Autor Wątek: Odgłosy (stękanie) przy poruszaniu się  (Przeczytany 4353 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jędrula

  • Gość
Odgłosy (stękanie) przy poruszaniu się
« dnia: Czerwiec 07, 2009, 01:41:11 am »
Witam Was! Szukałem, ale nie znalazłem więc piszę... Marcelka nie ma u nas źle... Dużo biega, dietę ma urozmaiconą, jest pełną życia około 7 miesięczną baranką. Niespełna godzinkę temu, karmiąc ryby (klatka stoi blisko akwarium) trucha zaczęła szarpać druty. No to mówię do niej "no chodź cholero jak tak bardzo chcesz", i położywszy się na dywanie wypuściłem ją. Jak zwykle przybiegła do mnie, zaczęła się migdalić i lizać mnie po twarzy. I wtedy zauważyłem, że poruszając się - czy to przy kicnięciu w przód czy zwykłej zmienie ułożenia ciała wydaje ciche jakby stęknięcia. coś jakby "UHM"... Dodam tylko, że śpimy przy otwartym oknie. Wiem że ostatnie dni do najcieplejszych nie należały jak na czerwiec, ale zimą, gdy wychodziliśmy z narzeczoną do pracy zostawialiśmy zawsze przynajmniej lekko uchylone okno, a Marcelce nic nie było... Co robić? Pomóżcie proszę... :(

Ina

  • Gość
Odgłosy (stękanie) przy poruszaniu się
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 07, 2009, 02:11:53 am »
Nie ma powodów do niepokoju :)
Takie odgłosy buczenia świadczą o tym, że króliczek dojrzewa.

Też się kiedyś wystraszyłam, gdy usłyszałam po raz pierwszy buczenie u mojego uszatka. Myślałam, że się o coś uderzył :oh:

kasiagio

  • Gość
Odgłosy (stękanie) przy poruszaniu się
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 07, 2009, 08:10:05 am »
Jędrula, ona Cię obzykuje  znaczy tak jakby podrywa po naszemu , po prostu jej się podobasz  :DD  nie ma się co martwić  :bukiet

Tusiak

  • Gość
Odgłosy (stękanie) przy poruszaniu się
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 07, 2009, 09:48:28 am »
Dokładnie, moja królica robi tak cały czas, ilekroć się rozbryka.

Jędrula

  • Gość
Odgłosy (stękanie) przy poruszaniu się
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 07, 2009, 22:04:14 pm »
Dzięki dziewczyny! Trochę mnie uspokoiłyście, ale może mimo wszystko udać się do weta, bo nie ukrywam że mnie to nadal trochę niepokoi...  :/ Jak siedzi nieruchomo to spoko, wystarczy że uniesie główkę do góry i jest to stęknięcie nieszczęsne...

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odgłosy (stękanie) przy poruszaniu się
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 07, 2009, 22:16:49 pm »
no na pewno przez internet cieżko jest postawić trafną w 100% diagnozę..
bardzo dobrze, że postępujesz rozsądnie i odpowiedzialnie. pozdrawiam.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Jędrula

  • Gość
Odgłosy (stękanie) przy poruszaniu się
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 07, 2009, 23:31:15 pm »
Wolę dmuchać na zimne po przykrych doświadczeniach z jamniczkiem któremu kiedyś niechcący zrobiłem krzywdę i przypłacił to życiem  :(

Jadwinia świetne zdjęcie masz na awatarze. Pozdrawiam.