Autor Wątek: Podawanie jedzenia  (Przeczytany 14321 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nuka

  • Gość
Podawanie jedzenia
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 22, 2009, 07:25:12 am »
A podajesz papkę z granulatu albo np. siemię lniane, zmiksowane jabłuszko, startą drobniutko marchewkę lub inne warzywka? A suszone ziółka?
Co do ilości zjadanego pokarmu i wody - podajesz 6 ml i królik wcina i wypija wszystko, czy podajesz więcej a po takiej porcyjce mały już nie ma ochoty na więcej?
Rozumiem, że skoro królik sam zjada sianko, mlecz i inne zieleniny to problemu z ząbkami nie ma. Teraz już jest dostępna najróżniejsza zielenina i dobrze, że uchol coś sam zajada. Ja bym bazowała obecnie właśnie na mleczu, kończynie, trawie i innych takich, dodatkowo papka z granulatu i troszkę siemienia. Siano i woda ile chce

Aneczka

  • Gość
Podawanie jedzenia
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 22, 2009, 10:25:03 am »
Z koniczyną uważaj, bo wzdyma, a ostatnie czego byśmy chcieli u chorego królika, to wzdęcia. Unikaj skrzypu i pietruszki, bo są moczopędne, a jeżeli króliczek jest chory i nie pije normalnie, to może się w ten sposób odwodnić.
Jeżeli królik je sam cokolwiek, to ja bym z tego zrobiła bazę jego pożywienia. Mój Frotek był przez trzy tygodnie na samych suszkach i zieleninie. Jezeli królik nic nie je, gerberki to konieczność, ale jeżeli je to lepiej ich nie podawać, to nie królicze jedzenie i nieco zapycha jelita. Ja Frotkowi dawałam gerberki tylko do momentu, aż sam zaczął jeść cokolwiek. To, że królik chudnie w czasie choroby to normalne. Królikowi wystarczą nawet 3ml co 3-4h, więc Twój głodny nie chodzi. Ale tak jak mówie, jeżeli tylko sie da, zrezygnowałabym z gerberków.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Podawanie jedzenia
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 22, 2009, 10:45:13 am »
Kinieczka, wysłałam Ci PW.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Kinieczka

  • Gość
Podawanie jedzenia
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 23, 2009, 11:07:58 am »
Dziękuje wszystkim za odpowiedz- bałam się zę mój króliś je za mało bo troche schudł. Ale od wczoraj jest znaczna poprawa- Kincia ma kręcz szyi prawdopodonie po e.cuniculi ale już wczoraj (po 9 dniach leczenia- bez użycia sterydów) zaczęła sama jeść no i się już troche wyprostowała. Na tyle jest dobrze, że już się nie przewraca i się sama myje. Myślę, że nasze problemy z dokarmianiem już się skończyły i że powoli wszystko już będzie wracać do normy :)
Dziękuje jeszcze raz wszystkim :)

Aneczka

  • Gość
Podawanie jedzenia
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 23, 2009, 11:13:57 am »
Trzymamy kciuki, za szybki powrót do całkowitego zdrowia. Na pewno sie uda. Bardzo sie cieszę, że już jest lepiej. Wilu z nas wie, co to nie spać po kilka nocy z rzędu, i sprawdzać czy u króliczka w porządku.

Tusiak

  • Gość
Podawanie jedzenia
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 24, 2009, 23:30:38 pm »
Zastanawia mnie jedna rzecz - mianowicie mam taką karmę (podkreślam słowo "karma", nie granulat :) vitakraftu - emotion hairball (w każdym razie chodzi o karmę pomagającą wydalać kłęby kłaków z przewodu pokarmowego).
O ile ktoś podaje karmy oprócz granulatu i innych rzeczy, ile tego powinno się dawać na dobę?

Aneczka

  • Gość
Podawanie jedzenia
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 26, 2009, 08:51:05 am »
ja nie podaję, ale jeżeli dajesz uszatemu 2 łyżki granulatu rano i dwie wieczorem, to podawał po 1,5łyżki i uzupełniaj 0,5 karmy

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Podawanie jedzenia
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 26, 2009, 08:58:48 am »
Powinno sie podawac jedną łyzke rano i wieczorem, a 2 to tylko mlodym krolikom...
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Aneczka

  • Gość
Podawanie jedzenia
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 26, 2009, 09:05:52 am »
No, ale ja napisałam jako przykład.
Tak mniej więcej 1/4 granulatu możesz zastąpi vitakraftem, dla ścisłości.