Autor Wątek: wada genetyczna jelit  (Przeczytany 5114 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tolinka

  • Gość
wada genetyczna jelit
« dnia: Maj 11, 2009, 11:08:43 am »
Mam taki problem,bylam u weta ze swoja Pola i wet stwierdzil ze ma wade genetyczna jelit,chodzi o to ze raz robi kupki normalne a raz rozlazle,Kazal mi jej podawac tylko wode,karme,pietruszke,sianko,a zabronil jakiegokolwiek granulatu,owocow warzyw.Nie wiem w tym wypadku jaka karme jej kupic zeby byla dobra i wogule co jej jeszcze podawac zeby jej troszke urozmaicic ta diete.Ijak to rozplanowac,tz co rano jej dac,popoludniu i na wieczor.Prosze wszystkich o porade,jestem tu nowa i nie znam sie tak dobrze na kroliczkach jak nie ktozy.Dopiero przyswajam wiedze,a nie chcialabym jej czyms zaszkodzic.

Nuna

  • Gość
wada genetyczna jelit
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 11, 2009, 11:16:26 am »
A czy bobki byly badane na obecnosc kokcydow ?
O jakiej karmie mowil wet ?
Mozesz kupic suszone ziola, kroliki nie maja po nich sensacji. Do jedzenia mozesz dawac zielone czesci roslin: koperek, mlecz, trawe, babke itd. obserwuj bobki po jakim pokarmie ma mokre kupy, a po jakich nie.
Czy takie kupki rozlazle masz na mysli ?
http://www.tiefo.de/attachments/313d1212149816-kaninchen-frisst-kot-blinddarmkot.jpg

Tolinka

  • Gość
wada genetyczna jelit
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 11, 2009, 11:20:54 am »
te kupki wlasnie tak wygladaja.Muwil ze moge jej dac karme megam,wlasnie zbronil podawac mleczy i trawy.Nie badal kupek.Kupilam jej jeszcze z Herbal pets karme ziolowo-warzywna dla krolikow i mieszanke nasion z tej samej firmy.

Nuna

  • Gość
wada genetyczna jelit
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 11, 2009, 11:28:57 am »
Chyba musisz zmienic weta na bardziej kompetentnego.
Kup dobry granulat cuni duo lub cuni complet , podawaj po lyzce rano i wieczorem. Megan to za przeproszeniem same smiecie, jest tuczacy i moze prowadzic do klopotow z ukladem pokarmowym.
Takie bobki krolik zostawia kiedy jest przekarmiany, zwykle uszak wyjada je prosto z odbytu, zawieraja duzo niezbednego bialka, witaminy i dobre bakterie, ktore pomagaja w trawieniu. Jesli krolik dostaje zbyt kaloryczne jedzenie przestaje interesowac sie kupkami witaminowymi ( cekotrofami). Wystarczy zmienic diete na mniej kaloryczna.
Duzo siana, suszone ziola, granulat niskotluszczowy i wysokowloknisty i powoli wprowadzaj zielenine i bedzie dobrze.

Tolinka

  • Gość
wada genetyczna jelit
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 11, 2009, 11:47:47 am »
Chce pojechac jeszcz ze swoja Pola do dr Szymanskej,czytalam wiele pozytywnych opini o niej.Zauwazylam wlasnie ze po pietruszce robi takie rozlazle kupki,ze chyba raczej nie powinna jej jesc.

AdaR_87

  • Gość
wada genetyczna jelit
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 11, 2009, 12:20:26 pm »
Tollinka jeśli ona robi takie kupy jak na zdjęciu to zupełnie naturalne! tylko że gdyby była dobrze żywiona to by je zjadała i nie widziałabyś ich! zastosuj się do rad ci udzielonych i nie słuchaj tego weta. a na próbę jak nam nie ufasz zostaw małą na sianie i daj 1 pietruszkę na całą dobę i zobacz jakie kupy będzie robić. gwarantuję ci że normalne twarde bobki. tylko wcześniej sprzątnij klatkę żeby ci się nie myliły z poprzednimi. :>

Tolinka

  • Gość
wada genetyczna jelit
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 11, 2009, 13:39:28 pm »
ona ich nie zjada bo jak biega po mieszkaniu i zrobi na podlodz to idzie dalej,w klatce tez zostaja.Napewno zastosuje sie do waszych porad,a przedewszystkim kupie ta karne ktora zostala mi polecona i zrobie tak jak napisalas.Ufam wam w 100% bo wiem ze tu sie wypowiadaja osoby ktore sie znaja a ja musze sie jeszcze wiele nauczyc.

AdaR_87

  • Gość
wada genetyczna jelit
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 11, 2009, 14:05:23 pm »
Daj znać jak zdrowie królaska na naszej diecie siankowej. Czy się poprawiło czy nie. Ja wiem że jak królik jest przekarmiony, w sensie je zbyt kaloryczny pokarm to nie zjada ich tylko zostawia gdzie popadnie. Nie przejmuj się.

Tolinka

  • Gość
wada genetyczna jelit
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 11, 2009, 15:00:29 pm »
pomuzcie mi dopasowac co dac jej rano,po poludniu i na wieczor i w jakich ilosciach?zeby sytuacja sie nie powtorzyla,nie chce przekarmic kroliczka,a juz mam wyrzuty sumienia ze popelnilam blad

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
wada genetyczna jelit
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 11, 2009, 15:08:18 pm »
poczytalabys o diecie i juz bys wiedziala :>
w skrocie to podawaj jak najwiecej siana,suszkow,siano dokladaj w ciagu dnia po garsci swiezego bo to ktore lezy dlugo jest dla uchola ble..
granulat  Duo Cuni , Cuni Complette  lub Wildliffe podawaj po 1-2 lyzki rano i wieczorem,zielonki jak jest przyzwyczajony po garsci z 3 razy dziennie

teraz jak uchol ma klopoty z miekkimi bobkami to pozostaw go na samym sianku i wodzie przez conajmniej tydz dwa,mozesz podawac suszony mlecz,liscie malin,poziomek,babke

wklejam link d madrek kroliczej strony,poczytaj a bedziesz wiedziec wszystko :lol

http://www.uszata.com/

http://www.swiatkrolikow.com/dieta.php#d6
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein