Autor Wątek: Upały :(  (Przeczytany 9286 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kasiagio

  • Gość
Upały :(
« dnia: Czerwiec 19, 2009, 11:45:28 am »
Dziewczyny chciałam WAS prosić o poradę !! Szukałam  w całym forum ale nic takiego nie znalazłam  . A mianowicie ja mieszkam w południu Włoch  no i jak na kraj południowy jest tutaj bardzo gorąco w lecie . Jak mogę uchronić mojego Makiego od tego Upału najgorszego który się zbliża czy macie jakieś sposoby na to , bo ja widzę że mój Maki nic tylko leży w klatce i jak ją otwieram to wychodzi i znowu się kładzie  :icon_frown  .Proszę o pomoc i dziękuje !!

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Upały :(
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 19, 2009, 12:06:45 pm »
Nie masz możliwości zakupu takiego małego przenośnego klimatyzatora? To by rozwiązało sprawę...
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

kasiagio

  • Gość
Upały :(
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 19, 2009, 12:09:08 pm »
bosniak, wiesz jaki tutaj jest problem że oni o królikach naprawdę mało wiedzą byłam się pytać o zwykłą kuwetę i nie znalazłam a babki na mnie oczy wywalały o co ja się pytam , nie mówiąc nic  o klatce 100 cm normalnie gość mi ją sprowadzał 2 miesiące jak nie więcej  :nie_powiem  musze pojechać do jakiegoś supermarketu i zobaczyć czy coś takiego w ogóle jest  :/

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Upały :(
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 19, 2009, 12:16:41 pm »
Na pewno są, to nie są królicze klimatyzatory, tylko zwykłe, do domowego/biurowego użytku. Wiec w takich marketach budowlano-wyposażeniowych powinno być. W Polsce są i w Obi, i w Castoramie, i w Leroy-Merlin (i pewnie jeszcze w innych ;)).

Jeśli nie uda Ci się tego kupić, to pozostaje Ci zamykać okna, zasłaniać je grubymi zasłonami, napełniać butelki zimną wodą i rozkładać, żeby króliczek się mógł ochłodzić (chyba Nuna  :hmmm kiedyś pisała, że stosuje zamiast butelek wkłady z przenośnych lodóweczek), możesz rozwieszać wilgotne ręczniki na klatce/w pokoju. Można włączać wiatrak.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Upały :(
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 19, 2009, 20:49:12 pm »
Tak, Nuna  daje króliczkom wkłądy do przenośnej lodówki-owija je w ręcznik i królisie się koło niego kładą.
SylwiaG

kasiagio

  • Gość
Upały :(
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 19, 2009, 21:09:51 pm »
Boże normalnie Maki cały dzień leży i nawet nie chce z klatki wyjść wstaje  tylko po to żeby pić i jeść i tyle  :(  żal mi bidula ale jutro rano wsadzę mu butelkę z lodem teraz sie chłodzi  :lol

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Upały :(
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 20, 2009, 11:40:33 am »
Umiesz dobrze włoski? :)
A ile osób tam ma królaski? ;P
Taki ot trochę. xD"


korzelek

  • Gość
Upały :(
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 20, 2009, 14:37:59 pm »
MAM PYTANIA POSIADAM KRÓLIKA RASY LEW,ZASTANAWIAM SIE CZY MOGŁABYM MU TROCHU SKROCIC SIERSC TZ OSTRZYC GO NA LETNIE UPAŁY JESLI KTOS COS WIE NA TEN TEMAT PROSZE O SZYBKA ODPOWIEDZ DIZKUJE KASIA

kasiagio

  • Gość
Upały :(
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 20, 2009, 15:33:40 pm »
ppx, wiesz ja nie znam liczby osób które tu mają króliki  :/   A co do włoskiego to pisze czytam i mówię biegle .
korzelek, wiesz ja mam psa kundelka i też na takie  upały jest strzyżona prawie do skóry i myślę że jeżeli króliczek się nie boi i nie stresuje to mogłabyś do ostrzyc  !!  :bukiet

korzelek

  • Gość
Upały :(
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 20, 2009, 16:16:39 pm »
no tak ale jednak pies to nie króik psa sie normalnie strzyze na upaly a z królikiem to sama nie wiem no coz poszperam jeszcze po necie moze cos znajde ale dziki za odpowiedz

kasiagio

  • Gość
Upały :(
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 20, 2009, 16:18:55 pm »
korzelek, dziewczyny tu  z tego forum traktują swoich pupili właśnie nożyczkami i obcinaja im sierść ale kiedy linieją jak ty ostrzyżesz na upały , ale nie na krótko to się chyba nic nie stanie !!

Aneczka

  • Gość
Upały :(
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 20, 2009, 16:22:35 pm »
mozesz maszynka, jeżeli uszak jest spokojny, ale generalnie, skoro mieszkasz w rzeszowie, a nie w Madrycie, to nie widze potrzeby obcinania uszka, skoro to nie angorka, króliki linieja i same zmieniają sierść na "lżejsza"

korzelek

  • Gość
Upały :(
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 20, 2009, 16:23:25 pm »
chyba masz racje zobaczymy czy wogole trusiak da sie potraktowac nozyczkami  :lol

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Upały :(
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 20, 2009, 16:24:38 pm »
Tylko tak obcinaj, żeby nie uszkodzić skóry - króliki mają delikaną skórę, poraniona łatwo ulega infekcjom.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

korzelek

  • Gość
Upały :(
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 20, 2009, 16:24:59 pm »
no własie chodzi o to ze teraz przebywam w hiszpani a upały juz sie daja we wznaki

[ Dodano: Sob Cze 20, 2009 4:27 pm ]
ja myslalam tylko o delikatny podgoleniu tylko boje sie czy oby trusiek da sobie brzuszek wygolic oj chyba ciezko bo nawet czesac nie daje brzuszka tak ze chyba sie jeszcze zastanowie a moze zrozumie ze to dla jego dobra i mnie zadziwi hehheh

Aneczka

  • Gość
Upały :(
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 20, 2009, 16:28:30 pm »
korzelek, ja bym brzuszka nei ruszała, bo i samce i samice mają sutki, sa one dość małe i możesz je przypadkiem uszkodzić

korzelek

  • Gość
Upały :(
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 20, 2009, 17:25:43 pm »
Trusiak juzprawie ogolony nawet dzielny był ale brzuszka nie dał dotknac ale siersc mial tak gesta ze prawie wcale nie ubywala teraz siedzi obrazony i pewnei mysli coby tu na złosc zrobic ale jutro musze dokonczyc dziela i jeszcze trochu mu przezedzic jego futerko

Nuna

  • Gość
Upały :(
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 20, 2009, 17:36:48 pm »
Mozesz przystrzyc jak najbardziej, uszak poczuje ulge. Wiele osob tak robi, zwierzak odzyje.

nuka

  • Gość
Upały :(
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 20, 2009, 18:44:54 pm »
A ja gdzieś wyczytałam, że upały lepiej znoszą króliki niestrzyżone niż te podcinane

Offline Punisia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
Upały :(
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 30, 2009, 14:21:08 pm »
:) W Polsce też zazynają się już upały .... np. dziś w Szczecinie 30 stopni :) Punia siedzi w kuchni cały dzień chyba że z rana na balkonie jak nie ma jeszcze słońca :) Wieczoem idę z nią na dwór do parku na specjalną łąkę dla królików (sama koniczynka) :DD
Pamiętaj, nawet strachliwy królik ma w swej nazwie króla. :bunny: