Autor Wątek: czy to królik, czy to pies?!?! ;)  (Przeczytany 8162 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

letitbleed

  • Gość
czy to królik, czy to pies?!?! ;)
« dnia: Maj 16, 2009, 19:46:12 pm »
postanowiłam napisać taki temat, ponieważ zachowanie mojego królika jest bardzo dziiiiiwne, ale przy tym zabawne ^^
Otóż, mój zawsze spokojny, dostojny, zrównoważony królik od kiedy "wyszedł" z choroby to hmm.... totalnie szajba mu odbiła :D  :oh:
jego zachowanie można by porównać do zachowań... psa  :DD
Zazwyczaj wychodził (a właściwie był wyciągany) z klatki, po czym siadał sobie grzecznie w kąciku i rozmyślał nad sprawami egzystencjalnymi (tak przynajmniej to wyglądało ;) )
Obecnie wyskakuje i zaczyna świrować O.o, a najlepiej jest kiedy zaczyna się tarzać ;D (wiecie zapewne o czym mówię ;P ).
To jednak nic... ostatnio zauważyłam, że ten mój uszaty głuptas kiedy usłyszy szelest woreczka, albo zobaczy, że coś jem, rzuca się i biegnie przez pół pokoju... ostatnio położyłam sobie kromkę chleba niedaleko niego, to przyleciał, wyrwał mi ją, i zaczął uciekać O.o  :oh:
troszkę się z nim musiałam poszarpać xD :D
W ogóle, cokolwiek jem (czy to mięso, czy ciastka itd) to on podbiega i "prosi" xD (staje na tylnych łapkach i niucha)... bardzo się tym w każdym razie interesuje ;) (btw. oczywiście nie daję mu żadnych z tych przysmaków ;P)
No i jeszcze mogę dodać, że Tosiak jak zwykle nie opuszczał mojego pokoju tak wystarczyło, że zostawiłam go na chwilę samego i znalazłam go.... w kuchni xD
Co wy o tym myślicie? :D czy takie zachowanie jest normalne, czy powinnam wzywać jakiegoś króliczego psychologa ewentualnie egzorcystę ? ;) xDDD
PS. tak w kwestii sprostowania... jego zachowanie mnie nie martwi, ale dziwi mnie, że tak nagle mu się na psoty zebrało ;D

Aneczka

  • Gość
czy to królik, czy to pies?!?! ;)
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 16, 2009, 19:54:00 pm »
Twój królik dziwnie zachowywał sie poprzednio, teraz jest zupełnie króliczy.

Jeśli chcesz zobaczyć króliko-psa, to zapraszam na odwiedziny, jak tylko zadzwoni dzwonek, zanim otworze drzwi, Frot juz do nich przybiegnie, przywita Cię i spróbuje obwąchać i pogryźć cokolwiek przyniesiesz.

kasiagio

  • Gość
czy to królik, czy to pies?!?! ;)
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 16, 2009, 21:11:25 pm »
Tak  zachowuje się mój Maki  z ranka kiedy to go wypuszczam w kuchni żeby kości po nocy rozprostował i ja siadam do śniadania on staje na  skokach i tak prosi i niucha nosem aż mu dam cokolwiek ( oczywiście dostaje albo sałatę rzymską albo marchewkę )  :DD Dopiero jak mu dam to zaczyna zajmować się swoimi sprawami tzn. brykaniem i obzykiwaniem mnie  :DD  :bukiet

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
czy to królik, czy to pies?!?! ;)
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 16, 2009, 21:15:56 pm »
kasiagio, ale masz fajny podpis
Cytuj
Każdego dnia budzę się piękniejsza, ale dzisiaj to już przesadziłam . :)
 :niegrzeczny

kasiagio

  • Gość
czy to królik, czy to pies?!?! ;)
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 16, 2009, 21:32:48 pm »
Tocha, taki skromny  :diabelek  :niegrzeczny

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
czy to królik, czy to pies?!?! ;)
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 22, 2009, 09:20:32 am »
Przecież tak się zachowuje najszczęśliwszy królik :)

Moj potrafi wszędzie za mną iść jak pies, reaguje na każde moje ruchy i wołania. ostatnio to nawet potrafi szarpać moje spodnie, jakby chciał coś powiedzieć :)

Tusiak

  • Gość
czy to królik, czy to pies?!?! ;)
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 25, 2009, 14:09:33 pm »
Kasiagio mój też mnie codziennie "obzykiwuje", chociaż na początku myślałam, że tak będzie tylko w okresie jej rui (potem rujka się skończyła, a dalej biega i wydaje te zabawne odgłosy).
Jak się otworzy drzwi do innych pomieszczeń to wszędzie poleci, a jak się go ignoruje, zaczyna podgryzać i tarmosić nogawki jak psiak, a  jak widać po zachowaniu reszty królików osób wypowiadających się w tym wątku to "psie zachowanie" to chyba norma u uszatych :).

Offline vocativus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 101
czy to królik, czy to pies?!?! ;)
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 25, 2009, 22:08:46 pm »
zachowanie Twojego królika jest w tzw. "normie" (jakkolwiek by to nie zabrzmiało). Mój Sraluch też szaleje, wszędzie za mną biega, podgryza, a jak go zignoruję to wskakuje na biurko i drze papiery, albo zaczyna się siłować z 5 litrową butelką wody która stoi na podłodze. Co wieczór mi spokoju nie daje dopóki mu rodzynek nie dam. W nocy po mnie skacze jak śpie, równo o godzinie 3 drze gazety którymi ma wyłożoną klatkę, potem biegnie pokopać w szmatach, obgryza tunel wiklinowy.
Jedyne co, to jak jem, to chwile popatrzy i też zaczyna coś chrupać. Oczywiście standard - jak przychodzę do domu z zakupami, otwieram mu płotek, a ten zamiast sie ze mną przywitać, to leci do siatek i wyrzuca wszystko co mu nie pasuje, a to co zjadliwe obgryza.

Co do szelestu woreczka to mój biegnie jak zadzwonię rodzynkami w słoiku.

Po prostu nawiedziło Ci królika i tak już zostanie :D One są słodkie i grzeczne tylko na zdjęciach i jak śpią :D Jego zachowanie mieści się w granicach normy, ale jak zacznie wzywać księcia ciemności to lepiej uciekaj :P

Aneczka

  • Gość
czy to królik, czy to pies?!?! ;)
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 26, 2009, 15:51:31 pm »
Cytat: "vocativus"
ale jak zacznie wzywać księcia ciemności to lepiej uciekaj

 :diabelek święta racja :diabelek

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
czy to królik, czy to pies?!?! ;)
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 14, 2009, 13:04:42 pm »
fajnei sie masz moja afrus tylko tupie na mnie trabi krzyczy i ucieka pod lozko albo za szafe :( nie chce sie bawic ze mna :(
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Karcia

  • Gość
czy to królik, czy to pies?!?! ;)
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 20, 2009, 19:46:24 pm »
Cytat: "rokiowca"
fajnei sie masz moja afrus tylko tupie na mnie trabi krzyczy i ucieka pod lozko albo za szafe :( nie chce sie bawic ze mna :(


Wiesz co mam taki sam problem;((

Nakhmailean

  • Gość
czy to królik, czy to pies?!?! ;)
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 23, 2009, 00:24:05 am »
Mój niestety z racji tego, że mam psy - chodzi w moim pokoju. Też wygłupia się i jest ciekawski. Wieczorem lub za dnia jak zamknę na dole drzwi to u góry puszczam na przedpokój i do łazienki, ewentualnie do brata, ale tam rzadziej bo muszę pilnować przed kablami. Olbrzymim plusem jednak jest, że w ładne dni - lub takie co nie pada, mogę go zabierać na mój ogrodzony teren. W zimie biorę na krótko, góra 20 minut nigdy przy dużym mrozie, a latem długo, często nie chce iść do domu. Zimą wykładam kocyk :) w transporterku i jak namoczy łapki i zmarznie, to chwilę ogrzewa i bryka dalej. Wraca do domu w którym jest ciepło.
W pokoju mi czasami bryka w powietrze, rozpędza się, bada tereny, kopie pościel, prostuje jak u magla :D Też mu odbija. Ale różne ma dni, tak jak ludzie :)

Dorota1000PNS

  • Gość
czy to królik, czy to pies?!?! ;)
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 23, 2009, 15:50:07 pm »
Wczoraj mój Mią się turlał...rzucił się na boczek i ze trzy razy się obkręcił...widziałam jak moje dzieciaczki się tarzały, ale nigdy nie widziałam czegoś podobnego...cudny widok

korzelek

  • Gość
czy to królik, czy to pies?!?! ;)
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 28, 2009, 19:12:00 pm »
ja zauważyłam,że mój Trusiak wyczuwa moje nastroje jak jestem zła,smutna lub mam zły dzien Trusiak siedzi  w koncie cichutko nie jest skłonny do zabaw tak jakby nie chciał wchodzic mi w droge  :> czy wasze kicaje tez tak maja?

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
czy to królik, czy to pies?!?! ;)
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 29, 2009, 08:30:06 am »
Cytat: "korzelek"
ja zauważyłam,że mój Trusiak wyczuwa moje nastroje jak jestem zła,smutna lub mam zły dzien Trusiak siedzi  w koncie cichutko nie jest skłonny do zabaw tak jakby nie chciał wchodzic mi w droge  :> czy wasze kicaje tez tak maja?


mój akurat ma odwrotnie.
Kiedyś miałam taki dzień, że byłam kompletnie zalamana i mój uchol nie wiem jakim cudem ale wyczuł mój nastrój i pokicał do mnie, stanął na dwóch łapkach, więc wziełam go na ręce i o dziwo diabełek się nie zbuntował i dał się przytulić. A zaznaczam, ze ta chwila jest naprawdę rzaaaaadkaa. Normalnie Zorro to gryzon, ktory atakuje mnie wówczas gdy sprzatam jego klatke i przekraczam jego terytorium  :oh:

A tak to uwielnia lazic za mną między moimi stopami to przez to muszę tak szeroko chodzic, żeby nie nadeptnac małego  :oh: a juz nieraz niechcacy zdarzalo mi sie kopnac  :/    

Na moje wołanie natychmiastowo reaguje, a czasami to tylko wychyla sie i patrzy krecac uszami w rozne strony, jakby chcial sprawdzic co chcialam od niego. jesli uznał, że nic ważnego nie mam dla niego wraca na swoje miejsce i robi swoje.

Prawiee jak pies :)

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
czy to królik, czy to pies?!?! ;)
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 29, 2009, 13:22:17 pm »
No to fajnuie macie . Jak ja jestem smutna to królik sobie sam otwiera klatkę i liże mnie po twarzy a ja się natychmist śmieję bo to gilgocze ^^

korzelek

  • Gość
czy to królik, czy to pies?!?! ;)
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 29, 2009, 13:58:45 pm »
ja juz wiem czemu moj siedzi cicho w kacie i nawet nie podchodzi do mnie bo on wie ze jak Kasia zla to lepiej zejsc Kasi z drogi madry ten moj trusiak musze przyznac tak skromnie : :>

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
czy to królik, czy to pies?!?! ;)
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 29, 2009, 17:16:49 pm »
moja Afruś czasem siedzi taka przymulona i sien ie rusza tylko sonem troszke jak oddycha moj chlopak mowi ze zlapala laga :| jakczesciej "lapie laga" jak jest brzydka pogoda
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
czy to królik, czy to pies?!?! ;)
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 29, 2009, 17:23:04 pm »
Cytat: "korzelek"
ja juz wiem czemu moj siedzi cicho w kacie i nawet nie podchodzi do mnie bo on wie ze jak Kasia zla to lepiej zejsc Kasi z drogi madry ten moj trusiak musze przyznac tak skromnie : :>


Hehe .. :D

venomous.ana

  • Gość
Mój `psiak` ma to samo :)
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 09, 2009, 23:26:33 pm »
otóż, zacznijmy od tego, że mój Tofik odzwyczaił się od spania w klatce.. kiedyś zamykaliśmy go na noc, bo w dzień swobodnie biega po domu (jak pies). Teraz nawet w nocy śpi sobie spokojnie na dywanie, raz po raz przeleci się po domu i wtedy słychać to słodkie tupanie ;D

Następnie - nauczył się załatwiać swoje sprawy w kuwecie, którą ma na balkonie - kiedy chce wyjść, staje przed drzwiami balkonowymi i czeka aż ktoś mu otworzy :)

Poza tym, nauczył się jeść słodycze - jak czuje zapach kawy - jest pierwszy na fotelu i czeka, co się pojawi na stole.. (już nie raz na niego wskoczył, gdy nie było nas w pokoju)

Uwielbia przebieranki i... KANAPKĘ Z PASZTETEM I OGÓRKIEM ;D

Kiedy rozłożymy stół, gdy mają przyjść do nas goście i ustawimy pufy, krzesełka itp - wskakuje na pufkę - jest przy stole pierwszym gościem i czeka na resztę ;)

możnaby tak wymieniać w nieskończoność.. poniżej kilka fotek ;)