Autor Wątek: Piwo  (Przeczytany 13532 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Piwo
« dnia: Czerwiec 16, 2009, 14:46:02 pm »
Mam pytanie odnosnie filmiku z youtube na filmiku widac ze krolik niby pije sobie browca nei wiadomo czy naprawde pije czy nie. Chyba to krolikowi szkodzi? Wiem ze pies sie czasem piwa napije konie chyba tez ale maly kroliczek? Co o ty myslicie?  :co_jest
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Piwo
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 16, 2009, 14:49:27 pm »
Głupie pytanie ( bez urazy), dla mnie to chyba jasne, że zaszkodzi.
Skoro ludziom może ( w nadmiarze co prawda ) szkodzić...
Teoretycznie po odrobince nic się nie stanie, ale to i tak spora  nieodpowiedzialność podsuwać głupawemu stworzonku alkohol.
A filmik był moim zdaniem nagrywany dla jaj przez ludzi, których śmieszy wszystko, co tak naprawdę śmieszne nie jest... Dobrze, że mu Pepsi albo Coca-Coli nie dali :/  Owszem, kicaj zapewne by wypił, ale to nie dość, że niezdrowe, to jeszcze ma kupę bąbelków i jakieś chemiczne świństwa zawiera...

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Elzbietonka

  • Gość
Piwo
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 16, 2009, 19:42:09 pm »
U człowieka dawka śmiertelna to 3-6g na kg masy ciała osoby dorosłej, a w przypadku dzieci 1-2 kg na kg masy ciała dziecka.
W przypadku królików pewnie dawka mniejsza i w dodatku królik sam waży tylko ok. 1,5 kg, gdzie człowiek znacznie więcej.

Offline vocativus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 101
Piwo
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 18, 2009, 23:37:04 pm »
Od znajomych słyszałem że ich znajomi dali królikowi alkoholu. Leżał po tym i się nie ruszał. Po 2 dniach zdechł.
Co do filmiku - są ludzie których bawi nawet ekshumacja. S. Lem to ładnie podsumował: Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Piwo
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 19, 2009, 07:30:26 am »
I jeszcze dodać tych co neta nie mają. o;


Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Piwo
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 19, 2009, 14:30:53 pm »
Cytat: "vocativus"
S. Lem to ładnie podsumował: Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.


 :brawo: true.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Piwo
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 20, 2009, 11:43:32 am »
U mnie to raczej na odwrót było. xD"
Na necie poznałam mądrzejszych ludzi, niż Ci z otoczenia.


juti

  • Gość
Piwo
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 22, 2009, 14:12:21 pm »
No to Was zaskoczę. Bastek uwielbia piwo! Oczywiście nie jestem głupia i mu go nie daję. Ale była sytuacja, gdzie z mężem poiliśmy sobie piwko, uszol dopadł do szyjki butelki i...zaczął ją łapczywie oblizywać. Teraz jak widzi, że mamy piwo to przybiega i żebra. Czasem dam mu kropelkę zlizać z palca, ale to wszystko.
Widać mój zwierz ma skłonności alkoholowe. ;-)

A tak na poważnie. Nie dałabym nigdy jakiejś większej ilości np. na spodeczek tak małemu zwierzakowi. Przecież to niebezpieczne!

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Piwo
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 22, 2009, 15:34:33 pm »
juti, a więc Baster nie jest jedyny ;)
Ostatnio wycisnęłam królom soku pomarańczowego i usiadłam razem z mamą napić się po szklaneczce piwa. Jak tylko Truffel poczuł zapach to musiałyśmy uciekać, bo skakał po nas próbując dostać się do szklanek jak nigdy Oo.

Natomiast moje psy nienawidzą samego zapachu piwa.

Shaiya

  • Gość
Piwo
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 22, 2009, 15:46:40 pm »
Cytat: "Misokyaa"
usiadłam razem z mamą napić się po szklaneczce piwa

Cytuj
Wiek: 16

Ja nic nie sugeruję, ani nic nie mówię, ani nic, ale...  :wow

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Piwo
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 22, 2009, 15:52:43 pm »
Shaiya- nie rozumiem o co ci chodzi. Co, lepiej, żeby pić w bramie po kryjomu? :>
Skoro rodzice jej pozwalają, to chyba nie tobie się w to mieszać, hmm?
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Piwo
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 22, 2009, 15:53:12 pm »
Ja tam czasami też się z mamą łyczka piwa (takiego zimnego, z sokiem) napiję i nie uważam tego za patologię ani nic w tym stylu :)
Pijaczką nie jestem i być nie zamierzam. Zuzy alkoholem nie poję. Czasami jej daję troszkę soku (pod warunkiem, że nie ma w nim cukru), ale to dosłownie odrobinę. Potem tak śmiesznie pysio wylizuje :rotfl2

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Piwo
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 22, 2009, 15:54:40 pm »
Ciapusia, dzięki :). Szczerze powiedziawszy Shaiya, nie wiem co cie tak zdziwiło w tym, że nie raz wypije szklaneczkę piwa z mamą? Dla mnie to jest całkiem naturalne, ale to chyba zależy od rodziców :)

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Piwo
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 22, 2009, 16:26:27 pm »
Cytuj
Ja tam czasami też się z mamą łyczka piwa (takiego zimnego, z sokiem) napiję i nie uważam tego za patologię ani nic w tym stylu :)


Black, W Twoim wieku piwo to też niebezpieczne  :co_jest  :co_jest
SylwiaG

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Piwo
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 22, 2009, 16:30:08 pm »
Zginę marnie, wiem :>

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Piwo
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 22, 2009, 16:36:33 pm »
Właściwie,jeśli pijesz piwo, to może to jest mikstura na Twoją długowieczność :rotfl2
SylwiaG

Shaiya

  • Gość
Piwo
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 22, 2009, 16:37:22 pm »
Cytat: "Misokyaa"
ale to chyba zależy od rodziców :)

Rzeczywiście, może ta moja hm.. wrażliwość to wina wychowania :P Moi rodzice są strasznie... zasadniczy?

Offline zosiaa1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Kobieta
Piwo
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 22, 2009, 16:40:51 pm »
Black, jeśli wogóle  :P
Józiek, moja miłości <3

Galeria z nowymi zdjęciami :)

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Piwo
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 22, 2009, 16:44:16 pm »
Cytat: "sylwiaG"
Właściwie,jeśli pijesz piwo, to może to jest mikstura na Twoją długowieczność :rotfl2


"Pijesz" to gruba przesada! :wow

Duże ilości tego złotawego  trunku nie wchodzą w grę, choćby dlatego, że widziałam już skutki picia alkoholu.

Jako dzieciak spijałam piankę, czasem przy okazji wsysałam też trochę piwa, ale nie były to duże ilości :diabelek

A teraz, moje "picie", ogranicza się do kilku łyków i to bardzo rzadko. Ostatni raz chyba w wakacje siedziałyśmy sobie z mamą wieczorkiem na tarasie naszego chorwackiego domku i się raczyłyśmy. Znaczy mama mnie zapytała czy chcę trochę i jakoś tak wyszło, ale to nawet szklanka (taka mała) nie była.

A Wy ze mnie tutaj, kurka alkoholiczkę, zdemoralizowaną na dodatek robicie :bejzbol  :diabelek

[ Dodano: Wto Gru 22, 2009 4:44 pm ]
Cytat: "sylwiaG"
Właściwie,jeśli pijesz piwo, to może to jest mikstura na Twoją długowieczność :rotfl2


"Pijesz" to gruba przesada! :wow

Duże ilości tego złotawego  trunku nie wchodzą w grę, choćby dlatego, że widziałam już skutki picia alkoholu.

Jako dzieciak spijałam piankę, czasem przy okazji wsysałam też trochę piwa, ale nie były to duże ilości :diabelek

A teraz, moje "picie", ogranicza się do kilku łyków i to bardzo rzadko. Ostatni raz chyba w wakacje siedziałyśmy sobie z mamą wieczorkiem na tarasie naszego chorwackiego domku i się raczyłyśmy. Znaczy mama mnie zapytała czy chcę trochę i jakoś tak wyszło, ale to nawet szklanka (taka mała) nie była.

A Wy ze mnie tutaj, kurka alkoholiczkę, zdemoralizowaną na dodatek robicie :bejzbol  :diabelek

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Piwo
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 22, 2009, 16:50:39 pm »
Black_,  mi chodzi Tylko o twoje skromne 99 lat :D
Ps piankę z piwa chyba kazdy zlizywał :D
SylwiaG