Autor Wątek: Prosze szybko o odpowiedź!!!!!!!  (Przeczytany 13150 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

julaa56

  • Gość
Prosze szybko o odpowiedź!!!!!!!
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 11, 2009, 13:30:09 pm »
No, ale dziwne że akurat dwa dni po ugryzieniu to sie objawiło...
Wcześniej WSZYTKO było w porządku.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Prosze szybko o odpowiedź!!!!!!!
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 11, 2009, 15:06:25 pm »
Biedny szczurek :oh: Pewnie teraz bedzie wrogiem nr 1... :(
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

julaa56

  • Gość
Prosze szybko o odpowiedź!!!!!!!
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 11, 2009, 15:12:26 pm »
Nie no, nie bede go obwiniac... :(

Andzia;)

  • Gość
Prosze szybko o odpowiedź!!!!!!!
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 12, 2009, 14:54:06 pm »
ja tez kiedys mialam szczura i mnie ugryzl to zaczely mi sie robic strupy na calym ciele jak poszlam do lekarza to powiedzial mi ze w slinie od szczura jest strychnina ktora przez to ugryzienie dostala sie do mojej krwi powodujac jej zakarzenie i powiedzial mi tylko tyle ze jak bym chciala przyjsc tydzien pozniej do niego to moglo by byc juz dla mnie za pozno,przykro mi z powodu kroliczka

kessi

  • Gość
Prosze szybko o odpowiedź!!!!!!!
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 12, 2009, 20:26:50 pm »
Andzia! Nie wiem skad te dziwne informacje o strychninie,a le znalazlam w necie cos takiego- tu cytat:
"Strychnina jest trucizną pochodzenia roślinnego, więc szczury w swoim organiźmie jej mieć nie mogą. Jest to jeden z wielu zabobonów przekazywanych przez ludzi, którzy nie mają zielonego pojęcia o tych zwierzętach i zwyczajnie się ich boją. "
link do tej stronki - http://student.agh.edu.pl/~tris/ciekawostki.php

Julaa56 -Przykro mi z  powodu smierci kroliczka:(

Andzia;)

  • Gość
Prosze szybko o odpowiedź!!!!!!!
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 13, 2009, 08:22:20 am »
to ciekawe co on mogl mi przekazac przez sline? teraz to sama nie wiem czemu to mialam akurat po jego ugryzieniu to tak samo jak z tym kroliczkiem magle od ugryzienia zaczol charczec i zdech

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Prosze szybko o odpowiedź!!!!!!!
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 13, 2009, 09:22:21 am »
Aaaaaa!!! :niespodzianka No jak rany, nie mogę... :oh:  :oh:  :oh: Daj spokój już. :icon_rolleyes
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Andzia;)

  • Gość
Prosze szybko o odpowiedź!!!!!!!
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 13, 2009, 13:20:52 pm »
moze mi nie wierzycie  szkoda ze zdjec nie mam musialam brac antybiotyki bo mialam zakazenie krwi bylam u lekarza i jedyna przyczyna tego byl szczur chyba lepiej wiem bo to mialam i nie bylo to nic milego te rany nawet na twarzy mialam a z nich lala sie ropa lub woda z krwia i tak dziennie nowe rany przybywaly a ja coraz bledsza slabsza i chudsza

Nuna

  • Gość
Prosze szybko o odpowiedź!!!!!!!
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 13, 2009, 13:52:17 pm »
Kazdy ma jakies tam bakterie w buzi/ pyszczku i mozna zainfekowac rane. Strychnina to nie byla na pewno.
 Z tego co Julaa pisala to z ta ranka sie nic nie dzialo, ani sie nie powiekszala, ani nie ropiala wiec watpie zeby przyczyna bylo zakazenie.
 Tak sie czasami dzieje, ze jednego dnia krolik jest normalny, a drugiego...  byl to poprostu nieszczesliwy zbieg okolicznosci z tym ugryzieniem.

Andzia;)

  • Gość
Prosze szybko o odpowiedź!!!!!!!
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 13, 2009, 13:57:24 pm »
mnie szczur ugryzl w usta bo sie nachylilam do klatki z ta rana nic sie nie dzialo tylko jak wczesniej pisalam na calym ciele same robily mi sie rany

sonia

  • Gość
Prosze szybko o odpowiedź!!!!!!!
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 13, 2009, 23:21:16 pm »
Daj spokoj biednemu szczurkowi, nie obwiniaj go to tez kochane stworzonko jak wszystkie inne :(

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Prosze szybko o odpowiedź!!!!!!!
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 21, 2009, 20:53:44 pm »
temat odpowiedni, więc , pomocy !!!!
Wróciląm tera ze szkoły, Susek oczywiście biegała jak zawsze kwiaty mam na półce, królik nigdy nie zwracał na nie większej uwagi. Dzisiaj - zeżarła 2 łodygi od szeflery chyba razem z liśćmi, 2 liście widziałam nadgryzione leżały , ale 2 łodygi są odgryzione i zjedzone... Fikus obok też wygląda jakoś goło ten dół. Co ja mam teraz zrobić ???

[ Dodano: Wto Kwi 21, 2009 9:43 pm ]
:chory
SylwiaG

Nuna

  • Gość
Prosze szybko o odpowiedź!!!!!!!
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 21, 2009, 21:45:15 pm »
Szeflera jest slabo trujaca, miejmy nadzieje, ze nic jej nie bedzie, moze brzuch ja troche poboli. Gdyby cos sie dzialo, masz tam jakas klinike calodobowa?
 Zostaw Suska na sianku, szybciej wyjdzie to co zjadl  :oh:

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Prosze szybko o odpowiedź!!!!!!!
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 21, 2009, 22:33:29 pm »
Klinike ? no coś Ty, nie mam właśnie. Ale telefon jest jakiś. I tak  nikt by nie odebrał na pewno ...  Mam nadzieję , że nic się nie stanie, ale zeżarła całe odnóże  :/  , kiedys też zjadła trochę fokisa, nic jej nie było, myślę, że tym razem tez się upiecze , a kwiaty muszę dać chyba na sufit..

[ Dodano: Wto Kwi 21, 2009 11:15 pm ]
zostawiłam mu tylko sianko suszki z czarnej porzeczki i wodę. DO rana dociągnie a tym. Zaóażyłam, że ma wzmożone pragnienie.
SylwiaG

Nuna

  • Gość
Prosze szybko o odpowiedź!!!!!!!
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 22, 2009, 08:51:48 am »
I jak dzisiaj ? Wszystko ok ?

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Prosze szybko o odpowiedź!!!!!!!
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 22, 2009, 11:10:49 am »
Tak, w nocy spalam , nie obudził mnie więc nie wiem , ale dzisiaj rano wszystko ok :) Zgłodniał przez noc , teraz sobie biega po pokoju :) W gruncie rzeczy też się zastanawiam, jakby zjadł tego dużo to są jakieś sposoby na 'odtrucie' ?
SylwiaG

Nuna

  • Gość
Prosze szybko o odpowiedź!!!!!!!
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 22, 2009, 11:24:00 am »
Nie wiem, pewnie weci maja swoje sposoby, ale nie na wszystko istnieja odtrutki.