Autor Wątek: Problemy z oczkami:( - zapalenie spojówek  (Przeczytany 6038 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Problemy z oczkami:( - zapalenie spojówek
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 16, 2009, 17:52:17 pm »
Kanalik i ząbki powinien sprawdzić lekarz. Ząbki powinien obejrzeć za pomocą specjalnego wziernika. Nie tylko siekacze z przodu. Wyciek z oka może być spowodowany przerastającymi zębami lub w najgorszym wypadku ropniem.
Jeśli po takiej kuracji nadal coś leci z oczka to lekarz musi obejrzeć króliczka dokładniej.

Tzn. nie chcę straszyć (bo jak przeczytałam swojego posta to mi jakoś złowieszczo zabrzmiał), ale po dwóch tygodniach stosowania kropelek to już chyba nic nie powinno lecieć.

Ewa_Lola

  • Gość
Problemy z oczkami:( - zapalenie spojówek
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 16, 2009, 17:58:23 pm »
to dobrze, ze mi o tym napisalas, dzieki :)
w poniedzialek musimy sie wybrac do innego weta chyba...bo troche mnie to martwi, zwlaszcza, ze to pierwsza choroba Loli, a troche latek juz ma :(

[ Dodano: Pon Maj 18, 2009 4:55 pm ]
Byłyśmy dziś u weta i Lolita ma ropnia :(
Została dokładnie obejrzana, ale pani od razu miała podejrzenia, że to od ząbków i okazały się słuszne. Jakby to było zwykłe zapalenie spojówek, to na pewno by przeszło po 2 tygodniach stosowania kropel. Lola dostała dziś antybiotyk w zastrzyku i będzie go dostawać przez kilka dni. Na szczęście nie ma żadnych problemów z jedzeniem-wetka powiedziała, że często się zdarza, że przy ropniu króliki nie jedzą twardego pokarmu, ale u Loli nic takiego nie zauważyłam, wcina suszonki, granulat.

[ Dodano: Wto Maj 19, 2009 9:27 pm ]
Dziś znowu u weta Lola dostała zastrzyk z antybiotykiem. Przez nastepne 5 dni będzie go dostawać doustnie.
Ma niestety krzywy zgryz, ale to nie z tego wynikają jej problemy, tylko z ropnia.