Autor Wątek: NOWA STRONA SPK!  (Przeczytany 24207 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kucharz19

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« dnia: Maj 30, 2009, 18:30:41 pm »
Drodzy forumowicze,

dobrze wszyscy wiemy, że strona SPK działa bardzo powoli. Po licznych awariach przyszedł czas na zmianę strony. W związku z tym, że brakuje nam na to środków, a strona to jest nasz największy komunikator między wami a nami, musimy poprosić was o wsparcie.

Najniższy koszt nowej strony po wielkich rabatach wyniesie nas 4270 zł. Jest to zbyt duży koszt jak dla nas...

Prosimy więc Was o pomoc. Najlepszą opcją pomocy z waszej strony byłyby nawet niewielkie wpłaty np. po 10 zł. Dla Was nie jest to zbyt wiele, jednak jak wpłaci nam 100 osób po 10 zł to mamy już 1000 zł.

Drodzy forumowicze! Liczymy na Was!

Firma, która wykonuje nam stronę to: http://evegroup.pl/

Koszt strony to 2000 zł + 500 zł za wersję językową (angielską) + 50 zł za nowsze poprawione logo + 20 nowych kolorystycznie podstron to koszt 1720 zł.


Wpłaty prosimy kierować na nr konta: 83 1020 1013 0000 0102 0133 0554 ( PKO BP Oddział 1 w Warszawie).

Nasze dane:

Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Okopowa 43/51
01-059 Warszawa
tytuł wpłat "strona spk"

ulpu

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2009, 09:48:09 am »
Witam po długiej przerwie, bardzo dawno mnie nie było :)

Muszę powiedzieć, że jestem trochę zdziwiona, że SPK będąc świadome, iż nie ma imponujących funduszy na stronę, zdecydowało się na zlecenie wykonania witryny firmie reklamowej - czyli najdroższą z możliwych opcji.

4 000 złotych za nową wersję strony to dużo, patrząc na to, że w Internecie można znaleźć bardzo konkurencyjne oferty proponowane chociażby przez grupy freelancerskie (pracujące na Umowę zlecenie), których propozycje i jakość pracy często nie różnią się od ofert firm.
Pomijam już projektantów-pasjonatów, którzy mogliby wykonać profesjonalną stronę za symboliczne sumy lub nawet za darmo, ponieważ fakt wykonania strony dla prężnie działającego stowarzyszenia, byłoby wystarczającą reklamą. A dopisanie we własnym portfolio, iż dana strona została wykonana bezinteresownie, byłoby dla nich dodatkowym plusem w oczach innych klientów.
Zapewne teraz już macie podpisaną umowę, więc nie możecie się wycofać, ale myślę że taka rada może przydać się na przyszłość :)

Domyślam się jednak, iż zlecenie pracy nad stroną firmie reklamowej było przemyślane i podparte konkretnymi i sensownymi argumentami :)

Pozdrawiam.

Chri$

  • Gość
Re: NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 31, 2009, 10:36:49 am »
rowniez jestem bardzo zdziwiony zmianą za tak wielką kasę,
mysle,ze wystarczylaby zmiana providera od serwera na szybszy, ktora kosztowalaby  kilkaset zlotych a nie taki majatek - jesli patrzec na fundusze spk.

te tysiace zlotych moglyby isc na najpotrzebniejsze rzeczy/zabiegi/operacje dla króliczków a nie na "20 nowych kolorystycznie podstron za 1720 pln"
Mysle ponadto, ze ludziom, ktorzy chca przygarnąć puchatego uszatka jest obojetny kolor  tych podstron...

Kolejna sprawa - dlaczego nie zostal najpierw wyslany mailing do wszystkich ktorych macie zapisanych - czy ktos moze zajmuje sie tworzeniem www? Byloby wowczas to zrobione rzeczywiscie po kosztach a nie "po rabatach za czety koła"

mysle,ze pomysl jest  :dobani , proponuje jeszcze raz go przemyslec oraz przemyslec glowny powod istnienia SPK - bo na pewno nie jest nim napychanie kabzy firmie robiącej wypasione strony www (za taka kase to chyba musi byc wypasiona) - nawet jesli wlascicielem tej firmy jest ktos z kregu znajomych SPK (o co oczywiscie i absolutnie nikogo nie podejrzewam ......  :bejzbol )

Offline blordy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 55
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 31, 2009, 11:21:26 am »
Rzeczywiście kasa bardziej przydałaby się na leczenie królików, ale z drugiej strony uważam, że warto też zainwestować raz a porządnie w wykonanie strony niż inwestować kilkakrotnie w jakieś amatorskie przedsięwzięcia. W końcu wszystkim zależy przede wszystkim na dobru zwierzaków, więc ta decyzja na pewno była przemyślana.

Basia

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 31, 2009, 12:04:50 pm »
ja też jestem jak najbardziej za. ta strinka ma juz swoje lata i przydaloby sie zrobic to wlasnie raz a porzadnie. niestety w dzisiajszych czasach promocja robi swoje i nawet wyglad strony internetowej musi kogos zaciekawic zeby poswiecil swoj czas na przeczytanie choc czesci informacji. mamy gospodarke sieciowa. Musimy "przyciagac"
uważam ze koszt o jaki prosi Stowaryszenie - 10 zł od kazdego forumowicza to naprawde niewielka kwota i mozna ja przeznaczyc wlasnie na takie przedsiewziecie.

ulpu

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 31, 2009, 17:48:04 pm »
Oczywiście, że przebudowa strony jest dobrym pomysłem i należy temu przyklasnąć.
Jednak dlaczego wydawać pieniądze na coś, co można mieć nawet o połowę taniej a na takim samym poziomie? Wystarczy poprzeglądać różne oferty w Internecie. Ludzi zajmujących się projektowaniem i tworzeniem stron internetowych jest na pęczki, są to nie tylko amatorzy, ale również wyszkoleni informatycy czy graficy z doświadczeniem, a dzięki temu że nie prowadzą kilkuosobowej firmy, są w stanie zaoferować to samo ale dużo taniej.

Myślę, że potrzeba większego rozreklamowania SPK jest istotna, ale część kwoty przeznaczonej na budowę nowej strony można wykorzystać w dużo sensowniejszy sposób.

Nie chodzi tutaj o te 10 zł, wpłacane przez członków i sympatyków, przeznaczonych na przebudowę witryny. To kropla w morzu potrzeb. Chodzi o to, że czasem brakuje pieniędzy chociażby na leczenie zwierząt; na zwierzęta i różne akcje zawsze brakuje funduszy i nie jest to problem SPK ale większości stowarzyszeń. Zamiast zbierać fundusze na prowadzenie kolejnych akcji, interwencji, transportów, leczenie, etc. wydaje się je na stronę internetową, którą można mieć taniej. Tego trochę nie rozumiem.

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 31, 2009, 22:51:39 pm »
Zdziwił mnie mail od SPK z taką kwotą - owszem dobra strona kosztuje, ale organizacja, która ma pomagać chyba nie powinna wydawać takiej kwoty na stronę internetową, która tak naprawdę nie ma za zadanie pozyskiwanie klientów - użytkownicy będą tu obojętnie czy strona będzie wyglądała tak jak teraz czy tak jak najpiękniejszy portal. Jestem po prostu zdziwiona kwotą - ile byłoby za to leczonych królików. Myślę, że warto by było dać ogłoszenie na jakimś forum webmasterskim - z pewnością znalazłby się początkujący grafik z kwotą co najmniej o połowę niższą, a silnik można przecież wziąć darmowy - joomla, typo3, phpbb na forum.

kucharz19

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 31, 2009, 23:11:54 pm »
Moi drodzy. Piszecie, że możemy mieć to samo za wiele niższą kwotę. Powiem wam, że nie możemy. Zanim podjęliśmy decyzję o Evegropu zapytaliśmy masę informatyków, agencji reklamowych i wolontariuszy. Agencje reklamowe proponowały nam horrendalne ceny. Tani informatycy nie podejmowali się zadań twierdząc, że nasze wymagania są zbyt olbrzymie. Na prawdę strona którą mamy to najtańsza oferta na rynku. Najbardziej profesjonalna. SPK posiada ponad 20 parę działów i każdy będzie miał inne zdjęcie (topy) inną grafikę i kolorystykę.  


Potrzebę stworzenia nowej strony dla SPK możemy porównać ze sklepem np. zoologicznym. Czy ktoś wszedłby do sklepu zoologicznego w którym na każdej ścianie jest pleśń, a w samym sklepie panuje chaos i bałagan? To jest identyfikacja wizualna. My tak naprawdę mamy produkt do "sprzedania" produktem są króliki. Aby "produkt" się sprzedawał powinna za nim stać porządna strona zachęcająca do kupna.

Poza tym pojawiają się głosy ze te 4 tysiące możemy przeznaczyć na leczenie. Tak się składa, że na leczenie królików mamy dotację z urzędu miasta. Od wielu lat borykamy się z problemami takimi jak: opłata za telefony (oczywiście nie potrzeba nam bo mamy maila!), opłaty za paliwo do auta, którym jeździmy na interwencje (po co autem!? przecież można rowerem- tak owszem ale 30 km i z 15 królikami na plecach? albo z królikiem w ciężkim stanie?).


Mówicie Joomla, Mambo, e107, phpbb forum... Jeśli jesteście stworzyć tak funkcjonalny serwis, którego my oczekujemy, to z chęcią zapłacę wam z prywatnego konta kwotę 3 tysięcy. Weźcie  tylko pod uwagę, że każda podstrona musi mieć inną kolorystykę,  inne zdjęcia. Strona musi być przejrzysta.

Nikt nie był nam w stanie zaproponować nam niższej kwoty. Poza tym Evegroup dała również darmowe pozycjonowanie!

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 01, 2009, 00:48:37 am »
4 tysiące zl za profesjonalną stronę to dużo, ale nie w momencie, kiedy nasza organizacja naprawdę dużo kosztuje, a niektórzy wkładaja w nią z siebie potwornie dużo i finansowo i fizycznie (zarząd i grupa adopcyjna).
Miasto nam daje 10 tysiecy zl na leczenie krolikow warszawskich, to w zupelnosci wystarcza na Warszawę i jakos sobie radzimy.
Jednak statut stowarzyszenia nie mowi tylko o leczeniu i adopcji królików.
Nie po to powstalismy. My chcemy likwidowac przyczyny problemow, a nie leczyc kroliki i je adoptowac, bo nic sie nigdy nie zmieni na lepsze w naszym spoleczenstwie, zawsze bedzie tak samo, a nawet gorzej, krolikow bedzie wiecej i wiecej.
Stowarzyszenie musi sie rozwijac, inaczej niczego nigdy nie osiagniemy i generalnie moglibysmy sie juz dzisiaj rozwiazac.

Nie wspomnę już, ile wydaje się na paliwo, telefony, druk materiałow, faxy i korespondencję.

Zapraszamy do SPK i dzialajcie tyle co adopcje i zarząd, to sie przekonanie, ze nie jest tak latwo.

Profesjonalna strona odciazy nas od pracy biurowej i pozwoli pozyskac nam nowych grantodawcow, gdyz to wlasnie na strone zwracaja firmy, ktore chca nam przekazac jakies pieniadze.

Oczywiscie, mozemy zwrocic sie do firm, ale wtedy na naszej stronie i forum bedzie musialo byc bardzo duzo reklam - i dostep do forum bedzie platny, nie ma innego wyjscia.


Aby organizacja funkcjonowala normalnie - trzeba trochę w nia pieniędzy wlożyc i troche z siebie dac - kwoty minimalne normalnego dzialania organizacji to 200-300 tysiecy zl przychodu rocznie. Za to oplaca sie biuro, 2 etaty i prowadzi normalna dzialalnosc - druk ulotek i wysylka materialow oraz normalna ksiegowosc, bo ona pożera nam tez bardzo duzo czasu i pieniedzy.

Mozecie sobie wyobrazic moj czas, ktory poswiecam na przygotowanie stu (100) stron wniosku o dotację, a tak robię rok w rok. Nikt mi za to nie placi.

Jako, ze wkladamy bardzo duzo prywatnych pieniedzy w SPK, chcielibysmy, zeby przynajmniej uzytkownicy forum, ktorzy tak naprawde korzystaja z naszej pracy, czytaja nasze informacje i jest to dla nich forma przyjemnosci, a nie pracy - cos dali od siebie.
Wszystkim nam zalezy (tak mi sie przynajmniej wydaje), zeby dotrzec do jak najwiekszej liczby internautow i zeby ich troche zmienic na korzysc.

Chyba wiecie ,ile sie krolikow rocznie zabija w Polsce na mieso czy futro?

Wiecie, ile trzeba pracy, zeby zmienic taką mentalnosc?

To sa dziesiatki lat pracy - nie da sie takiej pracy oprzec na kulejącej byle jakiej stronie internetowej, którą łaskawie raz na tydzien obsluzy jakis darmowy informatyk, bo nikt inny nie jest w stanie. Ja sobie takiej pracy dluzej nie wyobrazam.

Czytamy zas ciagle narzekania na to, ze nie sa uaktualniane dzialy, ze cos tam nie dziala - nic nie robimy z tym, bo nikt z nas tego nie potrafi, mamy zbyt rozstrzelony i skomplikowany system, na serwerze panuje niewybrazalny balagan, kazdy informatyk, ktoremu to pokazywalismy - bezradnie rozkladal rece i mowil, ze sie tego nie podejmie.
Niech moze sie wypowie Neo - nasz pierwszy informatyk - co on o tym wszystkim sądzi.

Tak wiec dluzej nie mozemy czekac ze zmianami na stronie - w ostatecznosci zaplace za to z moich prywatnych pieniedzy, trudno, mam szeroki gest jak zawsze, strona musi byc, najwyzej trzy razy nie pojade na wakacje i nie kupie niczego dla siebie, i tak biuro slono mnie kosztuje, a musimy je miec - w prywatnym domu nie bedziemy codziennie przyjmowac interesantow, nie bedziemy tez tu organizowac spotkan ani przechowywac setek ulotek, plakatow, metalowych stojakow i innych wielkogabarytowych gratow, namiotu wystawowego np na festyny albo klatek i karmy, moj dom to nie stajnia i nie sklad materialow, i tak przechowuję dość dużo królików.

No, wyżaliłam się.

Oczywiscie, 4 tysiace to duzo, ale zmeczyly nas juz wieloletnie rozmowy z informatykami, ktorzy nie byli w stanie sie podjąć roboty. z freelancerami roznymi rozmawialam i mam juz dosc tych rozmów, mamy dość wiecznego żebractwa, czołgania sie przed informatykami, ktorzy nic nie potrafia, a jesli cos zrobia, to byle jak.

Osoba, ktora uwaza, ze ta agencja, ktora wykonuje nam strone, zatrudnia jakichs naszych znajomych - no coż. Niech najpierw daje z siebie tyle, ile my dajemy, a potem burzy sie o marne 4 tysiace.

Ja na to stowarzyszenie wydalam juz okolo stu tysiecy zl z wlasnych pieniedzy, tak wiec obraża mnie posądzenie o to, że dajemy komuś zarobić, a w praktyce pewnie ukraśc.
Takie posądzenie nawet zachęca mnie do wytoczenia sprawy sądowej o pomówienie.

Nikt oczywiscie nie musi dokladac sie do strony, ale tez taka osoba nie bedzie miala prawa wiecej sie wypowiadac na temat tego, ze cos jest nie tak w obecnej stronie.
A jesli sie wypowiada, to niech sie loguje i sama ja zmienia, bo ja mam juz dosc codziennego grzebania sie w html, ktorego nie znam, a musze w nim pisac, czy w php, ktorego tez nie znam albo w bcc code.
Taka osoba musialaby byc dyspozycyjna 24 godziny na dobę - tak jak ja. Bo ja musze byc dyspozycyjna 24 na dobe - naokraglo ktos do mnie dzwoni w sprawie krolikow.
Dlaczego wiec inne osoby mialyby miec wiecej czasu? :)

Jeden po drugim informatyk w mojej karierze rezygnowal, bo nie ogarnial tej strony, nawet profesjonalni niby freelancerzy wszystko tam psuli i strona padala.


Wy nie macie po prostu zielonego pojecia, jaki koszmar dzieje sie na serwerze !

Na nowy serwer tez musimy sie przeniesc, oczywiscie - nikt nie jest jednak w stanie tego obecnego burdelu wziac i przeniesc, tego nam nikt nie zrobi nawet za te marne 4 tysiace - to juz calkiem odrebna sprawa.

Offline zapius

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 24
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 01, 2009, 09:20:31 am »
Sam cieszę się z nowej strony i muszę przyznać że z tego co widzę na stronie evegroup będzie się prezentować bardzo ładnie.

Tutaj screen

http://evegroup.pl/public/portfolio/40/86-zoom.jpg

ulpu

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 01, 2009, 14:54:06 pm »
Tak, strona rzeczywiście ładna.

Jeśli chodzi o opiekę nad stroną - wiem, jakie to bywa kłopotliwe, bo pomagałam przy aktualizacjach strony Apelu Rumburaka parę lat temu. Brak możliwości omówienia szczegółów twarzą w twarz i skazanie na e-mail, komunikator, pocztę polską i telefon nie pomaga. Tutaj więc muszę się zgodzić.
Co do porządku na serwerze - nawet jeśli agencja wykona nową wersję strony i wszystko poukłada, to po prostu o ten porządek będzie trzeba dbać, więc musicie pilnować, by każda osoba grzebiąca na serwerze brała odpowiedzialność za to, co robi. W przeciwnym razie za jakiś czas znowu będzie bałagan.

Strony samej w sobie nie komentowałam i nie komentuję. W ogóle bym się nie odzywała gdyby nie zdziwienie, które we mnie wywołał e-mail wysłany przez Stowarzyszenie.
Skoro tak wyglądała Wasza droga mająca na celu wyznaczenie kogoś, kto przejmie opiekę nad stroną, to teraz rozumiem Waszą decyzję.
Pozdrawiam.

kucharz19

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 01, 2009, 17:21:14 pm »
Ja natomiast dziękuje wszystkim osobom, które wpłaciły. Proszę o informację na maila czy te osoby zgadzają się na udostępnienie ich imienia i nazwiska na stronie głównej spk w podziękowaniach.


Strona, którą ktoś pokazał z portfolio Evegroup już się zmieniła. Będzie bardziej funkcjonalna i uważam, że lepsza :). Wszystko zobaczycie w swoim czasie :)

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 01, 2009, 21:03:49 pm »
do kiedy mozna wplacac pieniadze na konto??
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

nuka

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 01, 2009, 21:08:54 pm »
już można, mój przelew czeka do jutra rano, bo banki wieczorami nie realizują tego typu wpłat.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 01, 2009, 21:15:33 pm »
hej :)

Trzeba wplacac caly czas - fizycznie my pieniadze na koncie mamy jakies, bo naruszamy srodki z dotacji, wiec agencji mozemy zaplacic nawet od razu -( na koncie mamy okolo 6 tysiecy zl). Jednak do konca roku dotacje musimy rozliczyc, tak wiec musimy zdobyc z powrotem te pieniadze w najgorszym wypadku do konca listopada, bo faktury dla urzedu miasta musza miec daty listopadowe, czy tez poczatek grudnia najpozniej - leczenie, kastracja, zakup karmy itd).

Umowilismy sie z agencja na wplaty w ratach, w rozsadnych terminach, zeby jednoczesnie kontrolowac jakies wplywy na konto i na biezaco oplacac palące potrzeby dzialu adopcji, czyli leczenie krolikow czy nagłe operacje albo hotel w lecznicy. na razie zaplacilismy agencji 1400 zl.

Wszystkie finanse sa caly czas pod kontrola i wydawane z umiarem, jednak musimy te dotacje potem rozliczyc, a wiec czas mamy na zdobycie pieniedzy bez naglego dokladania darowizn od siebie samych do powiedzmy listopada, ale lepiej wczesniej, bo tuz przed walacjami moga sie zaczac  nagle porzucenia krolikow i w przypadku braku miejsc w przechowalniach bedziemy musieli placic za hotele w lecznicach ( w Avet w Wawie 8 zl za dobe, w OAzie o wiele wiecej niestety).

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 02, 2009, 09:58:09 am »
Jestem informatykiem zajmującym się aktualizacją stron internetowych, aktualnie tylko dwóch( jestem na macierzyńskim) strony przejete są "po kimś", na serwerach jest bałagan, strony chodzą powoli, zamiast wprowadzać aktualizację ślęczę nad poprawieniem jakości.
Może niech nie wypowiadają się osoby, które sią na tym nie znają - napisze inaczej, bo wiele osób się zna "teoretycznie" - nie wykonują tego typu pracy.

Możecie się śmiać, ale napiszę szczerze...... ja mam problemy z poruszaniem się po waszym forum....a po porady pisze do Ciapusi......

Uważam, że bardzo dobrze, że powstała nowa strona a Pani Prezes ma racje...Internet to okno na świat...



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

kucharz19

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 02, 2009, 14:14:10 pm »
No niestety Ais. Jest dużo firm, u których moglibyśmy coś kupić... Ale nie ma pieniędzy... A nie wszystkie firmy chcą dawać za darmo tj. za reklamę na stronie. Tak czy siak, gdybyśmy wszystko brali za friko to strona i forum byłoby już dawno zawalone reklamami :]. Myślę, że jak raz na 5 lat poprosimy użytkowników z forum o wpłatę 10 zł to nie ma co się burzyć tylko zapłacić te 10 zł. Przez te 5 lat płaciliśmy za serwer prawie 600 zł rocznie.


Wszystkim tym co już wpłacili jeszcze raz dziękuje. Stronka jest już prawie gotowa :). Myślę ze zobaczycie ją za 2 miesiące :) (trzeba ją przetestować i przenieść wszystkie działy, a to trochę zajmie)

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 02, 2009, 15:36:48 pm »
ale wplacac mozna do listopada, tak? bo chwilowo cienko u mnie z kasą.. ^^'
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 02, 2009, 19:28:48 pm »
No właśnie do kiedy można? Też postaram się coś wpłacić, jak dostanę jakąś kasę. :)


Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 02, 2009, 23:19:30 pm »
Co do strony:
Iwona kiedyś Ci przesłałem propozycje, które prawdopodobnie by przyśpieszyły forum. Niestety WEBD nie jest serwerem, który jest przeznaczony na duże przedsięwzięcia. Serwis gryzonie.info działa np. OVH i jest chyba większy od serwisu SPK. Zastanawiam się nad sensem wydania 20 podstron odmiennych kolorystycznie. Czy nie lepiej te pieniądze byłoby przeznaczyć na te telefony, fax itd. albo na layout dla forum?

Co do finansów:
Popatrzcie na oferty operatorów sieci komórkowych np. tuBiedronka, Play Fresh (do play dzwoni się za 75 gr/min najczęściej, więc tu trzeba uważać), Simplus (o ile pamiętam telefony adopcyjne są Simplusie, a ostatnio jest nowa taryfa Twój Profil - 29 gr/min do wszystkich oprócz Play), Carrefour Mova (25 gr/min + 5 gr za każde 2 minuty odebrane) albo GaduAIR, które za doładowanie oferuje minuty do wykorzystania na połączenia w ramach sieci VoIP (naGłos) oraz kasę możliwą do wykorzystania w ciągu 30 dni (nawet 30% doładowania). Faxy niekoniecznie trzeba wysyłać przez drogi stacjonarny (można przez neta, tak samo dzwonienie), paliwo kupować na Orlenie, a koperty w najdroższym papierniczym (zresztą pewnie takie ilości zużywacie, że spokojnie można pójść do hurtowni). :) Może przez noc mi wpadnie coś  moralizatorskiego, mądrego lub innego do głowy i się podzielę z wami, a póki co życzę spokojnej nocy ;)

Balb

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 03, 2009, 13:00:10 pm »
4 kola to jest drogo i mam nadzieje, ze komisja rewizyjna klepnie ten wydatek bez zadnych watpliwosci co do procedury wyboru dostawcy.
Podobnie jak tajniak nie rozumiem dlaczego kazda podstrona musi miec inna wersje kolorystyczna i czy rzeczywiscie potrzebujemy pelnej wersji dwujezycznej.

Iwona pisze czasami o tym, jak to funkcjonuje w innych fundacjach i ze SPK jeszcze tak nie dziala.
Mam mieszane uczucia kiedy to czytam bo z jednej strony doceniam Iwony ogromna prace, z drugiej znam od podszewki jedna duza i bogata fundacje i takiego marnotrawstwa i przerostu formy nad trescia, jak tam, w zyciu nie widzieliscie.

Napewno znakomita okazja do dyskusji byloby walne zebranie czlonkow. Moze warto byloby w szerszym gronie przedyskutowac, jakie sa priorytety SPK i w ktorym kierunku zmierzamy...
Czy nacisk jest na edukacje i prewencje, czy raczej na biezaca pomoc poszkodowanym przez los uszatym.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 03, 2009, 13:01:47 pm »
hej, co do podstron - to nie tyle chodzi o jakas totalnie odmienną kolorystykę, ale o troche inną (zobaczcie, ze inaczej wyglada dzial interwencji i tak obecnie, inaczej porady, inaczej rumburak, inaczej adopcje, inaczej rozrywka, inaczej akcja nie wychowuj dzieci kosztem zwierzat td itp) . Juz teraz mamy duzo roznych kolorystycznie podstron.

Kazda ma swoje logo, to musi byc uwzglednione przy budowie nowej strony.
Poza tym nasza strona tez nie moze byc nudna, bo nikt nie bedzie chcial jej czytac.

Widzialam projekty nowych podstron, np rozrywki czy weterynarzy i bardzo mi sie spodobaly.

Poza tym najwazniejsze jest to, ze te podstrony maja inne menu - kazda z nich ma inne i takie menu musi tez byc uwzglednione przy budowie nowej strony.

Mysle, ze trzeba zacisnac pasa w tym roku i zrobic raz, a dobrze, bo ciagle na cos czekamy, czaimy sie, żebrzemy, kombinujemy, ze moze pozniej i nigdy niczego nie ma, a jest wieczna prowizorka.

Faxy wysylamy przez internet, jednak to tez przeciez kosztuje, w sprawach interwencji idzie bardzo duzo roznych faxow, glownie do powiatowych lekarzy weterynarii.
Niech sie Michal wypowie, jak to jest z tym faxem, to on go obsluguje, ja oplacam tylko faktury.

Co do telefonow - ciagle myslimy nad zakupem jakichs ujednoliconych numerow dla calej grupy adopcyjnej i reszty spk. w Warszawie mamy sferię, gdyby to dzialalo w innych miastach, wtedy by bylo idealnie, ale nie dziala (chodzi mi o sferię na kartę, mobilną, ale z numerem stacjonarnym).

Te nasze szumne numery biurowe to wlasnie sferia.

Co do WEBD, to wiemy od dawna, ze jest zle.
Michal zrobic research i ma w zanadrzu rozne nowe serwery.
Rozczarowal nas mocno HOME - niech Michal sie wypowie na ten temat.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 03, 2009, 13:21:48 pm »
W moim przekonaniu - zarówno interwencje jak i bieżąca pomoc i adopcje to działanie jednego gatunku, czyli leczenie skutków zjawiska. Zwiększenie nakladow na adopcje, leczenie i interwencje niczego nie zmieni, w niczym nam nie pomoze ani krolikom. Pomoże tylko 2-3 konkretnym jednostkom więcej ( podczas, gdy urodzi sie 2-3 razy więcej królikow, ktorym nie pomozemy).

Bez leczenia przyczyn - czyli prowadzenia edukacji i lobbingu na rzecz zmiany prawa - nasze dzialania będą poniekąd bez sensu, bo do niczego nie doprowadzą.

Pomożemy stu królikom rocznie, podczas, gdy krzywdzonych jest ich kilkadziesiąt milionów rocznie. dodatkowo, roboty będzie coraz więcej, bo ludzie sie nami wysługują, za darmo, traktując jak slużbe oczyszczania miasta - podrzucając nam króliki, grożąc, ze inaczej je zabiją. Chyba nie chcemy skonczyc jak upadajace schronisko, ktore nie skalkulowalo sobie dobrze biznesplanu i w rezultacie wszystkie psy w schronisku sie zagryzają, a ludzie co chwile przerzucaja przez płot nowe? bo uwazają ze tak jest ok? bo tak wolno robic? bo nikt tego nie potępia? bo w szkolach o tym nie uczą? i poza tym kazdy moze miec psa/kota/inne zwierzę ?

zmiana prawa i swiadomosci pomogłaby własnie tym kilkudziesieciu milionom, po prostu by sie nie urodzily, byc zyc w wiecznym cierpieniu i umrzec straszną smiercią (w hodowli, w laboratorium, na fermie futrzarskiej, nie trafilyby tez do rzezni, nie zostalyby sprzedane w sklepie, bo nie wolno by bylo sprzedawac w sklepach, a wczesniej by byl zakaz sprzedazy osobom ponizej 18 roku zycia).

Przeczytajcie sobie artykul profesora Elżanowskiego, z którym od czasu do czasu koresponduję, na temat tego, co trzeba zrobic w naszym kraju z prawami zwierząt i co jest z nimi nie tak (Elżanowski jest w specjalnej komisji przy kancelarii prezydenta RP):

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,81048,6633805,Ekspert_o_prawach_zwierzat__najwiekszym_problemem.html

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 03, 2009, 14:58:13 pm »
Olśniło mnie w nocy :D W dotpay jest funkcja doładowań (kucharz wie o czym mówię), za które SPK może dostać kasę. Niech na stronie pojawi się także przycisk do doładowania komórki, za które to doładowanie SPK otrzymuje 4% kwoty netto doładowania. Strona się trochę sama zwróci :)

[ Dodano: Sro Cze 03, 2009 3:23 pm ]
Na brak kasy ja proponuję mój odwieczny postulat - OPP albo przynajmniej jawność finansów, bo to zawsze ludzi zachęca do wpłat.

[ Dodano: Sro Cze 03, 2009 4:31 pm ]
PS Pokażcie te projekty :)

kucharz19

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 03, 2009, 18:40:33 pm »
Projekty będą udostępnione dopiero po wprowadzeniu ich do użycia. Nie zamierzam nic udostepniac. Jesli balb uwaza ze walne zebranie zablokuje mi te faktury na 4 tysiace, trudno. Bede zebral pod kosciolem.


Tak propos, wiecznie stękacie, ze strona wolno działa i forum tez. na nowy serwer tego nie przeniosę bo przecież SPK nie stac. a koszt przeniesienia strony na nowy serwer to ok. 800 zł za porzadna opcje. ale oczywiscie po co mozemy zyc bez strony i bez telefonow. w ogole tylko niech istnieja adopcje a reszta niech bedzie na papierze. Przypominam, ze w statucie mamy zapisane ze prowadzimy działalność naukowa, edukacyjna, interwencje. Wszystko pochłaniają adopcje (i z jednej strony dobrze). Ale co z pozostalymi dzialami? Jesli trzeba drukowac plakaty adopcji to nie ma problemu pieniadze zawsze sa, ale jesli trzeba wydrukowac plakatl, ktory promuje cale spk to juz pojawia sie problem, bo zawsze ktos narzeka.

Biuro tez mozemy zlikwidowac bo niepotrzebnie pobiera nam srodki, za ktore mozemy leczyc. Ale co wtedy z plakatami? z ulotkami? z innymi rzeczami? Balb wezmiesz wszystko do domu?? Jesli tak to gdzie bedziesz to trzymala. Ja osobiscie tego nie chce miec w domu (pelno metalowych stelazy, stojakow, klatek, pokarmu z hurtowni, siana etc.).

Wiecznie wytyka się nasze błędy, a nie zauważa się co robimy dla SPK. Chociażby program do obsługi interwencji i adopcji (Asystent CRM), za który normalnie zapłacilibyśmy 6 tysięcy, a program dostaliśmy całkowicie za darmo. Tak samo naszywki. Dostaliśmy naszywki wartości 600 zł.

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 03, 2009, 19:26:56 pm »
Michał, ale teraz nikt Tobie nic nie wytyka. Z moich propozycji skupiłeś się tylko na nazwie "tuBiedronka" (rozmowa na gg), a pominąłeś inne sieci komórkowe, już nie wspomnę o innych moich propozycjach. Prosiłbym Cię, abyś przynajmniej w sprawach związanych z SPK mniej krytycznie patrzył na moją osobę (choć w ogóle nie wiem czemu masz do mnie o coś ciągle pretensje). Może zmieńmy tonu tej dyskusji na bardziej merytoryczną i rzeczową, ponieważ mam wrażenie, że cały czas jedna i druga strona próbuje coś sobie udowodnić. I właśnie wracając do rzeczowej dyskusji powtórzę:
Cytat: "tajniak"
Niech na stronie pojawi się także przycisk do doładowania komórki, za które to doładowanie SPK otrzymuje 4% kwoty netto doładowania.
Cytat: "tajniak"
Simplus (o ile pamiętam telefony adopcyjne są Simplusie, a ostatnio jest nowa taryfa Twój Profil - 29 gr/min do wszystkich oprócz Play)
Cytat: "Balb"
czy rzeczywiscie potrzebujemy pelnej wersji dwujezycznej.
Cytat: "ais"
Niech sie Michal wypowie, jak to jest z tym faxem, to on go obsluguje, ja oplacam tylko faktury.
Cytat: "ais"
Michal zrobic research i ma w zanadrzu rozne nowe serwery.
Rozczarowal nas mocno HOME - niech Michal sie wypowie na ten temat.


[ Dodano: Sro Cze 03, 2009 7:29 pm ]
Co do strony to ja bym się na to pozycjonowanie tak nie rzucał, ponieważ zły pozycjoner może wiele napsuć (nawet spowodować TRWAŁE usunięcie strony z wyników google).

[ Dodano: Sro Cze 03, 2009 8:48 pm ]
1. Sferia rozbudowuje swoją infrastrukturę. Podejrzewam, że pojawią się w innych miastach pod koniec roku.
2. Sposób na CAŁKOWICIE darmowe połączenia: http://www.reklamofon.pl/ Co więcej - nie trzeba koniecznie dzwonić przez komputer. :)

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 04, 2009, 23:31:56 pm »
Zajmuje się tym na co dzień i wiem, że dobra strona kosztuje, bo sama biorę za sam layout powyżej 1000 netto, ale wiem też, że początkujący webmaster zrobi stronę za kilkaset zł, bo musi od czegoś zacząć - sama kiedyś robiłam strony prawie za free. Teraz nie mam już na to czasu. 4000 zł dla strony która nie jest zarobkowa to dużo, no chyba że wszędzie teraz będą tu latały reklamy - tak jak przed chwilą mi tu coś przeleciało, ale problem może być z targetem...
Co do serwera to dedyk na ovh kosztuje od 230 netto na miesiąc, już nie wspominam o zwykłych nie dedykach. Koszt przeniesienia 800 zł?? Zważywszy że roboczogodzina technika kosztuje +- 100 zł to długo będzie to przenosił...

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 05, 2009, 15:06:17 pm »
Przeniesienie może zrobić początkujący informatyk (czyli za free) w ciągu max. 2h (chyba, że na serwerze macie 2 GB danych).

Balb

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 05, 2009, 15:40:22 pm »
Kucharz, odezwiesz sie z jakims komentarzem do tego co napisano? Chyba sie nie obraziles, bo nie o to nam chodzilo... :>

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 05, 2009, 15:44:48 pm »
Proponuję zrobic eksperyment, jesli reszta zarządu sie zgodzi: damy tajniakowi haslo do ftp i niech zajrzy, co sie tam dzieje i czy faktycznie 2 godziny wystarcza na przeniesienie strony.

Jestem zawsze za jawnoscia wszelkich dzialan - tajniak bedzie tylko musial podpisac oswiadczenie o ochronie danych osobowych - na serwerze lata ich sporo, przeciez dzial adopcji operuje peselami i numerami dowodow, setkami takich numerów.

Generalnie powinnismy wykupic sobie certyfikat https, tak nawiasem mowiac, bo bazy danych robia sie powazne i podpadaja pod GIODO.
A to kolejne wydatki.

Obawiam sie, ze normalne przenosiny mogą zająć kilka miesięcy. No chyba, ze przenosimy to w takiej postaci, w jakiej jest - czyli totalny chaos.

Calą zawartosc serwera trzeba przejrzec i uporządkowac, powstawiac w nowe formularze, w nowe strony, to jest tak przerazajaca ilosc roboty, ze bede calowac po rekach kazdego, kto sie zgodzi tym zająć.

Jesli tajniak by chcial - za darmo czy za jakas rozsądną cenę - jestem jak najbardziej za.
Pytanie tylko, czy da radę poswiecic na to tyle czasu, ile to wymaga.

Na serwerze panuje taki horror, ze ja sama nie wiem, co gdzie jest.  

Z wolontariuszami problem polega na tym, ze są mało dyspozycyjni, pracują od przypadku do przypadku, priorytetem jest dla nich szkoła, studia, praca i rodzina. My musimy miec robote zrobiona raz a porządnie, jako priorytet.

co do jawnosci finansow - ma byc taki dzial - sprawozdawczosc - juz jakies zalazki powstaly, w naszym stowarzyszeniu  nie ma skarbnika, ksiegowa robi nam bilans raz na rok ( bierze za to tysiąc zł jednorazowo).

Ja nie mam czasu na to , wystarcza mi bawienie sie na codzien z papierkami i urzedami ( wczoraj np mialam kontrole finansową z urzędu miasta i tez musialam biegac z fakturami - wypadla pozytywnie i urzedniczka nawet chce adoptowac krolika - bede jej nazwisko podawac grupie adopcyjnej).

Albo co tam :) jak jawnosc to jawnosc! :)

Kontrolę przeprowadzała Justyna Zwolińska, urząd m st Warszawy, róg Marszałkowskiej i Wilczej, trzecie piętro, pokoj 322 :P wydzial kontroli finansów czy cos w tym stylu.

Musi byc ktos, kto bedzie bral ode mnei te papierki, skanowal i wrzucal w siec.
Niestety zawsze takk jest w naszym stowarzyszeniu, ze kiedy przychodzi co do czego, czyli pojawia sie fura dokumentow, to jakos nikt nie ma ochoty tego robic.

Ja nie bede natomiast odwalac calej biurokracji za wszystkich :)

Proponuję wyznaczenie osoby odpowiedzialnej za sprawozdawczosc, jesli nie bedzie z zarządu - to musi podpisac oswiadczenie o ochronie danych osobowych i voila - wrzucamy wszystko na net.

Cala komisja rewizyjna i zarzad maja hasla i loginy do konta w banku, moga je przegladac w kazdej chwili od wielu lat.
Korzystaja ze swojego uprawnienia raz na rok  albo rzadziej - moga cześciej, moga tez sie np zająć ta sprawozdawczoscia, ja nikogo do niczego nie zmusze przeciez, bo do roboty za darmo i to ciezkiej i zmudnej nikt nigdy sie nie pali, a obowiązku ani kary za nie wykonanie nie ma.

Goga

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 05, 2009, 17:10:38 pm »
Nie wnikając w szegóły, przelew zrobiłam wczoraj. :PP

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 05, 2009, 21:09:27 pm »
Ja mówię o samych przenosinach. Nie mówię o porządkowaniu tego wszystkiego, bo to rzeczywiście może trochę zająć :) Za porządkowanie wolę się nie brać, bo nie chcę być odpowiedzialny za bazę danych zawartą na na stronie. Mogę spróbować coś zrobić przy forum, w panelu admina popatrzeć itp.

[ Dodano: Pią Cze 05, 2009 9:29 pm ]
Znalazłem jakąś p. Justynę Zwolińską w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w UM st. Warszawa :)

kucharz19

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 06, 2009, 13:02:54 pm »
Ja dodam od siebie tajniaku, że na serwerze nie ma 2 GB danych tylko 4 gb :]. Więc zanim zaczniesz pleść głupoty zastanów się. Tak się składa, że przez backupa nie da się tego przenieść. Każdy plik trzeba po kolei przenosić. Wyobraż sobie ściągnięcie 4 gb na dysk, a później wyslanie tego znów na nowy serwer. Co do "tanich" serwerów mam pewną radę. Radzę zapoznać się z chociażby z wikipedią poczytać. Każdy myśli ze to takie hopsiup przenieść serwer na nowy. Mamy 4 gb zajętego miejsa. Dwa serwery mają różne parametry tj. prędkość procesora, pamięć, miejsce na dysku, transfery. Co wy myślicie, że wezmę pierwszy lepszy serwer?

No chyba, że sami chcecie to mogę wziąć serwer za 100 zl rocznie, ale wtedy nich tylko ktoś odważy się stękać, że coś powoli działa to od razu dostanie bana.

Tak propos, to co ty chcesz tajnak zmieniać z pozycji panelu admina? Jak się tak palisz i wymądrzasz ze wszystkim to dam ci hasla, twoi rodzice podpsizą stosowne oświadczenia i wrazie czego jak coś padnie to płacisz np. 50 tysięcy zł. Myślę ze obcowanie z taką bazą danych osób jak my mamy i uszkodzenie jej by wyrównało straty.

Proszę również wziąć pod uwagę, że mamy bardzo obszerne bazy danych np. baza forum zajmuje 100 mb a panel MySQL pozwala wgrywać pliki nei większe niż 3 mb co za tym idzie dzieląć 100:3 wychodzi nam ok. 33-34 plików po 3 mega. Jest ktoś chęty do eksportowania po 3 pliki i wgrywania tego to zapraszam. Czas takiej zabawy to kila dni. Mogę oczywiście wynająć osobe, która zrobi to sto razy szybciej bo będzie miała bazę w formie dumpa, ale jak znam życie to się coś popsuje i będzie taki informatyk nas kosztował z 2 tyś zł. Baz danych na chwilę obecną mamy z 20.

Plików na serwerze mamy ok. 500 tysięcy.

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 06, 2009, 13:47:33 pm »
Chociażby powyrzucać zbędne mody, zoptymalizować bazę danych, wyrzucić banery na górze, skrócić ogłoszenie, zmniejszyć ilość działów i rang.
Cytat: "kucharz19"
twoi rodzice podpsizą stosowne oświadczenia i wrazie czego jak coś padnie to płacisz np. 50 tysięcy zł
I może jeszcze pod zastaw weksel Ci dam? A ty takowe oświadczenie (albo twoi rodzice) podpisałeś? Źdźbło w oku bliźniego, belki w swoim nie widzi...

kucharz19

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 06, 2009, 14:42:12 pm »
Ja jestem w zarządzie i nie mam obowiązku podpisywac zadnych oswiadczen. Tak poza tym, sam odpowiadam za swoje błędy, bo nie wiem czy wiesz, ale  mam skonczone 18 lat :]. Kazda inna osoba poza zarzadem musi podpisywac takowe oswiadczenia. Jezeli przez osobe, ktora podpisala oswiadczenie wyplyna jakeis dane osobowe, bądź inne wrażliwe dane, taka osoba odpowiada karnie za ujawnienie tajemnicy sluzbnowej za co grozi do 5 lat pozbawienia wolnosci oraz na ogolnych zasadach z kodeksu cywilnego mozemy domagac sie odszkodowania. Ty nawet nie masz ograniczonej odpowiedzialnosci, wiec wybacz ale nic na serwerze nie mozesz robic.

Oszczędności możemy szukać w inny sposób np. możemy umieścic 200 reklam na forum i będziemy mieli z tego tytulu zyski. Jan nie widze problemu. Dla mnie to bulka z maslem zalatwic takie osoby, ktore beda placily za reklamy. Gorzej bezdie z tym, ze forumowicze beda stekali na to, ze reklamy, ze wolno dziala.

Co do optymalizacji bazy danych, to jest to robione raz w tygodniu. nie tylko baza forum jest optymalizowana. Wszystkie błędy w bazie forum są na bierząco usówane.

Myślę, że tyle wystarczy. Możemy zrezygnować ze strony, z forum, z telefonów ze wszystkiego tylko daltego, że ograniczamy koszty.

Ktoś jest za? Również z Ais możemy się wypisać z SPK, ale wtedy wszystko padnie. Nie będzie miał kto robić finansów, przechowywać stosu dokumentów i łazić po urzędach.

Jeśli ktoś sie porywa na funkcje w zarządze to zapraszam, ja z chęcią odpoczne.

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 06, 2009, 15:02:31 pm »
Cytat: "kucharz19"
Ty nawet nie masz ograniczonej odpowiedzialnosci
Nie martw się, mam więcej niż 13 lat :]

kucharz19

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 06, 2009, 15:17:29 pm »
a masz wiecej niz 16 lat? dopiero po 16stce mozesz byc sadzony jak dorosly :]. Zapoznaj się z ustawodastwem polskim.

nie zebym sie klocil, ale znajomosc prawa poplaca.

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 06, 2009, 16:15:52 pm »
Owszem, ale mając więcej niż 13 mam ograniczoną zdolność do czynności prawnych.

[ Dodano: Sob Cze 06, 2009 4:22 pm ]
A nie czasami od 17 lat?

[ Dodano: Sob Cze 06, 2009 4:26 pm ]
KK:
Cytuj
Art. 10. § 1. Na zasadach określonych w tym kodeksie odpowiada ten, kto popełnia czyn zabroniony po ukończeniu 17 lat.

Offline n-monika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1175
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.miniaturkabeztajemnic.com
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 06, 2009, 17:21:40 pm »
Rozumiem, że temat dotyczy strony spk. Wiele rzeczy trzeba przegadać i przemyśleć. Sama potrzebowałam troche czasu, żeby zastanowic się co  o tym myslę. Na poczatku również myślałam ze to przegięcie, ale doszłam do wniosku, ze tak czy inaczej nie wpłacam pieniędzy na czyjąś pensje, tylko te pieniądze z czasem przysłużą się królikom, a tylko na tym mi zależy.

 Ale tak czytam i czytam i trochę to zaczyna przypominać targanie kotów miedzy Tajniakiem i @kucharz19 . Inne osoby za takie zaśmiecanie tematów dostawały ostrzeżenie.

Cytuj
ale wtedy nich tylko ktoś odważy się stękać, że coś powoli działa to od razu dostanie bana.


...bez komentarza,

Mam nadzieje  
@kucharz19   ,że nie będziesz mnie straszyć zaraz banem za to że ośmieliłam się napisać co myślę.
Zmieniła świat na lepszy, i odeszła...

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 06, 2009, 18:06:06 pm »
nie zamierzam wypowiadać się w kwestii strony SPK, ale nie mogę się powstrzymać od małej uwagi na temat tonu wypowiedzi Michale- ponieważ tak mamy się do Ciebie zwracać

rozumiem, że pracujesz dla SPK, poświęcasz swój czas, ale z pewnością nie upoważnia Cię to traktowania każdego, kto ma zdanie odmienne od Twojego, w sposób delikatnie mówiąc lekceważący. Twoje wypowiedzi są aroganckie.

to, że ukończyłeś 18 lat( 18 lat, nie 24) nie upoważnia Cię do takiego zachowania. pomijając kwestię odpowiedzialności karnej( art. 10. & 1. KK), kwestię zdolności do czynności prawnych( nie wiek, lecz pełnoletność jest przesłanką pełnej zdolności do czynności prawnych- przez zawarcie małżeństwa małoletni uzyskuje pełną zdolność do czynności prawnych, art. 10. & 1. KC), są jeszcze podstawowe zasady kultury, porozumiewania się, dyskusji w kwestiach merytorycznych, bez względu na to czy zgadzasz się z opinią innych czy nie.

jesteś w zarządzie, ale bez wątpienia nie masz prawa zachowywać się tak, jakby całe SPK funkcjonowało tylko dzięki Tobie- nie zauważyłam, aby Iwona wypowiadała się w tym wątku w takim tonie jak Ty, mimo że to Iwona jest prezesem.

każda organizacja taka jak SPK funkcjonuje dzięki wsparciu wielu osób, chociażby osób z forum.

członkowie grupy adopcyjnej zajmują się również bardzo wieloma sprawami, mamy mnóstwo pracy i niewątpliwie doceniamy każdego, kto w jakikolwiek sposób nas wspiera- my nie jesteśmy tu najważniejsi, więc na początek

nie zapominaj o odrobinie szacunku dla innych.

celem SPK jest walka o dobro zwierząt i w tym wszystkim najmniej ważne jest to, czy ktoś jest w zarządzie, czy ma władzę- Twoje poczucie wyższości w stosunku do innych jest rażące



kucharz19

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 06, 2009, 18:38:09 pm »
Cytat: "n-monika"
Cytuj
ale wtedy nich tylko ktoś odważy się stękać, że coś powoli działa to od razu dostanie bana.


...bez komentarza,

Mam nadzieje  
@kucharz19   ,że nie będziesz mnie straszyć zaraz banem za to że ośmieliłam się napisać co myślę.



Chcialbym zauważyć, iż niektóre osoby na forum mają postawę roszczeniową tj. gdy chodzi o przeniesienie serwera ktory kosztuje nas 400 na taki ktory kosztuje nas 600, to stekaja ze drogo. Ale jak zdecydowalem sie nie przeniesc serwera jednak bo "byl za drogi" to oczywiscie posypaly sie posty ze mamy gdzies uzytkownikow bo wszystko wolno dziala etc. Wiele razy dostaje maile od osob ktore skarza sie, ze forum zle dziala i wlasnie podczs takiej dyskusji wychodzi tak:

nie pozwolę przenieść serwera bo za drogo, bo przecież spk musi dbac o kroliki, ale bede trul/a 4 litery adminowi, ze wszystko wolno działa.

Dla mnie taka postawa jest bez sensu.

Wracając do kwestii Tajniaka: uważam, iż jestem kulturalny wobec niego, jak piszę posty, które dotyczą tajniaka i reszty forumowiczów nie czuje  agresi ani innych negatywnych emocji.

Jak ktoś zauwazyl, za zaśmiecanie powinny być ostrzeżenia. Więc ostrzegam wszystkich (przede wszystkim tajniaka) i siebie za razem też, że wracamy do głównego tematu tj. NOWA STRONA SPK pomijając kwestie oszczędności. Bo w kwestiach oszczędności mogę nie jeździć na interwecje, bo spk nie zwraca za paliwo, moge nigdzie nie dzwonic bo spk nie zwraca. Sam doladowuje telefon i wydalem juz na spk mase kasy. Do tej pory nikt mi tego nie zwrocil i nie zwroci. Nie tylko ja, bo dziewczyny z adopcyjnej tez, Ais i reszta osób zapewne również.

Więc kwestie oszczędności zostawmy w spokoju. Osoby, które chcą sie na w.w. temat kłócić zapraszam do działu członkowie/finanse tam możemy porozmawiać.

Jak pisalem, kwestie oszczędności uważam za zamkniętą. Co do ostrzeżeń i banowania, nie mam zamiaru nikogo banować za jego poglądy chyba że są sprzeczne z regulaminem.

Co do odpowiedzialności karnej: to, że macie dostęp do kodeksu nie oznacza, że go rozumiecie. W polskim prawie tylko kobieta może się stać pełnoletnia przed 18stką poprzez zawarcie związku małżeńskiego i taką zgodę wyrażają rodzice na rozprawie sądowej.
Mężyzna staje się pełnoletni tylko i wyłącznie! po ukończeniu 18stki. Za ciężkie przestępstwa odpowiada jak dorosły po ukończeniu 16stu lat np. za zabójstwo.

Prawo nie tylko trzeba znać, ale też je rozumieć:]


EDIT:

pozwolę sobie nie udzielać się przez jakieś 2 tygodnie ze względu na to, iż mam urlop. Jestem teraz w rodzinnym mieście u rodziny i będę raczej nie osiągalny. Będę przeglądał posty, lecz nie będę odpisywał.

Opieke nad nową stroną cały czas sprawuję, wiec wdrążymy ją za ok. 3-4 tygodni. Co do serwera to nowy będzie nas kosztował 600 zł rocznie. Jego parametry to:

Pojemność konta: 100 GB + 10 gb dodatkowo co miesiąc (bez limitów)
Transfer: bez limitów,
Domeny ilość domen do podpięcia: bez limitu
ilość subdomen do skonfigurowania: bez limitu
Ilość skrzynek pocztowych:  bez limitu
Ilość adresów email do skonfigurowania: bez limitu
Ilość przekierowań do skonfigurowania: bez limitu
Ilość baz danych do utworzenia: bez limitu
Ilość kont FTP do skonfigurowania: bez limitów

Balb

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 07, 2009, 20:39:29 pm »
Michal, kazda funkcja publiczna, wiaze sie z koniecznoscia tlumaczenia swoich dzialan i nie rozumiem dlaczego, kiedy proszony jestes o jakies wyjasnienia, wpadasz zwykle w dramatyczno-agresywne a przez to malo powazne tony typu: "Jest tak, bo tak, a jak sie komus nie podoba to jego problem."
OK, pracujesz duzo dla SPK, ale to byl Twoj wybor...
Jak ja mam 10 krolikow na raz do wstawienia na adopcyjna i fizycznie nie mam kiedy tego zrobic, bo mam chore dziecko, to jak dostaje ponaglajace maile od dziewczyn z GA to nie odpisuje im: "Odwalcie sie, bo moge tego w ogole nie robic jak wam sie nie podoba" tylko staram sie zeby robota byla zrobiona na czas. Podjelam sie czegos to to robie najlepiej jak potrafie i nie uwazam sie za swieta krowe
Wracajac do tematu. Zadalam pytanie o to, czy potrzebujemy pelnej wersji strony w jez. angielskim i nie doczekalam sie odpowiedzi. Danae pisala o tym ze strone mozna byloby zrobic taniej etc. i tez sie w ogole do tego nie odniosles.
Moze po prostu nastepnym razem, przed podjeciem decyzji o wydaniu 75% budzetu na jakies przedsiewziecie, warto byloby sprawe przedyskutowac w szerszym gronie na forum.
Chocby po to, zeby uniknac takich kwasow.
Ja przelewam co miesiac kilkadziesiat PLN na konto SPK, takich osob pewnie jest tu wiecej. Czuje po tej historii pewien niesmak, bo myslalam ze kasa wydawana jest w przemyslany sposob.

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 08, 2009, 21:10:30 pm »
Cytat: "kucharz19"
Wracając do kwestii Tajniaka: uważam, iż jestem kulturalny wobec niego, jak piszę posty, które dotyczą tajniaka i reszty forumowiczów nie czuje agresi ani innych negatywnych emocji.
Mam kompletnie inne odczucia i nie tylko ja jak widać. Nie dziw się, że na gg wybuchłem wściekłością do Ciebie, bo chyba żaden człowiek by nie wytrzymał tego co ty potrafisz napisać w stosunku do mnie na forum i gg.

Wracając. Powtarzam po raz DRUGI:
Cytat: "tajniak"
Niech na stronie pojawi się także przycisk do doładowania komórki, za które to doładowanie SPK otrzymuje 4% kwoty netto doładowania.
Czy przewidujecie taką możliwość w projekcie strony?
Cytat: "Balb"
czy rzeczywiscie potrzebujemy pelnej wersji dwujezycznej.

--------
Cytat: "kucharz19"
Co do serwera to nowy będzie nas kosztował 600 zł rocznie. Jego parametry to:

Jaka to firma? Dlaczego ta?

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 08, 2009, 22:20:40 pm »
Cytat: "tajniak"
Niech na stronie pojawi się także przycisk do doładowania komórki, za które to doładowanie SPK otrzymuje 4% kwoty netto doładowania.


ja jestem za, ale nie umiem tego wstawić nawet na obecną stronę (pewnie by sie tymczasowo dało).

Cytuj
czy rzeczywiscie potrzebujemy pelnej wersji dwujezycznej.


tak. im wiecej osob zza granicy o nas przeczyta i to jak najszerzej, tym wiecej osob nam wplaci darowiznę, ubiegamy sie przeciez o zagraniczne dofinansowanie, rok temu PETA dala nam tysiac dolarow do podzialu z Empatią. Nie mogę bez konca swiecic oczami i  zalatwiac pieniedzy po znajomosci od organizacji typu PETA, w momencie, kiedy nie mogą te organizacje przeczytac, co wlasciwie nasza organizacja robi. kilka osob zglosilo chec przetlumaczenia naszej strony, musza dostac gotowy mechanizm, w ktory beda sami wrzucali teksty i na biezaco pilnowali tlumaczen.

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 08, 2009, 22:42:57 pm »
A dlaczego akurat Eve Group Internative Agency ma wykonać tę stronę?

[ Dodano: Pon Cze 08, 2009 10:56 pm ]
Znanana jest forma działalności spółki, REGON, siedziba?

Balb

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 09, 2009, 10:03:36 am »
Cytuj
czy rzeczywiscie potrzebujemy pelnej wersji dwujezycznej.


tak. im wiecej osob zza granicy o nas przeczyta i to jak najszerzej, tym wiecej osob nam wplaci darowiznę, ubiegamy sie przeciez o zagraniczne dofinansowanie, rok temu PETA dala nam tysiac dolarow do podzialu z Empatią. Nie mogę bez konca swiecic oczami i  zalatwiac pieniedzy po znajomosci od organizacji typu PETA, w momencie, kiedy nie mogą te organizacje przeczytac, co wlasciwie nasza organizacja robi. kilka osob zglosilo chec przetlumaczenia naszej strony, musza dostac gotowy mechanizm, w ktory beda sami wrzucali teksty i na biezaco pilnowali tlumaczen.[/quote]

Oczywiscie, ale chodzi mi o to ze przeciez do tego nie potrzebuja przetlumaczonych dzialow typu: Teczowy Most, Weterynarze czy Rozrywka.
Moze lepiej, a z pewnoscia taniej, byloby ograniczyc do porzadnego tlumaczenia dzialu Organizacja i Nasze Akcje.

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 09, 2009, 14:06:18 pm »
Porady chyba tak samo nie muszą być tłumaczone (po ang jest ich za dużo ;))

kucharz19

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 09, 2009, 14:54:00 pm »
Dlatego EVE GROUP, że wzieli najmniej. Inne firmy oferowaly nam strone za 20 tysiecy, za 50 tysiecy etc. Wiec uwazam ze i tak wzielismy tanio. Strona spk bedzie tlumaczona cala oprocz dzialow typu newsy. Tlumaczenia robimy we wlasnym zakresie. Koszt wersji angielskiej to poprostu dodatkowa strona odpowiednio przygotowana pod wersje jezykowa.

Co do moich tlumaczen. Chcialbym zauwazyc, iz jasno napisalem, ze mozemy zrezygnowa z nowych serwerow, strony etc. i wtedy jak ktos bedzie pisal ze cos mu znowu nie dziala to dostanie bana. Bo sam wybral taka opcje. Ja nie mam zamiaru sie uzerac z ludzmi, ktorzy robia afere ze kilka tysiecy na nowa strone to za duzo a pozniej pisza ze potrzebujemy nowej strony. Jak juz pisalem inne firmy proponowaly nam sto razy wyzsze ceny.

Decyzja o nowej stronie byla dobrze przemyslana.

Ja teraz jestem u rodziców w domu i nie bede mogl korzystac z internetu, wiec nie bede tak czesto pisal. Strony caly czas pilnuje.

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 09, 2009, 15:49:24 pm »
Witam,
Nie wiem czy do końca mam prawo wtrącić moje 3 grosze do dyskusji, ale i tak to zrobię.  :lol
Nie udzielam się na forum zbyt wiele, czytam, ale z rzadka coś powiem. Dzieki Stowarzyszeniu, informacjach zawartych na stronce, czy na forum pozwoliło mi dowiedzieć się o wiele więcej o królikach ich zachowaniu, żywieniu etc. Takich jak ja jest o wiele więcej. Ile królików zostało uratowanych, dlatego, że ktoś wszedł na stronkę i poczytał.. Wszystko idzie do przodu, dlaczego stronka SPK nie miałaby się zmienić i zostać ulepszona? A żeby taką była to trzeba komuś zapłacić, żeby to zrobił. Nie ma nic za darmo..
Pomijając już wszelkie kwestie wykonania takiej stronki, kolorów, etc. to wydaje mi się, że pomoc w opłaceniu rachunków za nią jest naszym świńskim obowiązkiem. - wszyscy z niej korzystamy!. A 10 zł to naprawdę niewiele (w moim przypadku 1 paczka fajek mniej).. Dla chcącego nic trudnego! 5 tys za dobrze zrobioną stronkę to naprawdę nie wydaje mi się dużo, grunt, żeby wszystko dobrze działało.
Gdyby nie stronka to wyobraź sobie los królików, które ponoć wszyscy tak bardzo kochamy. Gdyby nie forum Stowarzyszenia to nie mielibyśmy możliwości dzielenia się naszymi radościami, smutkami, problemami czy po prostu luźną wymianą zdań o naszych uszatkach.
Szkoda, że na każdym kroku pokazujemy naszą polską mentalność i skłonności do narzekania - to się chybe nigdy nie zmieni. Im więcej osób tym trudniej im wszystkim dogodzić.. Trochę to smutne..

Życzę wszystkim miłego popołudnia!

No chociaż trochę ulżę swoim płucom teraz jak spale mniej fajek :D

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Balb

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 09, 2009, 17:14:57 pm »
Cytat: "kucharz19"
Dlatego EVE GROUP, że wzieli najmniej. Inne firmy oferowaly nam strone za 20 tysiecy, za 50 tysiecy etc.


Michal prosze Cie...  Za 20 tys to robi sie strony korporacyjne...


[/quote]Co do moich tlumaczen. Chcialbym zauwazyc, iz jasno napisalem, ze mozemy zrezygnowa z nowych serwerow, strony etc. i wtedy jak ktos bedzie pisal ze cos mu znowu nie dziala to dostanie bana. [/quote]

To grozba? Nikt nie chce zeby rezygnowac z serwerow czy strony. Chodzi tylko o to, zeby kase na ten cel wydac z glowa.

[/quote] Decyzja o nowej stronie byla dobrze przemyslana[/quote]

Oczywiscie strona finansowa tez, prawda :>  

Ja jestem jak najbardziej za zrobieniem nowej strony i tlumaczeniem jej na angielski. Nie podoba mi sie tylko Twoja reakcja na pytania i watpliwosci dotyczace strony finansowej i organizacyjnej tego przedsiewziecia.

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 09, 2009, 23:07:25 pm »
Cytat: "kucharz19"
Dlatego EVE GROUP, że wzieli najmniej. Inne firmy oferowaly nam strone za 20 tysiecy, za 50 tysiecy etc.
Na przykład jakie i ile? I ponawiam pytanie o formę działalności spółki, REGON, siedzibę, ew. kapitał zakładowy i KRS (choć sprawdzałem w rejestrze i ich nie ma)? Czy identyfikują/przedstawiają się tym samym NIPem co na stronie, czyli 625 234 43 86? Jaka jest pełna nazwa przedsiębiorstwa (ponieważ w spółkach cywilnych nazwa przedsiębiorstwa składa się z imion i nazwisk właścicieli)?

[ Dodano: Wto Cze 09, 2009 11:08 pm ]
I jeszcze jedno ponowię:
Cytat: "kucharz19"
Co do serwera to nowy będzie nas kosztował 600 zł rocznie. Jego parametry to:

Jaka to firma? Dlaczego ta?

[ Dodano: Wto Cze 09, 2009 11:10 pm ]
PS Póki co, w 100% zgadzam się z Balb :)

kucharz19

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 10, 2009, 14:41:50 pm »
Mój drogi. Żeby sprawdzić kogoś w rejestrze przedsiębiorców płaci się za wypis 50 zł za jeden odpis. Nie wiem gdzieś ty to sprawdzał.

Dwa agencja która zaproponowala nam kwotę 17 tysięcy zl za stronę to Positive Power Sp. z o.o. 44-100 Gliwice ul. Dunikowskiego 10.

Tajniak co do serwera to proszę Cię abys wrócil o kilka postów i poczytał. Przypominam wszystkim zainteresowanym, iż w posiadaniu SPK są dane osobowe, które musimy chronić przed wypłynięciem oraz ich utratą/zniszczeniem.

Normalnie serwer, który ma wszystkie potrzebne certyfikaty etc. kosztuje ok. 1500 zł miesięcznie.

Zamiast zarzucać mi, że unikam odpowiedzi poczytajcie sobie Ustawę o ochronie danych osobowych wtedy zrozumiecie dlaczego taka kwota, a nie inna za serwer.

Ja wam odpowiedzialem na wiele pytań, ale tak jak ja  i Iwona zarazem  nie życzymy sobie głupich uwag typu: "w Eve group pracuje Wasz znajomy dlatego tą firme wzieliście do zrobienia strony www". Możemy grzecznie rozmawiąc i nie zarzucać sobie mataczenia.

Co do wyboru tańszej oferty na telefony PLAY jest tani, ale pamiętajcie, że znowusz do PLAY'a jest dużo droższe dzwonienie!.

To nie jest tak, że ja kupuje sobie tu biedronke bo tanio dzwonie i fajnie. Trzeba też pamiętać, żeby ludzie mieli do nas tanio.

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 10, 2009, 20:50:19 pm »
Widzę, że i tak nie ma sensu dyskutować, bo strona SPK juz pojawiła się w portfolio http://evegroup.pl/portfolio  uważam jednak, że kiedy wysuwa się do kogoś prośbę o wsparcie to należy się wytłumaczyć dlaczego akurat tyle i czemu tak drogo ;) a nie wściekać, że ktoś się wtrąca.

kucharz19

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 10, 2009, 22:29:08 pm »
Nie wściekam się, tylko odopwiadałem. Widać nie wszyscy wiedzą jakie są realia. Nie da się zrobić tak potężnego serwisu www za 50 zł. Poza tym pisałem już setki razy dlaczego taka kwota, a nie inna. Bardzie denerwowało mnie zadawanie sto razy tego samego pytania zamiast dokładnie przeczytać wszystkie posty.

Co do opcji doładowań telefonów przez stronę spk to mam następujące pytanie do Tajniaka i wszystkich awanturników

Czy Stowarzyszenie Pomocy Królikom ma zapisane w statucie, że prowadzi działalność gospodarczą, odpłatną, usługową bądź jakąkolwiek inną na podstawie której możemy umieścić skrypt doładowań na naszej stronie i z któego będziemy czerpali dochody????

Balb

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 11, 2009, 10:00:11 am »
Cytat: "kucharz19"
i wszystkich awanturników


Dobrze sie czujesz???

Pelnisz funcje publiczna, wiec jakiekolwiek wyjasnienia dotyczace wydawania kasy ze skladek czlonkowskich sa twoim zakichanym obowiazkiem i swoje obrazone komentarze zachowaj dla siebie.

Co to jest? Przedszkole czy rozmawiam z doroslym czlowiekiem?

Dlaczego nie mozesz po prostu wyjasnic pewnych rzeczy bez upiekszania swoimi uwagami na temat banowania, czepiania sie itp? Kazda uwage odbierasz bardzo ambicjonalnie jako atak na swoja osobe.

Fajnie ze sie angazujesz w sprawy SPK, ze poswiecasz swoj czas i ze dbasz o biuro, strone informatyczna strony i forum.
Dlaczego wiec psujesz to dobre wrazenie swoimi zachowaniami na poziomie trzeciej klasy podstawowki?

EOT jak dla mnie.

kucharz19

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 11, 2009, 10:45:52 am »
Wiesz balb, gdybyś normalnie napisała dlaczego cena taka a nie inna to był normalnie odpowiedział. Balb jakbyś się czuła, gdyby na samym wstępie Ci zarzucano, że sponsorujesz swoich znajomych?

Moja cierpliwość ma też pewne granice. Napisałem już sto razy jaka jest sytuacja i dlaczego taka cena, a nie inna jednak dla Was jakby to nie docierało i znowu to samo pytanie zadajecie.

Ja bez większego problemu z SPK moge odejść. Nikt mi nie płaci, a pracy nie mam. Może w końcu zajmę się swoim życiem zamiast wysłuchiwać, że z pieniędzy SPK sponsoruje znajomych.  Iwona też wszystko rzuci i razem będziemy szczęśliwi bo nikt na nas nie będzie bezpodstawnie oskarżał, a SPK bez Iwony na 100% padnie.

Iwona też ma tego wszystkiego dosyć. Co innego zadać pytanie, a co innego oskarżać kogoś o coś czego nie zrobił.  :/


Balb, sugerujesz, że źle się czuje w sensie psychicznym rozumiem... Nie życzę sobie tego typu uwag z Twojej strony. nie jesteś moją koleżanką, ani przełożoną, więc daruj sobie takie uwagi, albo spotkamy się w sądzie.

kasiagio

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 11, 2009, 11:16:39 am »
Tak WAS czytam i aż mnie ciarki przechodzą  !!  
kucharz19, ja jestem totalnym matołem komputerowym i żeby cokolwiek z tego wszystkiego zrozumieć musiałabym, mieć podane łyżeczką  :DD  i poprosiłabym abyś dla takich jak ja ( nie wiem czy tacy istnieją bo ja jestem okazem  :DD  ) napisał wszystko ładnie w punktach tłumacząc co i jak  !!  Chociaż i bez tłumaczenia jak tylko będę w Polsce na pewno wpłacę tę kwotę o której pisałeś a może nawet i więcej , także nie w tym problem po prostu staraj się o tych wszystkich sprawach pisać łatwiej i dostępniej bo nie wszyscy są orłami komputerowymi i się w tym wszystkim połapać nie mogą    :DD
A i jeszcze jedno tutaj to dopiero bany powinny polecieć  ( no ale to już na marginesie )  :DD
 Pozdrawiam i dziękuję za wysłuchanie !! :bukiet

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 11, 2009, 11:45:39 am »
Drogi Michale. Może ja też się wypowiem na ten niezwykle trudny temat. A trudny dlatego, bo Ty jesteś dość trudnym człowiekiem, o czym sama się niejednokrotnie przekonałam - zresztą nie tylko ja ale praktycznie wszyscy członkowie SPK, sklepy zoologiczne, inspekcje weterynaryjne a nawet straż miejska i policja. Wszyscy chcemy z Tobą współpracować bo robisz bardzo dużo dla zwierzaków i calego SPK ale nikt nie pozwoli sobie na szantaż i wywyższanie Twojej osoby - jakbyś był conajmniej samym Bogiem. Juz podczas jednej rozmowy ze mną próbowales mi udowodnić, że bez Ciebie i Iwony wszystko by padło no i może masz rację ale to nie znaczy, że my ze strachu przed tym będziemy się Tobie podkładać :/
Myślisz, że my nie mamy czasem dosyć tego wszystkiego? Wierzę, że i Ty i Iwona chcielibyście dac sobie z tym spokój ale ja też nie raz siedzę i ryczę bo nie daję sobie rady z tym wszystkim. Czasami jest naprawdę ciężko i to właśnie z powodu ludzi którzy utrudniają nam to co robimy! Wiec powiedz mi po cholerę utrudniać sobie to wszytsko jeszcze bardziej? Po co wchodzić w takie konflikty jak teraz? Po co rozmawiać w taki sposób i w takim tonie z ludźmi którzy myślą, czują i żyją tak jak Ty? Niestety my, którzy mamy jakieś tam serce dla zwierząt musimy trzymać się razem i ze sobą współpracować! Dosyć jest gnojków na tym świecie, którzy mają gdzieś to co się dzieje ze zwierzętami, którzy utrudniają na każdym kroku to co my staramy się naprawić! Michał nikt Cię tu siłą nie trzyma - co już zresztą też Ci kiedyś mówiłam, nie robisz tego za karę - widocznie też tak jak my - czujesz taką potrzebę, żeby coś dla tych królików robić. I to powinno Tobą kierować a nie ciągłe robienie sobie i innym problemów.

Więc jeśli tak to ma wszystko wyglądać - to ja serdecznie dziękuję za Twoją pomoc, za Twoje zaangażowanie, za to co robisz. To nie ułatwia nikomu pracy, ani nie pomaga królikom. Własnie miałam ustalać kilka transportów, odpisywać ludziom na wysłane formularze adopcyjne, zmieniać ogłoszenia na stronie adopcyjnej, ale siedzę tutaj i odpisuję na coś co wogóle nie powinno mieć miejsca.

Tak więc podsumowując, może też trochę szantażując - masz Michale 2 wyjścia - zostać i robić to wszytsko co robisz tylko i wyłącznie mając na względzie DOBRO ZWIERZĄT, zostawiając w spokoju ludzi którym też tylko i wyłącznie o to dobro chodzi, albo możesz z honorem opuścić nasze Stowarzyszenie i kibicować nam, żebyśmy mimo to - przetrwali.

Offline Kasiula86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 803
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA
    • adopcje.kroliki.net
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 11, 2009, 11:49:11 am »
Przepraszam, że nie na temat, ale normalnie jak to czytam to aż się wszystko we mnie gotuje.

Michał, szanuję to co robisz dla SPK, ale moim zdaniem trochę przesadzasz z tonem swoich wypowiedzi. Ja na miejscu wielu forumowiczów po prostu bym to forum olała, bo w swoich wypowiedziach nie wykazujesz ani odrobiny szacunku dla tych, którzy mają odmienne zdanie od Twojego.
Twoje wypowiedzi są bardzo aroganckie, zachowujesz się trochę jak pan i władca wszechświata, który jednym kliknięciem może zbanować każdego kogo dusza zapragnie, więc forumowicze bójcie się i drżyjcie.
Moim zdaniem trochę zrażasz ludzi swoją postawą i podejrzewam, że przez niektóre Twoje wypowiedzi część osób zdecyduje się jednak nie wpłacać tej kasy, bo nie można w sposób tak lekceważący traktować ludzi, którzy wypowiadają się z zachowaniem zasad dobrego wychowania, z szacunkiem i jednocześnie reprezentując inną postawę niż Twoja.
Wiadomo, że dużo robisz dla SPK i nikt w to nie wątpi, ale uważam, że Twoje poczucie wyższości jest zbyt rażące.
Nigdy przenigdy Iwona, dzięki której to wszystko działa nie wypowiedziała się w ani jednym zdaniu takim tonem jak Ty robisz to regularnie.
A to, że czytasz wiadomości, które piszemy między sobą w GA już mnie totalnie rozbiło.
A i po raz kolejny powtarza się kwestia spotkania w sądzie, Ty sobie nie życzysz uwag na swój temat, przepraszam, ja nie mogłam się powstrzymać, więc teraz rozumiem, że mam czekać na wezwanie?

Generalnie zgadzam się w 100% z tym co napisała Ola.

EDIT: i z tym co napisała Magda....

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 11, 2009, 14:54:46 pm »
Boże, Boże, widzisz i nie grzmisz...

Proponuję zacząć od nowa. Może Michał zbierze wszystkie informacje na temat nowej strony, jakie posiada, i przedstawi je językiem zrozumiałym dla ociężałych komputerowo ;) a cała reszta pogodzi się z tym, że nową stronę zrobi taka firma a nie inna i za taką, a nie inną kwotę. Na przyszłość, żeby uniknąć niepotrzebnych kontrowersji, można pomyśleć o podejmowaniu podobnych decyzji na forum wszystkich członków Stowarzyszenia, każdy będzie miał możliwość głosu i nie będzie szarpania po fakcie :) Podejrzewam, że teraz już umowa z wykonawcą strony jest dawno podpisana, nie ma co robić rabanu i afery z jej rozwiązywaniem, tym bardziej, że wyłanianie kolejnego wykonawcy zajmie znowu komuś mnóstwo czasu.

Jeżeli moja propozycja nie wypali, to chyba się trzeba będzie umówić na jakiejś łące i dać sobie po razie :/ ale mam nadzieję, że nie będzie to konieczne. Początek dyskusji był całkiem okej, dopiero potem się zrobiło niefajnie. Mam nadzieję, że możemy nie kontynuować rozmowy w takim tonie :)

Nową stronę uważam za dobry pomysł, małego pieniążka przesłałam, a co do uwag personalnych - jak już napisałam, proponuję zacząć od nowa :)

Pozdrawiam serdecznie
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

kucharz19

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 11, 2009, 19:29:05 pm »
kasiagio, nie ma sprawy. wszystko przygotuje jeszcze raz w podpunktach. Opis całej strony etc. w wersji "dla laika"

Kasiula86, że ja niby czytam Wasze wiadomości na GA? Kto Ci tak powiedział? Masz podstawy, żeby tak sądzić? Zarzucasz mi coś czego nie robie. Ja też już straciłem cierpliwość. Więc zanim cokolwiek mi zarzucisz to przemyśl, bo możemy spotkać się w sądzie. Maile od GA dostaje od dłuuugiego czasu. Pisałem do was setki razy, żeby mnie wykreślić z listy, ale to wy wszystko olewacie.

bosniak, też uważam, że powinnismy zacząć od początku.

Co do zarzutów, że jakoby jestem arogancji wobec ludzi (podejrzewam, że chodzi o Tajniaka). Wybaczcie mi, ale jeśli ktoś pisze grzecznie na forum posty wręcz się migdali ze mną, a na gg rzuca mi cholerami to ja nie będę udawał, że jest ok. skoro nie jest.

Padło tutaj wiele zarzutów pod kątem zarządu tj. że dajemy zarobić znajomym tudzież rodzinie, która pracuje w EVE GROUP. Padło również kilka zarzutów wobec mnie (np. insynuacja, że nie jestem zdrowy psychicznie). Następne, że przeglądam listy GA. Tak się składa, że żeby zalogować się do Waszych skrzynek pocztowych musze zmienić Wam hasła. Natomiast posiadam wgląd do dzialu zamkniętego GA tylko i wyłącznie dlatego, że mam status admina, a każdy admin ma do tego wgląd. Poza tym uważam, iż mam pełne prawo przeglądać posty na GA skoro jestem w zarządzie.

Są to rzucane pomówienia i z racji tego, że jakiś czas ze sobą pracujemy zastanowie się czy sprawy nie skierować na drogę sądową. Gdybyśmy się nie znali, już dawno niektóre osoby by dostały wezwania na policje.

jak już pisałem, wszystko wyjaśnie jeszcze raz, tak aby było zrozumiałe. W poniedziałek zobaczycie nową strone SPK. Sami będziecie pisali co gdzie i jak ma być.

Temat kłótni uważam za zamknięty. Jak ktoś ma coś jeszcze mi do zarzucenia, jakieś wątpliwości co do mojej osoby, to zapraszam na PW, bądź na gg. :)

kasiagio

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 11, 2009, 19:40:25 pm »
kucharz19,  i to mi się podoba !!                                                                      Mimo mojego ściśniętego umysłu  :P  potrafiłam się ładnie i bez kłótni wytłumaczyć  !!
A co do tonów to rację ma bosniak trzeba je trochę obniżyć a przede wszystkim o rzeczach prywatnych pisać na priw. bo w sumie to nie jest fajny widok kiedy czyta się pewne rzeczy na forum publicznym !!!!!

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 11, 2009, 21:09:01 pm »
I znowu to grożenie sądem  :/  Boże Michał odczep się od tych sądów i przestań wreszcie grozić bo i tak nikt się Ciebie nie boi. Opanuj się chłopie bo już słuchać i czytać się tego nie da :/ a to, że wszystko rozgrywane jest na forum publicznym to akurat dobrze - niech wszyscy widzą jak świetnie się dogadujemy i z jakimi ludźmi musimy pracować. Masakra :/

Tolinka

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 11, 2009, 21:27:12 pm »
nic sie nie oddzywalam ale jestem wstrzasnieta tym co czytam,straszenie sądami ,policja,to jest troche nie na miejscu ale coz............... :/

Elzbietonka

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 12, 2009, 08:41:57 am »
Temat od samego założenia śledzę i jestem normalnie w szoku...  :nie_powiem

.
Cytat: "kucharz19"

Co do zarzutów, że jakoby jestem arogancji wobec ludzi (podejrzewam, że chodzi o Tajniaka).

Odniosłam wrażenie (być może tylko ja, nie wiem), że nie tylko w stosunku do Tajniaka, ale także i innych userów.
Swoją drogą, zastanawiam się czy wszystkie problemy rozwiązujesz w sądzie  :DD

Moja tylko jedna rada: zamknijcie temat, bo do niczego dobrego nie prowadzi.
Kucharz, załóż nowy, z tymi konkretnymi informacjami o stronie, żeby zatrzeć to nieprzyjemne wrażenie o Tobie.
Kto będzie chciał wpłacić, to wpłaci, kto nie to trudno, ale sorry, strasznie banem to lekkie przegięcie.

Ja też dostanę bana i wezwanie do sądu za swoje trzy grosze wtrącone do rozmowy?  :diabelek

kucharz19

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 12, 2009, 15:33:20 pm »
Elzbietonka, wydaje mi się, że nie czytałaś tego co pisałem dokladnie. Napisałem jasno, że Ci którzy są za tym, żeby nowej strony nie robić bo szkoda kasy będą dostawali bany (hipotetycznie). Takie bany by były gdy ktoś mówi/pisze, że nie chce nowej strony, a po dwóch dniach będzie pisal, że stara strona jest be i forum wolno chodzi.

Czyli takie osoby, które wiecznie narzekają, a jak ejst plan, żeby wyeliminować problemy, to są przeciwko.

Za swoje "trzy grosze" nie dostaniesz bana. Dla mnie jest róznica, kiedy ktoś mówi/psize normalnie pytając się dlaczego taka a nie inna kwota, a co innego jak pisze, że sponsorujemy swojego znajomego w tej firmie, albo insynuuje, że jestem chory psychicznie.

Za takie coś kodeks karny przewiduje dość surowe kary bo pierwsze to pomówienie, a drugie to zniewaga i również pomówienie. W dodatku zniewaga ogłoszona publicznie.

Temat otowrze nowy jeśli chcecie i tam wszystko wypisze ale to potrwa troche, bo nie ma mnie w Warszawie teraz.

Co do insynuacji, że Inspekcja Weterynaryjna ma ze mną na pieńku, to dodam tylko, że ujawnianie tajemnicy służbowej jest również karalne.

Uwagi typu, żebym się uspokoił są ok. Ale uwagi typu, że jestem chory psychicznie, albo że sponsoruje swoją rodzine, która pracuje w EVE GROUP to całkiem dwie inne rzeczy i następnym razem będą się kończyły w sądzie.

Po prostu nie życze sobie takich uwag w kierunku mojej osoby i tyle. Kto tego nie rozumie, to trudno.