Autor Wątek: Trzecia powieka  (Przeczytany 4004 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Preah

  • Gość
Trzecia powieka
« dnia: Kwiecień 09, 2009, 19:46:14 pm »
Chciałabym Was prosić o usystematyzowanie wiedzy na temat trzeciej powieki.
Kilka dni temu podczas głaskania i przymykania oczu przez Jukiego, zauważyłam trzecią powiekę. Widoczna jest tylko czasem, chowa się cała. Wiem, że ta błonka nie zanika u wszystkich ssaków i ma za zadanie wspomagać oczyszczanie rogówki i chronić gałkę oczną, tyle pamiętam ze szkoły ;), ale chcę sie upewnić czy nie ma u królika, w związku z nią, powodu do niepokoju?

Aneczka

  • Gość
Trzecia powieka
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2009, 21:50:23 pm »
Cytat: "Preah"
chcę sie upewnić czy nie ma u królika, w związku z nią, powodu do niepokoju?

nie ma

kasiagio

  • Gość
Trzecia powieka
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2009, 22:57:09 pm »
Preah, mój Maki tez ma trzecią powiekę a widać ja jak śpi z pół otwartymi oczkami a no i według mnie to nie szkodzi bo przecież taka jest natura niektórych stworzeń  :bukiet  :DD

Preah

  • Gość
Trzecia powieka
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 10, 2009, 06:43:42 am »
Dziękuje za odpowiedzi.
Szukając na forum informacji na w/w temat trafiłam, na kilka historii królikczków, które miały poważne kłopoty z oczami, także będące następstwem nieprawidłowości związanych z trzecią powieką. Stąd moje pytanie.


ps. mam nadzieję, że nie zdublowałam tematów, ale konkretnie na temat trzeciej powieki (jako takiej) nic nie udalo mi się wczoraj odszukać.

Asica

  • Gość
Trzecia powieka
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 10, 2009, 09:22:32 am »
A mogła byś zrobić zdjęcie tej trzeciej powieki????

kasiagio

  • Gość
Trzecia powieka
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 10, 2009, 09:59:31 am »
Jak tylko tak spać będzie to zrobię zdjęcie i pokażę  :DD
A nie wiedziałam że ta trzecia powieka może dawać jakiekolwiek problemy  :(   No nic trzeba tylko obserwować i w razie czego do weta umykać  :/

Nuna

  • Gość
Trzecia powieka
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 10, 2009, 10:52:21 am »
Jesli widac ja sporadycznie np. kiedy uszakowi oczy sie kleja do spania lub wlasnie sie przebudzil lub jest swiezo po operacji to nie ma powodow do niepokoju :)

Asica

  • Gość
Trzecia powieka
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 14, 2009, 08:59:21 am »
Czy to jest takie białe??? Mój króliczek jak wczoraj zaczął znaczyć moje spodnie (poprzez podbródek), zobaczyłam że na jednym oku wysunęła się taka biała błona, czy to właśnie jest trzecia powieka??? Czy mam się tym niepokoić??? Proszę o radę...

AdaR_87

  • Gość
Trzecia powieka
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 14, 2009, 09:15:54 am »
Trzecia powieka jest zazwyczaj biała ale może być też różowa lub zaczerwieniona w miejscu przyrośnięcia. Kochani nie popadajmy w paranoję.... :wow  Mnóstwo zwierząt ją ma i to nie znaczy że zaraz będą chorowały, po prostu ona chroni oko i zapobiega jego wysychaniu np. podczas snu. Jeśli królik nie ma problemu z oczkami- są błyszczące, bez nalotów i zaczerwienień, nic z nich nie leci to nie ma się czego bać !!