Autor Wątek: Pory dawania jedzenia.  (Przeczytany 11616 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 04, 2009, 08:33:41 am »
Mój je granulat o 8 rano, potem jak wracam z pracy to mu jeszcze sypie i na wieczór też trochę jeszcze dostaje. Cały czas ma sianko i w międzyczasie dostaje zieleninę, suszki lub warzywa.

Offline blordy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 55
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 04, 2009, 09:49:08 am »
Ja moim daję ok. 7 owoce i warzywa, a wieczorem koło 22 granulat i jakieś dodatki warzywne, granulat i tak im zostaje do rana i one sobie chrupią cały dzień.

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 14, 2009, 21:32:39 pm »
ja sypie Afrusi tak na oko lyzke duza granulatu i jak to zje to jej sypne wiecej ale zazwyczaj zostawia sianko ma zawsze wode w miseczce tez bo z poidelka zle sie jej pilo i czasem dam jej jakies warzywo albo owocek jakis jak jest ;) czasem robie jej salatki :D
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Aneczka

  • Gość
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 15, 2009, 14:02:02 pm »
rokiowca, królik powinien jeść przede wszystkim zielenine, potem warzywa. Oczywiście siano. Granulat to tylko doadatek (dawaj nie wiecej niz dwie łyzki dziennie).
Swieżej zieleniny i warzyw min 3-6 gatunków dziennie, obiętościowo 2-3 szklanek. To ejst prawidłowa dieta królika.
Pamiętaj również ze wszystko nalezy wprowadzac stopniowo i powoli.
Marchewka, buraki i owoce podajemy w ilosciach przysmakowych bo zawieraja duzo cukru
Poszper w dziale dieta

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 15, 2009, 18:37:15 pm »
wiem czytalam o tym juz ze granulatu daje sie lyzke albo 2 i tyle daje mneijwiecej i Afrus to ma czasem na 2 dni
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 15, 2009, 18:43:43 pm »
Jeżeli zostawia granulat w miseczce to syp rano i wieczorem tyle, żeby zjadała na raz(nawet mniej niż łyżkę stołową). Wtedy w międzyczasie będzie skubać sianko. A jak się przyzwyczai do tego, że ma pełną miseczkę to zapomni o sianku i będzie skubać granulat.

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 15, 2009, 20:40:27 pm »
no ja jej daje taka duza lyske jak sa do zupy tego granulato najbardziej lubi jesc w nocy jak ja spie to sobie sianko chrupie albo jakiegos owocka lub ten granulat :D

[ Dodano: Pon Cze 15, 2009 9:41 pm ]
mam pytanie czy kroliczki moga jesc platki
o takie cos

bo widzialam u niektorych osob ze kroliczki maja cos tego typu w jedzonku ale czy to jest to to nei wiem bo w tych mieszankach sa rozne rzeczy bo mam takich platkow w trzy i troche
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Aneczka

  • Gość
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 16, 2009, 12:28:42 pm »
ewentualnie jako przysmak nieprzetworzone płtki owsiane. Żadne płatki typu "do mleka" się nie nadają

Karcia

  • Gość
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 21, 2009, 08:35:52 am »
a jakie najlepiej dawac granulaty???a trzeba je dawac ???a woda ma byc specjalna z zoologicznego czy zwyczajna z kranu i czy ma byc przegotowana czy nie?czy moge podawac mojemu Kicusiowi takie ziiolka ususzone dla krolisiow z zoologicznego czy to nie za dobrze?????a sianko jakiej firmy???czy kolbe tez dawac czy nie?a jaka karme?

Chucky123

  • Gość
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 21, 2009, 09:05:35 am »
http://forum.kroliki.net/search.htm <-- to naprawdę nie gryzie !

korzelek

  • Gość
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 24, 2009, 21:08:27 pm »
Moj trusiek dostaje jedzonka 2 razy dziennie rano ok 5.30 i wieczorem ok 22.00 jestem zdania ze skoro krolik na wolnosci je z samego rana i wieczorm to juz tak maja zapisane w głowkach dostaje warzywko zawsze i jakis owoc a nieograniczony dostem ma do sianka no i oczywiscie do wody i galazek najbardziej lubi suszone gałazki wczesniej dawalam mu  caly czas jedzonka ale puznej doszlam do wniosku ze moze sie za bardzo utluczyc uwielbia takze owoce suszone a takze takie z puszki w syropie ale zanim mu dam te drugie to plucze w wodzie bo to i tak wystarczajaco duzo kalorii zawiera ale zadko je dostaje