Autor Wątek: Pory dawania jedzenia.  (Przeczytany 11615 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

karola

  • Gość
Pory dawania jedzenia.
« dnia: Maj 05, 2009, 07:15:39 am »
Prosze o rade w sprawie kiedy dawac kroliczkowi jedzenie.Ja daje tylko rano.On rano to rzuca sie na jedzenie,wiec mysle czy jeszcze nie dac mu polowy ranej jedzenia wieczorem.Co o tym sadzicie?

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 05, 2009, 07:39:15 am »
Daje nrazie maluszkowi jeden raz dziennie całą miseczkę. Dawaj całe pełne miski. Pochrupie albo jak ty to napisałaś "rzuci" się na to jedzenie i po sprawie.

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 05, 2009, 07:40:20 am »
powinno dawać się dwa razy dziennie , oczywiście mówiąc o granulacie . W ciągu dnia króliczka powinna mieć cały czas siano , warzywa czy suszki

karola

  • Gość
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 05, 2009, 07:51:15 am »
Dzieki za rade.

Aneczka

  • Gość
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 05, 2009, 10:52:13 am »
Nie dajemy króliczkom całej miski jedzenia. Capri powinna dostawać rano i wieczorem po dwie łyzki granulatu (nie mieszanki z ziarnami i chrupkami) rano i wieczorem.
Basia, która jest dorosłym królikiem, po łyżce granulatu rano i wieczorem.
W ciągu dnia oba króliczki powinny mieć cały czas dostęp do siana i suszków.
Basia oczywiście powinna byc karmina świeżym pokarmem (objętościowo ok 2 szklanek dziennie). Natomiast Capri pomału świeże wprowadzać (jeden rodzaj w tygodniu od malutkiej porcji-zwiększać stopniowo, obserwować bobki)

Dorota1000PNS

  • Gość
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 05, 2009, 13:13:46 pm »
U mnie do granulatu (wsypuję rano i wieczorem), siana i wody mają dostęp 24h, natomiast warzywa i owoce podawane są średnio trzy razy dziennie. Dzięki temu, że podaję dużą ilość zieleniny, jedzą mniej granulatu niż wcześniej.

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 05, 2009, 13:20:53 pm »
Nie bardzo wiem co to ten granulat... Caprii póki co musi mieć mieszany pokarm ze starym i tym nowym. I dlatego wychodzi cała miska. ..

Dorota1000PNS

  • Gość

Aneczka

  • Gość
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 05, 2009, 13:28:42 pm »
Fallen, ale mieszanie pokarmu polega na tym że: Twój królik powinien dostawać 2 łyżki stołowe dwa razy dziennie, więc dajesz mu po łyżce nowego i łyżce starego, inaczej nigdy nie nauczy się jeść nowego pokarmu. Za kilka dni, będzie juz dostawał 1,5łyżki nowego i tylko 0,5 starego, aż do wyeliminowania starego.
Jak nazywa się ten pokarm?
Granulat to pełnowartościowy pokarm dla królików. Dobry pokarm, to taki który ma następujące proporcje: włókno - 18% lub więcej, białko - około 13-14%, tłuszcz - nie więcej niż 3%.
Mieszanki z ziarnami są dla królików zbyt tłuste, obciążają przewód pokarmowy, spowalniają trawienie a w rezultacie prowadzą do otyłości.
Na polskim rynku najlepszym granulatem jest granulat Cuni Complete firmy Versele - Laga: http://www.cuniland.pl/index.php?m=ass&s=rowr5qatcwk5skcgb6n2ojhjoehcya67&id_ass=85571
Warto w niego zainwestować bo zapewni Twojemu króliczkowi zdrowie i dobrą kondycję, nie będzie problemów z ceko i na pewno mniej problemów przy linieniu

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 05, 2009, 13:33:07 pm »
Ten stary nie wiem jak się nazywa. Kobieta mi nie powiedziała. ten nowy ma nazwę ... trudno określić . Napisy na tej siateczce xD : preStige , Cuni Junior Nature , Fibre&Herbs  :DD

Aneczka

  • Gość
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 05, 2009, 13:38:33 pm »
No, to jeszcze nie najgorzej, ale jak juz Ci się będzie kończył to lepiej zamów Cuni Complete, jest zdrowszy i zwykle lubiany przez króliki:)

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 05, 2009, 13:50:10 pm »
Aneczko czy jak do mojej Caprii przyczepił się malutki kleszcz to po wyjęciu jego trzeba iść do weta ?. Nawet nie wiem jak go złapała ... Boże ledwo widzę  ;(

Aneczka

  • Gość
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 05, 2009, 14:55:00 pm »

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 09, 2009, 22:03:58 pm »
Do rzcezy - chodzi mi o dietkę, dla mojego nowego Tolka - przypomina prosiaczka jest bardzo duży i tłuściutki.Żal mi go bo pewnie jest też ciężki. Włascicielka (poprzednia) :D dawała mu mieszanki , i to za dużo. Nie chcę zmieniać mu od razu diety więc też kupiłąm jakąś mieszankę - dałam mu troszkę mojego i resztę mieszanki - ale mało dostał - sianko ma jeść. Co myślicie, niemam doświadczenia w odchudzaniu szczególnie królików . .
SylwiaG

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 09, 2009, 22:09:20 pm »
No to tak. Nasza dieta (która uwierz mi przyniosła już efekty) wygląda następująco:
Rano: łyżka granulatu (taka jaką kiedyś dodawali do odmierzania kawy, to jest mniej niż łyżka stołowa) i łyżeczka od herbaty suszonych warzyw zuzali ( Tosia miewa lepkie kupy po świeżych).
Wieczorem to samo. Siano do woli i w tzw. międzyczasie suszki zuzali, których jakoś specjalnie nie wydzielam. Raczej sporo suszków zjada.
Dla nas te 3kg to i tak jest duży sukces...

A no i żeby nie było wątpliwości - nie głodzę mojej Tosi. Ona ma wilczy apetyt od samego początku. Należy do tych króliczków, które się NIGDY nie najadają. Od momentu przejścia na dietę obserwuję u niej zwiększoną aktywność i nawet futerko ma bardziej błyszczące po wywaleniu tego i owego z jej jadłospisu.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 09, 2009, 22:23:29 pm »
a w miedzyczasie nie dajesz warzyw ??
SylwiaG

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 09, 2009, 22:30:39 pm »
No daję tylko te suszone z zuzali rano i wieczorem. Bo Tośka ma sensacje po świeżych. Ewentualnie jak podsuszę jakieś listki botwinki, pekińskiej, pietruszki - to tak. W międzyczasie dużo suszków jej daję.
Tych suszonych warzyw tak mało, bo tam jest marchewka, burak, pietruszka i jabłko, więc są dość kaloryczne :/  Staram się skupić na zieleninie. Wczoraj dałam jej świeży listek cykorii do kolacji i kawałek młodego buraczka. Kupy były ok. Więc może stopniowo wprowadzimy więcej świeżych warzyw i zieleninki.
Moim zdaniem nie masz się co przerażać wagą Tolka. I tak nie jest tragicznie. Ograniczysz to i owo w diecie i nabierze smukłości :)

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 09, 2009, 22:47:45 pm »
ale tak naprawdę nie wiem ile waży :D .. Jak pojedziemy do weta to sie przekonam.
SylwiaG

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 09, 2009, 22:53:20 pm »
Tośka była ważona na początku tygodnia :D Więc mam aktualne info. Ale naprawdę widziałam zdjęcia Tolka i nie wygląda źle. Pewnie, że trzeba zdrowiej zacząć go odżywiać, wywalić mieszankę. Ale baranki mają chyba tendencje do tycia (przynajmniej niektóre, takie nienasycone, wyjadające z kosza na śmieci :diabelek )

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 09, 2009, 23:46:40 pm »
heh, przed chwilą położyłam się koło Tolka i burczy mu w brzuszku. Wodę pije sanko wina dałą troszkę karmy. Hmm Asia(byławł) wspominała ze ma to po ziołach w sianie, ale normalne ziola suszki moze soatwać nie rozumię tego bo to to samo prawie. Chyba mi nie powiedziano całej prawdy o Tolkowym brzuszku.
SylwiaG

Mara

  • Gość
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 10, 2009, 08:21:15 am »
Mój królik waży 1.2 kg.
Na cały dzień on ma
- dużo zwykłego siana lub trawy.

Rano
- garść wyjątkowo smacznego siana (lucerna, mniszek etc.)
- 5 gr granulatu (z suszonymi warzywami).
W dzień:
- ilosć warzyw zależy od sezonu. Bywa, zjada filiżanke (250 ml), bywają dni, kiedy ne zjada.
- kilka poczęstunkow (plasterkow jabłka, banana etc.)
Przed snem:
- garść "wyjątkowego" siana (mniszek etc).  
- 5 gr granulatu.

Cytuj
Hmm Asia(byławł) wspominała ze ma to po ziołach w sianie

To jest dziwne. Nie powinno tego byc po suszonych ziołach.

maxik909

  • Gość
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 10, 2009, 19:03:47 pm »
Bo Ja mojej Pusi ma ciągle w misce jedzenie nieznaczy ze odrazu je wszystko przez 24H ma dostęp to wody jedzienia (Cuni Junior Nature) i sianka narazie mam problem moja pusia Kuleje ale niebede mowic przeczyrtajcie moj temat w S.O.S:(
może mieć tak przez 24H dostęp?? wiem czytałem że trzeba dawkować ale chodzi mi o to czy to jest niezdrowe jak na dostęp 24H??

Ewelcia

  • Gość
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 10, 2009, 21:19:24 pm »
Mi się wydaję  że cały czas musi mieć dostęp do siana i wody , a granulat lepiej podawać rano i wieczorem . Co jakiś czas podawać owoce i warzywa .

sasza69

  • Gość
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 11, 2009, 00:22:30 am »
Witam

Mam do was nastepujace pytanie ktore nie dodyuczy tylko pokarmu:

Czy granulat, wysciolke Pinio (z drzew iglastych), sianko, ziola suszone nalezy zamykac w jakis szczelne pojemniki czy moga byc otwarte?

Pozdrawiam

Mara

  • Gość
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 11, 2009, 02:28:39 am »
Cytuj
granulat

Jak chcesz. Ja nie zamykam.

Cytuj
wysciolke Pinio (z drzew iglastych),

Radze nie używać wysciolke z drzew iglastych, jest szkodzący.
Wysciolke   lepiej zamykac

Cytuj
sianko, ziola suszone

Nie zamykac w żadnym razie, siano musi oddychać.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 11, 2009, 16:20:03 pm »
Mara - granulat powinien byc zamkniety, ja zamykam.

Czemu niby żwirek lepiej zamykać? Przecież on nie ma żadnych własciwości, które moga się 'ulotnić', nie rozumiem. I nie spotkałam się jeszcze ze zwirakmi z nie-iglastych drzew.

Siana nie zamykam, ale zioła owszem, to im nie szkodzi, przeciez są suszone, a jak je zamykam to dłużej utrzymują aromat.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Aneczka

  • Gość
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 11, 2009, 17:17:30 pm »
Cytat: "Mara"
kilka poczęstunkow (plasterkow jabłka, banana etc.)

kilka poczestunków w ciągu dnia to zdecydowanie za dużo

Mara

  • Gość
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 11, 2009, 19:52:54 pm »
1-3 plasterkow jabłka lub marchewki jest zadużo?  :hmmm  

To jest mały cienki plasterek, 0.25-0.5 sm. Jablko "Granny Smith" (cierpke, nie słodke).

Cytuj
I nie spotkałam się jeszcze ze zwirakmi z nie-iglastych drzew.

U nas w miasćie trudne, ale możliewe odnaleźć zwirek z Topoli osika.
Ale ja do kuwiety używam piasek.

Cytuj
Mara - granulat powinien byc zamkniety, ja zamykam.

Dlaczego on sprzedawa sie w opakowańu z perforowaniem?

Aneczka

  • Gość
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 11, 2009, 20:58:46 pm »
Cytat: "Mara"
1-3 plasterkow jabłka lub marchewki jest zadużo?  

marchewki to ok, ale trzy plasterki jabłka codziennie, to juz nieco za dużo cukru
Cytat: "Mara"
U nas w miasćie trudne, ale możliewe odnaleźć zwirek z Topoli osika.
Ale ja do kuwiety używam piasek.

to po co w ogóle żwirek jak nie do kuwety??
Cytat: "Mara"
Dlaczego on sprzedawa sie w opakowańu z perforowaniem?

opakowania które ja kupuje nie sa perforowane, a trzymam w plastikowym pojemniku na żywność, żeby nie wietrzał

Mara

  • Gość
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 11, 2009, 21:17:19 pm »
Cytuj
to po co w ogóle żwirek jak nie do kuwety??

Ja nie używam drewniany żwirek wcale, on za dużo śmierdzi.
Nie podoba sę ten drewniany żwirek ani mnie, ani mójemu króliku (zaprzestawał używać kuwety, gdy tam był ten żwirek).

Aneczka

  • Gość
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 11, 2009, 23:09:09 pm »
Mara, ah, no to wszystko jasne. Mojemu na szczęście się podoba:)

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 02, 2009, 11:49:44 am »
Wszyscy mówią, że granulat najlepiej dawać rano i wieczorem. I ja tu mam pytanko. CO to znaczy rano i wieczorem? Bo dla jednych rano to będzie 6 a dla innych np 10. I tak samo wieczorem - 16 czy np 21? Czy może to nie ma znaczenia? Bo my Puśkowi zazwyczaj dajemy koło 9 (na 10 do pracy) a wieczorem to różniena początku była 16, ale stwierdziłam, że to chyba za wcześnie i starałm się przesuwać na później. Teraz dostaje o 18 ale ju od 17 jakoś Pusiek zczyna chodzić koło nogi i mam wrażenie, że chce ghranulatu. Od 16 jakoś w ogóle nie je sianka, tak jakby sobie zostawiał miejsce w żołątku na granulat (sianko oczywiści ma zawsze). No i zauważyłam, że w dzień to zazwycaj zjada mniej więcej pół paśnika a po nocy to w paśniku nic nie zostaje, mimo, że sianka było pełno. No i juz sam nie wiem czy to godziny podwania granulatu są dobre :] A dziś nam się skończy pierwsza paczka sianka z zuzali (300 g), którą zjadł w 12 dni :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 02, 2009, 11:59:21 am »
Moje dostają około 7 rano i 19 wieczorem.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Gina

  • Gość
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 02, 2009, 12:37:01 pm »
Moja dostaje tylko rano w okolicach 8. W ciagu dnia ma suszki, zieleninę i warzywa, a wieczorem i w nocy siano.
Właściwie pory karmienia każdy ustala sobie indywidualnie, jak mu pasuje do rozkładu dnia.

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 02, 2009, 13:05:25 pm »
moje dostają tylko wieczorem w okolicach 20-21 :)
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 02, 2009, 14:03:39 pm »
Ja moim daje rano przed wyjściem do szkoły czyli ok. 7.00 - 7.30
i nawet w weekend wstane specjalnie o tej godzinie :D
A wieczorem ok . 19-20 , a ostatecznie o 21 ;)

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 02, 2009, 14:06:45 pm »
moje dostają łyżkę rano ok 9-10 a drugą ok 21 .  Do sniadania daję trochę warzyw i suszkó , w ciągu dnia trawkę,liście,suszki,niekiedy smakołyk.
SylwiaG

Aneczka

  • Gość
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 02, 2009, 14:11:36 pm »
moje rano koło 8:00, wieczorem koło 22:00 jeżeli chodzi o granulat.

Andzia;)

  • Gość
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 03, 2009, 08:29:25 am »
ja moim daje rano o 6 bo Dianka zarlok wstretny :bejzbol  juz buszuje po klatce bo jest glodna mimo tego ze ma sianko i budzi chlopakow a oni potem ze zlosci tez chalasuja i chocby nie wiem jak bardzo bym sie zle czula czy nie chcialo by mi sie wstac to nie ma na nich sily :DD a wieczorem juz jest lepiej bo ciszej wiec okolo 20 daje im jedzonko

tosia1

  • Gość
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 03, 2009, 17:44:20 pm »
ja mojej Fifi daje :)
24h ma sianko

daje tak 07:00 i 19:00

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 04, 2009, 08:33:41 am »
Mój je granulat o 8 rano, potem jak wracam z pracy to mu jeszcze sypie i na wieczór też trochę jeszcze dostaje. Cały czas ma sianko i w międzyczasie dostaje zieleninę, suszki lub warzywa.

Offline blordy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 55
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 04, 2009, 09:49:08 am »
Ja moim daję ok. 7 owoce i warzywa, a wieczorem koło 22 granulat i jakieś dodatki warzywne, granulat i tak im zostaje do rana i one sobie chrupią cały dzień.

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 14, 2009, 21:32:39 pm »
ja sypie Afrusi tak na oko lyzke duza granulatu i jak to zje to jej sypne wiecej ale zazwyczaj zostawia sianko ma zawsze wode w miseczce tez bo z poidelka zle sie jej pilo i czasem dam jej jakies warzywo albo owocek jakis jak jest ;) czasem robie jej salatki :D
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Aneczka

  • Gość
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 15, 2009, 14:02:02 pm »
rokiowca, królik powinien jeść przede wszystkim zielenine, potem warzywa. Oczywiście siano. Granulat to tylko doadatek (dawaj nie wiecej niz dwie łyzki dziennie).
Swieżej zieleniny i warzyw min 3-6 gatunków dziennie, obiętościowo 2-3 szklanek. To ejst prawidłowa dieta królika.
Pamiętaj również ze wszystko nalezy wprowadzac stopniowo i powoli.
Marchewka, buraki i owoce podajemy w ilosciach przysmakowych bo zawieraja duzo cukru
Poszper w dziale dieta

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 15, 2009, 18:37:15 pm »
wiem czytalam o tym juz ze granulatu daje sie lyzke albo 2 i tyle daje mneijwiecej i Afrus to ma czasem na 2 dni
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 15, 2009, 18:43:43 pm »
Jeżeli zostawia granulat w miseczce to syp rano i wieczorem tyle, żeby zjadała na raz(nawet mniej niż łyżkę stołową). Wtedy w międzyczasie będzie skubać sianko. A jak się przyzwyczai do tego, że ma pełną miseczkę to zapomni o sianku i będzie skubać granulat.

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 15, 2009, 20:40:27 pm »
no ja jej daje taka duza lyske jak sa do zupy tego granulato najbardziej lubi jesc w nocy jak ja spie to sobie sianko chrupie albo jakiegos owocka lub ten granulat :D

[ Dodano: Pon Cze 15, 2009 9:41 pm ]
mam pytanie czy kroliczki moga jesc platki
o takie cos

bo widzialam u niektorych osob ze kroliczki maja cos tego typu w jedzonku ale czy to jest to to nei wiem bo w tych mieszankach sa rozne rzeczy bo mam takich platkow w trzy i troche
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Aneczka

  • Gość
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 16, 2009, 12:28:42 pm »
ewentualnie jako przysmak nieprzetworzone płtki owsiane. Żadne płatki typu "do mleka" się nie nadają

Karcia

  • Gość
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 21, 2009, 08:35:52 am »
a jakie najlepiej dawac granulaty???a trzeba je dawac ???a woda ma byc specjalna z zoologicznego czy zwyczajna z kranu i czy ma byc przegotowana czy nie?czy moge podawac mojemu Kicusiowi takie ziiolka ususzone dla krolisiow z zoologicznego czy to nie za dobrze?????a sianko jakiej firmy???czy kolbe tez dawac czy nie?a jaka karme?

Chucky123

  • Gość
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 21, 2009, 09:05:35 am »
http://forum.kroliki.net/search.htm <-- to naprawdę nie gryzie !

korzelek

  • Gość
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 24, 2009, 21:08:27 pm »
Moj trusiek dostaje jedzonka 2 razy dziennie rano ok 5.30 i wieczorem ok 22.00 jestem zdania ze skoro krolik na wolnosci je z samego rana i wieczorm to juz tak maja zapisane w głowkach dostaje warzywko zawsze i jakis owoc a nieograniczony dostem ma do sianka no i oczywiscie do wody i galazek najbardziej lubi suszone gałazki wczesniej dawalam mu  caly czas jedzonka ale puznej doszlam do wniosku ze moze sie za bardzo utluczyc uwielbia takze owoce suszone a takze takie z puszki w syropie ale zanim mu dam te drugie to plucze w wodzie bo to i tak wystarczajaco duzo kalorii zawiera ale zadko je dostaje