Autor Wątek: Kupki  (Przeczytany 8610 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aneczka

  • Gość
Kupki
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 19, 2009, 11:16:09 am »
Kitty27, może to robic z nudów, to nawet bardzo prawdopodobne. a on je zjada, czy tylko rozgryza?? Zaszkodzić mu nie zaszkodzi, więc nie ma się czym martwić.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Kupki
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 19, 2009, 11:19:07 am »
Cytat: "Aneczka"
Kitty27, może to robic z nudów, to nawet bardzo prawdopodobne. a on je zjada, czy tylko rozgryza?? Zaszkodzić mu nie zaszkodzi, więc nie ma się czym martwić.


czasami zjada, a czasami rozgryza.
od dawna przestalam sie tym przejmowac, niech robi co chce, ale ostatnio zauwazylam, ze duzo bobkow robi i nie sa zjedzone.
Moze dlatego, ze mam kota to ma z nim zajecie?
na razie jak tylko maly kocurek chce robic zapasy to zorrus ucieka i fuczy na niego  ;)

karola

  • Gość
Kupki
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 23, 2009, 14:52:22 pm »
Mój też tak robił,to jest normalne.

korzelek

  • Gość
Kupki
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 24, 2009, 21:21:48 pm »
12. Dlaczego królik zjada swoje odchody?

  Króliki są koprofagami. To znaczy, że ich układ pokarmowy przystosowany jest do dwuetapowego trawienia spożywanego pokarmu. Koprofagia, to zjadanie specjalnej odmiany kału - w przypadku królików zwanego cekotrofami, bądź kałem witaminowym, w celu pełnego wykorzystania zawartych w nim substancji odrzywczych i witamin. Królicze cekotrofy wyglądają inaczej niż zwykłe bobki. Są większe, składają się z posklejanych ze sobą cząstek przypominając grona, są pokryte przeźroczystym śluzem i wydzielają dość silny zapach. Zdrowe, nieprzekarmiane króliki zjadają kał witaminowy prosto z odbytu, tak, że opiekun może ich nie widzieć. Cekotrofy zawierają przede wszystkim witaminę B, która w innej niż ta postaci nie jest przez królika przyswajana (bądź przyswajana z trudem), jeśli więc zauważamy, że królik nie wyjada swoich cekotrofów często - jest to sygnał, aby przeanalizować jego dietę i wprowadzić zmiany polegające na zmniejszeniu pokarmów wysokokalorycznych. Ciągłe pozostawianie cekotrofów może doprowadzić do awitaminozy.  TYLE ZNALAZLAM :DD

Aneczka

  • Gość
Kupki
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 25, 2009, 09:59:16 am »
korzelek, to nie jest temat o cekotrofach, to wszyscy wiemy, to jest temat, o króliczkach, które zjadają bądź rozgryzają zwykłe bobki.
No, a kolejna sprawa, jeżeli cos cytujemy to dajemy w cudzysłów i piszemy z jakiego żródła, pamiętaj o tym, bo to ważne z punktu widzenia prawa o prawach autorskich i własności intelektualnej:)

korzelek

  • Gość
Kupki
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 25, 2009, 13:27:34 pm »
aneczka    sorki najwyrazniej zle zrozumialam temat i nastepnym razem bedem pamietala o uwagach jakich mi udzielilas

Aneczka

  • Gość
Kupki
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 25, 2009, 14:00:14 pm »
korzelek,  :icon_biggrin

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Kupki
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 26, 2009, 23:54:34 pm »
korzelek, jak to przeczytalam to  sobie przypomnialam jak mnei Afrus dzisiaj lizala po twarzy  :chory
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


żukosoczek

  • Gość
Kupki
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 16, 2009, 20:07:21 pm »
Moj tez normalne bobki zjada. Gorzej, jak jest poza klatka i jakiegos "wystrzeli", a potem go pogryzie i wypluje w to samo miejsce... Potem nie moge tego z dywanu wyskrobac  :rotfl2

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Kupki
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 16, 2009, 21:53:31 pm »
żukosoczek, odkurzacz i jazda albo wez miotle albo smiatek i to tak zamiec albo wytrzep dywan moja afruz tez je babki te zwykle jak te platki do mleka ma do zabawy rolke papieru ma jedzenei ma wode sianko ale ona se bobki wcina dzisiaj cme chyba zjadla bo lezla cma i jej nie ma i zostalo cos jakby glowa od tej cmy
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


żukosoczek

  • Gość
Kupki
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 17, 2009, 10:43:00 am »
Nikuś co znajdzie to zje, a potem zawsze zostaja jakies "szczątki"  :lol i trzeba z odkurzaczem wjechac xD

Fluy

  • Gość
Kupki
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 24, 2009, 22:42:42 pm »
Tuśka jadła tylko ceko, a Toffee i jedno i drugie. Mam wrażenie, że jej to po prostu smakuje, bo dietę ma bogatą (jeśli nawet nie za bardzo bogatą) i raczej nie brakuje jej witamin.

Offline Kitty

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
    • facebook
Kupki
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 27, 2009, 14:12:58 pm »
A moja Zuzia to zależy cóż i tak trzeba posprzątać :PP