Autor Wątek: Co zrobic?  (Przeczytany 8088 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Co zrobic?
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 21, 2009, 14:59:05 pm »
Karcia, klatka powinna być jak największa np. 100cm lub 120cm. Jeśli ma się miejsce w domu to najlepiej zrobić zagródkę. Tematy o klatkach i zagródkach są już na forum :)

Karcia

  • Gość
Co zrobic?
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 15, 2009, 09:30:59 am »
nie zrobie mu zagrodki bo zaraz moja podloga w pokoju bedzie wygladala jakby z 10000000 lat miala!

nuka

  • Gość
Co zrobic?
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 15, 2009, 09:34:39 am »
Karcia,
druty zagródki można zabezpieczyć kulkami drewnianymi albo podkleić filcem, znajomy na korki z butelek po winie nadziane na te druty. Poza tym dużo zagródek jest ustawianych na dywanikach, kocach i podłoga jest bezpieczna

Akte_Angel

  • Gość
Co zrobic?
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 15, 2009, 12:48:16 pm »
Ja na dole zagródki mam położoną folię - bo Toffi dojrzewa :P - a na to starą zasłonę, regularnie piorę i wymieniam mu to podłoże :) także wszystko to kwestia pomysłu

Shaiya

  • Gość
Co zrobic?
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 15, 2009, 14:20:39 pm »
Wracając do tych kabli. Nie można nauczyć królika kojarzenia sobie gryzienia kabli z czymś złym? Działa to z psem ( :PP ) ale nie wiem czy zadziała z królikiem. Biorąc przykład królik zaczyna gryźć kabel lub coś innego np. ubranie. Można by go było wtedy np. psiknąć wodą z psikacza? Próbował ktoś takiej metody? Działa? Woda nie jest szkodliwa, a większość zwierząt nie lubi "nagłego" ochłodzenia.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Co zrobic?
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 15, 2009, 14:24:16 pm »
Cytat: "Shaiya"
Wracając do tych kabli. Nie można nauczyć królika kojarzenia sobie gryzienia kabli z czymś złym? Działa to z psem ( :PP ) ale nie wiem czy zadziała z królikiem. Biorąc przykład królik zaczyna gryźć kabel lub coś innego np. ubranie. Można by go było wtedy np. psiknąć wodą z psikacza? Próbował ktoś takiej metody? Działa? Woda nie jest szkodliwa, a większość zwierząt nie lubi "nagłego" ochłodzenia.


Nie wiem czy to dobry pomysl, bo kroliki sa wrażliwe na nagłą zmianę temperaturę. Moze zle sie skonczyc.

Po prostu zabezpieczyc kable, schowac pod dywan albo taka specjalna listwe kupic.

Nuna

  • Gość
Co zrobic?
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 15, 2009, 16:42:21 pm »
Na Tobiego spryskiwanie nie dziala :) ja klaszcze w dlonie i krzycze EJ i to pomaga, wczesniej klaskalam i odsuwalam przestepce zanim zalapaly o co mi chodzi .

Shaiya

  • Gość
Co zrobic?
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 15, 2009, 17:21:32 pm »
Nuna, praktykowałaś pryskanie?  :>

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Co zrobic?
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 15, 2009, 18:11:01 pm »
Cytat: "Nuna"
Na Tobiego spryskiwanie nie dziala :) ja klaszcze w dlonie i krzycze EJ i to pomaga, wczesniej klaskalam i odsuwalam przestepce zanim zalapaly o co mi chodzi .


ja też tak robię gdy przyłapię na gorącym uczynku, ale działa to tylko na chwilę i jeszcze bardziej zachęca do psot. tak więc w przypadku kabli moim zdaniem nie zdaje egzaminu, zwłaszcza, gdy królik zajmie się kablem pod nieobecność opiekuna.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Co zrobic?
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 15, 2009, 19:19:13 pm »
jak moja Afrus chce wejsc tam gdzie nei moze albo cos kombinuje to zaraz mowie Afrus nie wolno i ucieka za szafe tam ma swoj tunel :D
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Pandzia

  • Gość
Co zrobic?
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 15, 2009, 19:37:53 pm »
Cytat: "Karcia"
nie zrobie mu zagrodki bo zaraz moja podloga w pokoju bedzie wygladala jakby z 10000000 lat miala!

Moj Krolik caly czas lata po pokoju zamykam go ino na noc i jakos podloga nie wyglada jakby miala 10000000lat . Wiadomo ze trzeba pozniej posprzata bo zdaza sie ze sa jakies bobki . Krolik jest szczesliwy jak sobie biega.Nie zwracaj na niego uwagi daj mu sie czuc swobodnie :)