Autor Wątek: kolby,wapienka,gałązki ?  (Przeczytany 3733 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Suszka240

  • Gość
kolby,wapienka,gałązki ?
« dnia: Kwiecień 28, 2009, 14:25:28 pm »
mam pytanie ostatnio w kolbach firmy vitapol znalazłam robaki...takie podobne do moli latające i sporawe<przynajmnien tak mi się wydaje że to z kolb>kolb chyba nie powinno się dawać uszatkom ale mama tego nie rozumie i pod moją nieobecność karmi kicka kolbami  :bejzbol więc nie wiem powiedzcie jak to z tym vitapolem i kolbami jest...a pozatym co z wapienkami i gałązkami<mama mówi że królik nie ma sobie na czym ząbków zgryzać> czy zgryza sobie na sianku?

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
kolby,wapienka,gałązki ?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 28, 2009, 14:55:13 pm »
O rety! Wywal te kolby razem z całym robactwem :/ Kolby są słodkie, niezdrowe (nawet bez robali  :&gt; ), tuczą i zaburzają florę bakteryjną ukł. pokarmowego. To już zresztą nie pierwszy raz, jak ktoś robale w nich znajduje. Fuj!
Wapienka - do kosza, niepotrzebne a szkodliwe - królik się na nerki może rozchorować.
Gałązki - ok, tylko poczytaj, jakie drzewa są zalecane (np. brzoza, wierzba, jabłoń). Królik ściera zęby na niskokalorycznym sianie, które podjada kilkadziesiąt razy na dzień. Jak jest przekarmiony kolbami i ziarnami, to nie chce jeść siana, bo nie jest głodny i i tak ząbki nie ścierają się prawidłowo...
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
kolby,wapienka,gałązki ?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 28, 2009, 14:58:19 pm »
kolby ogólnie są złę , a Vitapolu to już kompletna porażka .. :/
Co do ścierania ząbków :
to oczywiście ,że ściera sobie ząbki na sianie ;)
Może też je ścierać np. na gałązkach . A wapienka to .. hmm.. blee ! :P

nuka

  • Gość
kolby,wapienka,gałązki ?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 28, 2009, 18:18:50 pm »
Mój mały z koszmarną wadą zgryzu ściera siekacze na wapienku. Jest duże i kicaj ma możliwość jednocześnie użyć wszystkich czterech ząbków. Gałązki muszę pociąć na bardzo niewielkie kawałeczki żeby miał szanse sobie troszkę skonsumować. Praktycznie całe wapienko ląduje na dnie klatki ale na długość zębów ma duży wpływ.

Aneczka

  • Gość
kolby,wapienka,gałązki ?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 28, 2009, 18:44:58 pm »
nuka, ale to wyjątkowy przypadek. Generalnie wapienko jest dla uszaków niedobre

[ Dodano: Wto Kwi 28, 2009 6:49 pm ]
nuka, ale to wyjątkowy przypadek. Generalnie wapienko jest dla uszaków niedobre. Pojedyncze przypadki, wiadomo, rozpatruje się indywidualnie robiąc rachunek zysków i strat

nuka

  • Gość
kolby,wapienka,gałązki ?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 28, 2009, 18:55:47 pm »
Aneczka, wiem, że to szczególny przypadek. wysłałam ten post bo może ktoś ma podobny problem z królaskiem i zastanawia się jak pomóc w =ścieraniu ząbków. Mam trzy cudne królaski i tylko jeden dostaje wapienko.

Nuna

  • Gość
kolby,wapienka,gałązki ?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 29, 2009, 09:15:17 am »
Nuka wapienko to zwykly gips aromatyzowany, jesli jest o jakims smaku to dodatkowo farbowany. Sprobuj je ugryzc jest o wiele za miekkie zeby moglo scierac zeby.

Dorota1000PNS

  • Gość
kolby,wapienka,gałązki ?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 29, 2009, 10:35:57 am »
Jak kupowałam po raz pierwszy jedzonko dla Trusi, w sklepie zoologicznym sprzedawca doradził mi kupić: dropsy, kolbę, wapienko, sól, sianko i granulat - wszystko firmy Vitapol. Powiedział, że to najlepsza firma. Dopiero następnego dnia trafiłam na stronę SPK i dowiedziałam się, że kupiłam najgorsze rzeczy dla mojego ptysia. Od razu wszystko wyrzuciłam. Teraz je (już razem z Brysiem) sianko Zuzali, granulat cuni complete, a przede wszystkim warzywa i owoce.

Offline agatha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 219
kolby,wapienka,gałązki ?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 29, 2009, 19:39:31 pm »
Idz z ta kolba do sklepu, gdzie ja kupilas - sklep musi przyjac reklamacje a towar zwrocic, zglosic hurtowni.
To pewnie nie pierwszy raz, hurtowania dostanie po uszach i producent  :bejzbol

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
kolby,wapienka,gałązki ?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 29, 2009, 21:28:11 pm »
agatha,  Sklep nie musi przyjąć, tylko jeśli towar był uszkodzony , może przyjąć zwrot jeśli wisi kartka, że przyjmują je do iluś tam dni. Takie są prawa i obiwiązki konsumenta. Kiedyś można było oddać, dziś można- jeśli sprzedawca się zgodzi.  Jestem zapoznana z prawami i obowiązkami konsumenta, bo też lubię ubiegać się  swoje prawa, co zmusilo mnie do przeczytania właśnie tego wątku. Jeśli chodzi o zle rady - dla sprzedawcy moga być dobre a jak wiemy sprzedawcy są do kitu, nie znają się na niczym(są wyjątki). Można spróbować -zobaczyć jak zareaguje sprzedawca. Ja na pewno bym poszła i zrobiła mu wykład  :oh: Ale myślę, że pozostało Ci wyrzucić świństwa do kosza, a najlepiej wsypać ptaszom do karmnika, ja tak zrobiłam.
SylwiaG

Offline agatha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 219
kolby,wapienka,gałązki ?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 30, 2009, 18:30:57 pm »
Z tego co piszesz wynika, ze producent moze ladowac nieswieze produkty i nic mu nie grozi - cos nie chce mi sie wierzyc...
Tak czy siak warto isc do sklepu, ale ja bym od razu rabanu nie robila

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
kolby,wapienka,gałązki ?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 30, 2009, 18:48:13 pm »
nie chodzi mi o nie  świerze  produkty tylko o zwroty . Nie świerze można reklamować od ręki.
SylwiaG

karola

  • Gość
kolby,wapienka,gałązki ?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 05, 2009, 08:26:33 am »
Ojj.Widac ze firma jest zla lub nie dokladna.Radze abys poszla do sklepu i pokazala co znalazlas w kolbie.Sprzedawca powinnien wtedy porozmawiac z dostawcą i oddac ci pieniadze.