
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 27, 2009, 18:58:57 pm »
To jest dostepne w Polsce?

nuka

  • Gość
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 27, 2009, 19:05:27 pm »
Nie wiem. Ja mam ściągnięte z Anglii. Mam nienaruszone 1 opakowanie 2,25 kg

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 27, 2009, 19:08:23 pm »
spokojnie mozesz podawac CC i odstaw pietruszke,lucerne,suszona pietruszke takze,nie pamietam co jeszcze ale to gl prod. zawierajace duzo wapnia

na forum byl taki temat,bonni uchol mial problemy z ukl. mocz. -kamica nerkowa dlatego tak wazne jest aby nie pod. doroslym juz krolikom duzo wapnia,bialka

Twoja ucholka zapewne ma cos z pecherzem

nie pamietam dokl. ale tak moze sie stac u suk przy sterylizacji,przed pierwsza cieczka,mimowolnie oddaja mocz ale nie pamietam dlaczego :oh: ,nie podobno aby Twoja to miala,ktos madry :P  napewno odp.
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein