Autor Wątek: Karma Vitapol Junior dla młodych kicajków !!  (Przeczytany 3548 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kajkie_12

  • Gość
Karma Vitapol Junior dla młodych kicajków !!
« dnia: Czerwiec 08, 2009, 15:25:02 pm »
Dzisiaj zakupiłam karmę dla Cheetah.
Nazwa jak w temacie.
Nie wiem czy ta karma się do czegoś nadaje,dlatego proszę o radę.
Wiem,że wszyscy(albo prawie) są przeciwko firmie Vitapol.
Ona najwięcej wytwarza niezdrowych badziewi  dla zwierzątek.
U mnie w tej pokomunistycznej dziurze zabitej dechami jest tylko Vitapol.
Po zdrową karmę muszę jeździć do Kętrzyna co nie jest takie wygodne.
Za tydzień jadę tam,więc zakupię inną karmę.
Jaka najlepsza? :>
Ale do rzeczy.
Wypiszę skład :
Skład materiału paszowego : mieszanka paszowa uzupełniająca granulowana 80%,ziarno zbóż i produkty zbożowe 13%,warzywa 7%.Zawartość składników pokarmowych: białko ogólne 15%,tłuszcz surowy 4,8 %,włókno surowe 6,8%,popiół surowy 3,7%.Zawiera naturalne witaminy.

Pysiaczkowi najwyraźniej smakuje,bo je jak głupia.
Chyba tą karmą była karmiona w sklepie  :hmmm




PS.Ludzie,strzeżcie się przed dropsami z Vitapola!!Wiecie,że głupie dropsy warzywne mają !!Aż!! 23,5 % TłUSZCZU?! :oh:  :chory

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Karma Vitapol Junior dla młodych kicajków !!
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 08, 2009, 16:52:41 pm »
wiemy, że dropsy mają dużo tłuszczu i że to sama chemia i dlatego nikt z tego forum nie kupuje tego świństwa swoim królikom, bo po prostu szkoda zdrowia i pieniędzy.

Ja w Olsztynie też miałam wielki problem z kupieniem granulatu, był tylko Vitapol (jeśli już kupujesz granulat tej firmy, to najlepiej granulat dla gryzoni, ma więcej włókna niż ten o którym piszesz ;) ).

Taniej i wygodniej jest zamówić jedzenie dla króliczka przez internet, na forum jest kilka polecanych adresów, przy okazji oprócz granulatu (polecam Cuni Duo, Cuni Complete albo Wildlife Premium Rodent Food ) można kupić dobre sianko i suszone zioła.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

AdaR_87

  • Gość
Karma Vitapol Junior dla młodych kicajków !!
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 08, 2009, 17:28:42 pm »
Ja podaję duo cuni versele lagi, a jako smakołyk czy nagrodę właśnie granulat dla gryzoni vitapolu, bo moja mała za nim przepada. Realnie nie można karmić truśka tylko zdrową i najlepszą jakościowo żywnością- one też muszą mieć czasem coś z życia. :rotfl2

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Karma Vitapol Junior dla młodych kicajków !!
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 14, 2009, 16:27:51 pm »
Nie widzę wielkiego problemu w mieszkaniu w małej miejscowości- ze sklepu wirtualnego możesz zamówić dobrą karmę niezależnie od miejsca zamieszkania :)

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Offline vocativus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 101
Karma Vitapol Junior dla młodych kicajków !!
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 14, 2009, 16:46:18 pm »
Karmy Vitapolu to śmieci sztucznie podbarwione. Nie zdziw się też jak znajdziesz tam robale, dlatego jak już musisz je dać królikowi, to zawsze nowe pudełko otwieraj, wysypuj do miski i sprawdź czy nic nie łazi.
Dobrze znam ten ból, że w całym mieście dwa sklepy zoologiczne i wszędzie albo mieszanki albo vitapole. Wybawieniem są sklepy internetowe. Kupowałem w szopek.pl i animalia.pl

Dobre granulaty produkuje versele-laga. Cuni complete jest drogi ale smakuje każdemu królikowi. Cuni duo już niekażdy królik zje. Musiałabyś przetestować który smakuje Twojemu królikowi.

A co do przysmaków - truskawki, jabłko, banan, nasiona lnu (z tym to ostrożnie) i rodzynki. Z tych wszystkich tłuszcz (i to całkiem sporo) zawierają nasiona lnu. Pół łyżeczki tygodniowo i królik będzie miał ładną sierść i układ pokarmowy będzie ładnie pracował. Można kupić za ok. 3,50 w każdej aptece (oczywiście nasiona w całości - nie mielone).
Owoce zawierają dużo cukru więc też tak "z głową" mu dawaj. Wtedy królik na te dropsy smalcowe z vitapolu nawet nie spojrzy :D

Kajkie_12

  • Gość
Karma Vitapol Junior dla młodych kicajków !!
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 14, 2009, 20:13:06 pm »
Cytat: "vocativus"
w całym mieście dwa sklepy zoologiczne i wszędzie albo mieszanki albo vitapole

Aleś wyczuł xD.Dokładnie dwa zoologiczne,małe,nie ma dużego wyboru,tylko w jednym są zwierzątka i to w fatalnych warunkach(zwróciłam uwagę dla sprzedawczyni)


Cytat: "vocativus"
animalia.pl

Dobre granulaty produkuje versele-laga. Cuni complete jest drogi ale smakuje każdemu królikowi. Cuni duo już niekażdy królik zje. Musiałabyś przetestować który smakuje Twojemu królikowi.

Czaję się na tę karmę i sklep :> mam sporą listę zakupów ...

Cytat: "vocativus"
truskawki, jabłko, banan,

Truskawki nawet nie tknęła,jabłuszko troszkę poskrobie,a banana jeszcze spróbuję :>.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam  :przytul

nuka

  • Gość
Karma Vitapol Junior dla młodych kicajków !!
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 14, 2009, 20:16:21 pm »
Daj szypułkę truskawki jak troszkę się podsuszy. Zasmakuje lepiej niż świeża

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Karma Vitapol Junior dla młodych kicajków !!
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 15, 2009, 10:38:01 am »
Wybaczcie mini offtop - Ziutce najlepiej smakują truskawki w śmietanie :diabelek  Rzecz jasna natychmiast zabrałam jej miseczkę,  na szczęście odrobinę tylko skubnęła, ale widziałam, że przymierza się do zeżarcia całości.
Ja też słyszałam, że w Vitapolu można znaleźć robaki. To przykre, tym bardziej, że produkty tej firmy można zaleźć praktycznie w każdym zoologu. Na dodatek kolorowe opakowania ze słitaśnymi króliczkami przyciągają wzrok :(
Na Animalię marsz! xD

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Offline vocativus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 101
Karma Vitapol Junior dla młodych kicajków !!
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 15, 2009, 23:26:27 pm »
Cytat: "Kajkie_12"
Truskawki nawet nie tknęła,jabłuszko troszkę poskrobie,a banana jeszcze spróbuję


Mój też nie zawsze zje truskawkę. Ale jak na noc mu dam jedną to tylko potem słysze mlaskanie :D

Cytat: "Kajkie_12"
Aleś wyczuł xD.Dokładnie dwa zoologiczne,małe,nie ma dużego wyboru,tylko w jednym są zwierzątka i to w fatalnych warunkach(zwróciłam uwagę dla sprzedawczyni)


bo też kiedyś na zadupiu mieszkałem...  We Wrocławiu jest lepiej :D wybór większy ale i tak są drobne problemy. Pożyczkę wezme wszędzie (w promieniu 1km mam conajmniej 8 banków) ale z dobrym sianem już nie jest tak łatwo.

Cytat: "Black_"
Wybaczcie mini offtop - Ziutce najlepiej smakują truskawki w śmietanie

Moja mama keidyś sobie zostawiła miskę z orzechami, rodzynkami, pestkami dyni i słonecznikiem na stole. Wraca po kilku minutach a tam wszystko wysypane i po środku Sraluch wyżera co smaczniejsze kąski.

dolly

  • Gość
Karma Vitapol Junior dla młodych kicajków !!
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 15, 2009, 23:39:00 pm »
Moja Zuzia wcale nie lubi granulatów (próbowałyśmy już z czterema).Za to ziarno wchłania na potęgę.Robię jej mieszankę z  ziaren zakupionych w sklepie ze zdrową żywnością (sama tam się zaopatruje) Owoce nawet nie chce powąchać,Suszone  jeszcze czasem przełknie,ale za warzywa w każdym kolorze i rozmiarze "duszę odda"   :lol

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Karma Vitapol Junior dla młodych kicajków !!
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 17, 2009, 01:57:33 am »
nie ma potrzeby, żeby Zuzi zastępować granulat ziarnem. jeżeli nie lubi granulatu, to trudno. po prostu zje więcej siana i warzyw. a ziarno jej tylko zaszkodzi.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Aneczka

  • Gość
Karma Vitapol Junior dla młodych kicajków !!
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 17, 2009, 09:10:27 am »
Poza tym przestawienie uszaka z ziaren na granulat trwa czasem z miesiąc albo i więcej, jest stopniowe, to nigdy nie jest tak, że sypie sie do miski, a uszak "o fjanie, nowe żarcie, zjem sobie", a przynajmniej prawie nigdy