Autor Wątek: Precel pod nóż :)  (Przeczytany 16727 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Preah

  • Gość
Precel pod nóż :)
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 05, 2009, 08:23:52 am »
Truffle, jak miewa się Precelek?


Cytat: "bosniak"

Zapraszamy więc do Krakowa  :lol


Bośniaczku dziękuję :)
U nas sytuacja jak dotychczas ( a trwa od 12.2008, kiedy Jukaś dał pierwsze objawy swego dojrzewania) jest bardzo dobra-króliś tylko czasem troszkę pobzykuje. Niekiedy próbuje coś kombinować przy mojej nodze, ale wystarczy, że go pogłaszczę i sprawiając wrażenie "zawstydzonego" ( :co_jest  ) odpuszcza sobie.  Nie jest agresywny, nie siusia (pomijając kilka wpadek) nigdzie poza kuwetką. Toteż na razie nie wydaje mi się by zabieg był konieczny, ale obserwuję go i jeśli zauważę, ze maluch się męczy, podejmę decyzję. I wówczas naprawdę  brałabym pod uwage wyprawę do Krakowa :)  :lol

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Precel pod nóż :)
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 05, 2009, 08:45:40 am »
No to się wtedy umówimy :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Precel pod nóż :)
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 05, 2009, 10:19:44 am »
Preah - a z jakiego miasta jesteś?
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
Precel pod nóż :)
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 05, 2009, 10:35:53 am »
dzisiaj oglądałam precla i niestety - jednego szwu już nie ma - widać ściągnął sobie już wczoraj, bo została tylko mała zaschnięta ranka. nie wiem - mam się tym przejmować? opuchlizna na drugim jąderku taka sama jak była chyba, precel był na trzech zastrzykach z planowanych dwóch. powinno być tylko lepiej. niestety - kolejna rzecz - łapka. teraz precel niestety już nawet podnosi ją w górę jak kica, chyba go boli  :/  zadzwonię w poniedziałek do weta i zapytam co i jak, czy mam przyjeżdżać. teraz nic nie zrobię, bo pojechałam do domu, a nasz wet, owszem zna się na psach, ale jak mu pierwszy raz królika przyniosłam to z książką o królikach w jednej ręce go badał i raczej bym mu nie dała testować umiejętności na preclu teraz.

jeszcze pies mi się rozchorował..  :chory
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Precel pod nóż :)
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 05, 2009, 10:42:13 am »
Przykro mi  :przytul Wyjętym szwem się nie przejmuj - nic się nie babrze, to nie ma powodów do paniki. Ta opuchlizna to już faktycznie powinna schodzić - nic się nie zmniejszyła? Może po troszkę schodzi i ciężko Ci zauważyć?
Czy Precel podnosi prawą łapkę? Jeśli tak, to może nie z łapką jest problem, tylko jak na niej staje, to go np. szwy ciągną w tym opuchniętym jądrze.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
Precel pod nóż :)
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 05, 2009, 11:03:25 am »
Cytuj
Czy Precel podnosi prawą łapkę? Jeśli tak, to może nie z łapką jest problem, tylko jak na niej staje, to go np. szwy ciągną w tym opuchniętym jądrze.


podnosi jak kica, jak siedzi to normalnie na niej (ona mi wygląda na trochę krzywą, ale teraz to już mi się wszystko może wydawać..), czasami próbuje się nią drapać, ale średnio mu to wychodzi (co akurat nie dziwi). i szwy mu raczej nie ciągną, bo opuchnięte ma prawe jąderko, a chodzi tu o lewą łapkę. a opuchlizna nie wiem czy mu schodzi, ciężko mi to zauważyć, wet mówił, że jest lepiej, ale ja nic nie widzę  :(
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Precel pod nóż :)
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 05, 2009, 11:55:08 am »
No to moja teoria pada.
Ale jak wet mówi, że schodzi, to schodzi :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

slodkie_uszy

  • Gość
Precel pod nóż :)
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 05, 2009, 12:15:24 pm »
znam kroliska, ktory chyba na 2 dzien po zabiegu zdjal sobie wszystkie szwy, byl na tyle slaby, ze maly inteligencik pokical do rogu, zaparl sie pleckami o sciane w rogu i posciagal. z tego co wiem to rana po kastracji u kroliska jest malutka,w schronisku nawet nie nakladaja szwow jest to takie male ciecie i nic nigdy sie nie dzieje bez szwow nawet. oj, Precelek, Precelek. bedzie dobrze, tylko trzeba niestety czekac i czekac i czekac. ja tez miala wrazenie, ze Muu nie pomagaja krople do oczu a dr Czerwinski mowil, ze i owszem i mial racje, dopiero po 3 tygodniach moge powiedziec, ze ja nawet golym okiem widze, ze pomagaja. trzymam kciuki , utarmos drańka od nas :)

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
Precel pod nóż :)
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 05, 2009, 12:20:50 pm »
no skoro tak mówicie to pewnie tak jest :)
macie jakiś pomysł jak ulżyć mu w bólu? bo widzę, że go ta nóżka boli..
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

Nuna

  • Gość
Precel pod nóż :)
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 05, 2009, 12:45:45 pm »
Pewnie uszak sie szarpal i cos mu uszkodzili, a moze jakos tak niefortunnie lekarz wbil igle . Moze poradz sie innego weta, dobrze byloby zrobic RTG bo zamiast lepiej jest gorzej.

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
Precel pod nóż :)
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 05, 2009, 12:54:25 pm »
Cytat: "Nuna"
zrobic RTG


właśnie o tym myślę i chcę tam zadzwonić w poniedziałek i się na ten RTG umówić, i też strzelam, że się wyrywał i pewnie go za mocno pociągnęli.. przynajmniej tak mi się wydaje, bo ta nóżka taka wyciągnięta jakby jest..
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

slodkie_uszy

  • Gość
Precel pod nóż :)
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 05, 2009, 18:12:12 pm »
na RTG to na Wawrzyniaka sie nie umowisz, trzeba jechac do Komornik, do kliniki i to byc tam tylko wtedy jak jest dr Czerwinski, bo tylko on chyba moze te zdjecia robic. no i przynajmniej u nas tak bylo, ze mielismy nie tego samego dnia odbierac, wiec utrudnienie jest. u nas ostatnio tak Tobek nie siadal na tylna lapke, jak skakal to nie stawial jej na ziemi- musial pewnie gdzies leciec i sie walnac na zakrecie, bo ani nie spadl jakos ani nic takiego strasznego nie kojarze, a szalencze wyscigi ma. to z tydzien trwalo- macalismy nozke u weterynarza, nic nie wskazywalo na zlamanie to nie bylo robione zdjecie, tylko dostawal zastrzyki przeciwbolowe glownie przez trzy dni.i powolutku, ale przeszlo.moze sie nie znam, ale zdjecie to sie chyba glownie robi jak jest podejrzenie zlamania.

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
Precel pod nóż :)
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 05, 2009, 18:17:46 pm »
macałam mu tą nóżkę w porównaniu z drugą, nie czuję żadnego złamania, ale to się nie znam. boli go, to widać..
jeśli wet nic nie wymyśli to pojadę jakoś do tych komornik, chociaż nie mam w tej chwili pomysłu JAK  :/
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

slodkie_uszy

  • Gość
Precel pod nóż :)
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 05, 2009, 19:26:32 pm »
ja jak musialam Bazylkowi zrobic rentgen i nawet sie dowloklam do komornik (dzieki kasiuli) na zdjecie a okazalo sie , ze dr czerwinskiego nie ma i jeszcze dowiedzialam sie, ze nawet jak bedzie to  na drugi dzien dopiero jest wywolane to kasiula zawiozla mnie do
http://www.wet.zdrowie.wlkp.pl/
wiem,z e rentgen maja na pewno na bulgarskiej i tam zrobilam zdjecie i ze zdjeciem jechalam na wawrzyniaka. szczerze mowilam, ze nie mam mozliwosci podjechania tam na drugi dzien do komornik na zdjecie i ze mi zalezy na szybkim leczeniu, wiec poszlam zdjecie zrobic tam gdzie moglam i przychodze do nich ze zdjeciem juz, zeby zaczac dzialac. tylko szczerze nie wiem czy jest sens meczenia Precelka tym zdjeciem, niech sie wypowie ktos kto sie zna- rentgen to niezbyt przyjemna rzecz dla zwierzaka, bo musi lezec przylozony do stolu i sie nie ruszac w danej pozycji, bidula. oczywiscie jesli jest sens to od razu trzeba robic, ale jesli to niepotrzebne...tak jsk piszesz najlepiej- zadzwon i uzgodnij czy warto zrobic to zdjecie. i glaski dla Preceluszka :)

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
Precel pod nóż :)
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 15, 2009, 10:25:07 am »
po wczorajszej wizycie u weta niewiele sie nowego dowiedziałam.
jąderka już się ładnie zagoiły, i tak jak mówiłyście, wciągają się tak jakby i prawie nie widać :)

niestety - lewy skok nadal nie działa tak jak powinien. królik kicając powili staje na nim normalnie, ale kiedy nabiera prędkości kica już tylko na prawym, a lewy ma uniesiony w górę. właśnie przez to, precel kica cały czas z wygiętym w jedną stronę ciałkiem i na zdrowym skoku, na piętce, ma zaczerwienioną skórkę - chyba od większego obciążenia.
wet nadal twierdzi, ze to wynik zastrzyku jaki dostał w tą nóżkę. nakazał codzienną ok 10 minutową rehabilitację (masowanie skoka, naciskanie na łapkę, itd) i kontrolę za półtora tygodnia. narazie "idzie nam jak krew z nosa", bo precel zamiast wyrywać się mi z rąk i machać girką jak pokazywał lekarz po prostu wisi bezstresowo i gapi na mnie z miną mniej więcej taką:  :zdenerwowany  więc trochę pracy przed nami i trzeba być dobrej myśli :)
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Precel pod nóż :)
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 15, 2009, 10:49:21 am »
Truffle czytam całą historię na bieżąco i trzymam mocno kciuki za twojego królaska :przytul Znam z innego forum dziewczynę, która kastrowała królika i podczas kastracji przecięto mu ścięgno. Nie umiał kicać na jednej łapce i wet musiał ją amputować. Ale widzę, że twój królas posługuje się tą łapką więc jestem dobrej myśli  :przytul  :bukiet

Offline Lena

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Kobieta
Precel pod nóż :)
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 15, 2009, 11:03:00 am »
Wataha,  zaraz nam sie tu truffle może załamać :) No ale bądźmy dobrej myśli skoro jest coraz lepiej i często sie tak zdarza a przecięcie ścięgna to już chyba skrajne przypadki.

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
Precel pod nóż :)
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 15, 2009, 11:35:32 am »
to znaczy precel ma czucie w tej łapce - sprawdzał to wczoraj wet nożyczkami - o mało zawału nie dostałam. nie ma tylko napięcia w tych paluchach i można mini machać na wszystkie strony :/

dzięki za wsparcie :)
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Precel pod nóż :)
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 17, 2009, 15:39:01 pm »
Jak się Precel czuje?

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
Precel pod nóż :)
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 18, 2009, 13:40:39 pm »
nie widzę różnicy prawdę mówiąc i jestem już nieco zdesperowana :/ codziennie ćwiczymy, ale po tych ćwiczeniach to król już w ogóle nie chce obciążać tej nogi. nie mam pojęcia już co robić..

[ Dodano: Wto Kwi 21, 2009 8:30 am ]
ok, już jest lepiej :) precel ma już prawie taki sam opór w palcach co w zdrowym skoku i coraz częściej na nim kica :)
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.