Autor Wątek: Pytania  (Przeczytany 2039 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pawlito777

  • Gość
Pytania
« dnia: Czerwiec 14, 2009, 18:14:02 pm »
Jestem szczęśliwym posiadaczem Królika Baranka od 10 dni. Mam kilka pytań do bardziej doświadczonych hodowców.

1.Kiedy staram sie czasami uporządkować troszke rozgardiasz w klatce Kacper żywo reaguje obwąchuje mnie i tak jakby wkłade głowe pod dłoń i delikatnie trąca. Co to może oznaczać?
2. Ile godzin na dobe śpią Króliki? Mi jeszcze nie udało się widzieć go śpiącego
3. Czy to prawda że do 3 miesiąca życia powinien jeść tylko granulat?
4. Jakie podłoże jest zalecane w klatce?
5. Jakie zabawki mogą go zainteresować?
6. Czy to prawda że Baranki Holenderskie są bardziej potulne od miniaturek i inteligentniejsze?

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam

Aneczka

  • Gość
Pytania
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 14, 2009, 18:31:38 pm »
Pawlito777, na dużą wiekszość swoich pytań znajdziesz odpowiedź, jeżeli troche się wysilisz i poszukasz. Dublowanie tematów jest uciążliwe, nie tylko dlatego, ze w kółko musimy pisac to samo, ale również dlatego, ze trudniej cokolwiek znaleźć.
1. Szuka z Tobą kontaktu, chce się bawić. ale generalnie nie porządkujemy klatki, kiedy królik jest w śródku, ponieważ to zaburza jego poczucie "własności"
2. spia, tyle ile potrzebują. Niektóre króliki nawet podczas snu nie zamykają oczu. Żeby królik spał "jak zabity" musi się gdzieś czuć naprawdę bardzo pewnie i bezpiecznie
3.Przede wszsytkim to powinien jeść siano i suszone zioła. Warzywa można wprowadzać wcześniej ale ostrożniej i w mniejszych ilosciach. Granulat bez przesady. O tym znajdziesz mase tematów na forum.
4. Klatke, o tej porze roku najlepiej zostawic "gola", bo bedzie chlodna, a króliki źle reagują an wysokie temperatury, więc chętniej sobie leżą na takim plastiku. W chłodniejsze pory roku możesz jako podłoża używac dywanika lub ręcznika,a le to dopiero jak królik nauczy się korzystac z kuwety, bo inaczej będziesz co 3h musiał go zmieniać i prać. Do klatki wstaw kuwete, wysypaną naturalnym, niezbrylajacym żwirkiem drewnianym
5. O zabawkach w dziale "akcesoria"
6. wszystko zalezy od charakteru uszaka, a nie jego rasy