Autor Wątek: Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.  (Przeczytany 12982 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« dnia: Maj 30, 2009, 20:57:32 pm »
Caprii mam od jakiegoś miesiąca. Szukam dobrego Granulatu , jednak nigdzie nie mogę znaleźć CC . A stronom internetowym typu aleggro troche nie wierze bo sie nei raz zawiodłam. Żadnych kolb i innych widzimi się nie kupuje , bo jest to nie zdrowe dla królika a koleżanka się droczy , że są one naturalne  :oh: . Vapno już dawnoo temu wyrzuciłam. Nawet nie tkniete przez króliczka było. Sianko ma 24 godziny , często ma takie prawdziwe ze wsi ale jak coś ma dojść do czegoś to zawsze kupuję firmy Zuzali. Królica ma regularne wizyty u weterynarza m. in. Sprawdzanie ząbków itd. Ma łóżeczko które uwielbia. Jakąś taką kulkę na sianko z Zuzali które sie wiesza a wiejskie siano ma na dnie klatki. Nie ma poidełka ponieważ więcej się zmęczy piciem z poidła niż tym jak dużo wypije ..  :lol . Wiem , że ta kulka i to łóżeczo to zbędne dodatki ale ona sie tak śmiesznie wyleguje na tym łóżeczku  :DD . Niedługo kupię małej dywanik na dno klatki i kuwetę :P . Mam nadzieję , że więcej oszczędze na ziółka i te inne ważne rzeczy dla Uszolka. Jeśli robie coś źle to proszę o Uwagę dla mnie , chcę być jak najlepszą włascicielką dla króla. Dodaję jeszcze , że Caprii dostaje warzywka [zawsze swierze , bo mam zaufanego facia do warzyw owoców itp.] Owocki dostaje jako nagrodę  :icon_8P A Warzywka prawie zawsze. Klatka jest otwarta na cały dzień . Wyprowadzam ją na dwór ale na taka górkę [plac zabaw dla dzieci] gdzie psy koty i inne zwierzęta nie mogą wchodzić więc nie muszę mieć obaw , że coś zaatakuje mojego skarbunia. Dzieci nie mają wstępu na Górkę . Piszcie co poprawiać bo mało kumata szczerze mówiąc jestem  :hmmm

Tolinka

  • Gość
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 30, 2009, 21:35:44 pm »
Jezeli nie chce pic z poidelka to w miseczke wlej wody,ja moja Polunie kamie w ten sposob rano daje granulat DC,po poludniu swierza zieleninke pietruszke lub koperek a na wieczor daje jej troszke granulatu lub suszonych ziolek z herbal petsu i oczywiscie dostep do siana 24h.Jezeli z nia wychodzisz na dwor to ja zaszczepilas?nie musisz kupowac dywanika moze to byc recznik na dno klatki.Dobrze ze nie dajesz jej zadnych kolb bo to jest nie zdrowe.Na forum sa podane strony na jakich mozna kupic jedzonko,bys musiala poczytac i poszukac.Wprowadzaj ostroznie kazde warzywo czy zielenine,np troche koperku przez tydzien i obserwuj boki jezeli jest ok to dobrze,i tak ze wszystkim.Pozdrawiam i zycze powodzenia :*  :*

Aneczka

  • Gość
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 30, 2009, 23:03:57 pm »
Tak, przede wszystkim szczepienia.
Są strony, na których kupisz CC, a są godne polecenia, zajrzyj w "Sklepy. Polecane". To mały króliczek i potrzebuje dużo jedzonka, żeby rosła i prawidłowo sie rozwijała. spokojnie mozesz dawać po dwie łyżki stołowe granulatu rano i dwie wieczorem.
Ja suszki wrzucam na sianko, tak że sa w zasięgu cały dzień, ale to juz wg uznania

Elzbietonka

  • Gość
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 30, 2009, 23:27:08 pm »
Cytat: "Fallen"
Nie ma poidełka ponieważ więcej się zmęczy piciem z poidła niż tym jak dużo wypije .. :lol .

Dlaczego ma się "zmęczyć"?

Króliki bardzo dużo piją.
Moje np. teraz dostają praktycznie same warzywa i owoce, które mają dużo wody, a w przeciągu dnia i tak wypiją ok. 250 ml wody (no to "na łeb" wyjdzie po ok.125 ml).

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 30, 2009, 23:30:02 pm »
Cytat: "Elzbietonka"
Cytat: "Fallen"
Nie ma poidełka ponieważ więcej się zmęczy piciem z poidła niż tym jak dużo wypije .. :lol .

Dlaczego ma się "zmęczyć"?

Jest to możliwe ;) Mój Kremik to z poidełka piję bezproblemowo ale Pysiek się właśnie "męczy " i denerwuje przez co mniej pije , już nie wspominając o pogryzionym poidle  :diabelek

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 31, 2009, 08:10:24 am »
Cytat: "roxi7659"
już nie wspominając o pogryzionym poidle

No właśnie :] Moja Caprii swoje ząbki zawsze wsadza w plastik  :DD . Dlatego kupiłam jej miseczkę [banana] i miseczkę do jedzonka <jabłuszko> może wstawie później fotki.
Cytat: "Elzbietonka"
Fallen napisał/a:
Nie ma poidełka ponieważ więcej się zmęczy piciem z poidła niż tym jak dużo wypije ..  .

Dlaczego ma się "zmęczyć"?

Chodzi mi o tą kulkę . Króliczki muszą języczkiem pchać ją do przodu , żeby woda wyleciała więc jest to dla mnie męczące jak patrze jak ona się męczy. I to jeszcze miałam takie dziwne , że się zacinało  :oh:
Cytat: "Aneczka"
Tak, przede wszystkim szczepienia.

Wiem , wiem. Jak jeszcze nie wiedziałam o tych szczepieniach to wyszłam z Caprii na działkę. Była mała i się kleszcza narobiła  :chory . Ile miałam stresu przy wizycie u weterynarza ... .
Cytat: "Aneczka"
Są strony, na których kupisz CC, a są godne polecenia, zajrzyj w "Sklepy. Polecane".

Wiem , czytam i czytam i kiedy mam zamówić jakoś nie mam czasu  :oh:
Cytat: "Tolinka"
Wprowadzaj ostroznie kazde warzywo czy zielenine,np troche koperku przez tydzien i obserwuj boki jezeli jest ok to dobrze,i tak ze wszystkim.
Wiem , w taki oto sposób wprowadzam narazie natkę marchewki.
króliczek i potrzebuje dużo jedzonka, żeby rosła i prawidłowo sie rozwijała. spokojnie mozesz dawać po dwie łyżki stołowe granulatu rano i dwie wieczorem.
Ja suszki wrzucam na sianko, tak że sa w zasięgu cały dzień, ale to juz wg uznania
Wiem , że potrzebuje bardzo dużo jedzonka , suszki ? ... hm. Z mojej to łakomczuch jest okropny  :oh: . Często wkładam sianko ze wsi pomieszane z zuzali <nie ważne czy ziołowe czy z liścmi poziomki itd.> wkładam jej kilka suszków tak , żeby sobie poszukała  :DD . Czekam na dalasze opinie i dziękuje za 'rady'  :*

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 31, 2009, 10:32:46 am »
Cytat: "Fallen"
Wiem , czytam i czytam i kiedy mam zamówić jakoś nie mam czasu


Niewiarygodne :&gt;
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 31, 2009, 12:36:41 pm »
Cytat: "bosniak"
Niewiarygodne  

Tutaj nie wiem czemu się uśmiałam  :rotfl2

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 31, 2009, 13:29:12 pm »
No cóż, wszystko zależy od poczucia humoru  :lol

Ja z tego co widzę chyba mam najbardziej rozwinięte na tym forum :DD
Dużo tu gburasów ;) Każda wypowiedź może być odebrana jako atak i często widzę wytoczone i przyszykowane do strzału działa  :dobani

Ele ee tam
I tak stąd nie odejdę - za dużo ciekawych rzeczy tu jest napisane .
I za dużo mądrych mózgów, szkoda by było nie dowiedzieć się wielu informacji :diabelek

[ Dodano: Nie Maj 31, 2009 1:31 pm ]
Zresztą ja tam lubię  :zonka:
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 31, 2009, 14:19:29 pm »
Cytuj
Dużo tu gburasów ;) Każda wypowiedź może być odebrana jako atak i często widzę wytoczone i przyszykowane do strzału działa :dobani

To ja ci radze przeczytac swoje wczorajsze posty :diabelek
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 31, 2009, 14:40:23 pm »
Odpierałam ataki niczym Brucee Lee w Wejściu Smoka z 73 r.    :jezyczek:
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 31, 2009, 14:45:56 pm »
Mhm, szczególnie jak sie dopatrywałas aluzji w pierwszym lepszym ŻARCIE :&gt;
A ponoc taka dowcipna jestes i masz najbardziej rozwiniete poczucie humoru na forum :&gt;

Nie wiem po co piszesz takie rzeczy typu 'na tym forum same gburasy', czy to ma byc prowokacja?
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Filemonka

  • Gość
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 31, 2009, 14:49:53 pm »
matko kochana to kolb tez nie mozna dawac???salate i ogorki juz wykluczylam z diety, kostke wapienną wyciagnelam z klatki...kolbe tez zabrac?no dobrze a czy jak pojde do sklepu zoologicznego i porosze jakis granulat dla krolikow na wage to to bedzie dobre???czy musi byc jakas specjalna? obserwuje te bobki Tuni i raz sa ok a raz nie ok.  ostatnio duzo sie wokol tego kreci.kiedy dzwoni moj chlopak i pyta sie co u mnie opowiadam jaką krolik zrobil kupe :diabelek
no ale chce zeby Tunia byla zdrowa i szczesliwa :)
pozdrowienia :DD

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 31, 2009, 14:50:34 pm »
Nie :D na prowokację to stanowczo za mało  :lol
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 31, 2009, 14:56:38 pm »
Filemonka - tak, kolbe wyciagnij. Granulatu na wage lepiej nie kupować, lepsze sa hermetycznie zapakowane.

Realia - w takim razie nie wiem skąd zgryźliwość na nasz temat w wielu twoich postach.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 31, 2009, 17:23:00 pm »
Filemonka, kolbę wyślij w ostatnią podróż do śmietnika :P
Odpuść sobie granulat na wagę, bo z pewnością nie będzie "dobry", nie znasz nawet składu, zresztą nie sądzę, aby karma w pojemnikach w sklepach zoo była odpowiednia dla królików, z reguły są to mieszanki, a nieznający się sprzedawca i tak powie, że poleca ten kolorowy granulat, bo gryzonie lubią chrupiące rzeczy.
Najlepiej będzie poszukać DC albo CC, jeśli nie znajdziesz (nic dziwnego), to zamów przez internet.

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 31, 2009, 20:20:58 pm »
Już zamówione CC. Czekać tylko na dostawę  :DD

Filemonka

  • Gość
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 31, 2009, 20:35:11 pm »
Fallen a z jakiej strony zamawialas???moglabys mi podac???
pozdrowienia:):)) :bukiet

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 31, 2009, 20:35:34 pm »
Rodzice planują przeprowadzke. Są w trakcie robienia zdjęć domu , i jak najszybciej chcą to mieszkanie sprzedać. Jest kolejny problem. Z przeprowadzka będzie mały problem , bo nie wiem jak przeżyje to moja przytulanka. Jest mała i nie chcę jej narażać na sters. Z dnia na dzień jest coraz większa. Zbieram na klatkę 120. Myślicie , że będzie to dla niej za duży stres . Na tymczas chcemy zamieszkać u mojego wujka. Dość blisko domu , ale nowe miejsce a potem jeszcze w nowsze , a samej w domu nie zamierzam jej zostawić. Nie odbije się to na jej psychice ? Wiem , że zadaje pytania jak chora psychicznie babunia ale martwię się ...

Cytat: "Filemonka"
Fallen a z jakiej strony zamawialas???moglabys mi podac???
Zamówiłam w Kakadu. Jak znajdę Na stronie internetowej z miłą chęcią podam :)

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 01, 2009, 10:52:43 am »
Ciapusia - poczytajcie swoje, nie jestem pierwszą i zapewne ostatnią osobą, która to pisze. Gdy ktoś niedoświadczony o coś pyta, nie mając zielonego pojęcia, często (nie zawsze) z oburzeniem na niego naskakujecie.

Ostatnio miałam więcej czasu, więc "zanurzyłam" się  w tematach forum i jest regułą, że wielu ludzi rejestruje się na tym forum, po czym po kilku pytaniach już tu nie piszą. O czymś to musi świadczyć.
Chociaż nie twierdzę, że nie ma ludzi, którzy rejestrują się tylko po to, by zadać kilka pytań i koniec.

Z ciekawości zarejestrowałam się na innym forum dla królików.
Narazie obserwuję, nie wypowiadam się. Ale to co czytam, bardzo różni się od wypowiedzi tutaj. Nie mówię o wiedzy, ponieważ tam też są osoby, które ją mają, ale mówię o stylu wypowiedzi. Charakterze i cierpliwości osób które odpowiadają na pytania niedoświadczonych forumowiczów.
Zapewne ja też niedługo stąd odejdę, ponieważ chcę się uczyć, ale nie kosztem wkurzania się i złośliwości.
Jestem z natury spokojna i wesoła, ale czasami sama się irytuję, bo są jakeś granice.
W większości wypowiedzi szukacie dziury, czy w całym zdaniu, czy nawet w kilku słowach.
Powiem tak, jeżeli "policja chce dać mandat, doczepi się nawet do najmniejszej rzeczy"

Nie podważam waszych autorytetów, ponieważ sama uważam, że jak najbardziej posiadacie wiedzę na temat królików.

Nie wiem, czy dobrze mnie zrozumiecie, nie napadam na Was, tylko wyrażam swoje odczucia i spostrzeżenia.
Pewnie tak, jak w polityce - głos jednostki nic nie zmieni, ale co szkodzi być nieco milszym i poluzować pas? Zmieni to również postawę innych.

Jeżeli mnie zrozumiałyście, to odpowiedzie normalnie, ale jeżeli nie rozumiecie, to pewnie ponownie poczuję coś nie miłego.

[ Dodano: Pon Cze 01, 2009 10:54 am ]
Chyba, że ja się mylę, bo tak również może być.
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 01, 2009, 11:07:33 am »
prawdę mówiąc popieram cię. siedzę juz dość długo na forum i widzę jak to wszystko wygląda - i w większości wypadków masz rację, przynajmniej ja też to tak widzę ze strony obserwatora, bo w takich rzeczach udziału nie biorę, przynajmniej nie przypominam sobie atakowania kogoś kto sobie na to ewidentnie nie zasłużył.

uważam, że jeśli chodzi o zachowanie, niektóre osoby powinny sobie dać na luz. w końcu nie każdy kto tu przyszedł jest guru, wie wszystko o królikach i funkcjonowaniu forum (nie dublowaniu tematów, szukaniu wątków). tak więc i ja apeluję o zmianę zachowania.
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 01, 2009, 12:38:58 pm »
Cytat: "realia"
[...]ale co szkodzi być nieco milszym i poluzować pas? Zmieni to również postawę innych.


Oczywiście, masz rację. Nic nie szkodzi być milszym.

Na szczęście ja się ubawiłam z hasła Fallen, Fallen się uśmiała z mojego komentarza i wszyscy żyją ;)

Pozdrawiam :bukiet
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 01, 2009, 12:59:44 pm »
:lol Pośmiać sie nie można  :&gt; Śmiech to zdrowie każdy klałnik ci to powie  :bukiet .
A teraz mogę liczyc na odpowiedź co do przeprowadzki ?
Rodzice planują przeprowadzke. Są w trakcie robienia zdjęć domu , i jak najszybciej chcą to mieszkanie sprzedać. Jest kolejny problem. Z przeprowadzka będzie mały problem , bo nie wiem jak przeżyje to moja przytulanka. Jest mała i nie chcę jej narażać na sters. Z dnia na dzień jest coraz większa. Zbieram na klatkę 120. Myślicie , że będzie to dla niej za duży stres . Na tymczas chcemy zamieszkać u mojego wujka. Dość blisko domu , ale nowe miejsce a potem jeszcze w nowsze , a samej w domu nie zamierzam jej zostawić. Nie odbije się to na jej psychice ? Wiem , że zadaje pytania jak chora psychicznie babunia ale martwię się ...

[ Dodano: Pon Cze 01, 2009 1:00 pm ]
:lol Pośmiać sie nie można  :&gt; Śmiech to zdrowie każdy klałnik ci to powie  :bukiet .
A teraz mogę liczyc na odpowiedź co do przeprowadzki ?

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 01, 2009, 13:16:53 pm »
Z większej klatki to się królik tylko ucieszy - szybko sobie ją oznaczy i zaakceptuje. Nie jesteś w stanie uchronić królika przed wszystkimi stresami. Jeśli więc nie chcesz zostawiać królika samego w pustym mieszkaniu (ja bym nie zostawiła), to zabierzcie go razem ze sobą do wujka. Na psychice jej się to na pewno nie odbije.

Ja mam co chwilę jakieś remonty w domu, na czas ich trwania wyprowadzam się do małego mieszkania w innym mieście i króliki sobie z tym jakoś muszą poradzić. Uważam, że lepsze to, niż zostawienie uich w huku i pyle na dwa miesiące.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 01, 2009, 15:13:26 pm »
Cytat: "bosniak"
Z większej klatki to się królik tylko ucieszy - szybko sobie ją oznaczy i zaakceptuje

To się bardzo cieszę  :jupi !
Cytat: "bosniak"
Nie jesteś w stanie uchronić królika przed wszystkimi stresami.

Tak wiem , to jedyny minus w moim mózgu który czai się przed ochroną królika ..
Cytat: "bosniak"
zabierzcie go razem ze sobą do wujka

Przecież nie zostawiłabym jej samej !  :co_jest
Dziękuję wam za rady. Własnie kupiłam dla pociechy sianko z ziołami , babkę szerokolistną i gałązki owsa . Rzuciła się tak jakby nie jadła od tygodnia  :oh: .
I jak zwykle zapomniałam o kuwecie :/ :oh:

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 01, 2009, 17:11:37 pm »
Fallen ja mam kuwetę, zbyteczną.
Kupiłam taką dla fretki, jasną, ale nie korzystał z niej tak jak powinien  :rotfl2
 więc kupiłam taką dla kota  :lol


Jeżeli będziesz gdzieś w pobliżu, to sprezentuję ją Tobie, bo kurierem to chyba wyjdzie więcej niż sama przesyłka ?

Bośniak, Fallen - właśnie o to chodzi, za mało tu "miłości" ;)
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 01, 2009, 20:09:29 pm »
Cytat: "realia"
Jeżeli będziesz gdzieś w pobliżu, to sprezentuję ją Tobie, bo kurierem to chyba wyjdzie więcej niż sama przesyłka ?

Ojj chyba na odwrót  :lol . Ale ja tam się nie znam. I narazie póki co jedenastolatki same nie mogą przecież jeździć do Poznania. Ale jak będę w poblizu z miłą chcęcią  :DD .

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 01, 2009, 20:17:55 pm »
Ok, jestem gburem pozbawionym miłości i zyczliwości, wprowadzam niemiłą atmosfere na forum, wyganiam nowych uzytkowników, w porządku.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 01, 2009, 20:42:45 pm »
Cytat: "Ciapusia"
jestem gburem pozbawionym miłości i zyczliwości


nie jesteś :przytul
Cytat: "Ciapusia"
wprowadzam niemiłą atmosfere na forum


hmmm... no cóż... uważam, że czasem mogłabyś się ugryźć w język  :&gt; . to nie jest tak, że wszystko co nam się nie podoba trzeba komentować. boję się, że też zostanę teraz źle zrozumiana. ale to nie jest rozmowa twarzą w twarz, jest ryzyko nieporozumień. dlatego trzeba rozważnie dobierać słowa. jestem w stanie zrozumieć Twoje zdenerwowanie, ale uważam że nerwy są złym doradcą. Pozdrawiam :przytul
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 01, 2009, 20:51:33 pm »
Jak off top, to off top:
Olsztyn rulez! :diabelek and peace! and love!  :lol


Cmoki  :*
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 01, 2009, 21:13:47 pm »
dokładnie tak jak mówi Jadwinia :)
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 01, 2009, 21:18:32 pm »
Cytat: "bosniak"
Jak off top, to off top:
Olsztyn rulez! :diabelek and peace! and love!  :lol


Cmoki  :*


 :hahaha
weź uprzedzaj, teraz kolację muszę z laptoka ścierać :P

jes, siur, peace end love ewrybady  :bukiet
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 01, 2009, 21:19:26 pm »
Może zmienimy temat na off topicowanie i opiekowanie ?  :rotfl2  :rotfl2

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 01, 2009, 21:21:55 pm »
Cytat: "Fallen"
Może zmienimy temat na off topicowanie i opiekowanie ?  :rotfl2  :rotfl2


wszystko w Twoich rękach :lol
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 02, 2009, 17:17:22 pm »
Moja Caprii dusiła się :( Trzęsie się do teraz. Moja łupia siostr azawiązała jej jakąś zieloną smycz tak mocno , że parskała. Ja w płacz do taty , żeby jej to ściągnął. Myślałam, że umre. A Caprii siedzi taka przestraszna na mooich kolanach. Jak to pisze połowe muszę usuwać bo mi się tak ręce trzęsą ...

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 02, 2009, 17:33:58 pm »
O matko !          
Biedna Caprii !
Ile ta siostra ma lat że tak postąpiła !?

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 02, 2009, 18:04:56 pm »
Cytat: "Ciapusia"
Ok, jestem gburem pozbawionym miłości i zyczliwości, wprowadzam niemiłą atmosfere na forum, wyganiam nowych uzytkowników, w porządku.


 :wow

Ciapusia, nie zrozumiałaś mnie, chodzi mi o to, że zapisując się, pisząc na forum - chcemy zdobyć wiedzę, nie posiadamy jej, więc dlatego zadajemy pytania.
Rozumiem, że te pytania mogą irytować doświadczonego opiekuna królika, ale postarajmy się nie okazywać tej irytacji.
Naprawdę jest to zbyteczne. A może zniechęcać.
Ponieważ ktoś zadając pytanie - zazwyczaj nie zna na nie odpowiedzi, więc skąd może wiedzieć jak robić, czy robi dobrze czy źle itp?
Oczywiście, gdyby wiedział, że robi źle, napewno by tak nie zrobił, więc ta irytacja uważam, że jest po prostu niepotrzebna  :P

Dziękuję, że macie wiedzę i się z nią dzielicie ze wszystkimi, w tym ze mną  :bukiet
Uczę się tutaj, jak postępować z moim pierwszym królikiem.
Pewnie gdybym była impulsywna, po zadaniu jednego pytania i wcale miłej odpowiedzi zraziłabym się i pewnie długo mnie by tu nie było. A co za tym idzie - moja opieka nad królikiem prawdopodobnie byłaby nieodpowiednia  :chory

O to mi chodzi, a tak to wszystko ok ok :)

[ Dodano: Wto Cze 02, 2009 6:10 pm ]
Fallen - tak długo pisałam poprzednią odpowiedź, że dopiero po jej wysłaniu zauważyłam Twoją!

Ale juz jest wszystko dobrze ?!
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 02, 2009, 18:12:34 pm »
Ale ja sie nie irytuje za niewiedze - irytuje sie, jak ktos zaklada nowy temat w jakims dziale, mimo, ze zaraz pod nim jest temat o tej samej tresci, nie wspominajac, ze duzo osob zaklada tematy o tym, co jest chociazby w poradach SPK, to mnie irytuje.

Zreszta koniec tematu, wiecej grzechow nie pamietam, teraz mam wazniejsze sprawy na głowie, musze sie zajac moim królikiem, a nie martwic sie, ze ktos na forum mnie nie lubi...
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 02, 2009, 18:19:34 pm »
Cytat: "Ciapusia"
ze ktos na forum mnie nie lubi...


Ależ Panno Ciapencjo - nie znamy się, ale "bardziej cię lubię, niż nie lubię"  :przytul



Poprostu należę do osób, które jak mają swoje zdanie, to otwierają gębę  :lol
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 02, 2009, 18:28:00 pm »
Cytat: "realia"
Poprostu należę do osób, które jak mają swoje zdanie, to otwierają gębę :lol

O widzisz, to coś nas łączy.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 02, 2009, 18:35:04 pm »
Cytat: "realia"
Fallen - tak długo pisałam poprzednią odpowiedź, że dopiero po jej wysłaniu zauważyłam Twoją!

Ale juz jest wszystko dobrze ?!

Najpierw strasznie się trzęsła , nie mogła się powstrzymać , piszczała. Moja przyjaciółka kazała sprawdzić czy dobrze z serduszkiem. Na szczęście dobrze , potem czy ma siny języczek ja powiedziałam , ze nie i wszystko girtez. Nie mogę się pobierać :/ .
Cytat: "roxi7659"
Ile ta siostra ma lat że tak postąpiła !?

4 :(

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 02, 2009, 19:01:23 pm »
Fallen  - dobrze, że nic gorszego się nie stało  :przytul
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 02, 2009, 19:23:41 pm »
No na szczęście , z wrzaskiem pobiegłam do taty i upadałam na kolana , a ona takie wieelkie oczy robiła parskała i piszczała  :chory . Teraz leży opatulona na moim łóżku w kocyku ma sianko i dużo warzyw .

Offline blordy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 55
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 02, 2009, 20:28:46 pm »
O rany, ale biedny króliczek przeżył szok. Dobrze, że wszystko jest w porządku :)

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 03, 2009, 07:20:47 am »
Cytat: "blordy"
Dobrze, że wszystko jest w porządku  

Ja też się cieszę. Nie spałam  :buu  Czuwałam bo miała jednak fioletowy języczek , trzęsła swoimi radarkami a na lekcjach chyba będę spała  :(

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 04, 2009, 14:40:44 pm »
I jak się czuje uszak? Doszedł do siebie?
Pozdrawiamy

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 04, 2009, 17:11:57 pm »
W nocy się dusiła i o 23 musiałam biec do weterynarza. Zaufany był zamknięty więc musiałam wracać tramwajem do poliskiego gdzie okazało się , że ma coś z gardełkiem. Dali jej znieczulenie i powinna się godzinę temu obudzić :/ Idę op... tych weterynarzy. Jak wrócę opiszę wszystko :/

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 04, 2009, 17:24:50 pm »
Cytat: "Fallen"
Dali jej znieczulenie i powinna się godzinę temu obudzić  Idę op... tych weterynarzy.

Kompletnie nic z tego nie rozumiem. Po co usypiali królika? I za co chcesz ochrzaniać weterynarzy?
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 04, 2009, 17:37:39 pm »
Cytat: "bosniak"
Kompletnie nic z tego nie rozumiem. Po co usypiali królika? I za co chcesz ochrzaniać weterynarzy?
Właśnie chodzi o to , że go uśpili :/
 I jestem wstrząśnięta. Okazało się , że weterynarze byli pijani  :oh: .
Ja i moje szczęście :/ Kobieta mi oddała pieniądze i zrobiła usg czy rtg nie pamiętam królikowi. Okazało się , że królik dusi się przez kawałek nitki takiej grubej w gardle. Piszę z laptopa i płacze , bo się boję o moje cudeńko :(. Trzymajcie kciuki ... Tym razem pojechałam do Oazy o ile dobrze pamiętam nazwe ...  ;(  :buu

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 04, 2009, 17:42:58 pm »
Cytat: "Fallen"
Okazało się , że weterynarze byli pijani

A po czym się okazało? Przyznali się? Coś mi tu śmierdzi  :&gt;
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 04, 2009, 17:54:31 pm »
Cytat: "bosniak"
A po czym się okazało? Przyznali się? Coś mi tu śmierdzi  

Nie , nie przyznali się :/ . Jednak dziwnie sie zachowywali . Pani mi tłumaczyła , że ci panowie już dawno powinni iść z pracy bo około 23 jest tylko ona w klinice... A o dziwo mi tu coś śmierdzi  :oh: . Jestem ciekawa czemu podobno zawsze piją sobie przed ta kliniką i tak łatwo się ta Pani przyznała  :/  :/

Tolinka

  • Gość
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 04, 2009, 20:09:02 pm »
Zastanawia mnie skad gruba nitka w gardle krolika?Wiesz nie chce cie o nic nie oskarzac ale ta cala historia wydaje mi sie wymyslona,zeby bylo o czyms pisac.Normalnie niewiarygodne,pijani lekarze :oh: I ty jeszcze wywnioskowalas ze byli pijani sciema jak nic.doooooooooooobre :/  :&gt;

[ Dodano: Czw Cze 04, 2009 8:10 pm ]
Ta cala twoja historia nie trzyma sie kupy,nie ma ladu ani skladu :&gt;

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 04, 2009, 20:18:27 pm »
O kurcze, dziwna sprawa.. :/ Mam nadzieję, że z małym będzie dobrze.. Trzymamy kciuki..!!  :przytul

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 05, 2009, 07:34:09 am »
Cytat: "Tolinka"
Ta cala twoja historia nie trzyma sie kupy,nie ma ladu ani skladu  

Wiem , też to zauważyłam , ale mówię to co wiem. A z tą grubą nitką nic nie wiadomo tak mi powiedzieli  :/
Cytat: "Amy"
O kurcze, dziwna sprawa..  Mam nadzieję, że z małym będzie dobrze.. Trzymamy kciuki..!!  

Tak , więc Caprii jest w domu cała i zdrowa. Ta klinika bez nazwy jest już u mnie w liście ignorowanych :/ Nawet nie zamierzam wyjaśniać tej sprawy. A teraz dziubek jak zwykle obgryza pręty od klatki  :oh:

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 05, 2009, 11:03:44 am »
Cytat: "Fallen"
Cytat: "bosniak"
Kompletnie nic z tego nie rozumiem. Po co usypiali królika? I za co chcesz ochrzaniać weterynarzy?
Właśnie chodzi o to , że go uśpili :/


To jak... uśpili go a on nadal żyje? Nic z tego nie pojmuje...   :oh:

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 05, 2009, 11:15:00 am »
Cytat: "Wataha"

To jak... uśpili go a on nadal żyje? Nic z tego nie pojmuje... :oh:


chyba chodzi o narkozę :)
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 05, 2009, 11:42:29 am »
Chyba że tak :) bo dla mnie słowo uśpić - tzn. zabić

Tolinka

  • Gość
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 05, 2009, 11:47:51 am »
jak dla mnie to ta cala historia nie ma ładu ani składu i nie wydaje mi sie zeby byla prawdziwa.

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 05, 2009, 12:12:57 pm »
Spokojnie , sprawa jest już zamknięta :)

karola

  • Gość
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 08, 2009, 19:53:45 pm »
Wedł€g mnie to dobrze zajmujesz sie swoim pupilkiem.

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Czy dobrze się nie zajmuje karmie i wogóle ?.
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 08, 2009, 19:54:36 pm »
karola nie odpowiadaj na pytanie na które już zostały udzielone odpowiedzi ...