Autor Wątek: co położyć na podłogę klatki?  (Przeczytany 10250 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

alison1628

  • Gość
co położyć na podłogę klatki?
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 06, 2009, 08:49:46 am »
O takiej nawet nie pomyslalam-ale jak sama zauwazylas sa rozne wycieraczki-przewaznie z materialu ktory jest szorstki.Inaczej nie spelnial by swojej roli jako wycieraczka.  :/              agaffe-sprobuj z reczniczkiem. :jupi

agaffe

  • Gość
co położyć na podłogę klatki?
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 06, 2009, 10:38:36 am »
ale kombinujecie ;-P

Alison, u mnie ręcznik na pewno nie zda egzaminu:)
mamy gołe dno. jak się lato skończy, położymy dywanik (czy też wycieraczkę :> ).

alison1628

  • Gość
co położyć na podłogę klatki?
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 06, 2009, 12:17:28 pm »
agaffe-skad masz pewnosc ze nie zda egzaminu-probowalas?Jezeli nie to nie zakladaj z gory ze sie nie nada. :P A mnie sie wycieraczka wydaje nieodpowiednia.Jezeli dywanik nie zdal egzaminu-tym bardziej wycieraczka sie nie nada.  :dobani

Offline katarynka1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 539
co położyć na podłogę klatki?
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 06, 2009, 12:39:02 pm »
Gucio, jak i uszaki na tymczasie mają połozone na dnie klatki ręczniki i u mnie to zdaje egzamin
dobrze widzi się tylko sercem,najważniejsze jest niewidoczne dla oczu...

Człowiek - czy to naprawdę brzmi dumnie???
http://www.youtube.com/watch?v=bEgvc4Ei2pQ

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
co położyć na podłogę klatki?
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 06, 2009, 13:15:52 pm »
Tosia lubi mieć ręcznik w klatce, bo zwija go sobie jak chce i kładzie sie na nim. Przy okazji podgryza tak, że wygląda jak ser dziurdamer ;)
Za to Józi ręcznik wyraźnie przeszkadzał. Siłowała się z nim kilkanaście minut przesuwając go w różne miejsca klatki. Wyglądała na niezadowoloną. Teraz ma w klatce gołe dno i jest ok.
Więc u każdego uszatego sprawdza się coś innego. Trzeba próbować :)

agaffe

  • Gość
co położyć na podłogę klatki?
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 06, 2009, 13:17:34 pm »
Alison,
nie, z ręcznikiem na dnie klatki nie próbowałam.
ale znam swojego królika pod kątem jej zamiłowania do wszelkiej maści ręczników i szmatek (wykładam nimi kuwetę, bo żwirku raczej nie toleruje. jak ma żwirek albo szmatkę, która nie pachnie nią - siusia mi poza kuwetę  :bejzbol ) i wiem, że jest zbyt Lekki i Ponętny, żeby poleżał w klatce dłużej niż Dziuba jest poza nią ;-P

dlaczego uważasz, że wycieraczka się nie nada? próbowałaś? ;>
jak zauważyła Ciapusia, wycieraczki są różne. Sama mam taką, która wiem, że spokojnie by się nadała. Tylko, że jest za mała i ma już swoje zastosowanie;).

Tocha, moja Dziuba podobnie jak Twoja Tosia.
szmatkę, którą wkładam Jej do kuwety, wywleka sobie z niej, zwija i kładzie się na niej. I, co prawda, sika na szmatkę, ale ta najczęściej jest poza kuwetą ;-P
ale nie przeszkadza mi to, bo efekt osiągnięty -> w klatce jest sucho.

Toluś123

  • Gość
co położyć na podłogę klatki?
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 07, 2009, 18:15:07 pm »
ja zrobiłam mały eksperyment, przecięłam dywanik na połowę i jeden kawałek dałam do klatki. Początkowo wyglądało to tak: kuweta, dywanik, gołe dno. Kicaj przemeblował, dywanik leży skosem a dupcia na gołym, przednie łapki na dywaniku

Martynkaa89

  • Gość
co położyć na podłogę klatki?
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 14, 2009, 12:07:57 pm »
Mój króliś ma na dnie klatki ręcznik, bez niego siedzi tylko w kuwecie tak więc bez czegoś na dnie ani myśli zejść na gołe podłoże klatki. (Taka wrażliwa Damulka :P). W ogóle Bandzior jeśli chce wyjść z klatki to musi mieć tam koc, ręcznik cokolwiek nie wyjdzie na panele boi się i ślizga tak więc i poza klatką ma swój koc rozłożony żeby mógł pokicać.

Aneczka

  • Gość
co położyć na podłogę klatki?
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 14, 2009, 16:26:49 pm »
Cytat: "Martynkaa89"
nie wyjdzie na panele boi się i ślizga tak więc i poza klatką ma swój koc rozłożony żeby mógł pokicać.

przyzwyczai się, skoro masz w domu panele, to raczej bym nie rozpieszczałą za bardzo królika kocem, tylko przyzwyczajała do kicanai po sliskiej powierzchni, bo skończy się na tym, że będziesz musiała mieć w domu pełno "kocowych" dywaników:)

Frotek też na początku jak wychodził na panele to mu sie normalnie łapki rozjeżdżały, a teraz kica jaks zalony

Martynkaa89

  • Gość
co położyć na podłogę klatki?
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 14, 2009, 17:17:17 pm »
Kurcze a moja księżniczka ma pełno koców może stopniowo zaczne je zabierac.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
co położyć na podłogę klatki?
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 14, 2009, 18:03:31 pm »
Moja Ciapula jak ją mam 4 lata tak dalej nie odwazyła się wyjśc do przedpokoju, na sliskie kafelki ;)
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
co położyć na podłogę klatki?
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 14, 2009, 18:06:14 pm »
Ciapusia no to identycznie jak Kremiś :DD

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
co położyć na podłogę klatki?
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 14, 2009, 18:17:26 pm »
Mój Tosio też nie wychodził zbyt chętnie poza dywan. Chyba, że poczuł chuć i biegł "za nogami". Było mu ciężko przestawić się na kicanie po wykładzinie pcv i miał porozkładane chodniczki, które Tośka regularnie zjadała  :diabelek Nigdy nie czuł się pewnie na śliskim podłożu. Ale właśnie dlatego, że od początku był dywan. Tośce i Józi jest wszystko jedno po czym biegają.

Martynkaa89

  • Gość
co położyć na podłogę klatki?
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 14, 2009, 19:26:56 pm »
Bandzior nie potrafi się przełamac powącha tylko panele i tyle ani myśli wejsc na nie, mam 3 koce rozłożone teraz mieszka w mojej przyszłej sypialni ma prawie pół pokoju do dyspozycji 24h może tak miec przez rok, ponieważ za rok  po ślubie się wprowadzam do narzeczonego i chcemy umeblowac i zrobic do porządku sypialnie, w tedy coś się wymyśli dla Bandziora napewno dostanie jakiś kawałek podlogi dla siebie  :DD

Aneczka

  • Gość
co położyć na podłogę klatki?
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 14, 2009, 20:02:08 pm »
Martynkaa89, jak królik od małego bedzie przyzwyczajony do paneli, to będzie po nich kicał, początkowo może będzie miał opory, ale pamietaj króliczki są z natury bojaźliwe i ciekawskie, z tym że 100 razy bardziej ciekawskie, a małych króliczków to się tyczy jeszcze z 5 razy bardziej niz dorosłych, więc możesz mi wierzyć na słowo, może troche mu to zajmie, ale na panele też wyjdzie. zostaw mu kawałek kocyka, a dookoła niech będą panele.

Gina

  • Gość
co położyć na podłogę klatki?
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 15, 2009, 10:15:53 am »
Mój Psotek nigdy na śliską powierzchnię z własnej woli się nie zapuszczał. Dlatego spokojnie mogłam zostawiać drzwi od pokoju otwarte- na kafelki w przedpokoju ani myślał wychodzić.
Natomiast Rudzikowa już kilka dni po zamieszkaniu u mnie pokazała, że nie widzi różnicy w kicaniu po dywanie czy po śliskim. Zdaje się, że nawet nie zauważa gdzie się dywan kończy a zaczynają kafelki :diabelek

agaffe

  • Gość
co położyć na podłogę klatki?
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 15, 2009, 17:37:55 pm »
a moja ciekawska małpka nigdy nie miała oporów z wychodzeniem na kafelki i tym podobne powierzchnie ^^
właśnie - zawsze ciekawość była silniejsza, i to na tyle silniejsza, że Dziubek nawet przez chwilę nie zastanowiła się, po czym chodzi ;)