Autor Wątek: klatka-skrzynka?  (Przeczytany 4352 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sonica

  • Gość
klatka-skrzynka?
« dnia: Marzec 29, 2009, 15:16:30 pm »
Mam pytanie czy mozna królika trzymać w skrzynce z drewna?
swinki morskie swieynie sie w niej czują, maja swiatło bo jest to dość niska i przykryta kratatmi zeby nie wyszły.
Czy to tez będzie dobre dla królika

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
klatka-skrzynka?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 29, 2009, 15:19:04 pm »
Moim zdaniem zdecydowanie NIE.
Po pierwsze nie sądzę, aby skrzynka miała odpowiedni rozmiar, po drugie królik musi mieć możliwość samodzielnego wyskoczenia z klatki (w tym przypadku skrzynki) i bezproblemowego do niej wejścia.
Np, nauczony czystości uchol chcąc się załatwić, pokica do kuwety ( a ta zwykle stoi w rogu klatki), ale jak do takiej skrzynki wskoczy? Na dodatek jeśli będzie jeszcze od góry zastawiona to, że tak powiem... totalna porażka.

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

sonica

  • Gość
klatka-skrzynka?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 29, 2009, 15:22:24 pm »
On będzie puszczany codzienie ale nie samowolnie bo to jest niebezpieczne dla niego(kable i inne zwierzęta)

Nuna

  • Gość
klatka-skrzynka?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 29, 2009, 15:41:34 pm »
Sonica wybij sobie z glowy te kroliki i ich rozmnazanie. Krolik jest szczesliwy kiedy ma duza zagrodke w ktorej ma duzo zabawek, tunele, domki, galezie, gdzie moze biegac i spac przytulony z przyjacielem.
A Ty chcesz zamknac to ciekawskie i zywe stworzenie do jakiejs skrzyni i rozmnazac tak jak to robisz ze skoczkami i swinkami.
 Strasznie mi szkoda tych Twoich zwierzat, kurcze nie ma sprawiedliwosci na tym swiecie  ;(

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
klatka-skrzynka?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 29, 2009, 16:21:33 pm »
sonica, jak dla mnie jesteś totalnym dzieckiem które nie może pojąc że królik to nie zabawka którą można rozmnożyć by popatrzeć sobie na małe słodkie króliczki czy zwierzęta któe możesz trzymać w jakieś skrzynce !!

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
klatka-skrzynka?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 29, 2009, 16:53:32 pm »
Sonica, kable da się schować, co do zwierząt, to zamykasz drzwi od pokoju i po problemie...

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

sonica

  • Gość
klatka-skrzynka?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 29, 2009, 16:57:16 pm »
Porkiety wiem co jeden krolik z nimi już robił przez takie samochodzenie, no chyba ze zamieszka w łazience bo tam nie ma porkietu.
ta skrzynka ma 60 cm długoś  10 wysoka

balcka

  • Gość
klatka-skrzynka?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 29, 2009, 17:00:27 pm »
Cytat: "Black_"
Moim zdaniem zdecydowanie NIE.
Po pierwsze nie sądzę, aby skrzynka miała odpowiedni rozmiar, po drugie królik musi mieć możliwość samodzielnego wyskoczenia z klatki (w tym przypadku skrzynki) i bezproblemowego do niej wejścia.
Np, nauczony czystości uchol chcąc się załatwić, pokica do kuwety ( a ta zwykle stoi w rogu klatki), ale jak do takiej skrzynki wskoczy? Na dodatek jeśli będzie jeszcze od góry zastawiona to, że tak powiem... totalna porażka.
Moim zdaniem też.I jeszcze jak to jest DREWNIANAskrzynka to mogą się wbić jakieś drzazki czy coś...

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
klatka-skrzynka?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 29, 2009, 17:01:21 pm »
Cytat: "sonica"

ta skrzynka ma 60 cm długoś  10 wysoka

Odpowiednia klatka dla królika to 100 cm  ...

sonica

  • Gość
klatka-skrzynka?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 29, 2009, 17:01:32 pm »
nie wybija se drzazgi bo jest tak to zrobione żeby nie wbiy

Mareczek

  • Gość
klatka-skrzynka?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 29, 2009, 17:12:54 pm »
Na 10 wysoka? Królik musiałby chyba leżeć ;/

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
klatka-skrzynka?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 29, 2009, 17:14:11 pm »
no właśnie ta wysokość ..
naprawdę lepiej zostaw zwierzęta w spokoju ...

Nuna

  • Gość
klatka-skrzynka?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 29, 2009, 17:51:43 pm »
Tak powinien mieszkac krolik i to sie nazywa milosc do zwierzat:
http://www.occur.pl/images/0245c46c/275d6706/f1d0e197d9.jpg
Skrzynka to jest znecanie sie nad zwierzeciem.

Offline n-monika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1175
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.miniaturkabeztajemnic.com
klatka-skrzynka?
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 29, 2009, 17:56:17 pm »
Podpisuje się pod postem Nuny

Ale mam pomysł, żeby rozwiać Twoje wątpliwości odnośnie skrzyni w której świnki tak niesamowicie dobrze się czują. wejdź tam sama, posiedź, drzazga ci się nie wbije jak sama piszesz, i wyjdziesz od czasu do czasu ale oczywiście nie samowolnie bo stanowisz zagrożenie nie tylko dla parkietu ale dla wszystkich zwierząt z jakimi masz styczność.
Zmieniła świat na lepszy, i odeszła...

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
klatka-skrzynka?
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 29, 2009, 18:11:42 pm »
60 cm i 10 wys???????
Wybacz, ale ciebie chyba pogięło :oh:
I jeszcze parkiet... Królik może się nauczyć po nim chodzić, musi się przyzwyczaić...
A co do puszczania w łazience, to faktycznie jest coś nie tak... Z tego co mi wiadomo, łazienki to dość małe pomieszczenia, królik raczej sobie nie pobryka :zdenerwowany

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Offline Kania

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 268
klatka-skrzynka?
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 29, 2009, 19:32:02 pm »
Ja tam mam sporą łazienkę XD

A codo sprawy to podpisujęsiępod poprzedniczkami wejdź sobie do takiej skrzynki leż plackiem na ziemi bo nawet króliik porządnie nie usiądzie w takiej skrzyni wychodź w małej łazience bo jeszcze zniszczysz parkiet i broń ty panie Boże zabijesz psa posiedź taktydzień wyciągana przez mamę co najwyżej to wtedy porozmawiamy. żal
Kochanie tak bardzo mi Ciebie brak..
''Cover my eyes
 Cover my ears
 Tell me these words are a lie
 It can't be true
 That I'm losing you
 The sun cannot fall from the sky
 Can you hear heaven cry
 Tears of an angel''

Andzia;)

  • Gość
klatka-skrzynka?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 01, 2009, 20:13:27 pm »
boze czytam te posty i tematy tej dziewczyny to az nmie cos bierze. Kurcze jaka ty jestes problemowa jak nie umiesz stwozyc warunkow dla zwierzat to ich nie trzymaj bo tylko im zycie skracasz Pani Wielka Hodowczyni a do tego uwazasz sie za obronce zwierzat a krolika chcesz trzymac w skrzynce o wysokosci 10 cm szkoda mi tych zwierzat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sonia

  • Gość
klatka-skrzynka?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 01, 2009, 22:44:02 pm »
Sonica-   :bejzbol  :bejzbol  :bejzbol

[ Dodano: Sro Kwi 01, 2009 10:46 pm ]
Sonica-    :bejzbol  :bejzbol  :bejzbol  :bejzbol  :bejzbol  :bejzbol