Autor Wątek: Ciąża  (Przeczytany 7217 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

liliputek26

  • Gość
Ciąża
« dnia: Czerwiec 14, 2009, 20:11:39 pm »
Mój królik nie stety zaszedł w ciąże, ale ma już odpowiedzialnych kupców, tylko nie wiem czy trzymać ją w klatce z samcem :/  Proszę o pomoc. :icon_arrow  <dresik>

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Ciąża
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 14, 2009, 20:13:41 pm »
liliputek26, trzeba rozdzielić samca i samice żeby samica miała spokoj.

liliputek26

  • Gość
Ciąża
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 14, 2009, 20:15:22 pm »
Dzięki  :jupi . Już to zrobiłem

Nuna

  • Gość
Ciąża
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 14, 2009, 22:10:07 pm »
Liliputek zaraz po porodzie samiczka jest znowu plodna, takze nie puszczaj ich razem. Samczyka wykastruj, po kastracji jest jeszcze plodny kilka tygodni.

karola

  • Gość
Ciąża
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 15, 2009, 19:05:33 pm »
Trudno jeśli zaszła w ciąże,ale po porozie naj lepiej wykastruj samiczkę.Ciąży bardzo osłabiaja organizm i męczą samiczkę.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Ciąża
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 17, 2009, 11:08:58 am »
Proszę powiedzcie co mam robić, Susek znów ma ciązę urojoną, ale tym razem wyrywa futro na potęgę w ciągu pół  godziny  3 garście, i ciągle wyrywa ..  :(  Mam jej zabraniać?Kiedy chcę wziąć futro z pysia to piszczy .. Dodam że chyba jest jej trudniej bo Tolek za nią biega.
I jesczcze jedno- pewnie sporo tego zje a niedawno robila koraliki .. co dziennie dawać jej pastę odk. ??  To dla niej welki stres zanim ją dorwę i jej to podam więc nie wiem czy kiedy ma ciaze urojoną także ją stresować i podać jej paste????

[ Dodano: Sro Cze 17, 2009 11:09 am ]
Ona sobie nawet z łapek wyrywa  :(
SylwiaG

kasiagio

  • Gość
Ciąża
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 17, 2009, 11:17:56 am »
sylwiaG, chyba powinnaś jej zostawić niech się nie stresuje tym że jej zabierasz , a według mnie powinnaś Tolka odseparować  bo to dla niej kolejny stres  :przytul  Bidula mała  :przytul

nuka

  • Gość
Ciąża
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 17, 2009, 11:20:32 am »
sylwiaG,
teraz daj jej spokój, za dwa, trzy dni zlikwiduj gniazdo i niestety ale muszisz pomyśleć o kastracji Susek. Nie martw się, futerko szybko odrośnie, moja też rwała z łapek, boczki miała całe łyse. Dawałam waciki kosmetyczne albo ręczniki papierowe, wtedy mniej się obgryzała
Bobki obserwuj, jak nasilą się koraliki to podaj pastę.

ach, ten instynkt rozrodczy...  :lol

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Ciąża
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 17, 2009, 11:22:29 am »
Kłaków nie zabieraj, daj jej pudełko jakieś (domek), niech sobie mości. Planujesz ją sterylizować? Jeśli nie, to rozważ, proszę, taką opcję.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Ciąża
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 17, 2009, 11:44:13 am »
Dałam jej do klatki transporter tam ręcznik - narwała futra i tam siedzi w środku, dałam jej tez papier toaletowy -nosi go w pysiu i sianko.Dobrze,że się troszkę uspokoiła i siedzi w tym transporterku.  
Tolka w miarę możliwości odsówam , ale niechcę żeby siedział w klatce .
A jak to jest z tą pastą jak często mogę ją podawać??  Jej chyba w ciągu tych 3 dni będę musiala podać i nie stety ja zestresować dodatkowo bidulkę.
Tak myślę o kastracji . Do końa roku to zrobię.
SylwiaG

Aneczka

  • Gość
Ciąża
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 17, 2009, 13:43:34 pm »
sylwiaG, jeżeli ona tylko futro wyrywa, bo buduje gniazdo, to tak z kolei dużo go nie zje. Obserwuj bobki, jeżeli pojawią się koraliki, to podej paste. Generlanie możesz ją podawać codziennie, ale w tym wypadku nie ma takiej konieczności. Daj małej do miseczki kawałek kiwi czy swieżego ananasa, obejdzie się bez stresu, a pewnie zje ze smakiem

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Ciąża
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 17, 2009, 13:56:14 pm »
Aneczka,  daje im kiwi , jednak ostatnio i tak zobaczyłąm koalika .. dlatego się martwię , i wolę zapobiegać. Ale jak piszesz, nie będę jej przez te 3 dni narażać na stres.  Sieddzi w tym transporterze na samym końu skulona bidulka.
SylwiaG

Aneczka

  • Gość
Ciąża
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 17, 2009, 14:09:55 pm »
sylwiaG, ona tak dużo tego nie zje, bo ona z tego futra robi inny uzytek, jak one linieja, to zjadają przy wylizywaniu, ale tak to nie sądzę, zeby mógł się z tego zrobic zator

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Ciąża
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 17, 2009, 14:34:13 pm »
Aneczka,  ale to nie chodzi tylko o wyrywanie, piszę przecież,że wczesniej pojawiły się już koraliki.
SylwiaG

Aneczka

  • Gość
Ciąża
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 17, 2009, 14:41:26 pm »
No, ale ciąża na koraliki nie ma żadnego wpływu. Mój Bulion jest królikiem liniejącym permanentnie, koraliki pojawiają się codziennie, a conajmniej raz na dwa dni. Jeżeli poza tym je normalnie, załatwia się normalnie, bobki sa normalnej wielkości, konsystencji i ilości, brzuszek miękki, nie przelewa się itd to ja nie sądze zeby to był powód do paniki, zwlaszcza, ze suska ma troche dłuzsze futerko no i ten letnio-wiosenny okres juz taki jest że sierść wychodzi

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Ciąża
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 17, 2009, 18:38:14 pm »
O nie !! Czy to możliwe żeby mieć wszystko naraz ?? oprócz ciąży urojonej susek ma rujkę - wskakuje na Tolka od tyłu i go gwałci -tak tak dawniej Tolkej Ją !!! Podgryza go i od 5 minut to On przed nią ucieka .. Susek robi wokół niego kółka.. Już nie wiem co mam robić  tymi gadami  :PP


 Ponadto zaóważyłam że panna linieje .... ohh  :oh:
SylwiaG

Nuna

  • Gość
Ciąża
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 18, 2009, 08:37:41 am »
Susek czegos od Tolka chce, a ta "fujara" zapomnial juz co i jak  :lol dlatego Susek jest poddenerwowana.

Czasami Lilly tez wymusza na Tino , az w koncu ten moze nie zalapie, ale ma tego tak serdecznie dosyc, ze wskakuje na nia aby przywolac ja do porzadku i jest spokoj.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Ciąża
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 18, 2009, 12:00:39 pm »
hehe- u mnie było wczoraj tak - no Susek zaczęła wyrywać futro(robila rekord jest transporter pełen  futra) i piszczała kiedy Tolek się zbliżał.
Siedziałą pół dnia w tym transporterze  a Tolek nie mógł się zbliżać,więc ją zamknęłam w zagrodzie i tam siedziała pilnowała gniazdka.
Po pół dnia zaczęła maltretować Tolka wskakiwać na niego - wieczorem wzięła je na ogród żeby się wybiegały - tak samo go gnębiła. Toluś się kładzie a ona go gwałci(głowa czy tyłek obojętnie) .

No i od dzisiaj Susek znów piszczy jak Toluś się zbliża.(nawet gdy jeszcze nie podszedł)

martwią mnie maleńkie bobeczki suska - podaję jej pastę codziennie kiwi,cykorwie - jednak ten gadzior jakoś nie chce jeść - rano tzn teraz skubnęła trawkę trochę cykori - ale chyba ważne że sianko w nocy zjadła.
SylwiaG

Aneczka

  • Gość
Ciąża
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 18, 2009, 12:07:21 pm »
sylwiaG, ona teraz nie ma czasu myśleć o jedzeniu, jezeli coś tam skubie i siano je, to reszte możesz zwalić na hormony

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Ciąża
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 18, 2009, 14:43:33 pm »
Aneczka,  to już jest skóra i kości-ale ważne że coś je - gorzej ze bobków dzisiaj nie zrobiła od rana .... może ze dwa. A wczoraj maluteńkie.
SylwiaG

nuka

  • Gość
Ciąża
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 18, 2009, 19:12:02 pm »
sylwiaG,
a w pobliżu gniazda też bobków nie ma?

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Ciąża
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 18, 2009, 22:20:18 pm »
nie ma , ona tam już nie siedzi w tym gniezdzie, tylko wczoraj tam była.  Nierobiłą obków cały dzień - teraz weszła do klatki Tolusia i ją zbombardowała.  :jupi
SylwiaG

kasiagio

  • Gość
Ciąża
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 18, 2009, 22:25:18 pm »
sylwiaG, czyli Susek wraca do siebie !!  :bukiet

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Ciąża
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 18, 2009, 22:36:04 pm »
kasiagio,  mam nadzieje że zacznie robić te boby w końcu. Dziś już z nią nie będę walczyć, ale jutro jej podam znów pastę . :lol
SylwiaG

Kajkie_12

  • Gość
Ciąża
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 13, 2009, 16:51:29 pm »
Muszę wiedzieć wszystko o ciąży.Pomożecie?
Truśka grubieje i pojawiły się sutki,których wcześniej nie miała.
Proszę,napiszcie jak mogę poznać ciążę,jak pomóc królince,ile trwa ciąża i najważniejsze-proszę o zdjęcie sutków ciężarnej samiczki ;(.I wszystko co Wam jeszcze do głowy przyjdzie.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Ciąża
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 13, 2009, 17:18:25 pm »
Jeśli masz jednego królika i masz go ponad miesiąc, to nie jest w ciąży. Ciąża trwa właśnie około miesiąca.
Sprawdziłam, że masz królika od 1 czerwca, więc gdyby był kupiony w ciąży, to już młode byłyby na świecie.
Jeśli nie miał od 1 czerwca żadnego kontaktu w innym królikiem, to nie ma szans na ciążę.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Kajkie_12

  • Gość
Ciąża
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 13, 2009, 17:25:22 pm »
Ufff!!
Ale w takim razie może być to ciąża urojona?
Dzięki,bośniak   :bukiet

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Ciąża
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 13, 2009, 17:29:21 pm »
Tak, może. Poszukaj na forum :) było o ciążach urojonych :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan