Autor Wątek: Królik kopie w... pościeli.Jest jakaś możliwość oduczenia?  (Przeczytany 11908 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PFK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 260
  • Płeć: Kobieta
Królik kopie w... pościeli.Jest jakaś możliwość oduczenia?
« dnia: Kwiecień 21, 2010, 21:36:39 pm »
Jeden z moich uszaków gdy tylko wyjmę pościel zaczyna w niej kopać,przekopywać (robić dziury),gryźć,przerzucać... pomyślałam,że pewnie ma ogromną potrzebę kopania,dałam jej do dyspozycji zabezpieczoną część ogrodu gdzie jest wręcz idealna gleba do kopania,niestety wolała sobie poleżeć na trawie i ją pochrupać,niż zacząć kopać :P
Pokój mam zabezpieczony,wszystkie uszaki są nauczone korzystać z kuwety (czasem im się zaznaczenie czegoś zdarzy,wiadomo...) mimo tego mogłyby być wypuszczone 24h,ale jeden z króliczków strasznie kopie(zdarzało się też wykopywanie żwirku z kuwety),nie chciałabym się obudzić z dziurą w poduszce ;P
Co o tym myślicie? dałoby się cokolwiek zrobić? myślałam o zagrodzie ale mam za mało miejsca w pokoju...

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Królik kopie w... pościeli.Jest jakaś możliwość oduczenia?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 21, 2010, 22:11:42 pm »
Może podziała kosz albo karton wypełniony niepotrzebnymi szmatkami, które króliczek będzie mógł zniszczyć bez wielkiej straty?
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Królik kopie w... pościeli.Jest jakaś możliwość oduczenia?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 21, 2010, 22:35:50 pm »
Moja Afra lubi kopać w ziemi jak jest ona taka żyzna czyli fajnie by się z niej babki lepiło. Jak jest trochę rozkopana to się bardziej złapie do roboty. ;) Zazwyczaj to kopie tam gdzie zasadziłam jej marchewki lub tam gdzie moja babcia zasadziła kwiatki. :o Kiedyś mojej babci kwiatka wykopała. o_O Ale babcia chyba o tym dalej nie wie. xD
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


TUSIA555555

  • Gość
Królik kopie w... pościeli.Jest jakaś możliwość oduczenia?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 21, 2010, 22:38:19 pm »
u mnie Tusia ma wlasnie taki karton z niepotrzebymi szmatkami i to sie super sprawdza;) kopie tam ile wlezie a ja mam przy tym niezły ubaw jak na nią patrzę;)

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Królik kopie w... pościeli.Jest jakaś możliwość oduczenia?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 21, 2010, 22:44:35 pm »
PFK, witaj PFK :) mieło Cię tu widzieć :)

Co do kopania, to króliki to kopacze jak wiadomo- kopią wszystko i wszędzie jak tylko mogą :D

Zaradzić na to może piaskownica dla królika np. na balkonie, czy w ogrodzie, albo tak jak wspomniała bosniak, szmatki w pudełku.
Moje uszy też kopia w pościeli- nie oducze ich tego, ale stram sie zapewniac im kopanie w piaskownicy w ogrodzie albo w starych ubraniach- zawsze cos wkładam do klatki, żeby sobie mogły poukładać jak chcą- a nieraz robą to z pasją- przewracają, 'prasują', wywijają, podgryzają. Trzeba znaleść coś tylko zastępczego :)

Uszata_panna

  • Gość
Królik kopie w... pościeli.Jest jakaś możliwość oduczenia?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 22, 2010, 00:12:12 am »
Paszcetowi jak dałam takie pudło to dalej zajmował się pościelą i moimi ubraniami, Kali kopie i gryzie podrzuca anie dziur nie robi więc jakiś specjalnych pomysłów nie szukam  :rotfl2
Większość królików jednak zajmuje się takim pudelkiem, dodam że misiak też czasem jest zajęciem na pewien czas.

izabett

  • Gość
Królik kopie w... pościeli.Jest jakaś możliwość oduczenia?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 22, 2010, 09:33:23 am »
mam podobny problem
Mój królik kopie w klatce ponieważ ma żwirek drewniany i w nocy przez to strasznie hałasuje:( a rano żwirek ląduje po całej podłodze;-(
dziwnie zachowuje się kiedy chce ten żwirek  rozłożyć na całej długości (w klatce) wtedy Fifi mnie gryzie- czy to oznacza że mam dać sobie spokój z poprawianiem tego żwirka? skoro gryzie i nawet warknął to chyba oznacza żeby nie ruszać (?)

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Królik kopie w... pościeli.Jest jakaś możliwość oduczenia?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 22, 2010, 09:34:41 am »
Cytat: "Uszata_panna"
na pewien czas.


myślę że to najlepsze stwierdzenie... u mnie dodatkowe szmaty są zajęciem tymczasowym... Paskudy wracają jak bumerang do kopania w pościeli  :diabelek

Offline PFK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 260
  • Płeć: Kobieta
Królik kopie w... pościeli.Jest jakaś możliwość oduczenia?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 22, 2010, 19:00:06 pm »
Witaj Mysza,Ciebie również miło widzieć :)
Skorzystałam z Waszych rad,bała się wejść do pudła,ale ciekawość zwyciężyła :P
Zajęła się gryzieniem(pudła,nie szmatek),pomyślałam,że kopać zacznie później - niestety nie.
Dla porównania wyjęłam pościel,która już po paru sekundach miała wielką dziurę na środku  :P (ehh,zamiast przypilnować wyszłam z pokoju...)
Jedyną nadzieją pozostaje piaskownica.Pomysł zrealizuję jak będzie cieplej,bo coś się pogoda znów zepsuła... mimo tego dziękuje za wszystkie odpowiedzi  :przytul

Offline Fincia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Kobieta
Królik kopie w... pościeli.Jest jakaś możliwość oduczenia?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 22, 2010, 23:01:36 pm »
Pulpecik kopie i pudełka ze starymi ubraniami i pościel, na szczęście jest KEA( bez reklamy ;)   i tania pościel ;D myślę że to zależy od uszaka moja chyba się tego nie nauczy ;D
moja królowa Pulpecik ;**********