Autor Wątek: czy krolik moze uszkodzic sobie oko siankiem???  (Przeczytany 3585 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Filemonka

  • Gość
czy krolik moze uszkodzic sobie oko siankiem???
« dnia: Maj 28, 2009, 22:06:29 pm »
martwie sie o swoją Tunie.kiedy dzisiaj wlozylam jej codzienną porcje sianka do klatki moja Kulka tak sie ucieszyla ze wbiegla w nie i jedno źdźbło przykleilo sie jej do oczka :(  oczywiscie od razu jej to usunelam ale teraz widze ze jej to oko łzawi i ma morke futerko pod nim.czy Waszym kroliczkom tez sie kiedys tak zdarzylo???czy to moze samo przejdzie?
czy mam sie z nia udac do weterynarza???Tuncia juz tyle przeszla i tak bym chciala zeby sie wrescie dobrze czula. i kiedy juz powrocila do sil to znowu cos sie dzieje :(  :(  :(
co o tym myslicie???poradzcie prosze

Tolinka

  • Gość
czy krolik moze uszkodzic sobie oko siankiem???
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 28, 2009, 22:46:23 pm »
Moge sie mylic ale wydaje mi sie ze nie,moze ma jakies podraznienie,obserwuj oczko i najlepiej by bylo gdybys oczko przemyla zielem Swietlika ja tak mojej Poli robilam i bylo wszystko ok.

Filemonka

  • Gość
czy krolik moze uszkodzic sobie oko siankiem???
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 28, 2009, 23:59:10 pm »
no mam nadzieje ze to przejdzie :( teraz docieniam zdrowie swojego kocurka.mam go 3 lata i jeszcze nigdy nie musialam z nim jechac do weterynarza a Tunie mam 2 tygodnie i juz 2 razy z nią byłam.dam jej czas do jutra.mam nadzieje ze sie poprawi :(
jutro kupie tego swietlika. dziekuje Tolinko pozdrawiam!

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
czy krolik moze uszkodzic sobie oko siankiem???
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 29, 2009, 08:22:56 am »
Filemonko, dobrym rozwiązaniem, aby uniknąć tego typu sytuacji jest np. paśnik. Ale wiem, że nie każdy królik lubi z niego jeść. U mnie są w pokoju dwa koszyczki z sianem. I Józia wkłada do tego koszyka głowę w poszukiwaniu smacznych kąsków. No i skończyło się wyciekiem z nochala. Widocznie się nawdychała, a może siano było jeszcze jakieś niezbyt dobre...
Królik mojej znajomej rzucił się na stertę gałązek i się "nadział" oczkiem. Również nie obyło się bez wizyty u weta. No takie z nich łakomczuchy ;) że trzeba uważać.

Wiem, że w aptece można kupić sól fizjologiczną do przemywania. Też może być przydatna. Nie wydaje mi sie, aby to było coś poważnego. Jednak jak nie przejdzie, to wet da pewnie jakieś kropelki.
Życzymy Tuni dużo zdrówka :)

Gina

  • Gość
czy krolik moze uszkodzic sobie oko siankiem???
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 29, 2009, 10:51:12 am »
Mój Psotek miał co jakiś czas podrażnione przez sianko oczko, raz jedno raz drugie. Paśnika nie tolerował. Uwielbiał dostawać sianko na dużej kupie do której wciskał cały łebek w poszukiwaniu smacznych kąsków.
Na początku chodziłam do weta, który przepisywał kropelki. Później miałam w domu na wszelki wypadek takie krople w apteczce (niestety nie pamiętam nazwy). Przy małych podrażnieniach nie robiłam właściwie nic- samo ustępowało na drugi dzień. Jak oczko mocno łazawiło zakraplałam. Dobrze sprawdzało się też przemywanie oczka naparem z herbaty.

Filemonka

  • Gość
czy krolik moze uszkodzic sobie oko siankiem???
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 29, 2009, 22:30:45 pm »
no dzis tak srednio sie to poprawia:( przemyje jej herbatą. mam nadzieje ze pomoze.jak nie to znowu trzeba bedzie jechac do weterynarza:( znowu sie martwie :(

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
czy krolik moze uszkodzic sobie oko siankiem???
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 29, 2009, 22:34:01 pm »
Możesz przemywać świetlikiem lub nawet przegotowaną wodą.

Filemonka

  • Gość
czy krolik moze uszkodzic sobie oko siankiem???
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 30, 2009, 15:17:36 pm »
Tunia ma sie wyrazniej lepiej:)przemywalam oczko przegotowaną wodą i herbatą.dziekuje za Wasze rady-bardzo sie przydaly:) :bukiet
pozdrawiam Was serdecznie :*

[ Dodano: Pon Cze 01, 2009 10:40 pm ]
znowu sie pogorszylo  ;(  znowu sie martwie  :(  oczko łzawi taką białą wydzieliną a futerko jest takie posklejane wokół oczka  :( chyba bede musiala pojsc do weterynarza  :chory  zobacze jutro jak to bedzie wyglądać  :(

karola

  • Gość
czy krolik moze uszkodzic sobie oko siankiem???
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 08, 2009, 16:25:35 pm »
Może to od kurzu,Basia czasami też tak ma.Zycze zdrowia kroliczkowi.

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
czy krolik moze uszkodzic sobie oko siankiem???
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 08, 2009, 19:26:40 pm »
Filemonka  a miała sprawdzane trzonowce ? Może to jest przyczyną ?

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
czy krolik moze uszkodzic sobie oko siankiem???
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 08, 2009, 20:57:54 pm »
Filemonka,  nie przemywaj herbatą, tylko zielem z świetlika - tak jak Ci doradzają forumowicze !  następnie udaj się do weta bo przyczyna może być tak jak napisała roxi a z tym to jak najszybciej trzeba działać.
SylwiaG

Filemonka

  • Gość
czy krolik moze uszkodzic sobie oko siankiem???
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 08, 2009, 21:21:16 pm »
dziekuje Kochani za troske  :bukiet  z okiem juz lepiej :) bylismy u wewtynarza dostalismy krople i juz po wszystkim :) przy okazji miala zrobiony "przeglą"- zabki i pazurki :)
pozdrawiam Was serdecznie  :*