Autor Wątek: zuzala  (Przeczytany 3842 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

karolajna25

  • Gość
zuzala
« dnia: Luty 21, 2009, 15:16:28 pm »
wiem, że to nie sklep, ale produkty. uznałam, że jest to miejsce na ten temat, choć zamieszczam to w dziale pozytywnym mój post będzie o niezbyt miłym przypadku. nie chcę go zamieszczać w sklepach niepolecanych, ponieważ ogólnie uważam te produkty za bardzo dobre.
do rzeczy w suszkach znalazłam wielkiego robala(suchego) :wow  konkretnie to jakiś chrząszcz albo chrabąszcz jak kto woli. nie wyglądał apetycznie chociaż elegancko zakonserwowany i o mało nie padłam na zawał. mam jeszcze tego robala i się tak zastanawiam czy im tego nie odesłać bo mogli by uważać. on ma 2-3cm długości więc maleństwem takim to nie jest.
czy mieliście podobne niespodzianki?

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
zuzala
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2009, 15:21:56 pm »
Ja robali nie miałam. Ale (podobnie jak kiedyś Preah) trafiłam na paczkę mniszka z ziemią, korzeniami i "dmuchawcami". Mniszka już nie zamawiam. Z reszty produktów na razie jestem zadowolona.
Możesz zrobić fotkę tego robala i im wysłać w mailu. Zawsze możesz zobaczyć czy Ci w ogóle odpiszą i zainteresują się.
Ja żałuję, że nie napisałam do nich o tym mniszku... Jakoś tak nie pomyślałam...

Aneczka

  • Gość
zuzala
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2009, 15:51:08 pm »
Tocha, korzeń to jeszcze nieżle, bo dla królika jadalny, gorzej z tą ziemią. A ja ostatnio w herbal petsie mialam jabłuszka z pleśnią (pychotka), i marchewkę z larwami (chyba, znaczy takie białe małe jakby jajka moli spożywczych) - pychotka generalnie....
Wiecie, zasadnioczo to się zdarza - najczęściej już po zapakowaniu (jabłka musiały byc niedosuszone, a zapakowane w folie speleśniały, natomiast mole spożywcze można przeoczyc zwlaszcza jeżeli ktoś suszy, ze tak powiem masowo (ja np mialam w grzybach, ktore suszyłam na wigilie), ale jednak nieprzyjemne wrazenie zostaje....

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
zuzala
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2009, 18:21:02 pm »
a ja w zazuli znalazłam duży płat kory z drzewa (chyba nawet iglastego )

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
zuzala
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 30, 2009, 00:15:27 am »
Na początku kupiłam suszki z HERBAL PETS i już nie kupię nigdy.
W jabłuszkach i pomidorkach pleśn, a w ... nie pamiętam, ale znalazłam resztki muchy  :lanie:

Obecnie kupujemy produkty ZUZALI i jak dotąd nie znalazłam "gratisa" . A wierzcie mi, że szukam. I jak znajdę to nie zignoruję tak jak w przypadku HP...

Dodam, iż w sklepie w miejscowości gdzie mieszka moja ukochana babcia - są papierowe torby  :DD
I za każdym razem - przeważnie w weekend, gdy wpadamy porwać babkę - nie omieszkam nie zajrzeć do sklepu :D A co za tym idzie, korzystam z uprzejmości kasjerek i do kilorama jabłek biorę sobie kilka takich toreb  :diabelek
Wszystko oczywiście legalnie  :bejzbol

Po każdym zamówieniu przekładam suszki z woreczka do takiej papierowej torby. I tam też je trzymam.
One się dosuszają, a maleństwo wcina po troszeczku :D

Sianko jak kupuję, to kilka rodzajów. Mam jedną taką dużą tekturową torbę i mianowicie służy mi ona do mieszania całego sianka :D

Z tym, że najpierw mieszam sianko w dużym foliowym worku, następnie przekładam sianko do tekturowej BIG torby :)
A ten "syf" który zostaje na dnie worka foliowego wyrzucam razem ze śmieciami.

Nie ma chyba idealnej firmy  :nie_powiem
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Aneczka

  • Gość
zuzala
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 30, 2009, 09:55:41 am »
ja kilka worków zuzali wywaliłam, truskawki, baki szerokolistnej, mniszka. Babka była wilgotna, a reszta śmierdziała grzybem.
Ale na to jakie ilości kupuję, to było tego neiwiele. Zdaje sobie sprawę, że cos takiego się zdarza, bo jeżeli zamyka się suszone w foliowych torbach to wystarczy, ze cos jest troche wilgotne czy ze wpadnie kropla wody i już grzyb i wilgoś się rozprzestrzenai. ale jestem zadowolona z tej firmy i tak. Bo otwieram torbe, wsadzam nos i już wiem czy do kosza czy do jedzenia. a w herbal petsie czasem gdzieś na dole znajdowałam pleśń, i nawet się wcześniej nie zorientowałam. Poza tym te herbal petsowe suszki sa takie czarne wszystkie. No i są w nich robale

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
zuzala
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 30, 2009, 12:48:32 pm »
Aneczka kupuję w CUNILAND ale brakuje mi tam jednej firmy  :zdenerwowany  Zresztą w tygodniu do nich napiszę z zapytaniem właśnie dot.teg tematu.

Chodzi mi konkretniej  o HERBAL FARM

Raz zmówiłam w jednym ze sklepów internetowych Ziele Jeżówki z tej firmy.
I uważam, że jako jedyna z tych firm "suszkowych" posiada "mądre" opakowania  :jupi
Otóż są one papierowe. Z mojej strony ogromny +  :brawo:

[ Dodano: Sob Maj 30, 2009 12:49 pm ]
Brzydkie kolory :(
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
zuzala
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 30, 2009, 12:54:31 pm »
A mi w HF brakuje tego aromatu, jak sie otwiera paczke.
Moje króle nie lubią suszków z HF.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Aneczka

  • Gość
zuzala
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 30, 2009, 14:17:50 pm »
Ja też znam Herbal Farm. Opakowania faktycznie są plusem, ale poza tym, tak jak mówi Ciapusia jakos kiepsko pachną i takie małe farfocle tam są głównie. a moje to jedza tylko jak są ładne, duze suszki. Poza tym zastanawiam się czy opłaca się miec w asortymencie 2 suszkowe firmy.... Bo jakby nie patrzeć to one sie w większości produktów dublują

nuka

  • Gość
zuzala
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 30, 2009, 14:51:53 pm »
Cytat: "Aneczka"
Poza tym te herbal petsowe suszki sa takie czarne wszystkie. No i są w nich robale

Aneczka, trochę przesadzasz. Znam HP od kilku lat i nie zauważyłam czarnego koloru suszek, a i z robalami się nie spotkałam. Notomiast pleśń zdarza się i w Zazuli.
Im więcej "suszkowych" firm tym większa konkurencja, czyli i jakość i cena korzystniejsza dla kupujących.

Aneczka

  • Gość
zuzala
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 30, 2009, 14:56:48 pm »
nuka, widac mam pecha, ale ale np ostatnio kupiłam marchewkę i była czarna, jabłka były czarne, jadalne owszem, tylko jakoś tak brzydko ususzone.
Tak jak mówie, wywaliłam też kilka worków zuzali, ale w herbal petsie dwa razy miałam mole spożywcze,a  wjednej paczce ślimaki, no i to po hp mój Frotek zachorował na jelitka (prawdopodobnie) może miałam pecha, nie mówię, że nie, ale się po prostu zraziłam.
Pewnie jakbym te zagrzybione paczki z zuzali miała za pierwszym czy drugim zamówieniem tez bym się zraziła,a że miałam je jak juz długo z ich firmy korzystam, więc teraz trudniej mnie zniechęcić. Wiadomo ze każdy opiekun i królik wybiera to co mu odpowiada.
Jeżeli chodzi o herbal pets, to ja kupuje karmę ziołowo warzywną, szkoda, ze nie ma na cunilandzie, bo mam wszystko w  jednym i jak się spiesze to sypnę do miseczki i z głowy, wiec nie mówię, że zupełnie skreślam.

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
zuzala
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 30, 2009, 15:20:07 pm »
Ten HERBAL PETS zebrał u mnie kilka minusów i tym usunął się z listy pokarmowej mojego maleństwa, ZUZALA jeszcze nie.
Nie chcę dawać tylko jednej firmy, chcę żeby miał urozmaicenie, stąd myślę o HERBAL FARM.
To, że nie mają zapachu to nie jest nic takiego, ważne, żeby nie było nic w środku.
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Aneczka

  • Gość
zuzala
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 30, 2009, 15:24:04 pm »
realia, te herbal farmy często kupują sieciowe sklepy zoologiczne, np Zoo Natura ma duży wybór. i całkiem dobre ceny przy okazji

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
zuzala
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 30, 2009, 15:26:08 pm »
Aneczka to napisz do Cunilandu :D
Może towar o którym ty napiszesz zostanie wprowadzony i zrobi furorę w sprzedaży ? ;)

Napewno znalazłoby się kilka osób, które by go zakupiły - więc potencjalnie może to być przyszły asortyment.

Wychodzę z założenia, że warto mówić niż milczeć, więc napisz do nich, może faktycznie wejdzie do sprzedaży :)
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3