Autor Wątek: Dziwne plamki wkoło klatki.  (Przeczytany 5641 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

loony83

  • Gość
Dziwne plamki wkoło klatki.
« dnia: Marzec 28, 2009, 21:21:31 pm »
Witam wszystkich miłośników uszatków :)
Liczę na wasza pomoc w określeniu co się dzieje z moim uszatkiem.
Ma ponad rok, jest wesoły bardzo przyjazny, apetyt mu dopisuje, karmie go karmą z Vitapolu i siankiem różnych firm oraz oczywiście wodą :) Warzy ani owoców nie jada, po prostu ich nie lubi, jak mu włożę do klatki to następnego dnia wyjmuje nieruszone.
Dwa dni temu stało się coś co bardzo mnie zaniepokoiło, otóż w około klatki na ścianie było plamki tak jakby z krwi, bez zapachowe. Obejrzałam królika i nic niepokojącego nie zauważyłam. Dzisiaj miałam więcej czasu więc wzięłam go na ogólny przegląd tzn, pazurki i oczywiście czesanie. Postanowiłam że poszukam dokładniej śladów po tym co się stało i skąd mógłby tak opryskać ścianę. Ku mojemu zdziwieni jak go po wielu próbach udał mi się tak ułożyć aby zaglądnąć w okolice narządów rodnych zobaczyłam coś takiego:





Zawsze myślałam że takie coś to jego jądra i myślałam że jest ich dwie sztuki, jak widać chyba się myliłam, no i znalazłam miejsce które po przetarciu wilgotną chusteczką było wybrudzone czymś brązowym.

Królik zachowuje się normalnie, nie jest osowiały, a apetyt mu dopisuje, bobki robi normalne i siuśki też takie jak zawsze. Nie wiem czy to coś poważnego, czy to jest normalne, proszę o pomoc.

I czy to jest samiec czy samiczka, bo teraz to już nie jestem pewna byłam przekonana że to samiec.

nuka

  • Gość
Dziwne plamki wkoło klatki.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 28, 2009, 21:49:09 pm »
Witaj,
masz samca, choć widać tylko jedno jądro. drugie musi być schowane w podbrzusze, co oznacza że w przyszłości może zapaść na choroby nowotworowe, ponieważ jąderko jest głęboko, a tam jest wyższa temperatura i to może spowodować nowotwór. Schowane jądro może znajdować się w jamie brzusznej lub w kanale pachwinowym, to może określić lekarz weterynarii podczas badania USG. Przyczyną może być wada genetyczna

loony83

  • Gość
Dziwne plamki wkoło klatki.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 29, 2009, 11:47:36 am »
A więc to samiec, czyli najlepszą rzeczą dla niego było by go wykastrować?

A co z tymi plamkami brązowymi, czy to możliwe aby tak na około siuśkami rozpryskał na wysokość około 1 metra?

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Dziwne plamki wkoło klatki.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 29, 2009, 11:57:02 am »
Cytat: "loony83"
A więc to samiec, czyli najlepszą rzeczą dla niego było by go wykastrować?

Najlepiej :)

Cytat: "loony83"
A co z tymi plamkami brązowymi, czy to możliwe aby tak na około siuśkami rozpryskał na wysokość około 1 metra?

Mozliwe :lol

P.S - zapraszam do działu Dieta.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."