Autor Wątek: Pory dawania jedzenia.  (Przeczytany 11611 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

karola

  • Gość
Pory dawania jedzenia.
« dnia: Maj 05, 2009, 07:15:39 am »
Prosze o rade w sprawie kiedy dawac kroliczkowi jedzenie.Ja daje tylko rano.On rano to rzuca sie na jedzenie,wiec mysle czy jeszcze nie dac mu polowy ranej jedzenia wieczorem.Co o tym sadzicie?

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 05, 2009, 07:39:15 am »
Daje nrazie maluszkowi jeden raz dziennie całą miseczkę. Dawaj całe pełne miski. Pochrupie albo jak ty to napisałaś "rzuci" się na to jedzenie i po sprawie.

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 05, 2009, 07:40:20 am »
powinno dawać się dwa razy dziennie , oczywiście mówiąc o granulacie . W ciągu dnia króliczka powinna mieć cały czas siano , warzywa czy suszki

karola

  • Gość
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 05, 2009, 07:51:15 am »
Dzieki za rade.

Aneczka

  • Gość
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 05, 2009, 10:52:13 am »
Nie dajemy króliczkom całej miski jedzenia. Capri powinna dostawać rano i wieczorem po dwie łyzki granulatu (nie mieszanki z ziarnami i chrupkami) rano i wieczorem.
Basia, która jest dorosłym królikiem, po łyżce granulatu rano i wieczorem.
W ciągu dnia oba króliczki powinny mieć cały czas dostęp do siana i suszków.
Basia oczywiście powinna byc karmina świeżym pokarmem (objętościowo ok 2 szklanek dziennie). Natomiast Capri pomału świeże wprowadzać (jeden rodzaj w tygodniu od malutkiej porcji-zwiększać stopniowo, obserwować bobki)

Dorota1000PNS

  • Gość
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 05, 2009, 13:13:46 pm »
U mnie do granulatu (wsypuję rano i wieczorem), siana i wody mają dostęp 24h, natomiast warzywa i owoce podawane są średnio trzy razy dziennie. Dzięki temu, że podaję dużą ilość zieleniny, jedzą mniej granulatu niż wcześniej.

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 05, 2009, 13:20:53 pm »
Nie bardzo wiem co to ten granulat... Caprii póki co musi mieć mieszany pokarm ze starym i tym nowym. I dlatego wychodzi cała miska. ..

Dorota1000PNS

  • Gość

Aneczka

  • Gość
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 05, 2009, 13:28:42 pm »
Fallen, ale mieszanie pokarmu polega na tym że: Twój królik powinien dostawać 2 łyżki stołowe dwa razy dziennie, więc dajesz mu po łyżce nowego i łyżce starego, inaczej nigdy nie nauczy się jeść nowego pokarmu. Za kilka dni, będzie juz dostawał 1,5łyżki nowego i tylko 0,5 starego, aż do wyeliminowania starego.
Jak nazywa się ten pokarm?
Granulat to pełnowartościowy pokarm dla królików. Dobry pokarm, to taki który ma następujące proporcje: włókno - 18% lub więcej, białko - około 13-14%, tłuszcz - nie więcej niż 3%.
Mieszanki z ziarnami są dla królików zbyt tłuste, obciążają przewód pokarmowy, spowalniają trawienie a w rezultacie prowadzą do otyłości.
Na polskim rynku najlepszym granulatem jest granulat Cuni Complete firmy Versele - Laga: http://www.cuniland.pl/index.php?m=ass&s=rowr5qatcwk5skcgb6n2ojhjoehcya67&id_ass=85571
Warto w niego zainwestować bo zapewni Twojemu króliczkowi zdrowie i dobrą kondycję, nie będzie problemów z ceko i na pewno mniej problemów przy linieniu

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 05, 2009, 13:33:07 pm »
Ten stary nie wiem jak się nazywa. Kobieta mi nie powiedziała. ten nowy ma nazwę ... trudno określić . Napisy na tej siateczce xD : preStige , Cuni Junior Nature , Fibre&Herbs  :DD

Aneczka

  • Gość
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 05, 2009, 13:38:33 pm »
No, to jeszcze nie najgorzej, ale jak juz Ci się będzie kończył to lepiej zamów Cuni Complete, jest zdrowszy i zwykle lubiany przez króliki:)

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 05, 2009, 13:50:10 pm »
Aneczko czy jak do mojej Caprii przyczepił się malutki kleszcz to po wyjęciu jego trzeba iść do weta ?. Nawet nie wiem jak go złapała ... Boże ledwo widzę  ;(

Aneczka

  • Gość
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 05, 2009, 14:55:00 pm »

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 09, 2009, 22:03:58 pm »
Do rzcezy - chodzi mi o dietkę, dla mojego nowego Tolka - przypomina prosiaczka jest bardzo duży i tłuściutki.Żal mi go bo pewnie jest też ciężki. Włascicielka (poprzednia) :D dawała mu mieszanki , i to za dużo. Nie chcę zmieniać mu od razu diety więc też kupiłąm jakąś mieszankę - dałam mu troszkę mojego i resztę mieszanki - ale mało dostał - sianko ma jeść. Co myślicie, niemam doświadczenia w odchudzaniu szczególnie królików . .
SylwiaG

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 09, 2009, 22:09:20 pm »
No to tak. Nasza dieta (która uwierz mi przyniosła już efekty) wygląda następująco:
Rano: łyżka granulatu (taka jaką kiedyś dodawali do odmierzania kawy, to jest mniej niż łyżka stołowa) i łyżeczka od herbaty suszonych warzyw zuzali ( Tosia miewa lepkie kupy po świeżych).
Wieczorem to samo. Siano do woli i w tzw. międzyczasie suszki zuzali, których jakoś specjalnie nie wydzielam. Raczej sporo suszków zjada.
Dla nas te 3kg to i tak jest duży sukces...

A no i żeby nie było wątpliwości - nie głodzę mojej Tosi. Ona ma wilczy apetyt od samego początku. Należy do tych króliczków, które się NIGDY nie najadają. Od momentu przejścia na dietę obserwuję u niej zwiększoną aktywność i nawet futerko ma bardziej błyszczące po wywaleniu tego i owego z jej jadłospisu.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 09, 2009, 22:23:29 pm »
a w miedzyczasie nie dajesz warzyw ??
SylwiaG

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 09, 2009, 22:30:39 pm »
No daję tylko te suszone z zuzali rano i wieczorem. Bo Tośka ma sensacje po świeżych. Ewentualnie jak podsuszę jakieś listki botwinki, pekińskiej, pietruszki - to tak. W międzyczasie dużo suszków jej daję.
Tych suszonych warzyw tak mało, bo tam jest marchewka, burak, pietruszka i jabłko, więc są dość kaloryczne :/  Staram się skupić na zieleninie. Wczoraj dałam jej świeży listek cykorii do kolacji i kawałek młodego buraczka. Kupy były ok. Więc może stopniowo wprowadzimy więcej świeżych warzyw i zieleninki.
Moim zdaniem nie masz się co przerażać wagą Tolka. I tak nie jest tragicznie. Ograniczysz to i owo w diecie i nabierze smukłości :)

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 09, 2009, 22:47:45 pm »
ale tak naprawdę nie wiem ile waży :D .. Jak pojedziemy do weta to sie przekonam.
SylwiaG

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 09, 2009, 22:53:20 pm »
Tośka była ważona na początku tygodnia :D Więc mam aktualne info. Ale naprawdę widziałam zdjęcia Tolka i nie wygląda źle. Pewnie, że trzeba zdrowiej zacząć go odżywiać, wywalić mieszankę. Ale baranki mają chyba tendencje do tycia (przynajmniej niektóre, takie nienasycone, wyjadające z kosza na śmieci :diabelek )

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Pory dawania jedzenia.
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 09, 2009, 23:46:40 pm »
heh, przed chwilą położyłam się koło Tolka i burczy mu w brzuszku. Wodę pije sanko wina dałą troszkę karmy. Hmm Asia(byławł) wspominała ze ma to po ziołach w sianie, ale normalne ziola suszki moze soatwać nie rozumię tego bo to to samo prawie. Chyba mi nie powiedziano całej prawdy o Tolkowym brzuszku.
SylwiaG