Autor Wątek: Dieta dla młodego królika  (Przeczytany 8716 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Olka76

  • Gość
Dieta dla młodego królika
« dnia: Maj 09, 2009, 12:04:17 pm »
Jak już pisałam mam baranka od 2 tygodni .. myśle że ma około 7 tygodni ;/ w sklepach zoologicznym je sprzedają tak młodo .. :( a mojego kupiła mi koleżanka ;/ i narazie je tylko sianko i granulat dla gryzoni (wodę ale tego nie trzeba wymieniać to oczywiste) .. nie wiem co jeszcze jej podawać ? można teraz jakieś mlecze suszone banany np ? nie wiem .. doradźcie

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Dieta dla młodego królika
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 09, 2009, 12:09:58 pm »
http://www.lecznica-oaza.strefa.pl/biblioteka/artykuly/kroliki/zywienie.htm

Zjedziesz na dół to tam jest o młodych królikach.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Olka76

  • Gość
Dieta dla młodego królika
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 09, 2009, 12:13:45 pm »
a można mlecze ?bo tam nic nie pisze o mleczach

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Dieta dla młodego królika
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 09, 2009, 12:15:28 pm »
Generalnie zielenine wprowadzamy od 3 miesiąca, ale zdania są podzielone.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Dieta dla młodego królika
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 09, 2009, 12:21:02 pm »
Ewentualnie można dać jeden listek i obserwować czy nie zrobi lepkiej kupy następnego dnia.
Tak czy inaczej wszelkie nowości do diety należy wprowadzać stopniowo. Np. jeden rodzaj warzywa lub zieleniny na tydzień.
No i na wszelki wypadek przy młodym króliku lepiej profilaktycznie zaopatrzyć się w Lakcid w razie biegunki, która może wystąpić nawet bez wprowadzania nowości do diety.

Majczak

  • Gość
Dieta dla młodego królika
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 17, 2009, 16:19:07 pm »
witam,
chciałabym wyjść przed dom z moim Kajtkiem, ale nie ma skończonych 3 miesięcy, czy coś się może mu stać jeśli zacznie podjadać trawę?

Aneczka

  • Gość
Dieta dla młodego królika
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 17, 2009, 17:24:03 pm »
Majczak, może ewentualnie dostac biegunki jeżeli zje jej za dużo. A jeżeli nie ejst szczepiony, to ewentualnie, może zosta zarażony pomorem albo myksomatozą i ewentualnie umrzec. Najpierw szczepimy, potem wychodzimy

Majczak

  • Gość
Dieta dla młodego królika
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 17, 2009, 21:25:51 pm »
spoko Aneczka, dzięki za informacje.

Martynkaa89

  • Gość
Dieta dla młodego królika
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 18, 2009, 10:36:29 am »
Ja zanim puściłam Bandziora na podwórkowe harce zaszczepiłam go :) żeby mieć spokojna głowę ;)

Aneczka

  • Gość
Dieta dla młodego królika
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 18, 2009, 11:50:30 am »
Martynkaa89, to jak długo masz króliczka?? Bo po szczepieniu jeszcze dwa tygodnie nei wychodzimy (czas na uodparnianie), a między szczepieniami odstęp przynajmniej dwa tygodnie (w przypadku pierwszego szczepienia zaleca się nawet miesiąc), a to wychodzi w sumie 4 do 6 tygodni od pierwszego szczepienia, do pierwszego wyjścia na dwór

karola

  • Gość
Dieta dla młodego królika
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 27, 2009, 19:39:43 pm »
Radze abyś dawała,siano,granulat i jakieś kawałki owoców np.banan,jabko,marchew.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Dieta dla młodego królika
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 27, 2009, 19:47:57 pm »
Cytat: "karola"
Radze abyś dawała,siano,granulat i jakieś kawałki owoców np.banan,jabko,marchew.


nie wiem, czy banan to dobry pomysl  :hmmm
jest to owoc bardzo kaloryczny, ja w kazdym badz razie nie daje zorrusiowi banana, zreszta raz czestowalam nim i skonczylo sie na tym ze sie obrazil  :>

Aneczka

  • Gość
Dieta dla młodego królika
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 27, 2009, 19:48:34 pm »
Cytat: "karola"
jakieś kawałki owoców np.banan,jabko,marchew.

małym kroliczka wprowadzamy najpierw zieleninę, potem warzywa, na końcu owodze w ilości przysmakowej, są słodkie

Kajkie_12

  • Gość
Dieta dla młodego królika
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 10, 2009, 13:38:09 pm »
Dziś moja ok.3 miesięczna Cheetah dostała:
-2 malutkie rzodkiewki prosto z ogrodu,
-Garść świeżej trawki,
-Garść sianka,
-2 truskawki kupne,
-4 małe poidełka naturalnej wody źródlanej żywiec zdrój niegazowanej,
-7 mleczy prosto z ogrodu,
-Gałązkę jabłoni,
-10 płatków róży,
-1 miseczkę karmy Vitapol Junior.

Czy jej nie przekarmiam?Chcę żeby przytyła,bo można jej przez skórę wszystkie kości policzyć ...

Nuna

  • Gość
Dieta dla młodego królika
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 10, 2009, 13:48:31 pm »
Pierwszy raz czy dostawala juz zielenine wczesniej ?

Kajkie_12

  • Gość
Dieta dla młodego królika
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 10, 2009, 14:11:29 pm »
Dostawała już wcześniej.Obserwuję jej bobki.Są ogólnie OK,zwarte,ciemne,nie są lepkie.

Nuna

  • Gość
Dieta dla młodego królika
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 10, 2009, 14:28:14 pm »
No to dobrze :) wiesz kazdy musi sam ustalic diete dla swojego uszaka, na podstawie obserwacji i w zaleznosci jaki dostep ma sie do zieleniny  itd. kazdy z nas karmi inaczej, daje co innego, o innych porach i w innych ilosciach :)

Najwazniejsze zeby bylo urozmaicone, a dieta Twojego uszaka taka jest.

Jolka

  • Gość
Dieta dla młodego królika
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 11, 2009, 07:32:55 am »
Filip dostał wczoraj na próbę rzodkiewkę z liśćmi i co ? - robił podchody i zjadał tylko liście a korzeń go zupełnie nie interesował :lol A jak mu dałam pod nos truskaweczke maleńką to zajadł szypułkę  nie ruszając owocu - uwielbiam go normalnie :) poza tym głównie wcina sianko i granulat.

Offline asigo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 318
  • Płeć: Kobieta
Dieta dla młodego królika
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 26, 2009, 19:09:39 pm »
Mozecie cos podpowiedziec... Chlopak ma 3 miechy jest u mnie tydzien. Niestety byl karmiony owsem, zielenina i warzywami (niestety dla owsa oczywiscie). U mnie jest na granulacie CC, sianie, zieleninie i zuzalowych suszkach (glownie babka). Dostal tez troche marchewki, kawaleczek jablka. Co mnie troche martwi: jego bobki sa lekko klejace i wedlug mnie za miekkie (w porownaniu do mojej krolicy). Jak przyjechal, to robil twardsze, wiec wyglada na to ze cos mu nie sluzy u mnie. Czy odstawic zielonke i warzywa/owoce? Troche slabo je siano, ale u hodowcy jadl sama zielenine, wiec chyba go nie rusza z przyzwyczajenia. Szkoda go troche odstawiac od zieleniny skoro ja jadl, ale moze to by pomoglo go unormowac?
Ile tego granulatu ma jesc? Krolicy wystarcza 2x po lyzce, a on wcina blyskawicznie i wydaje sie wiecznie glodny... tylko tez nie chce go przekarmic. To jest moj pierwszy maluch, bo pozostale bestie byly brane jako dorosle, no i nie bardzo sie orientuje ile ma jesc.

Nuna

  • Gość
Dieta dla młodego królika
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 26, 2009, 22:00:55 pm »
Zmniejsz ilosc CC i owocow i powinno byc dobrze.