Autor Wątek: Wąchanie  (Przeczytany 3062 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

LadyStrawberry

  • Gość
Wąchanie
« dnia: Lipiec 07, 2009, 13:45:14 pm »
Witam.
Jestem tu nowa.. ;)
Mam pytanie.. :
Otóż mój królik pojawił się u mnie nie dawno...ale już się oswoił.
Tylko że jak siedzę na podłodze to on/ona (nie wiem jaka płeć bo jeszcze nie sprawdzałam i sprawdzić nie mogę bo jak próbuje to ona lub on ucieka gdzie popadnie) do mnie podchodzi i mnie wącha bardzo długo a później zaczyna mnie gryźć zębami po dłoniach,rękach i nogach. Nie wiem dlaczego tak robi...ale gdy mnie gryzie to nie tak ze złości tylko tak jakby coś czuł.
Pomóżcie... A i jeszcze jedno co z tą jego płcią? jak mam to sprawdzić...próbowałam już kilka razy ale ucieka przed tym...gdy go głaszczę nie ucieka...

Dorota1000PNS

  • Gość
Wąchanie
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 07, 2009, 15:24:13 pm »
Cześć,
witaj na forum:)
jeżeli Twój króliczek Ciebie podgryza to jest oznaką czułości bądź zaczepką do zabawy.
Lepiej nie łapać uchola, bo wystraszy się Ciebie na dobre i znów będziesz musiała go oswoić. Ucieka, bo być może boi sie brania na ręce i go nie potrzebnie stresujesz.
Co do sprawdzenia płci: w jakim jest wielku? Najlepiej gdybyś odwiedziła króliczego weta, ale gdy króliczek jest bardzo malutki, to nawet weterynarze się mylą.

LadyStrawberry

  • Gość
Wąchanie
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 07, 2009, 15:27:26 pm »
króliczek ma już pewnie 1,5 miesiąca. To króliczek hodowlany bo wole większe ;)

Aneczka

  • Gość
Wąchanie
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 07, 2009, 16:21:56 pm »
1,5 miesiąca? Królik powinien być jeszcze u mamy, to maleństwo. Nie próbuj go łapać, bo płci, tym bardziej, ze to hodowlaniec, na pewno sama nie określisz, w tym wieku nawet króliczy wet bedzie miał poważny problem. Im wiekszy królik tym później widoczne stają się narządy płciowe, więc w przypadku króli hodowalnych na 100% będzie to wiadomo dopiero u kilkumiesięcznego królaska, chyba, że zdecydujesz sie na usg

LadyStrawberry

  • Gość
Wąchanie
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 07, 2009, 17:18:23 pm »
ojej..przesadziłam z tym wiekiem...  :DD  heh pewnie ma już z 8 miesięcy

nuka

  • Gość
Wąchanie
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 08, 2009, 07:11:23 am »
to spora rozbieżność 1,5 a 8 m-cy.

Aneczka

  • Gość
Wąchanie
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 08, 2009, 16:41:50 pm »
no, to aj nic z tego nie rozumiem... JAk ma 8 miesięcy, to już powinien przynajmniej ze 2-3 razy zaliczyć weta, więc płeć powinna zostać określona. Poza tym u 8 miesięcznego królika, płeć, że tak powiem widać gołym okiem (jądra)

karola

  • Gość
Wąchanie
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 14, 2009, 15:18:17 pm »
Czesc i witaj na forum.To że królik cię podgryza to tak jak powiedziała Dorota1000PNS   pokazuje że cię lubi.Mój tez tak robi.


Pozdrawiam

Justice

  • Gość
Wąchanie
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 14, 2009, 22:27:52 pm »
moja Saluta tez mnie czasami podrgyza i mam wrazenie ze robi to tak jakbym ja miała futerko a ona próbowalaby mnie iskać :) dla mnie mimo iz czasami troche szczypie jest to bardzo miłe :)

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Wąchanie
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 14, 2009, 22:44:21 pm »
moj krolik jak siedzi u mnei na kolanach albo lezy mi na brzuchu to zaczyna kopac dziure w moim brzuchu i czasem zaczyna obgryzac mi bluzke :-/ ostatnio mojego brata ugryzla w brzuch :D
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij