Autor Wątek: Klatka po chomiku.  (Przeczytany 9428 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kinguchna

  • Gość
Klatka po chomiku.
« dnia: Marzec 25, 2009, 14:35:08 pm »
Witam, mam problem, ponieważ chciałabym mieć królika, a mam klatkę po chomiku w stylu tej http://allegro.pl/item588822480_klatka_szczura_chomika_dwa_kolory_drutu_max3.html tylko, że jest szersza i zdejme pięterka. No i teraz problem... Są małe drzwiczki na wyciąganie królika. Macie może jakieś sposoby co można zrobic?

Majewa

  • Gość
Klatka po chomiku.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 25, 2009, 14:47:48 pm »
Ta klatka jest stanowczo za mała!! jeżeli chcesz mieć królika najpierw zainwestuj w nową klatkę albo lepiej ( jeżeli masz na to miejsce i fundusze ) w zagródkę  .
Ta którą teraz posiadasz może wystarczy Ci na 3 miesiące, później uchol nie będzie miał miejsca na swobodne rozciągnięcie się   :/ gdzie się w  takiej klitce położy ??

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Klatka po chomiku.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 25, 2009, 14:56:03 pm »
Zdecydowanie to nie klatka dla królika ..
Najlepiej ( jak już wspomniano :D ) zainwestój w nową
Pozdrawiam i liczę że nie będzie twój królik mieszkał w tamtej klatce  :/

kinguchna

  • Gość
Klatka po chomiku.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 25, 2009, 17:32:20 pm »
Czyli królik MINIATUROWY nie może? ??

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Klatka po chomiku.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 25, 2009, 17:40:51 pm »
Nie.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline n-monika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1175
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.miniaturkabeztajemnic.com
Klatka po chomiku.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 25, 2009, 17:52:14 pm »
kinguchna dziewczyny mają racje potrzebna jest większa klatka.
Duża klatka to spory wydatek, ale zawsze można przy współpracy np: z tatą, dziadkiem, zbudować  klatkę lub zagrodę z drewna i siatki.
Pamiętaj, że kicek to duża odpowiedzialność :przytul
Zmieniła świat na lepszy, i odeszła...

kinguchna

  • Gość
Klatka po chomiku.
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 25, 2009, 18:53:36 pm »
Okej dzieki n-monika :icon_3m_sie: a mogłybyście mi powiedzieć ile cm powinna być klatka dla krolika miniaturowego? :-)

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Klatka po chomiku.
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 25, 2009, 18:59:58 pm »
100 cm x 50 cm to, moim zdaniem, minimum.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Aneczka

  • Gość
Klatka po chomiku.
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 25, 2009, 19:00:53 pm »
Cytat: "kinguchna"
Czyli królik MINIATUROWY nie może?  

królik miniaturowy może ważyć nawet 3,5kg (baran), to tzw kawał królika.
Cytat: "kinguchna"
a mogłybyście mi powiedzieć ile cm powinna być klatka dla krolika miniaturowego? :-)

100cm, a najlepiej 120cm

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Klatka po chomiku.
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 25, 2009, 19:01:36 pm »
Co najmniej 80cm, ale lepiej od razu kupią 100 albo 120.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

kinguchna

  • Gość
Klatka po chomiku.
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 25, 2009, 19:02:48 pm »
ehh to bede musiala moja klatke sprzedac .. ma ok 90(dł) 40(szer).. a jak królik miniaturka sie polozy (taki zwykly puszysty, lub baranek) to ile moze miec cm dlugosci?

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Klatka po chomiku.
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 25, 2009, 19:04:14 pm »
Hmm to w sumie az taka mała nie jest...
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

kinguchna

  • Gość
Klatka po chomiku.
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 25, 2009, 19:05:19 pm »
dokładnie zmierze to jeszcze Wam powiem. ;) a jak królik miniaturka sie polozy (taki zwykly puszysty, lub baranek) to ile moze miec cm dlugosci?

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Klatka po chomiku.
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 25, 2009, 19:06:01 pm »
Zalezy jaki krolik ;)
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Klatka po chomiku.
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 25, 2009, 19:07:35 pm »
Moje (nie baranki) z wyciągniętymi łapkami z przodu i z tyłu mają - tak na oko - około 50 cm.

PS
Jak Ci strasznie zależy, to mogę zmierzyć, ale - jak napisała Ciapusia - i tak nie przewidzisz, jak długi będzie Twój uchol, bo to zależy od konkretnego królika.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Aneczka

  • Gość
Klatka po chomiku.
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 25, 2009, 19:18:48 pm »
Cytat: "bosniak"
Moje (nie baranki) z wyciągniętymi łapkami z przodu i z tyłu mają - tak na oko - około 50 cm.

mój też, ale nie ma jeszcze 4 miesięcy:)

Co to znaczy zwykły, puszysty królik....??

kinguchna

  • Gość
Klatka po chomiku.
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 25, 2009, 19:33:22 pm »
sama nie wiem jakiego bede miała. Dopiero za jakiś rok i dlatego chciałam wiedzieć.  Chciałam zaadoptować... A taka największa miniaturka ok. ile ma cm? (bo niewiadomo jaka mi mianiturka urośnie)

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Klatka po chomiku.
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 25, 2009, 19:37:08 pm »
Adoptuj dorosłego, nie urośnie i nie będzie problemu.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Paulix

  • Gość
Klatka po chomiku.
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 25, 2009, 20:26:59 pm »
Kinguchna, nie licz centymetrów, tylko kup 120, na Allegro są już za ok. 150 zł z przesyłką. Skoro królika kupisz za rok, to napewno zdążysz uzbierać :)
Co do największej miniaturki, to biorąc malucha nigdy nie masz pewności czy to będzie miniaturka... :P Koleżanka mojej mamy kupiła miniaturkę, która po roku ważyła przeszło 5 kg... I to nie był baranek :diabelek

kinguchna

  • Gość
Klatka po chomiku.
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 25, 2009, 22:36:24 pm »
a możecie napisać mi nazwy mniejszych miniaturek? ;-)

Majewa

  • Gość
Klatka po chomiku.
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 25, 2009, 22:49:30 pm »
kinguchna, jeżeli masz zamiar nabyc kicajka po przez SPK to nie licz na to że bedzie on taki malutki  jak 3 tygodniowe bidulki  :( w zoologicznych. Zazwyczaj są to króliki duże :lol . Z drugiej strony kicek z zoologicznegom może mieć 1kg jak i 5 kg.
Skoro zależy Ci  na małym króliczku powinnaś się z kierować do hodowli królków rasowych.

Aneczka

  • Gość
Klatka po chomiku.
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 25, 2009, 23:42:11 pm »
Najmniejsze króliczki to koarzełki polskie, dorsłe ważą ok 1,3kg. ale dołączam sie do głosu dziewczyn - lepiej adoptować króliczka

kinguchna

  • Gość
Klatka po chomiku.
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 26, 2009, 08:18:38 am »
Szczerze mówiąc,chciałam wziąć z hodowli... i chyba tak zrobie... Kochani, zapomniałam Wam napisać, ale królik przez 3 dni będzie w klatce, na udomowienie, a później całe dnie będzie spędzał kicając po pokoju, a tylkona noc będzie w klatce. Myślę, że w mojej klatce królik będzie mógłby być tylko na noc, a co wy o tym sądzicie? I tak będzie większość czasu spędzal poza klatką.

Aneczka

  • Gość
Klatka po chomiku.
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 26, 2009, 09:21:08 am »
kinguchna, królik nie może mieć klatki z której sam nie będzie mógł wyjść i wejść do niej spowrotem. Nie mozesz za niego podejmować decyzji kiedy będzie w klatce, a kiedy nie. Niektóre króliki lubia sobie czasem posiedzieć w klatce, odpocząć,ukryć się, bo czuja sie tam najbezpieczniej. Poza tym teraz mówisz, że bedziesz zamykała krolika tylko na noc, a jak zacznie dojrzeać i obsikiwac sciany na wyokość 1,5m, zalewać łózko itd?? Jeżeli nie chcesz co dwa tygodnie remontować mieszkania, to na ten burzliwy okres raczej będziesz zamykała królika pod nieobecność wszystkich domowników. To samo jeśli nie daj Boże królik bedzie chory i bedzie musiał trochę czasu spedzic w klatce??
Królik nie może mieszkać w klatce z wejściem dla chomika, przez które nie może przejść, to wykluczone.

kinguchna

  • Gość
Klatka po chomiku.
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 26, 2009, 12:51:38 pm »
Aneczka, po to zalozylam ten temat, czy mozna zrobic jakos te wejscie. :oh:
A jak wyjade na wakacje, moge wziąć królika bez klatki, ale wezme jedzenie ze soba, a na noc bede zamykala drzwi od pokojU?

Aneczka

  • Gość
Klatka po chomiku.
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 26, 2009, 13:18:16 pm »
kinguchna, to nie jest forum majsterkowiczów, wiec raczej z drzwiami nie pomożemy;)
Królika na wakacje nie mozesz wziąć bez klatki z kilku powodów:
1. jezeli wyjeżdzasz "gdzies", czyli do babci na wieś, tylko pensjonatu, hotelu, domku, prywatnego domu to raczej nie masz co liczyc na to, ze ktos Ci pozwoli wziąć zwierzak takiego jak królik bez klatki
2. u siebie w domu mozesz wszystko pozabezpieczać, ale w wynajmowanym czy hotelowym mieszakniu/pokoju - nie. To moze byc niebezpieczne dla królika, a także kosztowne dla Ciebie - bo za zniszczenia trzeba zapłacić. Co zrobisz jak dojrzewajacy królik obsika pomalowana scianę??
3. Nie mozesz na wakacjach brac krolika wszędzie ze soba, bedzie w nowym otoczeniu i nie możesz przewidzieć jego zachowan, a jak Cioe nei ma, to logiczne, ze go nie upilnujesz
4. zmiana otoczenia to dla kazdego krolika mniejszy lub wiekszy stres, w sytuacjach stresowych królik musi miec mozliwośc ukrycia sie  wmiejscu, które zna i uwaza za swoje, takim miejscem jest kaltka i nie możesz pozbawic jej królika w takiej sytuacji
jest jeszcze milion pomniejszych powodów, ale generalnie odpowiedz na Twoje pytanie brzmi- nie, nie mozna wziąć królika nigdzie, nie biorąc ze sobą jego klatki

kinguchna

  • Gość
Klatka po chomiku.
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 26, 2009, 13:26:26 pm »
Tak, chodziło mi o moją działkę... czylimoje plany się nie powiodą. Czytam własnie o zagródkach,bo jeśli już kase wyudać to nie na marne 120 cm. :P

[ Dodano: Czw Mar 26, 2009 1:27 pm ]
Aha... i z czego można zrobić podłoże? Bo siana nie rozłoże na podłodze. ;-) Co sądzicie o dywanilku, jak niektórzy mają w klatkach?

Aneczka

  • Gość
Klatka po chomiku.
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 26, 2009, 13:41:03 pm »
ja tez mam w klatce dywanik, ale dywanik mozna połozyc dopiero jak królik nauczy sie korzystac z kuwety, inaczej musiałabys go prac jakies 15 razy dziennie....
Do czasu, aż królik nie zakuma o co chodzi z kuwetą dno zostawiaj "gole, tak aby łatwo je bylo posprzatać, albo połóż kawełek gumolitu.
Nie bój sie nauki korzystania z kuwety, wiele królików od razu załapie o co chodzi:)

kinguchna

  • Gość
Klatka po chomiku.
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 26, 2009, 14:00:01 pm »
okej. i jak mozna go tego nauczyc, jak będą 4 konty, bo chyba we wszystkich nie powstawiam kuwet. ;D dzieki wam wszystkim z góry za wszystkie odpowiedzii. :przytul:

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Klatka po chomiku.
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 26, 2009, 15:09:42 pm »
Kinguchna, poczytaj forum, zanim zaczniesz pytać. Odpowiedzi na wszystkie zadane do tej pory przez Ciebie pytania zostały już przewałkowane sto razy. I naprawdę nietrudno je znaleźć.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Majewa

  • Gość
Klatka po chomiku.
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 26, 2009, 16:48:45 pm »
Co do wejścia do klatki to poproś tatę czy kogo tam masz... (wujka, dziadka itp.) o pomoc - na pewno coś wykombinują  :>

Aneczka

  • Gość
Klatka po chomiku.
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 26, 2009, 18:36:36 pm »
Królik to czyścioch, postaw kuwete w jednym rogu, jeżeli nie spodoba mu się w tym miejscu i nasika w innym, to po prostu ja przestawisz, ale tak jak Ci napisała Bośniak, o kuwetach już w starożytności pisali