Autor Wątek: Kuweta a kocyk ..  (Przeczytany 8229 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

alison1628

  • Gość
Kuweta a kocyk ..
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 15, 2009, 06:55:03 am »
Chyba tak,mam tez cicha nadzieje ze mojej Balbince tez przejdzie to kupkanie na dywan.

Aneczka

  • Gość
Kuweta a kocyk ..
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 15, 2009, 09:15:15 am »
alison1628, obawiam się, że ta nadzieja może pozostać nadzieją na zawsze. Bobkowanie to element znaczenia terenu, więc nie ma co się dziwić, że królik gubi bobki np na dywanie. Póki nie sika, to jeszcze nie jest źle. Może po kastracji przejdzie, ale tylko może, bo wprawdzie poziom hormonów spada, ale to jeszcze nie wyklucza całkowicie terytorializmu, każdy chce miec swój "kawałek podłogi"

alison1628

  • Gość
Kuweta a kocyk ..
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 15, 2009, 09:19:40 am »
Ale mnie jej to bobkowanie naprawde nie przeszkadza.

Gina

  • Gość
Kuweta a kocyk ..
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 16, 2009, 11:09:05 am »
Cytat: "n-monika"
moim ostatnio się odwidziało i leją gdzie popadnie ;( cóż muszę przeczekać :diabelek

Wiosna nastała i zwierzęta wariują ;)
Moja pięknie kuwetkująca królica też ostatnio troszkę się zapomina. Wczoraj przywiatała mnie górą bobków w ulubionym kącie zagrody. No i czeka mnie pranie dywanu :oh:

Offline XannuSS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 235
Kuweta a kocyk ..
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 17, 2009, 18:50:01 pm »
Moje też miały taki okres na szczęście im przeszło :)
Ale z bobkami to żadko trafiają do kuwety :P
No ale w koncu jest szufelka ktora raz dwa sprawę załatwi :P

alison1628

  • Gość
Kuweta a kocyk ..
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 17, 2009, 18:54:21 pm »
Dobrze ze kupka jest twarda-gorzej by bylo jak by bobki byly bardzo ale to bardzo miekkie.

Tusiak

  • Gość
Kuweta a kocyk ..
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 18, 2009, 12:16:15 pm »
Hm, ja zaraz poodkurzam w pokoju i spróbuję jej położyć kocyk w klatce, do tej pory miała trociny na pół  z sianem i o ile jej się podobało, to mi nie (wiadomo - masa trocin na dywanie po każdym bieganiu), na razie boczy się na pinio, ale dywanik zna, więc może da się przekonać do takiej wyściółki.

Ale też mnie zastanawia jedna kwestia - ona zawsze na tym dywaniku zostawiała bobki w czasie wybiegu, a na jednym jego rogu zostawiała siuśki, tak więc wcale się nie zdziwię jak teraz uzna że może bobkować po całym podłożu klatki :oh:

nuka

  • Gość
Kuweta a kocyk ..
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 18, 2009, 12:22:53 pm »
kuwetę ustaw w tym miejscu, które królik wybierze sobie na kąt staregiczny, a  bobki które nie trafią do kuwety wyzbieraj i je do niej wrzuć. Możesz do kuwety włożyć troszkę siana, mała jest do tego przyzwyczajona j to będzie dla niej mniejsza zmiana

alison1628

  • Gość
Kuweta a kocyk ..
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 18, 2009, 12:25:19 pm »
Czasami moja tez bobkuje na reczniczek a reszta w kuwecie-moze to przejdzie.Jak juz pisalam mam problem tylko a bobkami,siusiu robi tylko do kuwety.

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Kuweta a kocyk ..
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 18, 2009, 12:57:49 pm »
A czy można  taki papierowy ręczniczek włożyć do kuwety ?? Ja włożyłam tak na próbe i zaraz skończyło się siusianie poza kuwetą  :jupi . Efekt jest niebiański poprostu   :wow . Bobki wciąż gubi ale to ważniejsze zrobił dzisiaj tylko na ten paierowy ręcznik . Nie gryzie go . Czy to dobry pomysł ?;)

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
Kuweta a kocyk ..
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 18, 2009, 13:03:14 pm »
ja wkładałam preclowi papierowy ręcznik do kuwety jak był zaraz po kastracji, żeby sobie krzywdy nie zrobił :) nie widzę przeciwwskazań, szczególnie, jeśli królik go nie gryzie.
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Kuweta a kocyk ..
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 18, 2009, 13:03:52 pm »
dzięki , musiałam się upewnić ^^

Tusiak

  • Gość
Kuweta a kocyk ..
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 18, 2009, 14:56:03 pm »
Hm, kocyk został odrzucony, a kuwetę to ja mam jedynie taką prostokątną, która do klatki się raczej nie nadaje, a jak królik biega to używa jej jak frisbie (ten taki dysk co się psom rzuca żeby za nim biegały/łapały go w locie), ale kto wie, może się uda.
Póki co na pinio też ma focha.

Chucky123

  • Gość
Kuweta a kocyk ..
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 18, 2009, 21:33:36 pm »
mój Czaki w klatce ma taki dywanik brązowy i kuwetę....bobki rozwala po całej klatce a siusiu w kuwecie(jak jest zamknięty w klatce).Gdy biega sobie po domu bobki są wszędzie i siusiu tez  :(

alison1628

  • Gość
Kuweta a kocyk ..
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 19, 2009, 07:10:05 am »
Mysle ze to taka natura naszych kroliczkow-moze gdy wysterylizuje Balbinke odmieni sie jej-byle nie na gorsze!Bo dopiero bedzie tragedia"zart oczywiscie"

Marley

  • Gość
Kuweta a kocyk ..
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 19, 2009, 13:58:06 pm »
Ja na samym początku miałam taki problem, że Tośka siusiała w róg naprzeciwko kuwety a kiedy ją tam przestawiłam, to robiła w ten kąt, gdzie przedtem stała kuweta. Na szczęście ciągłe wycieranie husteczkami i wrzucanie ich do kuwety przyniosło oczekiwany efekt. Teraz Tosia siusia tylko do kuwety, a bobki rozrzuca po klatce. :jupi

alison1628

  • Gość
Kuweta a kocyk ..
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 19, 2009, 16:17:31 pm »
U mnie jest tak samo:bobkuje do kuwety, obok kuwety i na dywan w salonie.

Offline XannuSS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 235
Kuweta a kocyk ..
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 19, 2009, 16:27:22 pm »
U mnie robią po całej klatce, ale że jest duża, to łatwo i szybko można je sprzątnąć szufelką :)

Tusiak

  • Gość
Kuweta a kocyk ..
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 20, 2009, 16:01:34 pm »
Tuśka już nie ma focha na pinio, ale za to sikała na dywanik w klatce, więc w ramach eksperymentu obcięłam jej część dywanika, na który sikała i zobaczymy co to zmieni :) .
Póki co bobkuje i zasikuje co tylko może :P .