Autor Wątek: Pomóżcie, czy to nie zaćma  (Przeczytany 7072 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

meganka61

  • Gość
Pomóżcie, czy to nie zaćma
« dnia: Styczeń 26, 2009, 12:19:31 pm »
Witajcie kochani,
jestem posiadaczką 7-miesięcznego uszatka.W sobotę zauważyłam, że jedno oczko Benia jest zamglone a na środku widnieje biała plamka  :( . Byłam u weterynarza powiedział , że to infekcja bakteryjna i to jest stan nieodrawacalny ;( i tyle co można zrobić to zahamować ten  i nie doprowadzić, aby infekcja zajęta  drugie oczko. Jestem zdruzgotana :buu .
Benio ma serię zastrzyków i kropelki do oczu. Na to oczko częściowo stracił wzrok. Zastanawiam się czy to czasem nie zaćma.....Poza tym króliś  jest bardzo aktywny jakby mu nic nie dolegało.

Czy ktoś miał podobną sytuację?
Proszę o pomoc

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Pomóżcie, czy to nie zaćma
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 26, 2009, 12:49:14 pm »
Gdzie byłaś u weta? Jedź do Oazy. Zamglone oczko może mieć równie dobrze od urazu mechanicznego.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

meganka61

  • Gość
Pomóżcie, czy to nie zaćma
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 26, 2009, 13:39:28 pm »
Weterynarz nazywa się Korzeniowski i przyjmuje na Głębockiej, przy Kakadu.
Tez podejrzewałam, że przy swoich szaleństwach gdzieś się uderzył, ale vet to wykluczył bo zmiana nie jest powierzchniowa.

podaj adres tej oazy,dziekuje

Aurinko

  • Gość
Pomóżcie, czy to nie zaćma
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 26, 2009, 14:11:26 pm »

esculap

  • Gość
Pomóżcie, czy to nie zaćma
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 27, 2009, 15:58:31 pm »
Skąd wiesz, że gorzej widzi, skoro nadal dokazuje? A jeżeli - tfu, tfu - oczko pójdzie na stracenie, to już nie będziesz chciała tego królika?

meganka61

  • Gość
Pomóżcie, czy to nie zaćma
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 28, 2009, 09:07:59 am »
Benio gorzej widzi na oczko, gdyż plamka usadowiona jest centralnie na źrenicy,która słabo reaguje na światło. Chodzimy na zastrzyki a dziś weterynarz ma zdecydować co dalej z leczeniem. Uspokoił, że królisie świetnie sobie radzą  z takim "urazem" w terenie-to jest jedynie pocieszające.

Za nic w świecie  nie oddam mojego Pieszczoszka, co by się nie stało będzie ze mną :)

sonia

  • Gość
Pomóżcie, czy to nie zaćma
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 02, 2009, 21:22:13 pm »
Moj  uchol tez mial taka plamke, najpierw na jednym oczku byla coraz wieksza potem drugie oczko az oba oczka byly calkiem biale. Co drugi dzien przez 3 tygodnie jezdzilam do weta. Dostawal zastrzyk i krople do oczek za kazdym razem. Nikt (nawet wet )nie wierzyl, ze oczka beda zdrowe  jednak pomoglo krolasek znow mial sliczne zdrowe oczka. Wierze, ze Twoj uszatek bedzie mial zdrowe oczka z calego serca mu zycze :heart  

Badz dobrej mysli, wszystko bedzie dobrze:)

meganka61

  • Gość
Pomóżcie, czy to nie zaćma
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 03, 2009, 10:04:37 am »
Dzięki Soniu za ciepłe słowa i pomyślne prognozy:przytul ; już myślałam, że tylko Beniowi coś takiego się przytrafiło. Dostaje kropelki do oczu 2x dziennie i muszę przyznać, że jest troszkę lepiej :jupi . We czwartek mamy kontrol u wet.

Ściskulki dla Was balet:

sonia

  • Gość
Pomóżcie, czy to nie zaćma
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 04, 2009, 23:24:51 pm »
cudownie ze jest poprawa :jupi

serdecznie pozdrawiam i :*  :*  Benia :przytul

Izzza

  • Gość
Pomóżcie, czy to nie zaćma
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 14, 2009, 19:52:11 pm »
Moj kroliczek tez ma zacme. To bylo juz dawno temu. Tez bylam zalamana ale okazalo sie ze nie potrzebnie. Weterynarz powiedzial ze to jest jakis uraz mechaniczny i przepisal mu kropelki ( sa to kropelki dla ludzi, niestety na recepte) "Alcon - Quinax".
Na poczatku miał białą plamke na oku a teraz stosujac te kropelki w ogole mu sie to nie rozprzestrzenia! Wszystko bd dobrze. Tylko skonsultuj to jeszcze z lekarzem!:)

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Pomóżcie, czy to nie zaćma
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 03, 2009, 20:44:09 pm »
Witam

Ja mam takie pytanie, bo nie wiem, czy mam się martwić czy nie.

Otóż to jakiś czas temu zauważyłam u mojego prawie 6 i półletniego Zorrusia zrenice w kolorze ciemnogranatowym. Na poczatku wydawalo mi sie, ze cos mi sie przewidziało albo ze to wina zlego oswietlenia. Ale im bardziej obserwuje jego oczy tym bardziej jestem przekonana, ze dobrze widze. Jest to widoczne tylko, gdy w pokoju jest bardzo jasno. Spytalam meza, czy widzi co samo to co ja, on twierdzi, ze faktycznie jest w kolorze ciemnogranatowym, ale nie powiedział to z 100% przekonaniem.

Zaznaczam, ze jego teczowka jest w kolorze ciemnobrazowym.

Nie wiem, czy to postep zacmy starczej, bo wydaje mi sie, ze krolas nie ma problemu z widzeniem. Chociaz ostatnio cos zauwazylam, ze maly w nowej wiekszej klatce sie gubil, szukał jedzenia w rogach, kazdy kat obwachal w poszukiwaniu zarcia, ktorego przed chwila podalam. Musiałam małemu pokazać, gdzie ma żarcie, wtedy zaczal rzucac do szamania.  Nie wiem, czy to kwestia pogorszenia wzroku czy kwestia nieprzyzwyczajenia sie do nowej klatki?

Aneczka

  • Gość
Pomóżcie, czy to nie zaćma
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 04, 2009, 10:55:20 am »
Frotek też ma granatowe źrenice, ma takie odkąd pamiętam.
Zachowanie w nowej klatce, było raczej spowodowane nową klatką, niż wzrokiem