Autor Wątek: Poradnik?  (Przeczytany 9756 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Monial

  • Gość
Poradnik?
« dnia: Maj 02, 2009, 17:18:48 pm »
Kurka, i znów nie wiedziałam gdzie mam napisać.. (w razie czego prosze o przeniesienie tematu w odpowiednie miejsce).

Mam taki pomysł, iż chcę stworzyć taki duży poradnik o króliczkach w postaci pdf.
Artykuły biorę z internetu... oczywiście ze strony SPK to podstawa, dlatego po ukończeniu pierwsze co, mam zamiar wysłać to SPK w celu niejako zatwierdzenia.

Tak sobie pomyślałam ze cos takiego może sie przydać. Wszystko (prawie) w jednym miejscu... nawet gdy net zawiedzie a ktos po prostu będzie chcial sobie cos przypomnieć... Lub po prostu sobie wydrukować jako książkę.

Tak zeby bylo wszystko w jak najlepszym porzadku o pozwolenie na zamieszczenie artykułu bede pytać... tzn najpierw to zrobie, a potem najwyzej wywale. Nie chcialabym jakichś głupich sytuacji.

Zamierzam tez przejrzeć dokładnie forum i zrobic cos w stylu faq, pytania i odpowiedzi...

Wiec sprawa nr 1. Co o tym myślicie? Co byście moze dodali, jakies pomysły?

Sprawa nr 2. Jako ze zdaje sobie stprawe, ze korzystanie w ogolnodostepnych w internecie zdjec królikow moze byc nieco niezgodne z prawem, mam prosbe o wyslanie mi zdjec swoich kochanych ucholów. Im wiecej tym lepiej.
Nie chce zeby to byl suchy tekst, lecz cos co można zobaczyć tez na wlasne oczy.
Takze i krole, i akcesoria, i klatki, i pokarm, zdjecia suszkow.... dosłownie wszystko.
Imie i nazwisko tez sie przyda jesli chcecie żeby zdjęcie bylo podpisane...


mail: monis_9151@wp.pl

I z gory dziekuje :)

Linka

  • Gość
Poradnik?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 02, 2009, 18:30:34 pm »
Pomysł mi się podoba, wrzucaj tekst tutaj to ewentualnie można poddac go dyskusji :P

Monial

  • Gość
Poradnik?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 02, 2009, 19:01:38 pm »
Calosci nie wrzuce bo same artykuły z SPK zajmują jakieś 60 str Worda.

Ale jak stworze FAQ i tym podobne bardziej cos od siebie to na pewno dam :)

Jakiś pomysł na tytuł książki?

A chciałabym żeby ktoś z SPK wypowiedział się na temat tego pomysłu.

Marley

  • Gość
Poradnik?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 02, 2009, 20:21:36 pm »
Czyli normalnie mogę wysłac zdjątka Tosi?

Monial

  • Gość
Poradnik?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 02, 2009, 20:36:35 pm »
Oczywiscie ze tak Tosie, i wszystko co mogloby byc dobrym przykladem :)

Offline Martuu

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 192
Poradnik?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 03, 2009, 20:59:57 pm »
GA posiada poradnik w wordzie, ktory najczesciej jest wysylany do osób chcacych adoptowac krolika. Moze moglybysmy go udostepnic, ale to musi byc decyzja wszystkich dziewczyn.

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Poradnik?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 04, 2009, 07:46:44 am »
Podoba mi się  :lol . W króliczkach jestem początkująca więc napewno mi pomoże. Co do pierwszego to chciałabym się zapytać czy pies i królik moga być razem pod jednym dachem ?. Zamierzam kupić Goldena Retrivera Maleńkiego szczeniaka. Mój królik ma tak około 1 - 2 miesiace. Z reszta nie wiem bo ta okropna kobieta mi nie powiedziała nic o tym ucholu  :oh: . Wiem tyle , że to dziewczynka ; )

Monial

  • Gość
Poradnik?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 04, 2009, 09:04:20 am »
Cytat: "Martuu"
GA posiada poradnik w wordzie, ktory najczesciej jest wysylany do osób chcacych adoptowac krolika. Moze moglybysmy go udostepnic, ale to musi byc decyzja wszystkich dziewczyn.


Napewno by sie przydalo.

Mi praca nad tym troszke zejdzie. Jeszcze tydzien pracuje... wiec za tydzien za to sie ostro wezme. Takze czekam na decyzje:)

Aneczka

  • Gość
Poradnik?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 04, 2009, 12:08:09 pm »
Monial, myślę, że co do zdjęć, to przejżyj sobie dział ze zdjęciami, jak jakieś Ci się spodoba, to spytaj na PW czy właściciel się zgadza udostepnić, nikt Ci nie będzie zapychał skrzynki mailowej, będziesz miała duży wybór. Myślę, ze wszyscy, lub prawie wszyscy się zgodzą

Toluś123

  • Gość
Poradnik?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 07, 2009, 18:58:21 pm »
Już był pomysł poradnika. Niestety spalił "na panewce".
Może teraz się uda. Jestem jak najbardziej za

kucharz19

  • Gość
Poradnik?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 15, 2009, 11:39:16 am »
Myślę, że decyzja co do przekopiowania całej strony SPK do Worda zależy od zarządu :). Proszę maila na sekretarz@kroliki.net. Proszę napisać jakie artykuły będą w nim użyte, skąd zdjęcia, czy masz pisemną zgodę autorów na wykorzystanie takowych zdjęć.

Cały poradnik w wersji Word i pdf przed jakimkolwiek udostępnieniem wysłać najpierw do mnie. Jeśli zarząd zaakceptuje go to będzie można go opublikować.


Cytat: "Fallen"
Zamierzam kupić Goldena Retrivera Maleńkiego szczeniaka.


Lepiej weź ze schroniska... tam też czeka dużo zwierząt... szczeniaków i starców... Są kundelki, kundle, a nawet rasowe :). Przed kupnem zastanów się 20 razy czy jednak nie warto zaadoptować ze schroniska psa?

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Poradnik?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 15, 2009, 15:06:34 pm »
Kucharz19 , zastanawiałam się nad właśnie takim biedaczyskiem. Jednak zauwazyłam , że u mojej koleżanki pies i królik nie żyją razem w zgodzie i nie potrafię sobie wyobrazić mojej Caprii przerażonej. Zrezygnowałam z psa , dobry wybór ?.

Monial

  • Gość
Poradnik?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 16, 2009, 10:14:52 am »
Cytat: kucharz19
Myślę, że decyzja co do przekopiowania całej strony SPK do Worda zależy od zarządu :). Proszę maila na sekretarz@kroliki.net. Proszę napisać jakie artykuły będą w nim użyte, skąd zdjęcia, czy masz pisemną zgodę autorów na wykorzystanie takowych zdjęć.

Cały poradnik w wersji Word i pdf przed jakimkolwiek udostępnieniem wysłać najpierw do mnie. Jeśli zarząd zaakceptuje go to będzie można go opublikować.

Oczywiście nie zamierzałam inaczej. Zdaje sobie sprawę ze nie mogę tak hop siup sobie brać czyichś tekstów i zdjęć bez zgody i od tak to udostępniać.

Całą sprawę muszę jeszcze przemyśleć. Na razie do własnego użytku stworzyłam jeden poradnik ze strony uszatej o samym zywieniu i 30 stron zajmuje prawie 20mb.... także chyba będę musiała to jakoś porozbijać.
Pomysł mam, ale trzeba go dopracować. Oczywiście wszystko ode mnie prosto do SPK.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Poradnik?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 16, 2009, 23:28:06 pm »
genialny pomysł!

ja tez poprosze o ten pdf na mail spk@kroliki.net jak juz zostanie zrobiony.

Bedzie to wtedy taka forma nowoczesnej ksiazki z opcją druku na żądanie (za granicą staje sie to popularne).

Generalnie marzy mi sie wydanie  roznych ksiazek i pewnie sie za to w przyszlosci zabiorę.

a moze chcialabys tez pisac jakies artykuly na nasza strone? odezwij sie na gg, moj numer 599069.

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Poradnik?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 17, 2009, 18:11:21 pm »
Może pisz jakie chcesz zdjęcia.
Np. potrzebny jest Ci królik myjący się, każdy podeśle Ci fotkę swojego w tym temacie lub na mail i wybierzesz najlepsze itd. ;)


Monial

  • Gość
Poradnik?
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 19, 2009, 20:46:25 pm »
Cytat: "ppx"
Może pisz jakie chcesz zdjęcia.
Np. potrzebny jest Ci królik myjący się, każdy podeśle Ci fotkę swojego w tym temacie lub na mail i wybierzesz najlepsze itd. ;)


Mysle ze jak juz powstanie caly poradnik, to wtedy bede prosic o zdjecia i je wykorzystam.
Moze z mailem troche klopotu... wiec moze jakis temat do ktorego kazdy wklei zdjecia.
Zobaczymy :)

nuka

  • Gość
Poradnik?
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 20, 2009, 08:00:27 am »
Popieram pomysł, powodzenia  :lol

Monial

  • Gość
Poradnik?
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 25, 2009, 22:47:58 pm »
Praca ruszyla :) Wstepnie obrobiony tekst. Teraz konsultacje z SPK... i jak bedzie wszystko na OK bede uzupelniac o zdjecia. Takze pstrykac pstrykac ... a kroliczki pieknie pozowac;)

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Poradnik?
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 30, 2010, 19:28:44 pm »
Fajnie by było, gdyby SPK wydało kiedyś poradnik/książkę o królikach. :3


Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Poradnik?
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 01, 2010, 09:19:49 am »
Problem poradnika jest to przede wszystkim problem merytorycznego tekstu i kolportarzu. Oczywiście możemy wziąć z neta artykuły, ale ja osobiście nie brałbym wtedy odpowiedzialności za to co wydaję. To samo tyczy się porad z naszej strony.

Wg mnie trzeba by po prostu obczaić rynek takich książek o królikach, znaleźć jakąś dobrą i dogadać się z wydawcą/autorem, że będą mogli dać logo "Polecane przez Stowarzyszenie Pomocy Królikom", a w zamian my będziemy ją polecali na stronie, no i oddadzą może nam część honorarium.